Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Te przycinki jeśli występują to na kablówce, filmy oglądam z Netflixa, pendrive'a/dysku itd. od pół roku zawsze na Blur 10, a Judder różnie zmieniałem parę razy, ale między 1, a 3, i nigdy nic nie przycięło.

Kablówki nie oglądam, ale włączyłem Nat Geo jak ktoś tu wspominał i faktycznie coś jest na rzeczy, są przycięcia. Nie chcę po żadnej stronie stawać, ale jeśli nie ma w ogóle przycięć na zewnętrznych źródłach (dysk, usb, netflix, amazon prime etc.), a są na kablówce albo na paru kanałach kablówki, to nie wiem czy można powiedzieć, że wina leży po stronie telewizora.
( http://www.hdtv.com.pl/forum/1384213-post2745.html )

Mam do KSa 7000 podłączone PS4 Pro, XONE S oraz etatowo już komputer, wszystko w porządku chodzi, pod gry to bardzo dobry wybór, u mnie w większej części w sumie nawet chodzi pod granie właśnie ten TV. A KS 8000 to TV z tą samą albo bardzo zbliżoną matrycą, ale z drobnymi zmianami natury technicznej (Supreme Motion Plus, lepsza obudowa, głośniki wbudowane etc.)


Akurat te przycinki ja zauważyłem i kolega andrzeej i one występowały w naszym przypadku nie na kablówce a na TV Sat NC+ czy Cyfrowy Polsat. W każdym razie z satelity. Na starych TV tego efektu niema przy włączonych usprawniaczach.
 

mastek81

New member
Czy znajdę na tym forum kalibracje do Samsung UE55KS8000L, dołączyłem do klubu HDTV.COM.PL ale jakoś nie mogę się z tym odnaleźć. Dodatkowo jest w tym wątku prawie 400 stron więc trudno to wszystko przejrzeć.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ale mi córka odwalila. Rzucila kapslem od piwa w ekran i zrobila sie taka jakby wypalona kropka a co najlepsze jakby odprysk na matrycy...

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

hitokuineko

New member
Jak sprawdzic w Netflixie jaka rozdzielczosc jest wyswietlana?
Na pilocie naciśnij cyferki i z menu wybierz i w kółeczku, a uzyskasz wszystkie dane. Oczywiście podczas wyświetlania filmu. Nie patrz na prędkość połączenia w menu ustawienia, bo ona ma się nijak do osiąganych wartości, prawdziwe info dostajesz właśnie poprzez dodatkowe info.
 

FoX88

New member
Na pilocie naciśnij cyferki i z menu wybierz i w kółeczku, a uzyskasz wszystkie dane. Oczywiście podczas wyświetlania filmu. Nie patrz na prędkość połączenia w menu ustawienia, bo ona ma się nijak do osiąganych wartości, prawdziwe info dostajesz właśnie poprzez dodatkowe info.

Po prostu limit dla Polski przy 4K to i tak 15.26 Mbps bitrate.

Można mieć znacznie większy wynik w teście Netflixowym, ale to nic nie zmienia.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ale mi córka odwalila. Rzucila kapslem od piwa w ekran i zrobila sie taka jakby wypalona kropka a co najlepsze jakby odprysk na matrycy...

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Z małymi dziećmi oczy trzeba mieć dookoła głowy. Maluchy nie zdają sobie sprawy ze szkód jakie mogą wyrządzić. Jak córka podrośnie, to zakupisz sobie OLED-a :)
 

FoX88

New member
Z małymi dziećmi oczy trzeba mieć dookoła głowy. Maluchy nie zdają sobie sprawy ze szkód jakie mogą wyrządzić. Jak córka podrośnie, to zakupisz sobie OLED-a :)

Ja mam TV postawiony na szafce, ale z lewej strony nóżki są prawie na krawędzi szafki, tak aby TV był idealnie na wprost z mojego miejsca oglądania.

Nie ma możliwości żebym sobie strącił ten TV, ale jak bratanica przyjeżdża, to zawsze przesuwam TV na środek szafki, a i tak jeszcze lecę do pokoju za nią jak tutaj sama z siebie wpadnie. :p

A ona ma energii tyle, że w ciągu paru minut wszystkie pokoje obskoczy i nawet nie wiesz, w którym się znajduje w tej chwili.

Pół biedy jak człowiek sam sobie rozwali sprzęt, bo może mieć pretensje tylko do siebie, ewentualnie do producenta za tandetną jakość.

Natomiast jak dziecko coś takiego zniszczy, to z jednej strony czujesz wściekłość, a z drugiej nie sposób szarpać dziewczynkę czy wyżywać się na rodzicach, że nie dopilnowali. :X

--

Edit: A, no i jeszcze drugi powód: Patrzę też pod tym kątem aby nie przyszła 'porysować' sobie na ekranie palcami, a patrząc na te problemy jakie tu ludzie mieli z doczyszczeniem TV po paluchach dzieci i później zdzieraniu się filtra ochronnego, to podziękuję za takie przygody. :p
 

andrzeej

Member
Czy ktoś z was może sprawdzić czy w netfix house of cards( 5 sezon bo innymi nie mam problemu) idzie w 4 k. U mnie non stop skacze 720, 1080,2160.... Z innymi produkcjami w 4k nie mam problemu.
 

FoX88

New member
Ty tak na serio czy ściemniasz z tym 15.26 Mbps dla 4K :shock:,przecież to bitrate dla 720p

To prawda, żadna ściema.

Przez to też sceny za dnia na Netflixowym 4K wyglądają faktycznie cudnie, ale w scenach nocnych potrafi wyjść taka kaszana, że głowa mała.

Wygląda to mniej więcej tak:
W scenach za dnia mogę noś w matrycę wsadzić i piksele nie latają, natomiast w scenach wieczorem/nocą z 2m widać piksele.

Nawet na początku googlowałem czemu tak i piszą zgodnie na AVForums, AVS itd., że po prostu sceny nocne wymagają znacznie większego bitrate i że na streamingu tak to może właśnie wyglądać.

Przykładowy wpis z AVForums:
"Dark scenes are the hardest to capture and always add noise. You'll find a bluray rip won't display this nearly as much but compressed media online will."
 

pietas

New member
a za granicą ile jest mb max na netfixie ? wszędzie jest max 20 ?? czy to u nas na razie serwery kuleją? bo to jak ma tak zostać to na razie z netfixem ... ?
 

Kasio

Member
To prawda, żadna ściema.

Przez to też sceny za dnia na Netflixowym 4K wyglądają faktycznie cudnie, ale w scenach nocnych potrafi wyjść taka kaszana, że głowa mała.

Wygląda to mniej więcej tak:
W scenach za dnia mogę noś w matrycę wsadzić i piksele nie latają, natomiast w scenach wieczorem/nocą z 2m widać piksele.

Nawet na początku googlowałem czemu tak i piszą zgodnie na AVForums, AVS itd., że po prostu sceny nocne wymagają znacznie większego bitrate i że na streamingu tak to może właśnie wyglądać.

Przykładowy wpis z AVForums:
"Dark scenes are the hardest to capture and always add noise. You'll find a bluray rip won't display this nearly as much but compressed media online will."

Dziwie się że ludzie za to płacą..... Ja mam "zboczenie" na punkcie bitrate i jakości obrazu i dla mnie to nie do przyjęcia,ale jak ktoś chce to nie mam nic przeciwko ;-)
 
Do góry