Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

morlinek92

New member
Hej.

1) Możesz zmienić nazwę PC np. na konsolę albo odtwarzacz Blu-ray i wtedy odblokujesz wszystkie opcje.

Source -> Najeżdżasz na PC -> Strzałka do góry -> Edit

1) Rzeczywiście pomogło! :krol:

2) Niestety nie wiem, ale widzę w google po wpisaniu tej kombinacji TV i klawiatury, że nie tylko Ty masz/miałeś tego typu problem. :/

2) Sparowałem na nowo nadajnik i mimo, że nie widzi jej w tym menedżerze to klawiatura działa.
Czy w aplikacji YouTube macie kursor przy podłączonej klawiaturze z touchpadem (czy jest on tylko dostępny w przeglądarce?)

3) Możecie uzyskać rozdzielczość 4K@60Hz przy podłączeniu TV z PC? W mojej konfiguracji (Lenovo T440s z Intel HD 4400 + GeForce GT 730M i wyjściem miniDP 1.2 -> ICY BOX IB-AC506 adapter miniDP na HDMI v2.0 -> SHIRU HDMI-HDMI v2.0 3m Premium (4K, 3D, AV) -> Samsung SUHD UE49KS7000S niestety dla 3840x2160 dostępne jest tylko 30Hz :( Chyba karta graficzna zarówno ta zintegrowana jak i dedykowana nie wspierają tej rozdzielczości dla 60Hz:? ?
Jakiś inny sposób na uzyskanie jak najlepszego okazu dla filmów puszczanych przez laptop :confused:
 

Aksel

Member
Dla tej karty graficznej nie możesz ustawić więcej jak 24p w przypadku UHD. Żeby zrobić 60p UHD potrzebujesz hdmi 2.0
Nie wiem jak z displayport.
Tak czy owak ten laptop nie uciągnie filmów z dobrym bitratem w UHD. O HDR już nawet nie wspomnę...

Ja musiałem wywalić 2 kafle aby dostosować kompa do tv czyli wymienić kartę gtx 970 z hdmi 2.0 na gtx 1070 z hdmi 2.0a żeby mieć pełne wsparcie dla HDR.
 
Ostatnia edycja:

wingg

New member
Panowie, czy macie takie problemy z podświetleniem jak na filmie poniżej?
Minuta 4.40.

https://www.youtube.com/watch?v=9M4dk15tAQ0&t=3s

Interesuje mnie model KS8000, ale ciekawi mnie także czy w modelach 7000 i 9000 występuje ten problem??
Z tych co oglądałem w sklepach -wszystkie. KS7000, KS8000, KS9000. "Świecenie krawędzi" nie tylko przy ciemnych scenach, na początku tego filmu fragment z wodospadem- widać też u góry .Fakt nie wszyscy to zauważają, ciesząc się z UHD, HDR , PS4 .itd


-->>
 

radish

New member
Praktycznie większość modeli z podświetlaniem krawędziowym ma ten problem.
Bez względu na markę TV .

czyli mam rozumieć, że podczas oglądania np. grawitacji nie uzyskuje efektu czarnego tylko granatowy i dodatkowo przesuwający się po ekranie pas podświetlający?
czy to jest odczuwalne podczas oglądania treści w ciemnym pomieszczeniu?
Bo czegoś nie rozumiem, czytałem sporo opini na ten temat (nie tylko na polskich forach) i tv jest chwalony za bardzo dobrą czerń. Moim zdaniem na tym filmiku nie ma grama czarnego tylko jakiś granatowy.


Dodam jeszcze, że posiadam model sony kdl55w829b i nie odczuwam takiego obrazu (a szczerze to nie wiem jakie jest podświetlanie w tym modelu). Czy jest możliwe, że w moim modelu też jest ten efekt a go po prostu nie widać? Czy w nim jest inny rodzaj podświetlenia. Tv z 2014r.

Z góry dzięki za wyjaśnienie.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Jak puścisz taki kwadracik jak tutaj od 4.50 sek.To taki efekt będziesz miał na każdym TV obojętnie jakiej marki,oprócz TV z podświetleniem FALD ale tam są inne kwiatki....Oglądasz kwadraciki na TV ?
 

wingg

New member
Niektórzy użytkownicy "AVForums" - wątek o ks7000, radzą sobie z "tematem" przy pomocy diód Led zamontowanych z tyłu TV, taki pseudo-ambilight.

-->>
 

barburian

New member
Bez reklam
Jak puścisz test podświetlania matrycy z kwadratem wędrującym po ekranie
to każdy TV krawędziowy tak się zachowa. Przy normalnym oglądaniu TV to nie przeszkadza tak bardzo. Jeśli jesteś mocno przewrażliwiony na tym punkcie to zostaje ci zakup TV LED FALD lub OLED
 

ik26

New member
Witam wszystkich.
Pomimo, iż z przerwami obserwuję forum od ponad 8 lat dopiero dzisiaj postanowiłem napisać pierwszy dłuższy post w temacie omawianej w wątku serii KS7000 od Samsunga.


Dziwna sprawa - dziś trafiłem na sprzedawcę w Euro RTV AGD , który chyba nie zarabia od prowizji albo bynajmniej nie dostaje jej pod stołem od Samsunga ;) Nie będę pisał w jakim salonie to było, bo gdybym był "tajemniczym klientem" to gość do zwolnienia :)
Od kilku dni szukałem informacji w internecie o UE49KS7000S a dziś udałem się do Euro RTV AGD gdzie skłonny byłem go zakupić w atrakcyjnej cenie 3750zł. O dziwo trafiłem na gościa, który był uczciwy i w przeciwieństwie do przypadkowych gości z łapanki, znał się na zagadnieniach, w których ze względu na mój ostatni zakup 5 lata temu (TV Samsung - z którego jestem bardzo zadowolony) trochę się pozmieniało. W domu mam też kilka innych sprzętów tej firmy włącznie z flagowymi smartfonami i nowy telewizor Samsunga wydawał mi się oczywistym wyborem ze względu na łatwiejszą integrację całości domowego sprzętu.

W internecie z całokształtu opisów i opinii, owszem wyłaniały się problemy KS7000 (ramki, czernie, odwzorowanie barw) ale przyznam się, że skłonny byłem potestować w sklepie i wybrać jakiś dobrze rokujący egzemplarz chociaż i tak uważam, że to trochę śmieszne gdy kupując telewizor musimy go wcześniej testować na miejscu jakbyśmy dokonywali wyboru skrzypiec u lutnika...

Reasumując po wysłuchaniu kilku historii z zakupów klientów, którzy wybrali Samsunga w ostatnim czasie - zrezygnowałem, dodatkowo przeszliśmy się po innych egzemplarzach również z wyższych serii, gdzie Pan pokazał z bliska palcem jak aktualnie wygląda jakość Samsunga lub jak wyglądają ich ekrany po około 2 miesiącach na ekspozycji. Niestety niechętnie ale przyznałem mu rację. Finalnie z salonu wyszedłem bez żadnego TV - sprzedawca nie wciskał mi nachalnie modeli innych producentów.

Mam cichą nadzieję, że po tegorocznych wpadkach z wybuchającymi telefonami, wybuchającymi pralkami i taką niską jakością telewizorów jaką zobaczyłem to jednak w przyszłym roku Samsung postawi trochę więcej na "jakość" boję się jednak, że zamiast tego tylko zwiększy wydatki na "marketing" lub zrobi podobną akcję jak ta teraz i zrobi mocno promocyjne ceny w wybranych sklepach żeby opróżnić magazyny?

I jeszcze jedno powiedzenie mi się przypomniało "Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego" ;)

P.S Tym którzy kupili KS7000 życzę jak najlepiej, a samemu zakup TV 4K odkładam jednak na bliżej nieznaną przyszłość :)

Pozdrawiam
Witam. O co chodzi temu gościowi.
 

rafaell68

Member
czyli mam rozumieć, że podczas oglądania np. grawitacji nie uzyskuje efektu czarnego tylko granatowy i dodatkowo przesuwający się po ekranie pas podświetlający?
czy to jest odczuwalne podczas oglądania treści w ciemnym pomieszczeniu?
Bo czegoś nie rozumiem, czytałem sporo opini na ten temat (nie tylko na polskich forach) i tv jest chwalony za bardzo dobrą czerń. Moim zdaniem na tym filmiku nie ma grama czarnego tylko jakiś granatowy.


Dodam jeszcze, że posiadam model sony kdl55w829b i nie odczuwam takiego obrazu (a szczerze to nie wiem jakie jest podświetlanie w tym modelu). Czy jest możliwe, że w moim modelu też jest ten efekt a go po prostu nie widać? Czy w nim jest inny rodzaj podświetlenia. Tv z 2014r.

Z góry dzięki za wyjaśnienie.

Jest to efekt uboczny wygaszania podświetlenia. Dla mnie najbardziej denerwującym efektem jest rozjaśnianie stref z białymi napisami. Zazwyczaj w przypadku filmów z napisami bez czarnych pasów góra-dół. W ogólnym rozrachunku korzyści wygaszania duuuuużo bardziej przewyższają tego typu problemy w podświetleniu pojedynczych jasnych obiektów. Zazwyczaj czerń jest na bardzo dobrym poziomie jak na ten typ matrycy. Na pewno są ludzie dla których jest to nie do zaakceptowania ale wtedy trzeba wyłożyć odpowiednią ilość złotówek na ladę kupując wysokie serie lub OLED.
 

Aksel

Member
Czy ktoś ma pomysł jak podłączyć starą konsolę do tego tv np nintendo64 gdzie jedyne złącze to RCA/chinch ? Czy warto kupować te upscalery za 50zł z RCA na hdmi gdzie mamy do wyboru 720p i 1080p? Osobiście wolałbym aby to TV robił upscaling no ale jak widać tv nie jest wyposażany w takie złącza.
Obecnie mam konwerter na VGA ale VGA też nie podłączę.

Przykładowy konwerter av do hdmi
http://allegro.pl/konwerter-av-do-hdmi-cinch-cvbs-euro-kompozytowe-i6417965989.html
 
Ostatnia edycja:

gregorba

New member
Witam wszystkich,

Zakupiłem wersję ue49ks7000 na ostatniej promocji w Euro RTV ale niestety mój egzemplarz okazał się wadliwy out of box, po około 11 minutach pracy restartuje się i wyrzuca komunikat o braku połączenia z modułem one connect także jaka na razie trochę pechowy zakup :(
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wyłącz wszystko z prądu na chwilę,jak nie pomoże to do wymiany.Zakładam,że wszystko masz dobrze połączone i idzie to przez listwę zasilającą ?
 

gregorba

New member
żeby trochę uszczegółowić:
- sprawdzałem podłączając dwie konsole (Xbox 360 i Xbox One S) i zawsze po około 11 minutach następuje restart i komunikat o braku podłączenia one connect
- odłączenie od prądu / ponowne podłączenie / odłączenie one connect nic nie zmienia
- co ciekawe jak zostawię telewizor wyłączony na dłuższy czas to po ponownym włączeniu znów działa prawidłowo ale wystarczy włączyć konsolę i znów po około 11 minutach jest restart i komunikat o błędzie one connect.
- sprawdzałem również streaming filmów przez aplikację Plex i tutaj telewizor restartuje się samoczynnie w losowych momentach ale nie mam komunikatu o błędzie one connect.
 

Aksel

Member
Niestety wymiana/naprawa, ja bym to brał na rękojmie aby mieć już odnotowaną wymianę/naprawę, potem w razie drugiej będziesz mógł żądać zwrotu gotówki albo wymiany na nowy.
 

Felix

New member
Wiem, że OLED to zupełnie inna klasa, jakościowo i.. cenowo, ale naprawdę czerń w KS7000 potrafi zachwycić i to nie tylko w SDR na niskim Backlight, ale i na maksymalnym 20 w HDR.

Chciałem dla porównania wrzucić też zdjęcia czerni z Philipsa 6561, ale oczywiście od razu aplikacja YT się zawiesiła i trzeba było wtyczkę wyjąć całkiem żeby wrócił do normalności. Boże, kto ten TV wymyślił.. gdyby nie to, że rodzice się nim zachwycają i nie chcą już żadnego TV nigdy bez 'światełek', to by wrócił do sklepu jako niezgodny z umową (błąd, którego Philips nie potrafi naprawić).

Zdjęcia z HDRa. Ustawienia:
Backlight: 20
Brightness: 45
Contrast: 100
Sharpness: 20
Warm1
Gamma: 0
Smart LED: High
Dynamic Contrast: Off
Colour Space: Auto

Zdjęcia z KS7000 oraz z 'próby' Philipsa. :X
 

Attachments

  • 2j.jpg
    2j.jpg
    393,2 KB · Wyś: 52
  • 4j.jpg
    4j.jpg
    294,2 KB · Wyś: 48
  • 3j.jpg
    3j.jpg
    257,4 KB · Wyś: 38
  • philipsj.jpg
    philipsj.jpg
    632,3 KB · Wyś: 41

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
żeby trochę uszczegółowić:
- sprawdzałem podłączając dwie konsole (Xbox 360 i Xbox One S) i zawsze po około 11 minutach następuje restart i komunikat o braku podłączenia one connect
- odłączenie od prądu / ponowne podłączenie / odłączenie one connect nic nie zmienia
- co ciekawe jak zostawię telewizor wyłączony na dłuższy czas to po ponownym włączeniu znów działa prawidłowo ale wystarczy włączyć konsolę i znów po około 11 minutach jest restart i komunikat o błędzie one connect.
- sprawdzałem również streaming filmów przez aplikację Plex i tutaj telewizor restartuje się samoczynnie w losowych momentach ale nie mam komunikatu o błędzie one connect.

Może to zabrzmi nieco głupio, ale zamień kabel one connect stronami :) Ja kiedyś miałem jazdy z optykiem(!) i amplitunerem Yamaha - dźwięk mi notorycznie znikał. odpiąłem kabel żeby szukać przyczyny i wpiąłem ponownie, ale wtyczki były odwrotnie. Zero problemów. Kiedy to zauważyłem, przepiąłem ponownie i znów te samy jazdy z zanikającym dźwiękiem.
Czy tak będzie z one connect - nie wiem, ale trzeba spróbować moim zdaniem :)
 
Do góry