Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

pebe86

Member
Bez reklam
Witajcie,

Mam od niedawna Samsunga 60KS7000, z którego jestem bardzo zadowolony.
Mam jednak problem z nagrywaniem programów-otóż po wybraniu programu do nagrania nic się nie nagrywa. Tzn. widać zaplanowane nagranie, ale później w moich nagraniach widzę jedynie pliki ważące 0 kb. To samo było zarówno na pendrive Samsunga 64 GB, jak i na dysku twardym- za każdym razem ten sam problem.
Używam modułu CAM.

Pytanie do posiadaczy KS7000- działa Wam nagrywanie tv bezproblemowo?
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mogę mówić wyłącznie o sobie: tak, działa bez pudła. Moduł CI+ cyfra, dysk Toshiba. Działa wszystko, nagrywanie, time shift, zatrzymywanie na żywo (to też TS w sumie).
Rozszerz swoja wypowiedź, pomyślimy co z tym mozna zrobić.
 

pebe86

Member
Bez reklam
To prawda, ten tv cholernie ciężko się czyści.
Po montażu na ścianie kupiłem specjalny preparat do LCD, którym próbowałem go domyć. Używałem go bardzo delikatnie- wycierałem specjalną irchą delikatnie zwilżoną, później zwykłą, suchą. Niestety efekt jest daleki od oczekiwań, na ekranie pozostają smugi które nie chcą się doczyścić.

Ktoś ma jakieś pomysły? Jak Wy czyścicie ten tv?
 

kv77

New member
To prawda, ten tv cholernie ciężko się czyści.
Po montażu na ścianie kupiłem specjalny preparat do LCD, którym próbowałem go domyć. Używałem go bardzo delikatnie- wycierałem specjalną irchą delikatnie zwilżoną, później zwykłą, suchą. Niestety efekt jest daleki od oczekiwań, na ekranie pozostają smugi które nie chcą się doczyścić.

Ktoś ma jakieś pomysły? Jak Wy czyścicie ten tv?

U mnie o dziwo czyszczenie przebiega bez problemu. Również używam płynu do LCD i ekran jest idealnie czysty bez żadnych smug.
 

Aerofan

Member
Ja dziś czyściłem plamę od tłustej łapy, udało się bezproblemowo pomarańczowym W5 w spray z Lidla na tłuste plamy. Niestety ten sam preparat nie działa na matowe LCD, zostawia smugi :)
 

mrokness

New member
Witam. Mam pytanie. Ponoć telewizory serii KS nie mają usb 3.0. Jestem ciekaw czy usb 2.0 czasem nie powoduje jakichś przycinek albo innych problemów z odtwarzaniem filmów hevc z duzym bitratem? filmy 60-80Gb.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Możecie wrzucić fotki tech niebieskich smug na matrycy? i płynów jakich używacie do czyszczenia swoich KS7000. Czy takie smugi to podstawa do reklamacji?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Mogę mówić wyłącznie o sobie: tak, działa bez pudła. Moduł CI+ cyfra, dysk Toshiba. Działa wszystko, nagrywanie, time shift, zatrzymywanie na żywo (to też TS w sumie).
Rozszerz swoja wypowiedź, pomyślimy co z tym mozna zrobić.

Już wyjaśniam. Chodzi mi przede wszystkim o to, czy tv ma możliwość nagrywania czegoś np. w nocy? Ustawiam sobie coś w harmonogramie na środek nocy, tv oczywiście wcześniej jest wyłączony.
Bo jak próbowałem tak robić, to efekt jest taki jak na zdjęciu:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/915f7a7574cd937f

"Test wydajności urządzenia nie powiódł się". Chociaż dysk jest sprawny, sprawdzałem też na pendrive 64GB i efekt taki sam. O dziwo nagrywanie "instant" działa (jak chcę włączyć nagrywanie czegoś od razu).

No chyba że nie ma możliwości ustawienia nagrywania na czas, kiedy telewizor jest wyłączony, co byłoby dziwne. Bo mój poprzedni Sony W805A nie miał z tym problemu...
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Sprawdź dysk na innym złączu USB. Jak podpiąłem dysk dysk 250gb pod złącze USB bezpośrednio w TV, to właśnie wyskoczył komunikat, iż test wydajności dysku się nie powiódł. Podłączyłem ten sam dysk pod USB w skrzynce One Connect przeznaczone do dysków zewn. to test zakonczył się pomyślnie i nagrywanie działa bez problemu.
 

Aerofan

Member
Możecie wrzucić fotki tech niebieskich smug na matrycy? i płynów jakich używacie do czyszczenia swoich KS7000. Czy takie smugi to podstawa do reklamacji?

Przy montażu na ścianie dotknąłem spoconą łapą na środku ekranu. Później chciałem to spolerować mikrofibrą, ale tylko rozmazałem dookoła i faktycznie zrobiła się widoczna plama, czy niebieska to nie wiem, może taka fioletowawa. Spróbowałem tym W5 i zeszło, choć do telewizorów z powłokami to lepiej nie ryzykować może, warto na małym skrawku ekranu wypróbować. Mam 65KS7000.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
U mnie są zacieki od czyszczenia (coś jak po myciu samochodu karcherem i nie wytarciu), mimo używania dedykowanego do lcd preparatu. Zamówiłem jeszcze piankę do lcd, spróbuję- jak się nie uda to trzeba będzie myśleć nad czymś innym :)

Mi samsung odpisał żeby telewizor czyścić mikrofibrą i wodą, ale chyba nikt tego nie robił na tym telewizorze- pozostają takie smugi, że głowa mała.
 
Do góry