Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Szym3k

Member
Ja nie wierzę, że sklep by mi pomógł. Sprzedawca przedstawił tylko podejście Samsunga do klientów. Wypuścili bubla (pod względem obudowy) i mają ludzi w d....
 

rzepa

New member
O tym jak prawie kupiłem UE49KS7000S :)

Witam wszystkich.
Pomimo, iż z przerwami obserwuję forum od ponad 8 lat dopiero dzisiaj postanowiłem napisać pierwszy dłuższy post w temacie omawianej w wątku serii KS7000 od Samsunga.


Dziwna sprawa - dziś trafiłem na sprzedawcę w Euro RTV AGD , który chyba nie zarabia od prowizji albo bynajmniej nie dostaje jej pod stołem od Samsunga ;) Nie będę pisał w jakim salonie to było, bo gdybym był "tajemniczym klientem" to gość do zwolnienia :)
Od kilku dni szukałem informacji w internecie o UE49KS7000S a dziś udałem się do Euro RTV AGD gdzie skłonny byłem go zakupić w atrakcyjnej cenie 3750zł. O dziwo trafiłem na gościa, który był uczciwy i w przeciwieństwie do przypadkowych gości z łapanki, znał się na zagadnieniach, w których ze względu na mój ostatni zakup 5 lata temu (TV Samsung - z którego jestem bardzo zadowolony) trochę się pozmieniało. W domu mam też kilka innych sprzętów tej firmy włącznie z flagowymi smartfonami i nowy telewizor Samsunga wydawał mi się oczywistym wyborem ze względu na łatwiejszą integrację całości domowego sprzętu.

W internecie z całokształtu opisów i opinii, owszem wyłaniały się problemy KS7000 (ramki, czernie, odwzorowanie barw) ale przyznam się, że skłonny byłem potestować w sklepie i wybrać jakiś dobrze rokujący egzemplarz chociaż i tak uważam, że to trochę śmieszne gdy kupując telewizor musimy go wcześniej testować na miejscu jakbyśmy dokonywali wyboru skrzypiec u lutnika...

Reasumując po wysłuchaniu kilku historii z zakupów klientów, którzy wybrali Samsunga w ostatnim czasie - zrezygnowałem, dodatkowo przeszliśmy się po innych egzemplarzach również z wyższych serii, gdzie Pan pokazał z bliska palcem jak aktualnie wygląda jakość Samsunga lub jak wyglądają ich ekrany po około 2 miesiącach na ekspozycji. Niestety niechętnie ale przyznałem mu rację. Finalnie z salonu wyszedłem bez żadnego TV - sprzedawca nie wciskał mi nachalnie modeli innych producentów.

Mam cichą nadzieję, że po tegorocznych wpadkach z wybuchającymi telefonami, wybuchającymi pralkami i taką niską jakością telewizorów jaką zobaczyłem to jednak w przyszłym roku Samsung postawi trochę więcej na "jakość" boję się jednak, że zamiast tego tylko zwiększy wydatki na "marketing" lub zrobi podobną akcję jak ta teraz i zrobi mocno promocyjne ceny w wybranych sklepach żeby opróżnić magazyny?

I jeszcze jedno powiedzenie mi się przypomniało "Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego" ;)

P.S Tym którzy kupili KS7000 życzę jak najlepiej, a samemu zakup TV 4K odkładam jednak na bliżej nieznaną przyszłość :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Może wykażę się ignorancją... powiedzcie proszę po co te ledy? Coś na zasadzie ambilight?

Nie mogę się za resztę wypowiadać, a za siebie, ale w moim wypadku nie chodzi o Ambilight (stąd nawet brak chęci do dopłacania do RGB taśmy), a o odpoczynek dla oczu.

Oświetlenie za telewizorem pozwala tak naprawdę na dłuższe korzystanie z TV czy monitora, bo oczy nie łzawią, nie męczą się tak. Najlepszy właśnie jest biały kolor, żadne tam pomarańczowe, niebieskie, zielona itd., bo to efekt przeciwny nawet może dać, przynajmniej w moim odczuciu.

Jest sporo na ten temat w google pod 'TV bias lighting':
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=TV+bias+lighting

https://www.cnet.com/how-to/reduce-eye-strain-when-watching-television-at-night-with-bias-lighting/

"Virtually any light behind your television or monitor will improve the contrast of the picture at night. That said, the main feature you're aiming for, as explained by Fitzpatrick, is a light source with a temperature of approximately 6,500k. This is the industry standard white reference point for manufacturers of displays and content creators. Lights of a different temperature will alter your perception of the colors on the screen."
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Ja uważam że kompletnie nie warto - ale to Twoja decyzja (znam takich co kupili) - ja tego nie zrobiłem teraz i wcześniej tez nie.
Zresztą przedłużona gwarancja i tak chyba nie obejmuje odchodzącej ramki ?

Ja akurat kupując TV za ponad 12K dodatkową-pełną,podkreślam- pełną na wszystkie przypadki, gwarancję na 5 lat wykupiłem ( znając awaryjność tz. pogwarancyjną ).
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ernet, a jak się sprawuje twój KS8000? Występują w nim podobne problemy jak KS7000 (odstająca po pewnym czasie obudowa bad pixele)?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Co do rozklejającej się ramki: w MM sprzedawca nie chciał powiedzieć czy Samsung uznaje reklamacje czy nie, w Euro powiedział jasno, że się wypinają na klientów i że podobno prędzej sklep pomoże klientowi niż producent.

Może wykażę się ignorancją... powiedzcie proszę po co te ledy? Coś na zasadzie ambilight?

Głupot Ci sprzedawca w MM naopowiadał. Zgłaszasz wadliwą obudowę na serwis Samsunga i w zależności od oddziału serwisowego albo Ci naprawiają obudowę w domu albo zabierają na serwis.
 

Zibowski

New member
Mam pytanie do posiadaczy UE49 KS7000, jaki jest rozstaw stopek w tym modelu czy stolik 100 cm wystarczy, telewizor mam dostać w sobotę i chciałbym mieć go na czym postawić.
Dziękuję za odpowiedź.

Absolutnie za wąski stolik, nóżki byłyby tuż przy krawędzi a to niebezpieczne.Mój ma 106 cm no i jakoś w miarę bezpiecznie to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy posiada ktoś amplituner harman-kardon skonfigurowany pod tv ? Miałem dzwięk na początku bez żadnych skomplikowanych konfiguracji ,ale po jakimś czasie kino domowe przestało przekazywać dzwięk. Jest to AVR255 dość problematyczny model ,ale ja nigdy nie miałem z nim problemów . Może optyk do wymiany sam nie wiem . Czy hdmi powinno być podpięte pod odpowiednie gniazdo czy wszystko jedno w one connect ?
Druga sprawa pilota smart nie moge przypisać do HK ,ale do bluray player od HK dało rade .

Sądzę, ze jest w tym jakiś problem. Ja mam dźwięk po HDMI (ARC), ale często sie zdarza, że dźwięk bez powodu ucieka. Muszę wtedy zatrzymać film lub przełączyć kanał dla TV. A jak jest źle, to i z BD też dźwięk ucieka, wtedy już tylko reset wtyczkowy zostaje.
Co do samej obsługi HDMI-CEC to jedna wielka lipa. Urządzenia podłączone do amplitunera (BD, PS4) i TV do wyjscia TV w ampli z ARC - wg specyfikacji HDMI-CEC Samsung powinien je normalnie widzieć i pozwalać wybrać, ale tak nie jest: widzi sam ampli i włącza pierwsze w kolejności wejście. Sprawdzone na Amp;i Yamahy oraz kinie BOSE Sound Touch. Dla porównania seria ES z sypialni obsługuje oba sprzęty bez problemu.
Zgłosiłem do wsparcia i oto odpowiedź:

"Jeżeli sytuacja ta się utrzyma, możemy zgłosić podaną sytuację jako sugestie do osób zajmujących się rozwojem oprogramowania. Nie mogę jednak zagwarantować, że opcja ta ulegnie zmianie."

No i mamy się tym zadowolić. Słabe.

EDIT
Na stronie Samsunga w tej chwili nie ma już żadnego softu do aktualizacji (ostatnio 1154), ciekawe dlaczego :)
 
Ostatnia edycja:

morlinek92

New member
Witam,

Jestem nowym posiadaczem Samsunga SUHD UE49KS7000S i jako początkujący mam parę pytań:
1) Czy u Was również przy połączeniu PC przez HDMI macie dostępne tylko dwa profile obrazu, standardowy i dynamiczny? Niestety oba mają wyłączony szereg funkcji konfiguracyjnych. Chciałbym mieć profil film - który już skonfigurowałem.
2) W menedżerze połączeń urządzeń zewnętrznych (bluetooth) nie wykrywa klawiatury Logitech K400 Plus, adapter podłączony bezpośrednio w TV (testowałem też przez tą dodatkową przystawkę) - kiedyś w euro TV był razem z tą klawiaturą w promocji wiec domyślam się, że jest zgodna z tym TV?

Z góry dzięki :)
 

Felix

New member
Witam,

Jestem nowym posiadaczem Samsunga SUHD UE49KS7000S i jako początkujący mam parę pytań:
1) Czy u Was również przy połączeniu PC przez HDMI macie dostępne tylko dwa profile obrazu, standardowy i dynamiczny? Niestety oba mają wyłączony szereg funkcji konfiguracyjnych. Chciałbym mieć profil film - który już skonfigurowałem.
2) W menedżerze połączeń urządzeń zewnętrznych (bluetooth) nie wykrywa klawiatury Logitech K400 Plus, adapter podłączony bezpośrednio w TV (testowałem też przez tą dodatkową przystawkę) - kiedyś w euro TV był razem z tą klawiaturą w promocji wiec domyślam się, że jest zgodna z tym TV?

Z góry dzięki :)

Hej.

1) Możesz zmienić nazwę PC np. na konsolę albo odtwarzacz Blu-ray i wtedy odblokujesz wszystkie opcje.

Source -> Najeżdżasz na PC -> Strzałka do góry -> Edit

2) Niestety nie wiem, ale widzę w google po wpisaniu tej kombinacji TV i klawiatury, że nie tylko Ty masz/miałeś tego typu problem. :/
 

rafaell68

Member
Ja chciałbym poruszyć jedną kwestię. Mam Xbox One S i tam telewizor wszystko super wykrywa. Trzeba dla tego źródła HDMI UHD COLOR wybrać w opcjach zaawansowanych uaktywnienie HDR i jest bajka. Dodatkowo konsola w swoich opcjach pokazuje same zielona ptaszki tak że 4K i HDR jest aktywny.
Pytanie : Jak to wygląda dla YouTube albo dla filmów z DLNA/Penrive? U mnie wtedy mam tryb obrazu FILM. Mam rozumieć, że HDR jest również aktywny? Wiem, że od jakiegoś czasu na YT filmiki mają oznaczenie HDR.
Macie aktywowane HDR dla wszystkich 4 źródeł HDMI?
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Ernet, a jak się sprawuje twój KS8000? Występują w nim podobne problemy jak KS7000 (odstająca po pewnym czasie obudowa bad pixele)?

Obraz jest super.. bad pixeli nie sprawdzałem/szukałem/zauważyłem, a ramka... chodzi o tę u góry ?
czytałem o tym tu na forum, ale... nie sprawdzałem dokładnie..
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ja chciałbym poruszyć jedną kwestię. Mam Xbox One S i tam telewizor wszystko super wykrywa. Trzeba dla tego źródła HDMI UHD COLOR wybrać w opcjach zaawansowanych uaktywnienie HDR i jest bajka. Dodatkowo konsola w swoich opcjach pokazuje same zielona ptaszki tak że 4K i HDR jest aktywny.
Pytanie : Jak to wygląda dla YouTube albo dla filmów z DLNA/Penrive? U mnie wtedy mam tryb obrazu FILM. Mam rozumieć, że HDR jest również aktywny? Wiem, że od jakiegoś czasu na YT filmiki mają oznaczenie HDR.
Macie aktywowane HDR dla wszystkich 4 źródeł HDMI?

Ztego, co czytałem , to modele 7000 muszą mięć włączoną funkcję "FILM" , a 8000 odpala automatycznie. Tak czytałem, cokolwiek to znaczy :)
 

maniek530

Banned
Obraz jest super.. bad pixeli nie sprawdzałem/szukałem/zauważyłem, a ramka... chodzi o tę u góry ?
czytałem o tym tu na forum, ale... nie sprawdzałem dokładnie..

Chodzi o tylną obudowę - jak Ci się chce zobacz czy nie odstaje minimalnie od ramki szczególnie w rogach albo nie patrz wcale i ciesz się obrazem :-D
 

ernet

Active member
Bez reklam
Chodzi o to czy tylna obudowa nie odstaje w rogach telewizora od ramki :p
Sprawdź, sprawdź :D

Oj chłopaki, chłopaki :)( bez obrazy oczywiście ) TV wisi na ścianie, ale dzis sprawdzę. Pamietam,że cos tam odstawało z tyłu przy dolnych otworach VESA.Taka pionowa listwa srebrna wzdłuż tylnej obudowy. Ten model 8000, to kupiłem,jak tylko się pokazał w nielicznych sklepach- to tak dla statystyki hehe.

EDYCJA.No,dobra,właśnie sprawdziłem. Ramka dookoła całego TV nie odstaje nawet o milimetr. Nic nie jest wygięte,nic nie odstaje :)
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Panowie czy ktoś coś wie na temat tego że to całe Quantum dot jest dopiero w fazie rozwojowej a to co mamy w telewizorach to jakiś tam filtr ?
 
Do góry