Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

xgrzesx2

New member
Juz znalazłem :)
Ale odtworzyłem kilka niby 4k i wszystkie mają Resultion 2560x1440.
Jest jeszcze coś takiego jak:
Dimension 1920 x 1080
Optimal Resolution 3840 x 2160

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Panowie jak to jest z kalibracja profesjonalna w KS 7000? Ktoś pisał że po niej dopiero urywa... Ale jak to jest dokładniej. Jest ona przeprowadzana na tych profilach typu dynamiczny film naturalny ? I co jeśli kalibracja mam robiona w dzień a w nocy wiadomo wartości troszkę już inne powinny być? Z drugiej strony jak był serwis u mnie to powiedzieli że kalibracja to pic na wode

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

FoX88

New member
Panowie jak to jest z kalibracja profesjonalna w KS 7000? Ktoś pisał że po niej dopiero urywa... Ale jak to jest dokładniej. Jest ona przeprowadzana na tych profilach typu dynamiczny film naturalny ? I co jeśli kalibracja mam robiona w dzień a w nocy wiadomo wartości troszkę już inne powinny być? Z drugiej strony jak był serwis u mnie to powiedzieli że kalibracja to pic na wode

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Kalibrację przeprowadza się w trybie 'Film' ponieważ ma dostępne wszystkie opcje, w tym 10-Point White Balance (jako jedyny z trybów), natomiast jeśli ktoś bierze dwie np. drugi profil dzienny, to w 'Standard', tutaj jest tylko 2-P, ale reszta opcji dostępnych normalnie (Gamma, Colour Space etc.)

W Natural czy Dynamic już są poblokowane opcje, a to na 'Native' Colour Space, a to bez możliwości zmiany Gammy itd.

Wiesz, kalibracja to nic innego jak dostrojenie urządzenia do wyświetlenia tego co widział reżyser podczas kręcenia filmu, a norma jest ta sama, także nie ma co się śmiać, że 'nie wiemy przecież co widział reżyser', jak to często na forach czytam.

Czy warto? Nie wiem, zależy, dla większości jest to zbędny wydatek, tak naprawdę jeśli chcesz być blisko kalibracji, to przejdź już sobie na tryb 'Film' fabryczny, bo jest najbliższy temu czego można oczekiwać.

A dla wielu obraz po kalibracji jest zbyt ciepły, jeśli ktoś jest przyzwyczajony do zimnej niebieskiej bieli, to ciężko mu się będzie na taki Warm2 przestawić i niskie podświetlenie pod nocne oglądanie.
 

xgrzesx2

New member
Tak, zgadza sie. Wiesz co oznaczaja te wartości dimension, resolution oraz optimal resolution ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

mariusz90

New member
Panowie, czy komuś w tym modelu udało się wyregulować Overscan ? Moim zdaniem tv w standardzie za bardzo ścina boki.

Druga sprawa, czy wy tez na niektórych kanałach macie brak możliwości wyłączenia overscanu ? Testowałem w sklepie na sygnale dvbt, i taki Polsat w SD ledwo mieściło się logo w rogu ekranu - tak bardzo obcinali boki.
 

xgrzesx2

New member
Czy wieszając telewizor na ścianie lepiej wykorzystać adaptery które są dostarczone czy można wykorzystać jakieś krótsze ? Te z zestawu są strasznie długie i TV mocno będzie odstawał od ściany.
 

rafaell68

Member
Czy wieszając telewizor na ścianie lepiej wykorzystać adaptery które są dostarczone czy można wykorzystać jakieś krótsze ? Te z zestawu są strasznie długie i TV mocno będzie odstawał od ściany.
To fakt, na moje oko są o ok 1 cm zbyt długie. To i tak niczemu nie służy. Najważniejsze żeby płyta wieszaka nie stykała się z obudową. Może jak znajdę chwilę to przytnę je.
 

sodalit1990

New member
Pytanie do właścicieli KS9000. Czy ten model cierpi także na rozklejanie się obudowy jak KS7000?

LEPIEJ KUPIĆ FIRMOWY SPRZĘT CZYLI NP SONY , PANASONIC,SHARP.
samsung to nie jest dobra firma.samsung często się psuje, chyba że telewizor wymieniasz co dwa lata.wtedy warto kupić samsunga.

d0fd674fd1146429gen.jpg
 

pietas

New member
hejka posiada ktoś Samsung SWA-8000S ???? Te tylne głośniczki do soundbarow ? mam soundbar
k-450 i chciałem dokupić te dwie satelitki do tyłu i nie wiem czy ma to sens, 600z to nie mało a nie wiem czy jest to warte tej ceny ? Obecnie na tym k450 wydaje mi się ze jest za mało wysokich dźwięków pomogą coś te satelitki ? albo wie ktoś jak ustawić ten korektor dźwięku w tv żeby to w miarę jako tako grało ?
Pozdro :)
thx z góry:)
 
Ostatnia edycja:

pietas

New member
LEPIEJ KUPIĆ FIRMOWY SPRZĘT CZYLI NP SONY , PANASONIC,SHARP.
samsung to nie jest dobra firma.samsung często się psuje, chyba że telewizor wymieniasz co dwa lata.wtedy warto kupić samsunga.

d0fd674fd1146429gen.jpg


to jak ci nie idą na rękojmie , to chuj im w dupę , jak jest jeszcze gwarancja to serwis niech czyszczą albo wymieniają , lepiej zostać z czystym tv niż z plamkami, jaka to seria UH ? jak tak to wada fabryczna matrycy , kanały wentylacyjne ... ? walcz ...

zresztą :
https://www.youtube.com/watch?v=fCleVGWmhgY

nic się nie zmieniło ... , mam jeszcze gdzieś o tej serji UH tylko muszę pogrzebać bo to all pokasowane z sieci gdzieś zapisywałem na dysku ...

miłego oglądania
 

pietas

New member
Pytanie do właścicieli KS9000. Czy ten model cierpi także na rozklejanie się obudowy jak KS7000?

hej , nie mam ks9000 tylko 7, ale z tego co byłem oglądać w sklepach (bo już to pytanie padło ze 100 razy ... trzeba przeglądać temat dokładnie , a nie ostatnia stronę :) to tak cierpią na to samo już w sklepie obudowa odłaziła i sub pixele nawet jeden miał aż 3 pięknie one wyglądały na tej prezentacji co leciała ... :( ktoś kiedyś pisał i moim zdaniem miał całkowitą racje , ze ks7000 zeszło dużo więcej sztuk niż ks9000 i dlatego o ks9 słychać mniej skarg ... ale problemy są te same , chłopaki co pracują w sieciówkach tez się wypowiadali już w temacie ze z ks9000 też nie jest bez wad ... ale w żadnym wypadku nie odradzam kupna tego tv bo tv 1 liga , tylko musisz dobrej sztuki poszukać , ja z mojego ks 7000 , co prawda po małych przejściach ... , jestem bardzo zadowolony , wiadomo nie ma perpetum mobile ale jest ok , a ks9000 to już zupełnie inna bajka ...
 

Kasio

Member
Własnie opcja ta zniknęła

nie zniknęła,jest nadal ! :D



Ale czy w aplkacji YT na telewizorze wyswietlane są informacje o pliku wraz z rozdzielczoscią ? Ja nie widzę takich informacji.
Tak, zgadza sie. Wiesz co oznaczaja te wartości dimension, resolution oraz optimal resolution?

Dimensions:
rozmiar "okna" w którym jest wyświetlany film,np: film 4K u mnie na laptopie (ekran 1080p) standardowy odtwarzacz YT to 1280x720,pełny ekran odtwarzacza YT to już 1920x1080.Na TV KS9000 Dimensions to 1920x1080*2 czyli 4k

Resolution:
to rozdzielczość w zależności od posiadanej matrycy laptop,komp, TV .W laptopie z ekranem 1080p film
4K bedzie wyświetlany w 1080p.Na TV 4K film bedzie wyświetlany w 3840x2160 czyli normalnie 4K.

Optimal Resolution:
można powiedzieć że to rozdzielczość filmu ;-)




Pytanie do właścicieli KS9000. Czy ten model cierpi także na rozklejanie się obudowy jak KS7000?

było juz ---> http://www.hdtv.com.pl/forum/1368618-post2268.html
przynajmniej u mnie
KS9000
1.Ramka sie nie rozkleja
2.Aplikacje działają idealnie,net się nie rozłącza
3.Clouding-nie wystepuje
4.Jak każdy TV LCD,Plasma itd... jest problem z gradientami ,oczywiście prócz CRT ,troche lepiej to wyglada w HDR.

Oprócz YT ,nadal sie krzaczy playlista
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
nie zniknęła,jest nadal ! :D






Dimensions:
rozmiar "okna" w którym jest wyświetlany film,np: film 4K u mnie na laptopie (ekran 1080p) standardowy odtwarzacz YT to 1280x720,pełny ekran odtwarzacza YT to już 1920x1080.Na TV KS9000 Dimensions to 1920x1080*2 czyli 4k

Resolution:
to rozdzielczość w zależności od posiadanej matrycy laptop,komp, TV .W laptopie z ekranem 1080p film
4K bedzie wyświetlany w 1080p.Na TV 4K film bedzie wyświetlany w 3840x2160 czyli normalnie 4K.

Optimal Resolution:
można powiedzieć że to rozdzielczość filmu ;-)






było juz ---> http://www.hdtv.com.pl/forum/1368618-post2268.html
przynajmniej u mnie


Oprócz YT ,nadal sie krzaczy playlista

A może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w tv UE f6500 we wszystkich tych wartościach YT mam na 1280x720. Łącze jest 100 Mbps netflix zawsze w 1080p idzie a tu nigdy jeszcze w fullhd nie wskoczyło. Czemu?
http://www.fotosik.pl/zdjecie/432304199faf4c28
 
Ostatnia edycja:
Do góry