Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

gret

New member
Też macie czasami w ciemnych scenach takie poszarpania, schodki nie wiem jak to nazwać, coś jak by bitrate spadał. Źródło to HBO GO, Netflix, IPLA. Czy mam może za dużą jasność ustawioną?
 

Aerofan

Member
Z syfnych źródeł, a te które wymieniłeś do takich zaliczam, szczegóły w czerniach są słabe i tam wychodzi papka. Jak odpalasz film z BD to jest tak samo ? Masz skalibrowaną chociażby "na oko" jasność i kontrast ?
 

gret

New member
No na oko. :p
Z kontrastem nie mam problemu ale z jasnością już tak. Sceny w dzień wydają się za jasne a znów ciemne za ciemne. Nie mogę dojść do poprawnych ustawień.
Filmu na BR nie włączałem bo nie mam odtwarzacza. Odpalałem netflixa 4K i tam nie ma takich rzeczy.
 

rasdson

New member
Straszna bieda w kraju. Pojechalem dziś 19.30 do Media Markt a tam pusto. Telewizory wymiecione. Pytam sie o 65ks7000 a gosc do mnie ze juz od dwoch dni go nie maja i dupa. No i teraz nie wiem czy brac w salonie Samsunga czy czekać ????
 

Aerofan

Member
Straszna bieda w kraju. Pojechalem dziś 19.30 do Media Markt a tam pusto. Telewizory wymiecione. Pytam sie o 65ks7000 a gosc do mnie ze juz od dwoch dni go nie maja i dupa. No i teraz nie wiem czy brac w salonie Samsunga czy czekać ????

No a ile w salonie Samsunga ? Już pisałem, ze w Poznaniu stówa więcej, ale + 2 dodatkowe lata gwarancji.
 

4kAmator

New member
Powitać, jestem świeży na forum.
Noszę się z zamiarem zakup u 55 lub 60ks7000, po sprzedaniu dwukrotnie naprawianego 50h6400.
Mam kilka pyań:
1. Wyczytałem, że zdarzają się modele z badpixelami i rada: żeby dokładnie sprawdzić to w sklepie - tutaj pytanko: czy jeśli w sklepie jest wszystko ok, czy jest duże ryzyko ,że z czasem się pojawią?
2. To samo z problemem odstającej obudowy- podobno w nowszych partiach to wyeliminowali? Po czym poznać w sklepie taką nowszą partię??
3. Gdzie proponujecie zakup tego tv jaknajtaniej? Do zdaje się 8.01 był w mm za 4999 i dawali 10% tabatu kupując online więc 4499 . Teraz już cena 5598 :(
W rtv euro agd cena 5599 ,wywalczyłem dziś upust 400zł, ale jednak 5200zł to sporo. Myślicie żeby zaczekać na jakieś promo??
To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam :)

Ps. W mm po rabacie 10% - 55ks7000 - 5038zł , a 60ks7000 -rabat 15% - 5523zł ,chyba na dziś dzień taniej nie znajdzie, co?
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak przy oglądaniu TV naciśniesz an pilocie OK, to w prawym górnym rogu są informacje o sygnale. W innych źródłach również OK lub ikona trybiku przy np. filmach z dysku czy DLNA (przy okazji - DLNA z mojego routera działa na tym samsungu znakomicie!).
 

rafaell68

Member
@itepe : Jak masz rozwiązane DLNA? Z kompa? Z dysku sieciowego? Czy masz na myśli dysk w router wpięty?
Ja mam sieć LAN po domu. TV też po LAN. Mam switch gigabitowy i z kompa leci DLNA.
Mam Mezzmo 5.1.1 i tam dużo filmów 4K jest nieobsługiwana.
Posiłkuję się programem Samsung Connect - tam wszystko jest obsługiwane bezproblemowo (napisy .srt zero problemu).
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie to dość prosto działa.
TV mam do ruoutea podłączony po 1Gb, reszta domu po 100Mb. Do routera podpięty jest dysk USB 2TB i uruchomiona na raouterze opcja DLNA (router ASUS RT-AC87U). Materiały jak filmy, zdjęcia i muzykę wrzucam po ftp, a Samsung widzi w źródłach mój router tak jak go sobie nazwałem -> klik i wchodzę w odtwarzacz mediów na TV, widzę foldery lub listy odtwarzania czy kategorie muzyka, filmy, zdjęcia. Działa bez pudła i bez najmniejszego opóźnienia.
 

4kAmator

New member
No nie, to już cena zaporowa...Teraz jak już ceny w mm podnieśli to już tylko o 55" max myślę, choć sam nie wiem, bo choć parametry super to razi trochę wada odstającej, klejonej obudowy i możliwe bad pixele...

Co do h6400 to chyba wiadomo co było bolączką tej serii... Kurz w matrycy.
Ja sprzedałem w miare dobrze, za 1830zł, ale jeszcze z gwarancją do lipca. Szkoda w sumie z tą matrycą, bo parametry tv ma extra :)

Edit: mógłby ktoś zapodać ten materiał na pena żeby sprawdzić w sklepie te badpixele?? Na co jeszcze zwrócić uwagę nim podejdę do kasy ?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Dziś zabrali TV, a przypomnę że w połowie grudnia wymieniali mi matryce wraz z obudową na nowe. Dziś jak serwisant pakował TV to zauważyłem takie coś... ręce opadają na tą jakość... Jak mi oddadzą kasę bo jest taka możliwość chodź nikła to nigdy więcej szajsunga.
 

barburian

New member
Bez reklam
Obudowa

Dziś zabrali TV, a przypomnę że w połowie grudnia wymieniali mi matryce wraz z obudową na nowe. Dziś jak serwisant pakował TV to zauważyłem takie coś... ręce opadają na tą jakość... Jak mi oddadzą kasę bo jest taka możliwość chodź nikła to nigdy więcej szajsunga.


Mój genialny kuzyn przykleił w koło obudowę i ramkę czarną taśmą 3M ,chyba Temflex czy jakoś tak
i jest zadowolony na maxa ,mówi że kurz mu już nie naleci - można i tak ... On nie widzi problemu
 

maniek530

Banned
Dla.mnie porazka ! Tv za 5-7kplz I tasma kleic matryce do obudowy ? Miejmy nadzieje ze to nie bedzie sie powtarzac bo to strzal w.kolano dla Samsunga !
 
Do góry