Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

FoX88

New member
Zdecydowanie warto dołożyć z jednej prostej przyczyny. Jakość. Nie natknąłem sie jeszcze na tym forum na żaden negatywny wpis o KS8000 więc można próbować zaoszczędzić kupić KS7000 i bujac się z serwisami, albo dołożyć i zapomnieć o takich problemach.

Ja to widzę trochę inaczej.

Zdecydowanie więcej KSów 7000 się sprzedaje, bo właśnie każdy chce przyoszczędzić więc też więcej zdjęć, problemów opisanych itd. trafia do sieci, po prostu sprzedano np. 1000 sztuk KSa 7000 na tle 200 sztuk KSa 8000.

I o odchodzeniu ramki czy problemach z wykonaniem czytałem też w kontekście KS8000. I tak, wiem, że w US8000 to nasz 7000 i przez to jest zamieszanie, ale mam na myśli nawet drugie HDTV polskie i wpisy stamtąd, kilka osób pisało, że patrzyło zarówo na 8 jak i 7000 i w obu ramka odchodziła już w sklepie.

Oraz te TV w podobnej cenie
- Philips 55PUS6561 za 3699 zł
- Philips 55PUS7101 za 4150
- TCL 58S7806 za 3299 zł

Barburian, sorry, ale bawisz się w Kikiego? :X

oraz TCL P60 w 65 calach na tej samej matrycy co Samsung

Skąd ta informacja się wzieła? Kilka razy już na forum ją widziałem. Nawet kiki potwierdzł, że nie ma tej samej matrycy:

http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/131520-tcl-seria-p60-17.html

kiki:
"Niestety , ma inną matrycę."
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
ja tez myślę ze sieciówki źle przechowują , w jakiś wilgotnych magazynach albo co? , albo złe transportują ... bo to jaja normalnie . Zresztą byłem w euro po starszego tv gość przesuwał pudełka z tv 55 -kami , 2 się przewróciły ... i to nie bardzo się spieszył je podnieść żeby nikt nie widział czy coś :hihi:

Dzisiaj testowałem na zdjęciu czarnym - dziękuje. Zero cloudingu nawet na milimetr. Jakby zniknął.Nie wiem czemu
 

fausto1

New member
Bez reklam
dc4169a2f213c58c28baf58a653ecfe7.jpg
158ec6408408ec0701550190f3736f68.jpg


Jest się do czego przyczepić ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Seizo

Active member
Bez reklam
HDR dla treści z Netflixa czy YT w serii KS włącza się automatycznie, czy trzeba dokonać jakiś konkretnych zmian obrazu we właściwościach?
 

Kasio

Member
potwierdzam ja takze zwrocilem 65ks7000 rozklejona obudowa w gornych naroznikach po dwoch stronach, dodatkowo mialem problem z aplikacjami czesto zrywal sie internet i tylko wlasnie na TV zastanawiam sie czy seria ks9000 tez cierpi na ten defekt??

KS9000
1.Ramka sie nie rozkleja
2.Aplikacje działają idealnie,net się nie rozłącza
3.Clouding-nie wystepuje
4.Jak każdy TV LCD,Plasma itd... jest problem z gradientami ,oczywiście prócz CRT :) ,troche lepiej to wyglada w HDR.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A co oprócz obudowy, podstawki i 'Supreme Motion' (rzekomo lepsze odwzorowanie ruchu)?

Jeszcze głośniki w KS8000 są lepsze, przypomniało mi się (4.1 60W zamiast 2.1 40W), ale większość i tak później SB albo głośniki podłącza.

Jak kupowałem w tamtym roku KSa, to przeciwnie - wszyscy odradzali dołożenie do 8000, bo zmiany były kosmetyczne. Na rtings też nie widzą podstaw do zakupi 8000 jeśli ten jest sporo droższy. :/

Jakbyście mieli wybór w jednej cenie:
49KS8000 albo 55KS7000, to która wersja?

Zdecydowanie wolałbym większą przekątną tj. 55KS7000 zamiast 49KS8000. 6" cali więcej robi - jak dla mnie - ogromną różnicę podczas oglądania filmów w formacie kinowym. Ja użytkuję 60KS7000 od 4 miesięcy i jestem mega zadowolony :)
 

pietas

New member
hejka , panowie ma ktoś sundbar Samsung HW-K360 podpięte do ks7000 i może się wypowiedzieć jak to gra? bo planuje go kupić i nie wiem ...? pokój mam 4x4 , będę od czasu do czasu sobie jakiś film oglądnąć no i Pograć na ps4 pro , lepiej to gra niż głośniki w tv ? jest zauważalna różnica? audio filem chyba nie jestem ...
 

Davide

Member
hejka , panowie ma ktoś sundbar Samsung HW-K360 podpięte do ks7000 i może się wypowiedzieć jak to gra? bo planuje go kupić i nie wiem ...? pokój mam 4x4 , będę od czasu do czasu sobie jakiś film oglądnąć no i Pograć na ps4 pro , lepiej to gra niż głośniki w tv ? jest zauważalna różnica? audio filem chyba nie jestem ...

Ja mam k-550 i jest wielka roznica... pokoj ma 12 m2 i gra to naprawde nie zle :) wczesniej mialem w pokoju 22m2 z sufitem 3.5 wysokosci to musialem wlaczac to na maksa... Powiem tak do kamienicy slabo ale do mieszkania w nowym budownictwie do 16m2 moim zdaniem spoko:) mozna jeszcze do niego dokupic dwie tylne satelity SWA-8000S i miec 5.1
 

starxx

New member
Witam!

Piszę w tym temacie bo sprawa dotyczy m.in. TV Samsunga 49KS7000

Szukam nowego tv, bo stary się już skończył ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 19 m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2,3-2,7m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - 2 osoby wprost , a jak więcej lekko z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? - prostopadle(z lewej)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE40M86BDX
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? – "dobry" obraz do oglądania piłki nożnej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - w przyszłości ps4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? – ~3-4 h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? – tak.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – sport (piłka nożna), film
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? – czasami.
15. Czy zamierzasz grać w gry? – Tak, ps4
16. Preferencje co do marki? (skala 1-10) – samsung
17. Preferencje co do wielkości? - 49"-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - długi czasa przy przełączaniu kanałów, ładowanie okien
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? – wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - max 4500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? – mój pierwszy tv kupiłem w 2008 r., teraz pora na drugi :)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? – tak będę korzystał z YT
23. Czy telewizor ma mieć 3D? – nie


Mam dwie kwestie do rozstrzygnięcia

1. Wielkość ekranu
Teraz mam 40" i wydaje mi się że nowy tv 49" w zupełności wystarczy do oglądania z 2,5m, ale korci mnie kupić 55" - tylko nie wiem czy nie będzie za duży do pokoju

2. Matryca
Zastanawiam się czy kupić 60hz samsung UE49KU6400/UE55KU6400 (co to za matryca SVA?) czy kosztem mniejszej matrycy kupić 120hz samsung UE49KS7000.

Bardzo rzadko wymieniam tv, obecny po 9 latach się zepsuł, a tv potrzebuje do oglądania piłki nożnej i filmów

Z góry dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam :)
 

Davide

Member
Witam!

Piszę w tym temacie bo sprawa dotyczy m.in. TV Samsunga 49KS7000

Szukam nowego tv, bo stary się już skończył ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 19 m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2,3-2,7m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - 2 osoby wprost , a jak więcej lekko z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? - prostopadle(z lewej)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE40M86BDX
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? – "dobry" obraz do oglądania piłki nożnej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - w przyszłości ps4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? – ~3-4 h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? – tak.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – sport (piłka nożna), film
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? – czasami.
15. Czy zamierzasz grać w gry? – Tak, ps4
16. Preferencje co do marki? (skala 1-10) – samsung
17. Preferencje co do wielkości? - 49"-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - długi czasa przy przełączaniu kanałów, ładowanie okien
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? – wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - max 4500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? – mój pierwszy tv kupiłem w 2008 r., teraz pora na drugi :)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? – tak będę korzystał z YT
23. Czy telewizor ma mieć 3D? – nie


Mam dwie kwestie do rozstrzygnięcia

1. Wielkość ekranu
Teraz mam 40" i wydaje mi się że nowy tv 49" w zupełności wystarczy do oglądania z 2,5m, ale korci mnie kupić 55" - tylko nie wiem czy nie będzie za duży do pokoju

2. Matryca
Zastanawiam się czy kupić 60hz samsung UE49KU6400/UE55KU6400 (co to za matryca SVA?) czy kosztem mniejszej matrycy kupić 120hz samsung UE49KS7000.

Bardzo rzadko wymieniam tv, obecny po 9 latach się zepsuł, a tv potrzebuje do oglądania piłki nożnej i filmów

Z góry dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam :)


Ja bym kupił KS :) a 55 to nie za duzo moim zdaniem.... Tylko po moich incydentach ze sklepami jak Saturn ktorzy sprzedaja juz buble ze zwrotow ostrzege Cie przed kupnem w tych sklepach.Wiec albo kup TV u kikiego tutaj albo w autoryzowanym sklepie
 

pietas

New member
Ja mam k-550 i jest wielka roznica... pokoj ma 12 m2 i gra to naprawde nie zle :) wczesniej mialem w pokoju 22m2 z sufitem 3.5 wysokosci to musialem wlaczac to na maksa... Powiem tak do kamienicy slabo ale do mieszkania w nowym budownictwie do 16m2 moim zdaniem spoko:) mozna jeszcze do niego dokupic dwie tylne satelity SWA-8000S i miec 5.1

no tak ale k550 jest dużo mocniejszy i 3.1 i droższy a k360 ... ja tak max 700z chce wydać bo więcej kasy mi szkoda na sundbar i tak cały czas nie będzie działał tylko od czasu do czasu i dlatego się zastanawiam czy taki do 700zl to w ogóle warto kupować
 

FoX88

New member
czy taki do 700zl to w ogóle warto kupować

Ja kupowałem do mojego KSa zestaw 'LG SH2', ale tylko dlatego, że kosztował akurat 349 zł, a cena w sklepach pozostałych to ponad 450 zł.

LG SH2 czarny - Soundbary - Opinie i ceny na Ceneo.pl

2.1 100W zwykły zestaw

Powiem Ci tak...koło dobrych głośników to ten Soundbar nie stał nawet, ale jest to i tak lepsza opcja niż domyślne głośniki w TV. Przede wszystkim z uwagi na to, że nie ma żadnych niskich tonów oddanych przy telewizorowych głośnikach.

Biorąc pod uwagę, że nic innego z tubą w tej cenie nie było nawet, to nie narzekam jakoś strasznie, ale jeśli chodzi o dźwięk ogólnie bez narzuconej kwoty, to jest to jakieś 6/10, gdzie głośniki TV to 3/10.

Większość czasu wkładam słuchawki na BT wyższej znacznie półki, to różnica jest ogromna, w tym wypadku słychać wszystko w tle, jak np. w 'Black Sails' w ostatnim odcinku było sporo walk na miecze, to każde uderzenie miecza aż w głowie zostaje, wszystko jest elegancko odseperowane, można oglądać po angielsku bez napisów.

Natomiast na głośnikach TV czy tym LG SH2 jest płasko, z czego na TV BARDZO płasko, a na LG SH2 albo płasko, ale w miarę słychać głosy (Moc subwoofera zmniejszona) albo 'głęboko', ale można zapomnieć o dobrym zrozumieniu mowy.
 

pietas

New member
Ja kupowałem do mojego KSa zestaw 'LG SH2', ale tylko dlatego, że kosztował akurat 349 zł, a cena w sklepach pozostałych to ponad 450 zł.

LG SH2 czarny - Soundbary - Opinie i ceny na Ceneo.pl

2.1 100W zwykły zestaw

Powiem Ci tak...koło dobrych głośników to ten Soundbar nie stał nawet, ale jest to i tak lepsza opcja niż domyślne głośniki w TV. Przede wszystkim z uwagi na to, że nie ma żadnych niskich tonów oddanych przy telewizorowych głośnikach.

Biorąc pod uwagę, że nic innego z tubą w tej cenie nie było nawet, to nie narzekam jakoś strasznie, ale jeśli chodzi o dźwięk ogólnie bez narzuconej kwoty, to jest to jakieś 6/10, gdzie głośniki TV to 3/10.

Większość czasu wkładam słuchawki na BT wyższej znacznie półki, to różnica jest ogromna, w tym wypadku słychać wszystko w tle, jak np. w 'Black Sails' w ostatnim odcinku było sporo walk na miecze, to każde uderzenie miecza aż w głowie zostaje, wszystko jest elegancko odseperowane, można oglądać po angielsku bez napisów.

Natomiast na głośnikach TV czy tym LG SH2 jest płasko, z czego na TV BARDZO płasko, a na LG SH2 albo płasko, ale w miarę słychać głosy (Moc subwoofera zmniejszona) albo 'głęboko', ale można zapomnieć o dobrym zrozumieniu mowy.

hmm to jak mowy nie słychać to lipa... w takim razie chyba coś tam dołożę i kupie Samsung HW-K450 za 799 , może będzie trochę lepsza sytuacja niż w tym lg?
 

FoX88

New member
hmm to jak mowy nie słychać to lipa... w takim razie chyba coś tam dołożę i kupie Samsung HW-K450 za 799 , może będzie trochę lepsza sytuacja niż w tym lg?

Mowę słychać, ja trochę może przesadzam, z tego względu, że na dźwięk jestem nawet bardziej uczulony niż na obraz (noszę soczewki, sporą wadę wzroku mam), a słuch od zawsze mam bardzo dobry.

Sęk w tym, że oglądam po angielsku wyłącznie i mam dużo większy komfort na słuchawkach jak każda wypowiedź jest dobrze słyszalna i nie ma szumów, a na Soundbarze o to ciężko przynajmniej w przypadku LG SH2. Nie mam pojęcia jak wyższe modele niestety, ktoś inny Ci w tym zakresie pomoże.

Generalnie nastawiałem się na to, że będę wolał słuchawki droższe, a SB podstawowy albo wcale, gdyż mniej używany i stąd decyzja o nie podnoszeniu budżetu na cel Soundbara.

Swoją drogą te 'mityczne' słuchawki, o których piszę na BT to Creative Aurvana Platinum ze sklepu producenta za 99.99€ (ok. 425 zł), czyli tyle co podstawowy Soundbar..

Jest to o tyle śmieszne, że u nas w sklepach chcą za nie 1000+ zł, a MM 1349 zł..
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewiz...a-platinum?querystring=creative aurvana plati

"PRODUCT WARRANTY UNIT PRICE QUANTITY ITEM TOTAL
Aurvana Platinum
2 Years €99.99 1 €99.99
Cart Subtotal: €99.99
Shipping Charge: Free"


Dlatego jeśli masz możliwość oglądania na słuchawkach, to polecałbym bardziej tę opcję..Kabla nie trzeba, 3m od TV siedzę i nic nigdy mi nie przerwało przez BT na Creativach.

Co prawda w tej chwili w sklepie są trochę droższe, bo już nie 99.99€, a 119.99€, ale to nadal taniej niż u nas w marketach. W Euro czy Emagu też po 1059 zł+ sobie życzą.

Myślę, że na Soundbara należałoby wyrzucić koło 1800 zł żeby mieć zbliżoną jakość dźwięku.
 
Do góry