Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

xgrzesx2

New member
Pytanie do osób które trochę znają się na uchwytach. Rozważam zakup uchwytu Gogels EFW8305 lub W50080. Który z nich jest lepszy ? Pierwszy mogę kupić za 299 a drugi za 179.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

FoX88

New member
Gratulacje,wygląda na to,że KS8000 jest lepszy od Q7,który ma swoje problemy,mam nadzieję,że to są choroby wieku dziecięcego,choć sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Marketing swoje robi, a do tego o KSy w sklepach już ciężko, więc osoby, które szukają Samsunga w wysokim modelu i tak mają mały wybór.

Te QLEDy nie są złe jeśli chodzi o specyfikację. Może i sam się śmieję z tego, że wypadają gorzej od KSów, ale mają inne zalety, których KSowi brakuje.

Cały problem jest z tą chorą ceną, po prostu ten TV powinien być na starcie o 1/4 tańszy żeby być konkurencją dla innych modeli u osób świadomych modeli i możliwości zakupu.
 

Davide

Member
Ja użyłem do tego celu plastikowy kanał wentylacyjny.

Dziekuje bardzo:) o to mi chodzilo;) Pytanie moje drugie iż swojego ks w nastepnym tygodniu daje na gwarancje rekojmi.mam 55.W nowym mieszkaniu bede ogladal tv z 2.5 metra.Zastanawiam sie czy jak mi sie uda wywalczyc kase od nich za moj tv czy kupic znow 55 cali czy nie polasic sie na 60,65. nie jest to za wielkie na taka odleglosc? oczywiscie TV 4k
 

strazakp

Banned
Ja mam 58" i oglądam z 3m i tez niw kupie juz w przyszlosci mniejszego. Mialem przez 3tyg 55" i ta roznice 3" widac a niby to tylko 3cale. Następny za kilka lat będzie 65".
 

lobos

New member
Bez reklam
Marketing swoje robi, a do tego o KSy w sklepach już ciężko, więc osoby, które szukają Samsunga w wysokim modelu i tak mają mały wybór.
65KS8000 jest jeszcze nówka sztuka w Krakowie. Wiem, bo jak zamawiali mój to przyszły 2 sztuki razem z dostawą nowych QLEDów i najniższego modelu MU6000.

Zastanawiam sie czy jak mi sie uda wywalczyc kase od nich za moj tv czy kupic znow 55 cali czy nie polasic sie na 60,65. nie jest to za wielkie na taka odleglosc?
Zdecydowanie nie będzie za duży. Kup największy z możliwych a na pewno nie będziesz żałował.
60''-65'' są jeszcze w normalnych pieniądzach, więc walcz o kasę i kupuj większy ;-)
Gdyby różnica w cenie pomiędzy 65'' a 75'' nie była tak duża (100%) to już by wisiał u mnie ten większy.
Jednak za modele premium w największej przekątnej trzeba słono zapłacić.
Szkoda, że taka jest polityka firm, bo jestem przekonany, że gdyby taki 75KS8000 czy inny odpowiedni mu model kosztowały powiedzmy 11-12 tys. to duuużo więcej ludzi by je kupowało.
A tak to niestety po przemyśleniu tematu dochodzi się do wniosku, że po prostu TV nie jest wart takich pieniędzy.
Piszę oczywiście ogólnie, bo jak kogoś stać to nawet i za 60 tys. kupi, bo ma taki kaprys i fajnie. ;-)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Takie różnice w cenie wynikają między innymi z tego,że matryce wycina się jak pamiętam z tafli o wymiarach 2,5m na 2,2m. Z rozmiaru 55" jest najmniejszy odpad i wyjdzie więcej sztuk. Z 75" i więcej jest odwrotnie.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Ponowię pytanie:
Taki problem:
Wymieniłem ostatnio dekoder Cyfrowego Polsatu na nowy (HD5500s) i treaz jak go włączam lub wyłączam to TV nie reaguje, tzn nie włącza się/wyłącza razem z nim. Wcześniej wszystko działało :( Nie potrafię też odszukać w TV opcji ponownego skonfigurowania dekodera tak jak to miało miejsce na początku. Proszę o pomoc.
 

marc1nn

Member
Miałem już tak kilka razy z tym samym dekoderem. U mnie pomogło odłączenie na chwilę dekodera od zasilania i kabla hdmi. Po ponownym podpięciu tv zaczął reagować.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Davide

Member
65KS8000 jest jeszcze nówka sztuka w Krakowie. Wiem, bo jak zamawiali mój to przyszły 2 sztuki razem z dostawą nowych QLEDów i najniższego modelu MU6000.


Zdecydowanie nie będzie za duży. Kup największy z możliwych a na pewno nie będziesz żałował.
60''-65'' są jeszcze w normalnych pieniądzach, więc walcz o kasę i kupuj większy ;-)
Gdyby różnica w cenie pomiędzy 65'' a 75'' nie była tak duża (100%) to już by wisiał u mnie ten większy.
Jednak za modele premium w największej przekątnej trzeba słono zapłacić.
Szkoda, że taka jest polityka firm, bo jestem przekonany, że gdyby taki 75KS8000 czy inny odpowiedni mu model kosztowały powiedzmy 11-12 tys. to duuużo więcej ludzi by je kupowało.
A tak to niestety po przemyśleniu tematu dochodzi się do wniosku, że po prostu TV nie jest wart takich pieniędzy.
Piszę oczywiście ogólnie, bo jak kogoś stać to nawet i za 60 tys. kupi, bo ma taki kaprys i fajnie. ;-)




Tak fakt :) 75 to duza roznica. Jak kiedys 55 a 65.Jak dobrze pamietam... Teraz problem mam inny nie wiem czy za 3 tygodnie max miesiac beda jeszcze dostepne ks7000 w sprzedazy
 
Ostatnia edycja:

eki274

New member
Witam jak można sprawdzić czy ma się zabrudzoną matrycę lub wypalone pixele.Bo u mnie wszystko śmiga bez zastrzeżeń mam 55ks7000 ekran służy do konsol z hdr
 

pablov7

Member
Dawno mnie tu nie było :)
Nie mogę znaleźć tematu o nowych Qledach żeby poczytać co wszyscy piszą ale powiem wam, że żadne zainteresowanie nową serią, kilka dni temu wystawialiśmy 65"Q7 i tego samego dnia czarny piksel wyskoczył, potem drugi więc ciekawie się zapowiadają :)
Jeśli by ktoś był na kupnie to mam jedną sztukę w rezerwacji fabrycznie zapakowaną 55KS7000 za 4999zł w rtv euro agd w Krk, to już końcówka serii.
Szczegóły na PW.
 

xgrzesx2

New member
Nie koniecznie. Znaczek w rogu o niczym nie świadczy. W info o pliku powinno być wszystko nt. rozdziałki.
Z resztą 4K od HD różni się gołym okiem ;-)

P.s. Oglądnąłem Życie Pi w 4K i powiem tylko tyle: MIAZGA!!! :shock: :-D
Na pierwszy ogień poszedł właśnie ten film, ponieważ już w 1080p zrobił na mnie duże wrażenie.
Oczywiście nie fabułą tylko kolorami i ogólnym wrażeniem ;-)
W 4K jest PETARDA straszna! Bajki również robią MEGA wrażenie!
Ogólnie po dwóch wieczorach użytkowania stwierdzam, że KS8000 to świetny TV.
Smart śmiga błyskawicznie. YT bomba. Fazowe jest to głosowe wybieranie.
Trzeba tylko wyraźnie mówić, bo źle zrozumie ;-)
Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie jakość dźwięku.
Jak na głośniki wbudowane w TV jest na prawdę przyjemnie :eek:k:
Muszę ogarnąć jeszcze dobre ustawienia obrazu, ale chyba skuszę się na profesjonalną kalibrację.
Ustawiłem na razie wg. podpatrzonych parametrów, ale to jeszcze nie jest TO.
Nie widzę żadnych martwych pixeli ani tym bardziej odstającej choćby na 1mm ramki.
Nie szukam też wad na siłę tylko cieszę się z przepięknej jakości obrazu ;-)
Ale czy w aplkacji YT na telewizorze wyswietlane są informacje o pliku wraz z rozdzielczoscią ? Ja nie widzę takich informacji.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

mariusz90

New member
Czy ktoś z was poradził sobie z problemem nieaktywnej opcji "dopasuj do ekr" ? Robię przymiarki do kupna ks7000 ale niedość ze Overscan na kanałach SD jest potwornie duży, ze ledwo logo kanału mieści się w rogu ekranu, to nie można overscana wyłączyć....
 
Do góry