Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

MaxPayne

New member
65ks7000

Panowie odwiedziłem Saturn rozmawiałem ze sprzedawcą bardzo konkretnie ...potwierdził ... w modelach.. KS7000.. obudowa jest felerna pokazał mi na czym to polega , tv jest zbyt smukły ( cienki ) aby to uzyskać samsung musiał zrobić obudowę jak w komóreczkach / na plastikowych zaczepach - całość obudowy / wystarczy źle chwycić tv przy wyciąganiu z pudełka lub zbyt mocno przykręcić na uchwyt wiszący obudowa wyskakuje - niestety - zwroty,serwisy,reklamacje, itp....

mój faworyt odpadł w100%.... poszukiwania trwają ...lecz innej firmy...sony65 xd7505 xd8505....

:?::?::?::?:
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie odwiedziłem Saturn rozmawiałem ze sprzedawcą bardzo konkretnie ...potwierdził ... w modelach.. KS7000.. obudowa jest felerna pokazał mi na czym to polega , tv jest zbyt smukły ( cienki ) aby to uzyskać samsung musiał zrobić obudowę jak w komóreczkach / na plastikowych zaczepach - całość obudowy / wystarczy źle chwycić tv przy wyciąganiu z pudełka lub zbyt mocno przykręcić na uchwyt wiszący obudowa wyskakuje - niestety - zwroty,serwisy,reklamacje, itp....

mój faworyt odpadł w100%.... poszukiwania trwają ...lecz innej firmy...sony65 xd7505 xd8505....

:?::?::?::?:

Nie wiem jak to jest, ale ja nie obchodziłem się z TV zbyt delikatnie przy odpakowywaniu, a obudowę mam całą, nic się nie powyginało, nie odstaje. TV powiesiłem na wieszaku ściennym i dalej obudowa w całości. Sądzę, ze to raczej kwestia egzemplarza, a legendy wśród sprzedawców są przeróżne i podchodzę do nich z duuuużą rezerwą.
Raz jeden sprzedawca z MM tak mi zachwalał kalibrację tv, że aż mi pokazał jeden skalibrowany (zapewne jakiś pasjonat). Patrzę i nie wierzę, obraz jest bury, szary, kolory wyblakłe, do kinowych im daleko jak z Warszawy do Władywostoku. Pytam:
- Czy podoba się Panu ten obraz?
- Ale za to jest skalibrowany! - dopowiada
Ręce opadają. To chyba nie ma polegać na tym, żeby wykresy się pokrywały,a le by kolorystyka była odpowiadająca użytkownikowi, przynajmniej ja tak twierdzę :)
 

Yavaine

New member
Dzisiaj również rozmawiałem ze sprzedawca w euro agd w Wola Park w Warszawie i niestety potwierdził to o czym piszą tutaj prawie wszyscy. Mieli bardzo dużo zwrotów ks7000 z uwagi na odchodząc ramkę. Generalnie odradzal ten model proponował Panasonica dx750 lub sony xd8505... Swoją drogą zastanawiam się czy tego rodzaju wady występują też tak powszechnie w ks7500... być może wygięcię ekranu wymusza inna technologie wykonania? Niestety jak idiota zapomniałem się spytać o to tego sprzedawcy, a wyglądał mi na uczciwego i poczciwego człowieka. ... Czy orientuje się może ktoś jak ta kwestia wygląda w ks7500... poszukuję 65 cali
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupiłem kilka dni temu KS7500S i poza wstrętnym podświetleniem w ciemnych scenach zauważyłem dwa, znacznie bardziej irytujące problemy:

1. Aplikacja YouTube wylogowuje moje konto po jakimś czasie, głównie przez noc lub jak odłączę zasilanie w brutalny sposób (wtyczka z gniazdka, bo złapał laga). Więc codziennie muszę się logować na nowo... Tragedia. Reset do fabryki nic nie pomaga.
...

Czy ktoś znalazł może rozwiązanie powyższych problemów? Z góry dzięki!

Po kliku dniach testów, mogę powiedzieć, ze YT u mnie się nie wylogowuje.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Czy w modelu KS7000S można w sklepie sprawdzić ilość przepracowanych godzin?
Jakie normy ma Samsung jeżeli chodzi o liczbę martwych pikseli?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
I tak, i nie. Dopóki nie ustawisz tv na optymalnych parametrach - czyli skalibrujesz, jakiekolwiek porównania są tylko pobieżne. Dodatkowo, wiemy, że sprzedawcy preferują dane marki w pewnych sklepach i porównania na ich ustawieniach są bez sensu.

Warto zatem znaleźć sprzedawcę, który przynajmniej pozwoli zaaplikować ustawienia rekomendowane na dobrych portalach. Pozwoli to zbliżyć się do prawdy.
 
Ostatnia edycja:

s3b

New member
Korzystaliście z nowej aplikacji Spotify na SmartTV? Jak ją oceniacie? Parę miesięcy temu wyglądała ona biednie - poprawiło się?
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wygląda interesująco, ale ja mam moduł CI+ wiec nie odpowiem Ci.
Z ciekawości - TV rozpoznał dekoder CP? Możesz z pilota tv zmieniać kanały, info, guide, itd?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zgłaszaj sprawę na serwis, skoro skopali TV nowym softem, to niech teraz to poprawiają. Szkoda Twojego czasu i nerwów. TV na działać i koniec. Od tego masz gwarancję.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze jeszcze zostaje reset do ustawień fabrycznych, wtedy masz pewność, ze coś z TV jest nie w porządku. Reset jest podstawowym zaleceniem supportu online :p
 

magiks33

Member
IPo ostatniej aktualizacji o numerze 1142 po paru dniach telewizor zaczął wariować. Kilkakrotnie w tygodniu potrafi niezależnie czy rano czy wieczór stracić obraz i w zamian jest jakieś dziwne zasniezanie.
Ktoś ma podobny problem?

https://youtu.be/sBgDpC8RWmM

Napisze Ci kolego że tak nieraz z dwa razy w tygodniu mam podobnie ale na module CI tylko mam czarny ekran i brak sygnału --przełączę na inny kanał i sygnał wraca :( i to na ks7500
 

MaxPayne

New member
dziękuję .

dziękuję przedmówcą jak zawsze dużo pomogliście i uchroniliście mnie przed złym zakupem K7000,
czytając to nie tylko obudowa się rozchodzi ale i po aktualizacji system szwankuje ... życie pokazuje jak jest , kupisz i z problemem pozostajesz sam .

samsunga - omijam dzisiaj z daleka , posiadając 2 tv samsung ES7000 i ES6800 z których jestem w 100% zadowolony
ale w technologi Full Hd tv zakupione dzięki forum HDTV = 100% satysfakcja .
może to technologia 4K na dzień dzisiejszy do końca nie jest rozwinięta jak full hd i testowana na klientach , czy 4k na dzień dzisiejszy biorąc pod uwagę dostęp do filmów,programów,itp oraz naszych dostawców telewizyjnych / nc+,upc, wektra, tvp, itp sieci osiedlowe / czy możemy się spodziewać programów 4K jak kiedyć zapowiadali 3D i co mamy koniec technologi , czy z 4K może być tak samo
jak myślicie .... zadaje sobie pytanie co na dzień dzisiejszy zobczę w 4K ( nie mam na myśli filmów programów nadawanych full hd rozciągniętych do dużej rozdzielczości )
 
Do góry