Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Esko

New member
Dzisiaj testowałem kolejne 3 sztuki, tylko jedna była akceptowalna.
Matryca bez wad ale zatrzaski z jednego boku słabo trzymały, tak że widać było podświetlenie matrycy. Na 4 sztuki jakie sprawdzałem w Saturnie tylko jedna nie miała wad matrycy więc ją wziąłem. Ramki będę naprawiał na gwarancji.

Swoja droga ciekawa promocja była. Do Samsung UE55KS7000 dawali gratis TV Samsung 32 o wartości 1000zł i dwa zegarki TomTom o wartości 1200zł. Za TV wychodzi wtedy około 3800zł + bon na 500zł na player/hbo go/filmbox :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Na chwile obecną w Saturnie trwa rabat technologiczny do -15% na telewizory. Kolejna taka akcja może być dopiero w okresie świąt.
 

Esko

New member
Promocja była na cała Polske. W sklepie podobno nie można było ze sobą łączyć tych promocji ale przy zamówieniu przez stronę puszczało bez problemu.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jak wygląda sprawa z HDR w KS8000. Podobno w topowych modelach Samsunga HDR jest poniżej oczekiwań i jasność >1000 utrzymuje się raptem przez 2-3 sek po czym spada i osiąga poziom 500-600 gdzie u konkurencji w topowych modelach współczynnik ten osiąga praktycznie stałe 1000. Może ktoś coś więcej o tym napisać?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jak wygląda sprawa z HDR w KS8000. Podobno w topowych modelach Samsunga HDR jest poniżej oczekiwań i jasność <1000 utrzymuje się raptem przez 2-3 sek po czym spada i osiąga poziom 500-600 gdzie u konkurencji w topowych modelach współczynnik ten osiąga praktycznie stałe 1000. Może ktoś coś więcej o tym napisać?


To prawda , w Sonym XD93 na plaszy L20 jest jasność 1080cd/m2 potem utrzymuje się na poziomie 700, Jedynie Panasonic DX900 i Sony ZD9 mogą się pochwalić parametrem >1000 , w Sonym
ZD9 oscyluje na poziomie 1600
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Porównywałeś może na żywo XD93 z KS8000? Z papierka i testów w sieci tańszy 55XD93 wydaje się dużo lepszym wyborem niż 55KS8000.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Porównywałeś może na żywo XD93 z KS8000? Z papierka i testów w sieci tańszy 55XD93 wydaje się dużo lepszym wyborem niż 55KS8000.

Mi się bardziej podoba obraz z XD93 jest bardziej naturalny, w Samsungu kolory są przejaskrawione
np..zielony nie jest naturalny, Sony ma lepszy system wygaszania , no i ma 3D, w Sonym jest lepsze skalowanie FHD,ja z zamkniętymi oczami bym brał Sonego
 

Esko

New member
Potestowałem kilka godzin TV i mam pytanie o podświetlenie czerni.
Czemu jak na TV np. zmieniam kanał to wokół numeru kanału na czarnym tle jest jasna poświata? Tak samo jak np. jest komunikat że kanał nie jest dostepny i mamy czarne tło a na środku komunikat to duzy obszar jest podświetlony a nie czarny... Na jednolitym kolorze czarnym jest ok.

W porównaniu do starego H6400 wygląda to fatalnie.
 

Esko

New member
UE55KS7000
Teraz doczytałem w recenzjach ze podświetlenie czerni jest średnie no ale bez przesady...
Nagralem filmik jak to wyglada nawet w ciagu dnia na czarnej planszy gdzie pojawia sie ikona wyciszenia... O co tu chodzi? Wyglada to w ten sposob niezaleznie czy Diody Smart LED sa wlaczone czy wylaczone
https://www.youtube.com/watch?v=yQepLe2eosE
 

Waldorff

Member
UE55KS7000
Teraz doczytałem w recenzjach ze podświetlenie czerni jest średnie no ale bez przesady...
Nagralem filmik jak to wyglada nawet w ciagu dnia na czarnej planszy gdzie pojawia sie ikona wyciszenia... O co tu chodzi? Wyglada to w ten sposob niezaleznie czy Diody Smart LED sa wlaczone czy wylaczone
https://www.youtube.com/watch?v=yQepLe2eosE

Faktycznie kiepsko to wygląda, jakby ktoś latarką świecił. Nie powinno być czegoś takiego nawet w TV niższej klasy. Nie jest to chyba jednostkowa sprawa, z tego co pamiętam ktoś już o tym pisał, prawdopodobnie w opiniach do tego modelu na ceneo albo skąpcu. Samsung w pogoni za jak największym zyskiem zaczyna produkować coraz gorszą tandetę, za coraz większe pieniądze, w nadziei chyba, że klient tego nie zauważy (odstające obudowy telewizorów podklejane przez serwisantów za pomocą taśmy dwustronnej, problem z badpixelami-trzeba przebierać w telewizorach jak w ulęgałkach, aby trafić taki bez wad, pomijam już sprawę Note 7). Zgłoś reklamacje.
 

kv77

New member
UE55KS7000
Teraz doczytałem w recenzjach ze podświetlenie czerni jest średnie no ale bez przesady...
Nagralem filmik jak to wyglada nawet w ciagu dnia na czarnej planszy gdzie pojawia sie ikona wyciszenia... O co tu chodzi? Wyglada to w ten sposob niezaleznie czy Diody Smart LED sa wlaczone czy wylaczone
https://www.youtube.com/watch?v=yQepLe2eosE

Zdecydowanie coś nie tak. U mnie w 49ks7000 w ciągu dnia efekt niewidoczny, wieczorem tylko minimalnie jak się specjalnie przyglądałem żeby sprawdzić jak to wygląda u mnie.
 

Esko

New member
Niektórzy twierdzą że te modele tak mają. Nawet byłem dziś w Saturnie sprawdzić na innym egzemplarzu i ten sam efekt, może mniej widoczny ze względu na oświetlenie.
Na filmiku jest to bardziej widoczne ponieważ kręcony był pod kątem by złapać to telefonem.

kv77 możesz u siebie puścić jakiś filmik z czarnym tłem na cały ekran, np z youtube i dać Mute i przesłac film jak to u Ciebie wygląda? Jak masz ustawiona opcje Smart LED i podswietlenie?

Podświetlenie na 8. Na filmiku chciałem pokazać efekt i może wyszedł za bardzo widoczny.
Nagrałem teraz filmik na wprost a nie pod kątem dla wszystkich trybów Smart LED.
https://www.youtube.com/watch?v=kBxM5Bb_ubM tutaj z kolei widac to mniej niz w rzeczywistosci
 
Ostatnia edycja:

Adamo169

New member
Mi udało się kupić tv 49KS7000 w dość dobrej cenie 3450zł. Jak na razie nie zauważyłem odklejającej się szyby i martwych pixeli> Mój poprzedni Model Ue46D8000padł a bardziej matryca dostała poziomych pasków być może wina produkcji że tak powiem matryca ze Słowacji. Jak na razie super jedyne co żebym umiał go dobrze skalibrować.
 
Do góry