Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

hitokuineko

New member
Dziwie się że ludzie za to płacą..... Ja mam "zboczenie" na punkcie bitrate i jakości obrazu i dla mnie to nie do przyjęcia,ale jak ktoś chce to nie mam nic przeciwko ;-)

To co oglądasz? TV? Czy filmy na YouTube? Może spróbuj darmowy miesiąc, a potem się wypowiadaj ;)
Oglądam Daredevil i stranger things - jest tam wiele ciemnych scen i spadku jakości nie zauważyłem. A może pochwalisz się jakież to bogate źródło filmów UHD HDR10 posiadasz to ja chętnie skorzystam ;) - pewnie wielu się skusi ;)
 

Kasio

Member
To co oglądasz? TV? Czy filmy na YouTube? Może spróbuj darmowy miesiąc, a potem się wypowiadaj ;)
Oglądam Daredevil i stranger things - jest tam wiele ciemnych scen i spadku jakości nie zauważyłem. A może pochwalisz się jakież to bogate źródło filmów UHD HDR10 posiadasz to ja chętnie skorzystam ;) - pewnie wielu się skusi ;)

Co oglądam ? tu masz odpowiedz:

Dziwie się że ludzie za to płacą..... Ja mam "zboczenie" na punkcie bitrate i jakości obrazu i dla mnie to nie do przyjęcia,ale jak ktoś chce to nie mam nic przeciwko :wink:
 

rafaell68

Member
Dla mnie zasada jest jedna. Ogladam to na co mam ochote w mozliwie najlepszej, dostepnej dla mnie jakosci. Ponizej 1080p z birate 15mbit faktycznie nie schodze czy to w ripach czy w streamingu. Netflix jest calkowicie akceptowalny jak dla mnie. W Stranger Things najbardziej bolał birate w ciemnych scenach, ale wieksza krzywda niz nieidealna jakosc byloby nie obejrzenie wcale.
 

FoX88

New member
Pytanie zrozumiałem dokładnie ,jest tylko jedna odpowiedz i powinieneś ja znać.To chyba proste że kupuje

Nie no, mimo wszystko pozycji w 4K HDR jest bardzo mało na dziś dzień, a na Polskę ledwo 1/4 tego co już wyszło.

Nie przesadzałbym zatem w żadną stronę, tym bardziej, że wiele świetnych seriali nie ma wydań Blu-Ray ani BD UHD. Lepiej obejrzeć w 4K netflixowym, jaki by nie był albo nawet w HD, ale zapoznać się z nimi.
 

hitokuineko

New member
Pytanie zrozumiałem dokładnie ,jest tylko jedna odpowiedz i powinieneś ja znać.To chyba proste że kupuje

Sęk w tym że ilość materiałów na Blue Ray w 4k,wcale nie jest taka duża 90tytulow w czym połowa to filmy typu natura z muzyką uspokajająca z tąd moje pytanie...
Chodzi mi tylko aby nie przesadzać. Bo albo jesteś mega prostą bitrate owym i obejrzałes Maks 90 świetnej jakości filmów i nic więcej albo po prostu przesadzasz na potrzeby forum.
 
Ostatnia edycja:

Herus

Member
Dziś zakupiłem KS7500 w wersji 55' za 3999zł.
Majac na uwadze to co pisaliscie przez paredziesiat stron wczesniej jestem ciekaw jak bedzie zapakowany (folie, tasmy itd.).
 

pietas

New member
Witam , nie posiada ktoś konfiguracji jakiś soundbar i swa-8000s (tylne głośniki samsunga) ??? zakupiłem to ustrojstwo i coś cicho graja te tylne satelitki , pokój mam malutki a prawie ich nie słychać, niby 160w a mi to wygląda na 16w :( ???? a 600z koszt...
 

mastek81

New member
Siema,

Mam UE55KS8000L od tygodnia i zaczynam zabawę z HDR. Powiedzcie mi czy wy macie problem z napisami z Netfixa? Chodzi o to że w ciemnych scenach gdy pojawiają się napisy to cały obraz się rozjaśnia, jak napisy znikną to ściemnia. Rozumiem samą idę że napisy są mega białe, matryca LCD próbuje to maksymalnie doświetlić ale czy da się jakoś to zniwelować?

Naprawdę wkurzające jest to jak obraz co chwile zmienia kontrast (jaśniej/ciemniej/jaśniej/ciemniej/jaśniej itp)

Może jest jakaś opcja zmiany kolorów napisów Netfixa - np. na szary - coś jak jest w 4k i problem by się rozwiązał.

Testy: HDR - np. Iron Fist (wyświetlanie napisów rozjaśnia ekran), 4k - Hause of Cards (jest ok)

Z góry dziękuje za pomoc.
 

pietas

New member
Siema,

Mam UE55KS8000L od tygodnia i zaczynam zabawę z HDR. Powiedzcie mi czy wy macie problem z napisami z Netfixa? Chodzi o to że w ciemnych scenach gdy pojawiają się napisy to cały obraz się rozjaśnia, jak napisy znikną to ściemnia. Rozumiem samą idę że napisy są mega białe, matryca LCD próbuje to maksymalnie doświetlić ale czy da się jakoś to zniwelować?

Naprawdę wkurzające jest to jak obraz co chwile zmienia kontrast (jaśniej/ciemniej/jaśniej/ciemniej/jaśniej itp)

Może jest jakaś opcja zmiany kolorów napisów Netfixa - np. na szary - coś jak jest w 4k i problem by się rozwiązał.

Testy: HDR - np. Iron Fist (wyświetlanie napisów rozjaśnia ekran), 4k - Hause of Cards (jest ok)

Z góry dziękuje za pomoc.

hej już o tym pisaliśmy parę razy , też tak mam i każdy chyba ... jak wyłączysz lokalne wygaszanie jest ok , kolor zmień na żółty pomaga troszeczkę albo pokombinuj z innymi odcieniami zaloguj sie na netfix przez przeglądarkę na kompie i wejdź w ustawienia konta tam wszystko możesz pozmieniać , jak napisy są w muxowane to efektu praktycznie nie ma ... jeszcze na niektórych materiałach hdr też obraz będzie ci się ściemniał i rozjaśniał bez napisów nawet. to też tak mamy ...
 

mastek81

New member
hej już o tym pisaliśmy parę razy , też tak mam i każdy chyba ... jak wyłączysz lokalne wygaszanie jest ok , kolor zmień na żółty pomaga troszeczkę albo pokombinuj z innymi odcieniami zaloguj sie na netfix przez przeglądarkę na kompie i wejdź w ustawienia konta tam wszystko możesz pozmieniać , jak napisy są w muxowane to efektu praktycznie nie ma ... jeszcze na niektórych materiałach hdr też obraz będzie ci się ściemniał i rozjaśniał bez napisów nawet. to też tak mamy ...

Wielkie dzięki za wskazówkę ze ustawienia się dla wszystkich urządzeń na kompie, na pewno przetestuje ustaienia Netfixka.

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak wyłączyć "lokalne wygaszanie" ? Czy to ta opcja Czujniki ECO?
 

pietas

New member
Wielkie dzięki za wskazówkę ze ustawienia się dla wszystkich urządzeń na kompie, na pewno przetestuje ustaienia Netfixka.

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak wyłączyć "lokalne wygaszanie" ? Czy to ta opcja Czujniki ECO?

nie nie ,czujniki eco wszystkie powyłączaj żeby były off a "lokalne wygaszanie" ustawienia/obraz/ustawienia eksperckie / diody smart LED - to jest lokalne wygaszanie masz 3 pozycje off nisko wysoko :) i pamiętaj że jak nie masz ustawione "zastosuj ustawienia obrazu - wszystkie źródła" zmiany to na każdym musisz to poustawiać sobie np na netfixie na tv na hdm1 itd ...
 
Ostatnia edycja:

mastek81

New member
nie nie ,czujniki eco wszystkie powyłączaj żeby były off a "lokalne wygaszanie" ustawienia/obraz/ustawienia eksperckie / diody smart LED - to jest lokalne wygaszanie masz 3 pozycje off nisko wysoko :) i pamiętaj że jak nie masz ustawione "zastosuj ustawienia obrazu - wszystkie źródła" zmiany to na każdym musisz to poustawiać sobie np na netfixie na tv na hdm1 itd ...

Wielkie dzięki, wiem teraz dużo więcej i postaram się dopasować to wszystko pod siebie :D
:popcorn:
 

Zibowski

New member
Tuner dvb-s w ks7000

Witam! Już tu pisano i ja również o słabych parametrach tunera dvb-s w tym telewizorze. Sila sygnału ok. 15-30 % , jakość jeszcze mniej. Inne dekodery czy też inny tv pokazują z tej samej anteny i z tego samego kabla ok 100 % sygnału. Dziś zdalnie serwis samsunga zaglądał do mego tv. Sprawdzili płytę i twierdzą,że nie widać żadnych problemów a niska siła i jakość sygnału spowodowana tym,że w tych telewizorach nie montowano wzmacniacza do tego tunera. Zalecono mi dokupienie wzmacniacza. Czy mógłby ktoś powiedzieć czy to faktycznie może być ta przyczyna i jaki ewentualnie wzmacniacz mam kupić. A tak na marginesie czyżby samsung chciał zaoszczędzić parę złotych i w telewizorze za 5 tyś nie dawał wzmacniacza na tuner sat? Pozdr
 

Wesley1

Member
Bez reklam
U mnie ten sam problem - Z sygnału tunera sat (Polsat) siła dźwięku jest słaba (średnio ustawiam głośność TV na 35) Jak przełączam np na dysk zewnętrzny albo YT o automatycznie przyciszam do 20 bo 35 jest bardzo głośno.
 

Zibowski

New member
U mnie ten sam problem - Z sygnału tunera sat (Polsat) siła dźwięku jest słaba (średnio ustawiam głośność TV na 35) Jak przełączam np na dysk zewnętrzny albo YT o automatycznie przyciszam do 20 bo 35 jest bardzo głośno.

Ja też w Polsacie ale bez dekodera na module CAM. Chciałem nawet wymienić moduł CAM na dekoder ale Polsat powiedział,że tak ale jak przedłużę umowę i wezmę dodatkowy pakiet VOD ,którego nie potrzebuję. Oczywiście po prawie 10-ciu latach za rok będziemy się żegnać.
 
Do góry