Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

mwerd

New member
To nie rozumiem dlaczego w ogóle pytasz? Chcesz się dowartosciować posiadaniem plazmy....przeciętny TV nie ma czym się chwalić na obecne czasy.

Zupełnie nie rozumiem odpowiedzi. O jakim dowartościowaniu mówisz i jakim chwaleniu się?
Mam plazmę, zastanawiam się czy nie byłoby fajnie mieć w tv 4K. Jeśli miałoby to być kosztem jakości obrazu to słabo, jeśli obraz byłby znacznie lepszy w Samsungu to super, i w tym kontekście zadałem pytanie.
 

Kasio

Member
Zupełnie nie rozumiem odpowiedzi. O jakim dowartościowaniu mówisz i jakim chwaleniu się?
Mam plazmę, zastanawiam się czy nie byłoby fajnie mieć w tv 4K. Jeśli miałoby to być kosztem jakości obrazu to słabo, jeśli obraz byłby znacznie lepszy w Samsungu to super, i w tym kontekście zadałem pytanie.

Nie wiem jak KS7000 ale moge Ci podpowiedziec moje wrażenia,mam Panasa Neo PDP 50"G20 od niedawna mam UE65KS9000 bez żadnej kalibracji itp..,obraz jak najbardziej elegancki w 4K i z kablówki UPC b.dobry,ale te matryce maja to do siebie że jest zupełnie inny obraz niz na plazmach,wszystkie kolory są tak żywe że wali po gałach,osobiście wole bardziej stonowane kolory i tak też staram sie go ustawić,balans bieli ni jak nie moge dopasować zawsze wychodzi mi jakis odcień szarości :twisted:.Ogólnie
chyba bede musiał sie dostosować do nowego obrazu,Jak dla mnie wart jest swojej ceny.
 
Ostatnia edycja:

dziadek266

New member
Nie wiem czy już było o tym napisane... Tv KS9000 ,aplikacja Youtube,po jakimś tam czasie... playlisty na YT zamiast wyświetlane w poziomej lini nakładaja sie na siebie i wszystkie screeny i podpisy pod nimi sa z lewej strony nałożonena siebie i pokrzaczone,trzeba kliknąc na pilocie "w prawo" żeby sie rozwineła lista filmów,dodatkowo na pełnym ekranie odtwarzania w prawym dolnym rogu wyskakuje przycisk ze strzałka "zakoncz" wtedy też nie działa w pełni opcja "statystyki dla nerdów" nie podaje transferu kbps,ktos zauwarzył podobny problem z YT ?

U mnie jest dokładnie to samo, kolejne aktualizacje tego nie zmieniają.
 

Kasio

Member
Czyli chyba trzeba będzie czekać na aktualizacje,ale klikłem o tym problemie do samsunga,może ruszą dupe... :D
 

maxx2164

New member
Miałem sony 55xd8577 z saturna...obraz bajka..jak dla mnie .Ale ***************owaty android i brak pełnej obslugi bluetooth zmusił mnie do wymiany po 8 dniach na 55ks7000..w ramach 30 dni na zwrot... i jak narazić zero problemów z obudową i pixelami.....gdyby nie te problemy w w/w sony...nie zmieniał bym na tego 55ks7000.
 

Zubik_2006

New member
Nie wiem jak KS7000 ale mogę Ci podpowiedzieć moje wrażenia,mam Panasa Neo PDP 50"G20 od niedawna mam UE65KS9000 bez żadnej kalibracji itp..,obraz jak najbardziej elegancki w 4K i z kablówki UPC b.dobry,ale te matryce maja to do siebie że jest zupełnie inny obraz niż na plazmach,wszystkie kolory są tak żywe że wali po gałach ...
I to jest fajny klient ... kolory walą po oczach i to jest to .... nie naturalne ... walą po oczach. Takich klientów potrzeba Samsungowi.
 
Ostatnia edycja:

Zubik_2006

New member
To nie rozumiem dlaczego w ogóle pytasz? Chcesz się dowartościować posiadaniem plazmy....przeciętny TV nie ma czym się chwalić na obecne czasy.
Ja TAK, dalej odwzorowanie kolorów, płynność (plastyczność) obrazu przy klatkarzu 24p są nie osiągalne przez LCD. No może nie ma 4K, HDR, ale tylko do telewizji w jakości 720p - PLAZMA niezastąpiona. W LCD co kąt kamery to inne odcienie kolorów ... no proszę ....
Zasadnicze pytanie do czego będzie TV wykorzystywany ... do jakości 4K z YT czy gier z XO czy PS4 to OK. Do odbioru sygnału z SAT czy TV kablowej będę bronił plazmy do upadłego.
Próbujcie dale ludziom wmawiać: PLASTIK IS FANTASTIC
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Obecnie 55ks7000 można kupić w euro za 4990 zł. W sklepie sprzedawca namawiał na zakup i przekonywał że problemy z obudową były na początku a teraz już nie ma. Jest to prawda że już poprawili wykonanie???
Nie wiem czy to prawda, ale byłem w piątek w Saturnie i specjalnie wnikliwie przyglądałem się obudowie każdego Samsunga, który stał lub wysiał w sklepie.
W żadnym z nich nie zaobserwowałem nic niepokojącego w stylu odklejającej się obudowy czy ramki.
Seria KS8000 faktycznie zarówno z tyłu jak i z przodu prezentuje się świetnie.:)
Super cienki ekran, ramka wkoło też. Obraz wiadomo w trybie "sklepowym" aż razi w oczy.
Żyleta straszna. Podobają mi się te Samsungi i jedynie opinie o martwych pikselach i obudowie trochę odstraszają.
Nie jestem z tych co wpatrują się ekran szukając na siłę wad, ale płacąc 15 tys. za TV należy oczekiwać odpowiedniej jakości.
Zobaczymy o ile ceny modeli z 2016 spadną jak wejdą najnowsze?
Mnie interesuje tylko 75'' i tutaj KS8000 w kręgu zainteresowań.

OLED od LG w wersji 65'' był za 15 tys. Na nim pokaz możliwości HDR. Krótko mówiąc piękna sprawa :eek:k:
HDR na dobrze świecącym ekranie robi bardzo dobre wrażenie.
Samsung i LG miały obraz bardzo żywy i jasny co przy demo HDR robiło wrażenie.
Natomiast SONY XD8505 wyglądał jakoś tak "blado". Na nim HDR nie robił już takiego wrażenia.
Może to kwestia ustawień lub wyświetlanego materiału?
Nie wiem, nie znam się ;-)
 
Ostatnia edycja:

nomnom

New member
Nie wiem czy to prawda, ale byłem w piątek w Saturnie i specjalnie wnikliwie przyglądałem się obudowie każdego Samsunga, który stał lub wysiał w sklepie.
W żadnym z nich nie zaobserwowałem nic niepokojącego w stylu odklejającej się obudowy czy ramki.
Seria KS8000 faktycznie zarówno z tyłu jak i z przodu prezentuje się świetnie.:)
Super cienki ekran, ramka wkoło też. Obraz wiadomo w trybie "sklepowym" aż razi w oczy.
Żyleta straszna. Podobają mi się te Samsungi i jedynie opinie o martwych pikselach i obudowie trochę odstraszają.
Nie jestem z tych co wpatrują się ekran szukając na siłę wad, ale płacąc 15 tys. za TV należy oczekiwać odpowiedniej jakości.
Zobaczymy o ile ceny modeli z 2016 spadną jak wejdą najnowsze?
Mnie interesuje tylko 75'' i tutaj KS8000 w kręgu zainteresowań.

OLED od LG w wersji 65'' był za 15 tys. Na nim pokaz możliwości HDR. Krótko mówiąc piękna sprawa :eek:k:
HDR na dobrze świecącym ekranie robi bardzo dobre wrażenie.
Samsung i LG miały obraz bardzo żywy i jasny co przy demo HDR robiło wrażenie.
Natomiast SONY XD8505 wyglądał jakoś tak "blado". Na nim HDR nie robił już takiego wrażenia.
Może to kwestia ustawień lub wyświetlanego materiału?
Nie wiem, nie znam się ;-)

Osobiście zszedł bym z rozmiarem do 65" i brał 65B6J, oled tej klasy to już jest bajka, nawet najlepsze lcd z 2016 i pewnie również z 2017 nie mają i nie będą miały podjazdu. To już nawet nie chodzi o HDR czy inne rzeczy, których zwykły użytkownik nie zauważy (czyli jakieś 90% ludzi, w tym ja), po prostu obraz jest na wyższym poziomie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Tylko sęk w tym, że mnie 65'' nie zadowoli.
Obecnie mam 60" i jak zmieniać to tylko na 75''.
+5'' nie zrobi różnicy. Siedziałem w Saturnie naprzeciw Samsunga 78'' z odległości niecałych 2m i już wiem, że przy odległości dwa razy większej mniejsza przekątna nie wchodzi w grę.
OLED miażdży to prawda, ale przekątna robi najwięcej ;-)
 

pepka

Member
Bez reklam
Do LCD 75 to już trzeba dostrczyć porządny sygnał. Szkoda potem się wkur**** patrząc na nasze polskie, pseudo hd. Nie zmienia to faktu, że dodatkowe cale robią robotę, a przesiadka z 60 na 65 "ginie" po 3 dniach oglądania [emoji6]
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Do LCD 75 to już trzeba dostrczyć porządny sygnał. Szkoda potem się wkur**** patrząc na nasze polskie, pseudo hd.
Przy 3,5-4m odległości od ekranu nawet to aktualne HD w programach TV będzie wyglądało dobrze ;-)
Nie wspomnę już o filmach na Blu Ray/4K czy multimediach z YouTube czy innych... :)

Nienzmieniabto faktu, że dodatkowe cale robią robotę, a przesiadka z 60 na 65 "ginie" po 3 dniach oglądania [emoji6]
Otóż to! Mój obecny TV strasznie się skurczył od momentu zakupu gdzie po przesiadce z LCD 42'' był mega zachwyt ;-)
Przekątna robi największą robotę ;-)
 

WuMike

New member
Bez reklam
To nie rozumiem dlaczego w ogóle pytasz? Chcesz się dowartosciować posiadaniem plazmy....przeciętny TV nie ma czym się chwalić na obecne czasy.

Sorry, ale piszesz to po raz kolejny, wmawiając ludziom, że masz rację.

Powiem Ci jedno - w warunkach kinowych VT60 i Kuro to dalej są dwa referencyjne ekrany, minimalnie nawet ponad OLED'em dla wielu ludzi, także ekspertów.

Płynność, ostrość obrazu w ruchu, kąty boczne, referencyjne kolory.

4K/HDR wiadomo zdążyli wdrożyć w PDP, ale co z tego? Gdyby plazmy dalej produkowali, na 100 procent kupiłbym sobie nową 65VTx0 albo Kuro, a nie żadne LCD. OLED gdzieś za trzy lata pewnie będzie wymiatał, jak poradzą sobie z kilkoma wadami.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Sorry miałem dwie plazmy KRP500A,chyba najlepsza plazma i przeciętną VT30.Wiem co piszę i pozwolisz kolego,że zostanę przy swoim zdaniu...ok.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Panowie , podzielicie sie własnymi ustawieniami pod ps4 i pod ogladanie z kablowki ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

karneol

New member
Praktycznie zdecydowałem się już na 55ks7000 czekam tylko na dobrą promocję.Przeczytałem praktycznie całe forum na jego temat te i sąsiednie też ,jestem świadomy pewnych wad tego tv (ramka,bad pixel).
Mam tylko jedno pytanie podobno niezależnie od tego czy to seria 7,8 czy 9 są te same matryce więc problem martwych pixeli powinien występować wszędzie.
Czy jak kupię telewizor z przypuśćmy 5 bad pikselami i mi nie przeszkadzają (rada eksperta Macieja jak nie przeszkadzają to odpuścić i nie reklamować)
to czy po jakimś czasie gdy reklamacja się skończy mogę ich mieć bardzo dużo co zacznie już przeszkadzać.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Nie wiem jak ten z NC+, ale korzystam z modułu z kablówki- i problemów brak. Wszystko działa szybko i bez problemów.
 
Do góry