Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

fausto1

New member
Bez reklam
Ks7000 swietny tv. Ja mam i jestem zadowolony mega pomimo tego ze w piatek beda mi wymieniac matryce bo dopatrzylem sie malego defektu. Sony xd8505 mialem model i dla mnie duzo gorzej chociazby z racji matrycy Ips w sony . Widzialem na zywo ks7000 i ks9000 i wiadomo doszukiwalem sie roznic w ks9000 ale zeby doplacac 5 tysiecy za jakies drobne szczegoly to nie widze sensu. Chyba ze ktos jest takim maniakiem :). Podswietlenie w ks9000 tez nie jest idealne

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal27b

New member
Ks7000 i 8000 posiadają tą samą matryce. Jedyne rożnice to podwójny tuner satelitarny oraz mocniejsze głośniki w modelu 8000. No i wiadomo kosmetyka odnośnie obudowy. Sam posiadam model 7000 i jestem mega zadowolony. Całe szczęście trafiłem na egzemplarz bez wad, moze dlatego, ze kupiłem niedawno, bo w pierwszych wypustach niemiłosiernie odklejały się obudowy z tylu oraz dolny pasek z przodu. Sam, pracując w jednej z najwiekszych sieci sprzetu elektronicznego, mam na codzien doczynienia z modelami, które stoja na ekspo i maja powypalane piksele i odklejajace obudowy, mowa oczywiscie o modelach ks serii 7 i 8.
 

pietas

New member
clouding

witam , panowie jak u was wygląda sprawa z cloudingiem 55ks7000 ? mi tv z serwisu przyszedł i ma clouding , rzadko kiedy idzie go wychaczyć no ale czasami widać :((( i nie wiem czy dalej im truć dupe? czy dać sobie spokój ? bo jak na razie to tv spędził chyba na serwisach więcej czasu niż mam go w domu :(((pierw plama na matrycy później sub pixel i teraz clouding ... na fotce 10 min filmik z YT z sama czernią ,diody smart led off ,normalnie wygląda to gorzej niż na fotce , oczywiście w całkiem ciemnym pokoju bez światła itd ... doradźcie co robić ?
 
Ostatnia edycja:

pietas

New member
ks9000 to już za drogi jak dla mnie szukam tv maks do 5000 tysiecy i dlatego wybrałem kilka modeli do wyboru panasa dx750 780 lg uh 8507 smsung ks7000 i sony xd8305

Kolego uh8507 sobie odpuść ,pierw go miałem, straszny maja clouding 55 święcą jak choinka do tego okropny bading , później chciałem wymienić bo pierwszy zwróciłem po 12 dniach do sklepu i dwa modele co sprawdzaliśmy oba miały okropny bading i clouding (ludzie strasznie narzekają na bading w tym modelu a serwisy umywają ręce , z ps4 pro nie radził sobie najlepiej ... imput lag mi przeszkadzał do tego straszne miał artefakty wokół postaci pojedynczych obiektów itd ... no ale jesli chodzi o po prawe jakości obrazu i płynność obrazu to niestety ks7000 jest do tyłu ... ale to chyba dlatego ze lg ma dużo więcej opcji do ustawiania no i pamiętaj ze jest na matrycy IPS ... ogólnie nie polecam , wrażenia z oglądania w miarę dobrego sygnału i grania dużo dużo lepsze na ks7000
 

pawelele

Member
witam , panowie jak u was wygląda sprawa z cloudingiem 55ks7000 ? mi tv z serwisu przyszedł i ma clouding , rzadko kiedy idzie go wychaczyć no ale czasami widać :((( i nie wiem czy dalej im truć dupe? czy dać sobie spokój ? bo jak na razie to tv spędził chyba na serwisach więcej czasu niż mam go w domu :(((pierw plama na matrycy później sub pixel i teraz clouding ... na fotce 10 min filmik z YT z sama czernią ,diody smart led off ,normalnie wygląda to gorzej niż na fotce , oczywiście w całkiem ciemnym pokoju bez światła itd ... doradźcie co robić ?

A jakie ustawienia obrazu? No ja mam podswietlenie na 5, jasnosc 45, kontrast 100, plus diody nisko swiecace, reszta off plus kalibracja 2+10 pkt balans bielii i kolorow i jest ok, chociaż najlepszą rzeczą było zainwestowanie w podświetlenie za tv, lampki LED z kontrolerem 50-80 zl i 1-2h bawienia sie w naklejanie tego i nagle czern wydaje sie idealna i oczy sie tak nie mecza.Bo mozliwe ze masz za wysoko jasnosc albo zle skalibrowana czern w balansie bieli, no albo,ze oczekujesz na wysokim podswietleniu idealnej czerni na calym tv a takie rzeczy tylko w OLED.
 

Elvis79

New member
Witam.Przymierzam się do kupna UE49KS7000, zna ktoś może maksymalne wymiary tego modelu, ale dokładniej podstawki od jednej do drugiej stopki?
albo byłby miły u siebie zmierzyć :) ,przejrzałem tonę netu i nigdzie nie mogę znależć, mam niezbyt szeroki mebel na którym stoi na ten moment UE46ES6100 i tylko trochę luzu zostaje :).
 

Toma$

New member
Witam. Czy ktos moze mi podpowiedzieć jak w KS8000 używając pilota samsunga włączyć listę nagrań z NC+?
 

morlinek92

New member
Czy na waszych KS7000 odtwarzane są zewnętrzne napisy w formacie srt do filmów mkv przez DLNA? Mam Twonky v7.2 i wszystko ładnie działa, oprócz napisów z pliku :( Wmuksowane w film działają.
 

Maniek32

New member
Witam.Przymierzam się do kupna UE49KS7000, zna ktoś może maksymalne wymiary tego modelu, ale dokładniej podstawki od jednej do drugiej stopki?
albo byłby miły u siebie zmierzyć :) ,przejrzałem tonę netu i nigdzie nie mogę znależć, mam niezbyt szeroki mebel na którym stoi na ten moment UE46ES6100 i tylko trochę luzu zostaje :).
99 cm, było już napisane na forum:wink:
 

strazakp

Banned
Obecnie 55ks7000 można kupić w euro za 4990 zł. W sklepie sprzedawca namawiał na zakup i przekonywał że problemy z obudową były na początku a teraz już nie ma. Jest to prawda że już poprawili wykonanie???
 

Maniek32

New member
Dzięki, pewnie było, przejrzałem z 15stron ale 253 trochę mnie osłabiało :wink:
No i dupa biurko ma 80cm, szkoda że nie ma w nim regulowanej podstawy :???:
Też specjalnie wymieniłem stolik pod ten telewizor 110 cm jes w sam raz, szkoda że nie zastosowali rozwiązania jak w ks 8000 a tak dodatkowy koszt.
 
Ostatnia edycja:

4kAmator

New member
Obecnie 55ks7000 można kupić w euro za 4990 zł. W sklepie sprzedawca namawiał na zakup i przekonywał że problemy z obudową były na początku a teraz już nie ma. Jest to prawda że już poprawili wykonanie???

Ja kupiłem 55" w euro 19.01 za 4999zł był przez 1 dzień w tej cenie , przesiedziałem w sklepie ponad godzinę. Posprawdzałem obudowę oraz badpixele.
Wszystko było ok więc go łykłem. Odpukać do dnia dzisiejszego zero problemów. Z tą obudową to też czytałem ,że poprawili to ...zobaczymy z czasem. Pozdro.
 

Kasio

Member
Nie wiem czy już było o tym napisane... Tv KS9000 ,aplikacja Youtube,po jakimś tam czasie... playlisty na YT zamiast wyświetlane w poziomej lini nakładaja sie na siebie i wszystkie screeny i podpisy pod nimi sa z lewej strony nałożonena siebie i pokrzaczone,trzeba kliknąc na pilocie "w prawo" żeby sie rozwineła lista filmów,dodatkowo na pełnym ekranie odtwarzania w prawym dolnym rogu wyskakuje przycisk ze strzałka "zakoncz" wtedy też nie działa w pełni opcja "statystyki dla nerdów" nie podaje transferu kbps,ktos zauwarzył podobny problem z YT ?
 
Ostatnia edycja:

mwerd

New member
Aktualnie mam plazmę Panasonic 50ST60, jak 55KS7000 wypada w porównaniu do tej plazmy? Abstrahując oczywiście od tego, że ma 4K.
Po zmianie zawiodę się na jakości obrazu czy będę wniebowzięty? ;)
Zaznaczam, że z obrazu plazmy jestem więcej niż zadowolony.
 

RHJG

New member
Bez reklam
To nie rozumiem dlaczego w ogóle pytasz? Chcesz się dowartosciować posiadaniem plazmy....przeciętny TV nie ma czym się chwalić na obecne czasy.
 
Do góry