Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

bozar

New member
Dwa szybkie pytania:

1. Z jakiej oferty TV najlepiej korzystać dla najlepszego efektu na tym telewizorze - Vectra, UPC, Orange?

2. Czy jest jakaś opcja żeby podłączyć zewnętrzny napęd BluRay (komputerowy) poprzez USB (napęd ma 2 wyjścia USB) bezpośrednio do KS7000?
 

dunker

New member
Miał ktoś problem z pendrive? Po włożeniu zawiesiło się po wyjęciu,wyłączeniu tv to samo
cb01682b08c3cbbefd83ca3775d59b3c.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

xgrzesx2

New member
Proszę wytłumaczcie mi jak pilotem który jest dodawany do tego telewizora obsługuje się inne urządzenia ? Ten pilot ma minimum przycisków i jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić.
 

dunker

New member
Proszę wytłumaczcie mi jak pilotem który jest dodawany do tego telewizora obsługuje się inne urządzenia ? Ten pilot ma minimum przycisków i jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić.



Wybierz źródło ustawienia i konfiguracja uniwersalna tam konfigurujesz pilot.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

dunker

New member
Mnie uruchamia tv i ampli jednym przyciskiem tylko dekoder dreambox się nie włącza. Dopiero później jak osobnym pilotem go uruchomię wtedy już cienki samsunga go obsługuje.
Może ktoś ma lekarstwo na załączenie wszytskiego jednym przyciskiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Zakup telewizora planowałem za jakiś. Planowałem trochę poczekać na nową serię i zobaczyć jakie będą ceny ale trafiła się promocja i mogę teraz kupić 60KS7000 za 5700. Warto skorzystać z tej promocji ?
 

xgrzesx2

New member
A czy pilotem od ks7000 wykorzystuje też podczerwień do sterowania ? Czy można sterować tylko urządzeniami które mają bluetooth ?

Czy Samsung poprawił w tym modelu obudowę i problem odstającej obudowy nie występuje już w nowych egzemplarzach ?
 
Ostatnia edycja:

pizmak8111

New member
ks 7000 co to jest?

witam ,mam od tygodnia Ks 7000 55 cali,ostatnio zauważyłem w lewej czesci matrycy cztery smugi widoczne najbardziej pod katem i jednolitym tle,mozecie mi powiedziec co to jest?
 

Attachments

  • 31623914edde1f018a4dfdf8eb9e8f50.jpg
    31623914edde1f018a4dfdf8eb9e8f50.jpg
    721,2 KB · Wyś: 53
  • 99336b02f70e09c587a914569d684a99.jpg
    99336b02f70e09c587a914569d684a99.jpg
    891,4 KB · Wyś: 54

Kasio

Member
Miał ktoś problem z pendrive? Po włożeniu zawiesiło się po wyjęciu,wyłączeniu tv to samo
cb01682b08c3cbbefd83ca3775d59b3c.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak się dzieje gdy na pendrive lub karcie SD/MicroSD jest b.dużo plików zdjęcia,filmy.Wrzuciłem ostatnio karte SD z aparatu 400 fotek i 30 filmów,mielił około minuty,dopiero po takim mieleniu pokazał zawartość.Raz mi sie zdarzyło nie do końca wetknełem USB z dysku SSD i efekt był podobny,mielił,mielił,mielił...... i nic nie zmielił,wiec masz dwa rozwiazania:mrgreen:


Proszę wytłumaczcie mi jak pilotem który jest dodawany do tego telewizora obsługuje się inne urządzenia ? Ten pilot ma minimum przycisków i jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić.

Nie mam jeszcze tego telewizora. Chodziło mi jak na tym pilocie wybiera się inne urządzenie i steruje nim ?

Pilota parujesz przy podłączeniu nowego urządzenia,wyskakuje odpowiedni komunikat,wybierasz producenta,model itd.... ,i nic nie przełączasz później na pilocie.przyciski do sterowania innymi urządzeniami sa na kółku,123,play-stop,Extra itd... musisz obczaic samemu lub poczytać instrukcje,na prawdę prosta sprawa mimo że pilot ma mało przycisków.Pilot wykorzystuje podczerwień do sterowania innymi urządzeniami,z bluetooth nie sprawdzałem.
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
Dwa szybkie pytania:

1. Z jakiej oferty TV najlepiej korzystać dla najlepszego efektu na tym telewizorze - Vectra, UPC, Orange?

2. Czy jest jakaś opcja żeby podłączyć zewnętrzny napęd BluRay (komputerowy) poprzez USB (napęd ma 2 wyjścia USB) bezpośrednio do KS7000?


1.UPC nadaje kanały HD 1080i w Bitrate 6900kbps wiec jak na obraz z przeplotem to baaardzo dużo.Vectra - a nie połaczyli sie oni czasem z UPC ?. Orange... nie wiem.

2.Przypuszczam ze do takiego połączenia potrzebny Ci będzie adapter i może..... coś z tego będzie,musisz sprawdzić samemu.
KABEL ADAPTER USB 3.0 - SATA 3 22 PIN DYSK

lub
Kabel SATA 22 PIN USB 3.0 + USB 2.0 HDD SSD
 

bozar

New member
Dziękuję za info.

co do UPC - super. Vectra jest oddzielnym bytem, to Aster się połączył:)

Co do kabli - mój BluRay ma włąśnie wyjścia 2xUSB, więc przejściówka nie będzie potrzebna. To co jest potrzebne to raczej funkcjonalność TV, która "przeliczy" materiał z BluRay na obraz. Normalnie robi to procesor w odtwarzaczu, który jest dedykowany do oglądania filmów na TV. w tym przypadku napęd tylko wysyłą sygnał, który musi zostać przerobiony przez telewizor. Skoro ten ma 4 rdzenie, to myślałem, że jest szansa, że ma oprogramowanie, które sobie z tym poradzi.
 

Rooofie

New member
Mam problem z aplikacją youtube. Gdy ją włączam mam tylko czarny ekran, nic się nie dzieje, nic sie nie wczytuje. Przedwczoraj jeszcze wszystko działało. Jakieś sugestie jak to naprawić?

Telewizor KS7000
 

xgrzesx2

New member
Kupiłem dzisiaj 60KS7000 i mam pytanie.
Zauważyłem, że matryca nie jest równomiernie podświetlona. Wyświetlając czarne tło w ciemnym pomieszczeniu widać na ekranie jasne plamy. Czy to normalne ?
 
Do góry