Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

RHJG

New member
Bez reklam
żeby trochę uszczegółowić:
- sprawdzałem podłączając dwie konsole (Xbox 360 i Xbox One S) i zawsze po około 11 minutach następuje restart i komunikat o braku podłączenia one connect
- odłączenie od prądu / ponowne podłączenie / odłączenie one connect nic nie zmienia
- co ciekawe jak zostawię telewizor wyłączony na dłuższy czas to po ponownym włączeniu znów działa prawidłowo ale wystarczy włączyć konsolę i znów po około 11 minutach jest restart i komunikat o błędzie one connect.
- sprawdzałem również streaming filmów przez aplikację Plex i tutaj telewizor restartuje się samoczynnie w losowych momentach ale nie mam komunikatu o błędzie one connect.
Witam takie gdybanie, może TV jest w trybie sklep ? Reset też nie pomógł ? Napisz co zrobiłeś....
 

gret

New member
Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak odpalić HDR w tym TV? Które opcje muszą być włączone żeby to działało? Źródło sygnału to Netflix.
 

gret

New member
Mam jeszcze pytanko odnośnie Ipli. Czy możecie oglądać TV Online? Chciałem oglądać Eurosport na żywo ale nie mogę tego w aplikacji ipli znaleźć.
 

sipap

New member
Piszę w tym temacie ,bo nie chcę zakładać nowego dla być może trywialnego problemu. Chodzi co prawda o tv z serii KU a nie KS ,ale myślę że ich ustawienia w menu są podobne i sterowanie również.
Chodzi po pierwsze o to,że jęsli nacisnę przycisk Home i mam widoczną belkę z menu ustawień oraz kanałami smart(netflix,ipla ,itp....),to jeśli nie podejmę jjakies czynności-czyli np. nie zacznę przegladać menu ustawień,lub nie wejdę w którąś z zakładek smart ,to po kilku sekundach telewizor wygasza się i wyskakuje ramka z prośbą o wybranie źródła. Czy nie mozna sprawić,by tv pozostał jakby na tym głównym ekranie z zakładkami smart. Druga sprawa to taka,że po przyciśnięciu przycisku home,ten pasek z zakładkami smart jest taki przygaszony i bez kolorów. Dla mnie słabo widoczny. Myslałem,że to jakieś ustawienie eko,ale mam je wszystkie wylaczone. Jak zrobić by ten ekran był pokazywany cały czas w kolorze(może nie można tego zmienić?) ?
 

gregorba

New member
aktualizacja mojego problemu z UE49K7000:
Ciężko w to uwierzyć ale wygląda na to że winny był przewód One Connect, dzisiaj miałem wizytę panów z serwisu i po wymianie kabla jak ręką odjął, wszystko działa prawidłowo. Swoją drogą panowie mówili że zdarzały się problemy z tymi kablami, jako bonus mam teraz wszystko pod kolor bo oryginalny kabel był szary a teraz mam czarny.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
aktualizacja mojego problemu z UE49K7000:
Ciężko w to uwierzyć ale wygląda na to że winny był przewód One Connect, dzisiaj miałem wizytę panów z serwisu i po wymianie kabla jak ręką odjął, wszystko działa prawidłowo. Swoją drogą panowie mówili że zdarzały się problemy z tymi kablami, jako bonus mam teraz wszystko pod kolor bo oryginalny kabel był szary a teraz mam czarny.


Czyli dobrze celowałem z z zmianą wtyczek :)
A jakiej długości dal Ci zamiennik? tak samo krótki na 2m jedynie?
 

morlinek92

New member
Skoro jesteśmy przy aktualizacji problemów.
Mój z klawiaturą Logitech K400 Plus też się wyjaśnił. Mianowicie Menadżer urządzeń bezprzewodowych nie wykrywa również Microsoft all-in-one media keyboard ani na moim ani na TV 60KS7000 kolegi. Natomiast klawiatura i gładzik działają prawidłowo w przeglądarce w obu klawiaturach.
Szkoda, że aplikacja YT nie obsługuje wpisywania z klawiatury i nie ma kursora - tak już chyba jest zbudowana :(

Jakie macie ustawienia obrazu? Znalazłem parę filmików na YT i przykładowych ustawień kalibracyjnych do KS7000 i KS8000 ale to co jest podane jest strasznie "mdłe", jak to u Was wygląda?
 

RHJG

New member
Bez reklam
aktualizacja mojego problemu z UE49K7000:
Ciężko w to uwierzyć ale wygląda na to że winny był przewód One Connect, dzisiaj miałem wizytę panów z serwisu i po wymianie kabla jak ręką odjął, wszystko działa prawidłowo. Swoją drogą panowie mówili że zdarzały się problemy z tymi kablami, jako bonus mam teraz wszystko pod kolor bo oryginalny kabel był szary a teraz mam czarny.
Witam to dobrze,że nie oddałeś do sklepu TV jak to niektórzy sugerowali...Miłego oglądania.
 

pietas

New member
55ks7000 PlAMA NA PANELU

Witam serdecznie ,ja na moim 55ks7000 mam coś takiego , tv kupiony 22.12.16 , serwis ma podjechać we wtorek co wy o tym sadzicie ? myślicie ze wymienia matryce ? mam tez 3 białe pixele na czarnym tle i cztery czerwone na białym , jeśli tak i dadzą mi jakiś bubel z clubbingiem i badingiem , mogę odmówić przyjęcia takiej matrycy? obecna nie ma badingu cloudingu nic? nie mogę dodać zdjęć drogi raz są na samsung gwarancja uwaga ostatnia strona na samym dole pietas , linkow też nie mogę dodać bo mam za mało postów :(((((((
 

Gratt

New member
jeśli tak i dadzą mi jakiś bubel z clubbingiem i badingiem , mogę odmówić przyjęcia takiej matrycy? obecna nie ma badingu cloudingu nic? nie mogę dodać zdjęć drogi raz są na samsung gwarancja uwaga ostatnia strona na samym dole pietas , linkow też nie mogę dodać bo mam za mało postów :(((((((
Ty wiesz w ogóle o czym piszesz?
 

pietas

New member
Witam ,sorrki, przyjde z roboty napisze na spokojnie:) , zdjecia mojej usterki sa w temacie "samsung gwarancja uwaga" ostatni post na ostatniej stronie tematu , przepraszam nie moglem wzucic tu linkow do fotek bo mam zamalo postow , po pracy poskladam wszystko na spokojnie i postaram sie umiescic w tym temacie
 

dunker

New member
Jak skonfigurować pilot od tv aby załączył np onkyo amplituner plus dekoder żeby jednym przyciskiem włączylo się wszystko,dekoder dreambox.Konfigurowałem piloty,niby tym od multi media obsługuje dekoder ale nie nie ampli,ale pilot od tv włącza ampli i tv a dekodera już nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

misiak44

New member
Posiadam tv 55ks7500 i laptop msi gl72 i co bardzo ciekawe czasem nie mam obrazu jak odpale laptop i tv. Musze pomanewrowac kablem wypiac i wlozyc, ale nie odrazu pojawia sie obraz. Podpinam do hdmi1. Nie wiem czy jest to normalne zachowanie, wystepuje to sporadycznie raz na np 30 wlaczen. Nie mam szczescia z tym zakupem, gdyz po tygodniu padla matryca, zaczelo sie od tego ze delikatnie w gornej czesci ekranu pojawilo sie mocniejsze podswietlenie. Minely 2 miesiace i oprocz tego problemu z hdmi jest ok. Jakby ktos mogl sie wypowiedziec to bede wdzieczny
 

pietas

New member
witam ,podepnij pc pod hdmi 2 /dvi/pc na nim pisze i włącz hdmi uhd color dla tego wejścia, ale prawdopodobnie problem leży po stronie lapka , po prostu czasem grafika się gubi i nie załancza 2 ekranu , zainstaluj najnowsze drv do grafiki i pokombinuj w ustawieniach , na pewno pomoże
A tom matryce reklamowałeś?
 

morgon79

New member
Właśnie padły mi oryginalne baterie w pilocie po miesiącu lekkiego użytkowania TV (1-2 godz. dziennie). Czy też tak często wymieniacie baterie?
 

pietas

New member
hehe :) pewnie pilot się zaciął bo on lubi się zacinać , trzeba wyciągnąć i włożyć baterie żeby reagował , albo baterie lipne ci się trafiły
 

pietas

New member
PLAMKA NA EKRANIE 55ks7000s

Witam, a teraz ten mój problem z 55ks7000 , na panelu mam taka plamkę w kształcie jajka jest ona symetryczna i widać ją tylko na ciemnych tłach ,podczas oglądania tv naprawdę ciężko to zauważyć no ale jest ... np jak podjasni troszkę czerń to ją widać wyraźnie coś takiego: linki poniżej (na zdjęciach widać białawe tło ale to jest ciemno szare , mam dziadowski aparat i tak przekłamuje kolor)

http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...44-gwarancja-samsunga-uwaga-do_wyslania_3.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...warancja-samsunga-uwaga-plama_do_wyslania.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...483476668-gwarancja-samsunga-uwaga-plama2.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...rancja-samsunga-uwaga-plamka_do_wyslania2.jpg


co wy o tym sądzicie ? do tego mam 3 pixele co święcą na czerwono i 2 na biało ? zgłosiłem na serwis we wtorek maja podjechać... tv ma 12 dni
 
Do góry