Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Aksel

Member
Czy ktoś miał podobny problem? pojawia się w totalnie losowych przypadkach. Trzeba albo wyjąć baterie z pilota i wsadzić ponownie, albo wyłączyć tv z kabla.

Mam tak od początku, ale dopiero teraz postanowiłem nagrać
Nie wiem czy iść z tym na reklamacje i jako ze byłaby to duga z rękojmi domagać się zwrotu kasy czy nie, bo w końcu to problem z pilotem a nie tv?!
https://youtu.be/FeU1Uo6vy1o
 

pietas

New member
Czy ktoś miał podobny problem? pojawia się w totalnie losowych przypadkach. Trzeba albo wyjąć baterie z pilota i wsadzić ponownie, albo wyłączyć tv z kabla.

Mam tak od początku, ale dopiero teraz postanowiłem nagrać
Nie wiem czy iść z tym na reklamacje i jako ze byłaby to duga z rękojmi domagać się zwrotu kasy czy nie, bo w końcu to problem z pilotem a nie tv?!
https://youtu.be/FeU1Uo6vy1o

hej nie przejmuj się , ja mam tak co parę dni , wyciąg i włóż baterie wystarczy , zgłosisz to ci pilota wymienia , mi to ogólnie nie przeszkadza ...
a tak ps to coś z tv jest jeszcze nie tak ? ze chcesz zwrot kasy ?
 
Ostatnia edycja:

pietas

New member
:)))

Ja świadomie zakupiłem wersję 60" na matrycy Sharpa i nie mam problemów z działaniem HDR-a względem wersji 55", które swego czasu porównywałem na sklepie na demkach z materiałem HDR. Zaznaczam, że jest to wyłącznie moja subiektywna ocena. Po prawie 5 miesiącach użytkowania tego TV jestem z niego mega zadowolony i nie żałuję zakupu za kwotę 5100 zł z 4-letnią gwarancją :)

no zakupiłeś świadomie , współczucie nie świadomym o tych chodzi :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No i to jest najważniejsze. Oglądamy przecież obraz wyświetlany przez TV a nie cyferki na papierze :)

Dokładnie tak :) Dziś w Neonecie był w promocji model 55KS7000 w rabacie za 4504,15 zł. Kolega zamówił sobie przez infolinię z odbiorem w neopunkcie. Za dużo sztuk chyba nie mieli na stanie, ponieważ po niecałej godzinie od włączenia promocji zapas został wyczerpany. Uważam, że 4500 zł za model 55" to znakomita cena i lepszej oferty nie ma się co spodziewać na rynku. Co ciekawe model 55KS9000 był za 5900 zł z groszami :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy ktoś miał podobny problem? pojawia się w totalnie losowych przypadkach. Trzeba albo wyjąć baterie z pilota i wsadzić ponownie, albo wyłączyć tv z kabla.

Mam tak od początku, ale dopiero teraz postanowiłem nagrać
Nie wiem czy iść z tym na reklamacje i jako ze byłaby to duga z rękojmi domagać się zwrotu kasy czy nie, bo w końcu to problem z pilotem a nie tv?!
https://youtu.be/FeU1Uo6vy1o

W czasie blisko 5-miesięcznego okresu użytkowania KS7000 taki problem z pilotem wystąpił u mnie tylko jeden raz. Pilot "utracił" dostęp do TV. Sprawdziłem wówczas czy zainstalowana na moim smartfonie samsung galaxy S6 aplikacja do sterowania tym TV, będzie działać i nie było z tym najmniejszego problemu. Problem był więc ewidentnie w pilocie "tradycyjnym" - pomogło wyciągnięcie na chwilkę baterii z pilota. Tak jak napisałem wcześniej - problem wystąpił na szczęście tylko 1 raz. Tym, u których problem występuje częściej zalecam wymianę baterii. Jeśli to nie pomoże, to zalecam wymianę pilota - w ramach gwarancji. Pilot ma działać poprawnie i nie ma prawa "odwalać takich numerów", skorzystajcie więc z uprawnień gwarancyjnych.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
To wytłumacz mi jak to możliwe że reset TV naprawił pilot, skoro z pilota nie wyciągałem baterii?

Nie mam pojęcia dlaczego, ale jak wytłumaczyć to, że po "zawieszeniu się" mojego pilota, aplikacja "pilot" na androidzie sterowała telewizorem bez najmniejszego problemu (zmiana kanałów, wejście w ustawienia TV, regulacja dźwięku czy dostępu do źródeł sygnału). Dodam, że smartfon sterował TV w trybie podczerwieni (Irda).
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bo bt się w pilocie wiesza a jak wyłączysz tv z sieci i włączysz to szuka pilota i go pobudza
mi soundbar wtedy działa bo bt to można tv wykluczyć , ale różnie bywa

Wszystko wskazuje więc na wadę w przekaźniku BT w pilocie (gubi połączenie z TV). Jeśli u mnie problem występowałby częściej, to wymieniałbym pilota.
 

siamer

New member
Mam pytanie do posiadaczy Samsung KS7000 czy on ma pilota który działa jak wskaźnik laserowy ? Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyc ale mój kumpel ma starszego Samsunga z takim pilotem który zrobił na mnie ogromne wrażenie łatwością obslugi. Czy jest zwykły pilot z ograniczoną iloscia przycisków tylko ?
Pozdrawiam...
 

pietas

New member
Nie mam pojęcia dlaczego, ale jak wytłumaczyć to, że po "zawieszeniu się" mojego pilota, aplikacja "pilot" na androidzie sterowała telewizorem bez najmniejszego problemu (zmiana kanałów, wejście w ustawienia TV, regulacja dźwięku czy dostępu do źródeł sygnału). Dodam, że smartfon sterował TV w trybie podczerwieni (Irda).

pilot jest po bt ten orginalny , tv ma tez irde , starszy pilot ten wielki chodzi bez problemu ale to tez irda a ten orginalny jest jest na bt , wiec dla tego mogłeś sterować aplikacja z smart fona bo przez irde ...
 

pietas

New member
....

Mam pytanie do posiadaczy Samsung KS7000 czy on ma pilota który działa jak wskaźnik laserowy ? Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyc ale mój kumpel ma starszego Samsunga z takim pilotem który zrobił na mnie ogromne wrażenie łatwością obslugi. Czy jest zwykły pilot z ograniczoną iloscia przycisków tylko ?
Pozdrawiam...

tylko przyciski , lg maja w web os 3.0 takie coś ... (żyroskop)
 

pietas

New member
.........

Wszystko wskazuje więc na wadę w przekaźniku BT w pilocie (gubi połączenie z TV). Jeśli u mnie problem występowałby częściej, to wymieniałbym pilota.

dokładnie.. .. .. .. albo pilot ma jakieś usypianie żeby oszczędzać baterie i go nie wybudza czasem, tak czy siak to pilot
 
Ostatnia edycja:

pietas

New member
Ale starsze Samsungi też mialy żyroskop tak ? Każdy LG na żyroskop czy tylko jakieś modele ?
Dzięki za odpowiedź !

tak miały , wszystkie lg z web os 3.0 i pilotem magic remote jakoś tak już nie pamiętam , ale czasem nie skuś się na lg , kompletna klapa w tym roku mialem LG 55UH8507 masakra ... :( bading okropny ,świecił jak choinka (CLOUDING).. oddałem chciałem wymienić , dwa następne jeszcze gorzej , nic myślę dopłacę wezmę uh950v to samo ... do tego one są na matrycy IPS a to lokalne przyciemnianie to ... , coś tam nagrywałem lg co to ku.... jest może znajdę to ci linki wstawię
 

siamer

New member
Wielkie dzięki pietas za info ! Moje typy to Philips, Samsung lub Sony ale będę kupował pod koniec roku wiec czekam na testy nowych modeli i zobaczę ceny. Będę szukał jakichś 65 cali... Szkoda że Samsung zrezygnował z tego pilota bo był naprawdę super...

Pozdrawiam..
 

pietas

New member
Wielkie dzięki pietas za info ! Moje typy to Philips, Samsung lub Sony ale będę kupował pod koniec roku wiec czekam na testy nowych modeli i zobaczę ceny. Będę szukał jakichś 65 cali... Szkoda że Samsung zrezygnował z tego pilota bo był naprawdę super...

Pozdrawiam..

np . ,bardzo dobre typy:)
 
Do góry