Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

pietas

New member
Mowę słychać, ja trochę może przesadzam, z tego względu, że na dźwięk jestem nawet bardziej uczulony niż na obraz (noszę soczewki, sporą wadę wzroku mam), a słuch od zawsze mam bardzo dobry.

Sęk w tym, że oglądam po angielsku wyłącznie i mam dużo większy komfort na słuchawkach jak każda wypowiedź jest dobrze słyszalna i nie ma szumów, a na Soundbarze o to ciężko przynajmniej w przypadku LG SH2. Nie mam pojęcia jak wyższe modele niestety, ktoś inny Ci w tym zakresie pomoże.

Generalnie nastawiałem się na to, że będę wolał słuchawki droższe, a SB podstawowy albo wcale, gdyż mniej używany i stąd decyzja o nie podnoszeniu budżetu na cel Soundbara.

Swoją drogą te 'mityczne' słuchawki, o których piszę na BT to Creative Aurvana Platinum ze sklepu producenta za 99.99€ (ok. 425 zł), czyli tyle co podstawowy Soundbar..

Jest to o tyle śmieszne, że u nas w sklepach chcą za nie 1000+ zł, a MM 1349 zł..
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewiz...a-platinum?querystring=creative aurvana plati

"PRODUCT WARRANTY UNIT PRICE QUANTITY ITEM TOTAL
Aurvana Platinum
2 Years €99.99 1 €99.99
Cart Subtotal: €99.99
Shipping Charge: Free"


Dlatego jeśli masz możliwość oglądania na słuchawkach, to polecałbym bardziej tę opcję..Kabla nie trzeba, 3m od TV siedzę i nic nigdy mi nie przerwało przez BT na Creativach.

Co prawda w tej chwili w sklepie są trochę droższe, bo już nie 99.99€, a 119.99€, ale to nadal taniej niż u nas w marketach. W Euro czy Emagu też po 1059 zł+ sobie życzą.

Myślę, że na Soundbara należałoby wyrzucić koło 1800 zł żeby mieć zbliżoną jakość dźwięku.

mam słuchawki bose , w tamtym roku dałem za nie trochę kasy no i w sumie używałem parę razy, dlatego tak myślałem nad soundbarem jak mnie najdzie ochota pyk guziczek i już jest jakiś tam basik , a tak na słuchawkach to nie lubię... no chyba ze gram po nocy :)
 

Bahor

Member
Mam możliwość przetestowania przed zakupem paru ks7000. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak przetestować clouding i inne?
W kwestii ramki, jeżeli po czasie ona odejdzie, to co dalej? Będzie po prostu dostawać i nic więcej, czy z czasem powoduje jakieś inne szkody?
 

FoX88

New member
Mam możliwość przetestowania przed zakupem paru ks7000. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak przetestować clouding i inne?
W kwestii ramki, jeżeli po czasie ona odejdzie, to co dalej? Będzie po prostu dostawać i nic więcej, czy z czasem powoduje jakieś inne szkody?

Na pendrivie na planszach jednokolorowych sprawdź bad pixele.

Jeśli chcesz mieć 100% pewność to zrób to dosłownie z nosem w telewizorze, po kawałku ekranu patrz.

Pod kątem cloudingu to musisz przetestować w ciemnym pomieszczeinu, w oświetleniu sklepowym to nawet IPS wygląda na TV z dobrą czernią, wszystko wychodzi w warunkach wieczornych dlatego później bywa lekkie rozczarowanie po przyniesieniu TV ze sklepu.

Sprawdź na różnych podświetleniach jak czerń się prezentuje, powiedzmy takie 3 etapy:
* Na Backlight 5 (zalecana wartość do nocnego oglądania)
* Na Backlight 10
* Na Backlight 20

Wszystko pod Brightness 45.

Z tym, że na 20 możesz oczekiwać lekkiego cloudingu, bo to naprawdę mocno świeci i ciężko o sztukę, która ani odrobinę cloudingu po ciemku nie wykaże.

Pobierz sobie:
Black Uniformity Test Pattern:
http://i.rtings.com/images/test-materials/2015/203_Black_Uniformity.png

Gray Uniformity Test Pattern:
http://i.rtings.com/images/test-materials/2015/204_Gray_Uniformity.png

I zestaw planszy jednokolorowych jakichś, powiedzmy, że biała, zółta, czerwona, zielona.

Co do ramki, to różne są teorie, na AVForums często o to pytają i ktoś wrzucał odpowiedź reprezentanta Samsunga, który twierdzi, że nawet w momencie gdy ramka się rozszczelni, nie ma możliwości aby kurz na matrycy osiadł, bo jest to jeszcze dodatkowo zabezpieczone.

Ale sam wiesz, że konsultanci czy reprezentanci itd. różne rzeczy mówią, nie zawsze prawdziwe.

Jakby nie było, jak faktycznie się tak zdarzy, to od razu do serwisu trzeba napisać, znają problem.

Ja mam od grudnia ten TV i nie było problemu z ramką ani razu, wszystko przylega należycie, co jakiś czas sprawdzam nawet z ciekawości.
 
Ostatnia edycja:

starxx

New member
Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tv samsunga KS7000

Czy naprawdę jakoś wykonania tego tv oraz specyfikacja techniczna jest słaba?
Dzisiaj byłem w Media Expert i sprzedawca trzy razy odradzał mi zakup tego tv i doradzał inne.
I już sam nie wiem co mam zrobić czy kupić tańszy 55KU6400 czy 55KS7000 ?
 

FoX88

New member
Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tv samsunga KS7000

Czy naprawdę jakoś wykonania tego tv oraz specyfikacja techniczna jest słaba?
Dzisiaj byłem w Media Expert i sprzedawca trzy razy odradzał mi zakup tego tv i doradzał inne.
I już sam nie wiem co mam zrobić czy kupić tańszy 55KU6400 czy 55KS7000 ?

KU6400 to jest zupełnie inna klasa cenowa i wydajnościowa. Ich się nawet nie porównuje, bo przeznaczone są na inną kieszeń i inna wymagania.

A sprzedawca odradzał Ci KS7000 i doradzał KU6400 czy w ogóle Samsunga odradzał? Bo weź poprawkę też na to, że poszczególni sprzedawcy też reprezentują daną markę i w jej kierunku będą Cię wpychać.

Sony to nawet szkolenia dla pracowników organizuje i są najbardziej nachalni w kwestii wyboru TV. Mimo iż sam Sony lubię i nic nie mam do marki ani ich TV. Fakty jednak są jakie są. Bardzo możliwe, że nawet jakbym nie kupował TV w poprzednim roku, to teraz na Sony właśnie XE9005 bym się zdecydował.

Porównanie:
http://www.displayspecifications.com/en/comparison/67e3cb9
 
Ostatnia edycja:

starxx

New member
KU6400 to jest zupełnie inna klasa cenowa i wydajnościowa. Ich się nawet nie porównuje, bo przeznaczone są na inną kieszeń i inna wymagania.

A sprzedawca odradzał Ci KS7000 i doradzał KU6400 czy w ogóle Samsunga odradzał? Bo weź poprawkę też na to, że poszczególni sprzedawcy też reprezentują daną markę i w jej kierunku będą Cię wpychać.

Odradzał samsunga a zwłaszcza model KS7000

Chcę kupić tv na lata głównie do oglądania piłki nożnej i filmów. KS7000 to matryca 120hz.
Np. według tej strony jest to tv nr 2 do oglądania sportu. Best TV for Watching Sports (Euro 2016 Football & Olympics)

Nowe TV głównie mają matryce 60Hz. Czy jest sens dopłacać do KS7000 i matrycy 120Hz czy lepiej pozostać przy np. KU6400 ?
 

wojcik_dan

New member
Panowie od 2 tygodni posiadam Samsunga KS 8000 65". Jestem bardzo zadowolony z tego tv ale nie mogę sobie poradzić z aplikacją YouTube. To znaczy jak ją uruchamiałem w tv to potrafiła się przywieszać. Problem rozwiązałem zmieniając serwery DNS na 8888. Natomiast nadal mam problem by połączyć telefon z tv w kwestii youtube. To znaczy na telefonie odpalam apke youtube i miracastem chce przerzucić na tv jakiś filimik. Tv sam się przełącza na YT ale niestety nic dalej się nie dzieje. Na swoim poprzednim h6400 wszystko chodziło super. Ogólnie telefon łączy się z tv itd. ale z YT jest coś nie tak. Może ktoś coś doradzi?
 

Kasio

Member
Panowie od 2 tygodni posiadam Samsunga KS 8000 65". Jestem bardzo zadowolony z tego tv ale nie mogę sobie poradzić z aplikacją YouTube. To znaczy jak ją uruchamiałem w tv to potrafiła się przywieszać. Problem rozwiązałem zmieniając serwery DNS na 8888. Natomiast nadal mam problem by połączyć telefon z tv w kwestii youtube. To znaczy na telefonie odpalam apke youtube i miracastem chce przerzucić na tv jakiś filimik. Tv sam się przełącza na YT ale niestety nic dalej się nie dzieje. Na swoim poprzednim h6400 wszystko chodziło super. Ogólnie telefon łączy się z tv itd. ale z YT jest coś nie tak. Może ktoś coś doradzi?

jeśli masz konto na YT spróbuj dodać swój Tv w ustawieniach YT Ustawienia konta ,połaczone telewizory ,najpierw wchodzisz na YT w Tv, klikasz ustawienia wybierasz "Połacz Telewizor z Telefonem" .i masz połacz przez sieć Wi-Fi, jeśli masz w tej samej sieci TV i fona,jeśli masz TV na kablu to klikasz "Połacz za pomoca kodu" ,ja mam TV na kablu i łaczyłem za pomoca kodu,z tego co pamietam "połacz przez siec wifi" nie działało chyba...;) .A zmiana dns na dnsy googla działała w starych modelach samsunga seria D itp... w nowych modelach wszystko powinno śmigać jak ta lala,masz z routerem wszystko OK ?
 
Ostatnia edycja:

Bahor

Member
Na pendrivie na planszach jednokolorowych sprawdź bad pixele.

Jeśli chcesz mieć 100% pewność to zrób to dosłownie z nosem w telewizorze, po kawałku ekranu patrz.

Pod kątem cloudingu to musisz przetestować w ciemnym pomieszczeinu, w oświetleniu sklepowym to nawet IPS wygląda na TV z dobrą czernią, wszystko wychodzi w warunkach wieczornych dlatego później bywa lekkie rozczarowanie po przyniesieniu TV ze sklepu.

Sprawdź na różnych podświetleniach jak czerń się prezentuje, powiedzmy takie 3 etapy:
* Na Backlight 5 (zalecana wartość do nocnego oglądania)
* Na Backlight 10
* Na Backlight 20

Wszystko pod Brightness 45.

Z tym, że na 20 możesz oczekiwać lekkiego cloudingu, bo to naprawdę mocno świeci i ciężko o sztukę, która ani odrobinę cloudingu po ciemku nie wykaże.

Pobierz sobie:
Black Uniformity Test Pattern:
http://i.rtings.com/images/test-materials/2015/203_Black_Uniformity.png

Gray Uniformity Test Pattern:
http://i.rtings.com/images/test-materials/2015/204_Gray_Uniformity.png

I zestaw planszy jednokolorowych jakichś, powiedzmy, że biała, zółta, czerwona, zielona.

Co do ramki, to różne są teorie, na AVForums często o to pytają i ktoś wrzucał odpowiedź reprezentanta Samsunga, który twierdzi, że nawet w momencie gdy ramka się rozszczelni, nie ma możliwości aby kurz na matrycy osiadł, bo jest to jeszcze dodatkowo zabezpieczone.

Ale sam wiesz, że konsultanci czy reprezentanci itd. różne rzeczy mówią, nie zawsze prawdziwe.

Jakby nie było, jak faktycznie się tak zdarzy, to od razu do serwisu trzeba napisać, znają problem.

Ja mam od grudnia ten TV i nie było problemu z ramką ani razu, wszystko przylega należycie, co jakiś czas sprawdzam nawet z ciekawości.



Dzięki za info. :)
 

wojcik_dan

New member
jeśli masz konto na YT spróbuj dodać swój Tv w ustawieniach YT Ustawienia konta ,połaczone telewizory ,najpierw wchodzisz na YT w Tv, klikasz ustawienia wybierasz "Połacz Telewizor z Telefonem" .i masz połacz przez sieć Wi-Fi, jeśli masz w tej samej sieci TV i fona,jeśli masz TV na kablu to klikasz "Połacz za pomoca kodu" ,ja mam TV na kablu i łaczyłem za pomoca kodu,z tego co pamietam "połacz przez siec wifi" nie działało chyba...;) .A zmiana dns na dnsy googla działała w starych modelach samsunga seria D itp... w nowych modelach wszystko powinno śmigać jak ta lala,masz z routerem wszystko OK ?

Hej. Cały pic polega na tym że jak wchodze w ustawienia w yt na tv to nic tam nie moge zrobić. Wcześniej nie mogłem przeglądać zakładek typu "polecane"itd. Po wprowadzeniu tego dnsu przynajmniej to się uruchomiło ale ustawienia nadal się wieszają. Poza tym cały YT normalnie działa.

Ps: Ok. Pomogło wyciągniecie wtyczki z gniazdka. Ciekawe na jak długo.
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Chciałbym sie podzielic na forum seoimi planszami ale nie bardzo ogarniam jak zrobic fotkę gdy jest zupelnie ciemno a zeby bylo widac efekt
Czy patrzac z boku, tak to powinno wygladac ? Wiem ze katy sa tytaj dosc slabe

66417d437659e406f8d741a4a00df76e.jpg


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

pietas

New member
Chciałbym sie podzielic na forum seoimi planszami ale nie bardzo ogarniam jak zrobic fotkę gdy jest zupelnie ciemno a zeby bylo widac efekt
Czy patrzac z boku, tak to powinno wygladac ? Wiem ze katy sa tytaj dosc slabe

66417d437659e406f8d741a4a00df76e.jpg


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Normalka , daj diody smart led na off , bo ci boki wygasza dlatego tak to wygląda , włącz obrazek , wejdź w ustawienia /ustawienia eksperckie i wyłącz diody smart led
 

pietas

New member
fausto1 , siedzę odpisuje ci na posta , oglądam tv, słyszę PUK z tv , myślę *************** ZNÓW OBUDOWA , wstaje sprawdzam , pewnie ,puściła na 8cm :((
3 razy wymieniali panel, + obudowa , za 1 razem odlazła od razu za drugim po tygodniu, teraz po 2 miechach ... do tego sys zaczyna świrować , wiesza się , coraz częściej problem z pod głaszaniem , pilot zwiecha co parę h , nie mam już sił do tego tv ks7000 , a no i od wczoraj mam problem z cloudingiem na wyłączonych diodach smart leed mam chmurki wiadomo... , ale jak włączę tylko diody na niski albo na wysoki, tragedia !!! działają odwrotnie dopiero mi wtedy dowala cloudingiem ... :( mogło coś się stać z filtrem quantum dot ? spotkał się ktoś z taki problemem ???
 
Ostatnia edycja:

sodalit1990

New member
Trzeba było dokładnie przed kupnem przeczytać komentarze w tym wątku i samsung uwaga gwarancja.
Samsung to kiepski wybór, czyli szlambał

d0fd674fd1146429gen.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
Hej. Cały pic polega na tym że jak wchodze w ustawienia w yt na tv to nic tam nie moge zrobić. Wcześniej nie mogłem przeglądać zakładek typu "polecane"itd. Po wprowadzeniu tego dnsu przynajmniej to się uruchomiło ale ustawienia nadal się wieszają. Poza tym cały YT normalnie działa.

Ps: Ok. Pomogło wyciągniecie wtyczki z gniazdka. Ciekawe na jak długo.

OK, ale sprawdz jeszcze:

1.Jaką masz wersje YT ? powinna być 2.1.407 aktualizacje 01/04/2016
wejdź w Apps / Wideo / i kliknij YT po lewej bedziesz miał wersje itd....
2.Zalogowałeś się na swoje konto YT w telewizorze ?
3.Testowałeś połaczenie Smart HUB w Menu/Pomoc Tech./Diagnostyka ?
4.Sprawdzałeś wirusy :smile: ? Menu/System/Ustawienia eksperckie/Intelig.zabezpiecz.
5.Resetowałeś Smart HUB ?
 

daniel 88

New member
Zastanawiam sie nad tym modelem do konsoli ps4 pro w media markt w nocnych promocjach jest dobra cena na ten model ale zastanawiam sie czy naprawde jest to tak wadliwy model
 
Do góry