Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

rafcio76r

New member
Bez reklam
Szwagrowi doradziłem zakup Soniaka FHD na androidzie i zero problemów - model 50W808C.
Wracając do TV 4k w 55 calach, to Sony XD9305 to jedyny sensowny wybór w cenie poniżej 8000 zł z uwagi n.in. na:
- jakość i płynność obrazu, dobrą czerń,
- dobrze dopracowany HDR - czego nie można powiedzieć o Samsungu KS8000,
- jakość wykonania (nie ma zgłaszanych problemów z rozłażącą się obudową jak w Samsungach KS7000/8000),
- 3D (w samsungach brak).

Alternatywą dla Soniaka mógłby być Panas 58DX780, ale pod warunkiem, że jego cena rynkowa będzie niższa od Soniaka o 1000 zł, ponieważ w moim przypadku, do Panasa musiałbym doliczyć 700 zł na zakup porządnego playera zewn. pod HDMI (ten systemowy w Panasie jest niestety beznadziejny).
Innych opcji w tej przekątnej 55-58" nie widzę, gdyż TV na matrycach IPS zupełnie mnie nie interesują.
 

kv77

New member
Jeśli chcesz kupić, to tylko z odbiorem osobistym w markecie. Na miejscu sprawdzisz czy dany egzemplarz "nadaje się do kupna". Jeśli będzie lipa i nie będą mieli innej sztuki na stanie, to zrezygnujesz z zakupu. Zamawianie KS7000 kurierem, to moim zdaniem gra nie warta świeczki, bo koszty odesłania TV 55" do niskich nie należą. Lepiej więc zweryfikować TV na miejscu. Oszczędność nerwów, czasu i kasy.

W pełni popieram. Sam przerabiałem ten temat i dopiero czwarty egzemplarz był do zaakceptowania o czym już pisałem wcześniej.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tylko, że w Saturnie w Lublinie najpierw trzeba zapłacić za TV żeby sprawdzić w jakim jest stanie, a jak nie mają innych egzemplarzy to lipa i trzeba najwyżej zrezygnować z zakupu i odebrać kasę. Ja mam do Lublina 70 km żeby dojechać bo w moim mieście nie ma Saturna. W Saturnie przy razygnacji można sprzęt odwieźć do najbliższego marketu, a to praktycznie taki sam koszt jak bym pojechał odebrać do sklepu. Musze to przemyśleć, tylko się zastanawiam czy w ogóle trafię na dobry egzemplarz bo czytając forum to niektórzy sporo ich przebrali żeby wybrać w miarę dobry egzemplarz.

Rozumiem, że kasę od razu oddają??? Jak dla mnie chore podejście. Mam zapłacić za TV bez zaglądania do środka przy pracownikach sklepu??? Przecież TV może mieć np. pękniętą w transporcie matrycę albo obudowę. Po to się bierze z opcją odbioru w sklepie stacjonarnym, żeby na spokojnie sprawdzić na sklepie zanim się zapłaci, a nie sprawdzać w biegu przy kurierze.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Tak. Tylko wyobraź sobie jak przychodzi do sklepu facet i prosi o otwarcie iluś tam tv bo on chce kupić. A później wytłumacz się z otwieranych, fabrycznie zapakowany tv. Jak nie będzie on to przecież dostaniesz kasę. W Saturnem czy MM masz 30 dni na zwrot tv. Musisz tylko paragon zarejestrować na ich www. No Auchan nie daje takiej możliwości, tam idzie wszystko przez serwis.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak. Tylko wyobraź sobie jak przychodzi do sklepu facet i prosi o otwarcie iluś tam tv bo on chce kupić. A później wytłumacz się z otwieranych, fabrycznie zapakowany tv. Jak nie będzie on to przecież dostaniesz kasę. W Saturnem czy MM masz 30 dni na zwrot tv. Musisz tylko paragon zarejestrować na ich www. No Auchan nie daje takiej możliwości, tam idzie wszystko przez serwis.

No dobra, załóżmy, że zamawiam TV w sklepie internetowym MM z odbiorem we wskazanym stacjonarnym MM. Przychodzę do MM po odbiór i płacę kasę za TV. Po uiszczeniu kasy za TV proszę obsługę MM o rozpakowanie TV i podłączenie do zasilania, podczas sprawdzania na matrycy wychodzi np. 10 bad pixeli i pęknięta obudowa. Czy wówczas kasę mi oddają natychmiast od ręki (jeśli nie mają innej sztuki na stanie) czy muszę czekać na jej zwrot tydzień czy dwa??? Oczywiście ktoś może powiedzieć - przecież można zabrać TV do domu i tam sprawdzić na spokojnie. Ma to sens, gdy ktoś ma MM a miejscu, a nie w odległości np. 100km od miejsca zamieszkania. Poza tym, jak w domu się okaże, że matryca w TV jest pęknięta, to w sklepie mogą powiedzieć, że to klient uszkodził matrycę podczas transportu, wypakowywania TV lub jego montażu.
Dodam, że w Neonecie nie ma z tym problemów. Przy odbiorze TV w neopunkcie przed uiszczeniem zapłaty za zamówiony przez infolinię lub neta TV obsługa sklepu - na życzenie klienta bezpłatnie rozpakuje TV i podłączy do zasilania. Jeśli TV ma jakiś defekt, to do zakupu TV nie jest się zobowiązanym.
 
Ostatnia edycja:

sajmer

Member
Ja kupiłem 55KS7000 u Kikiego , TV ok chociaż nie idealny , np kąty słabe , powłoka odbija jak lustro w porównaniu do starego Sharpa 52LE830E, no ale obraz z Netflixa 4K HDR i materiał z Youtube 4K to już inna bajka :) PS4 idealnie , Xbox One S super oby chodził długo bez żadnej awarii. Ustawienia obrazu wzięte z forum AVS używam 2 zestawy FILM i Standard przy czym standard to trochę taki jaśniejszy FILM do oglądania jak jest jasno. Żałuję , że nie wziąłem 60 cali.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ja kupiłem 55KS7000 u Kikiego , TV ok chociaż nie idealny , np kąty słabe , powłoka odbija jak lustro w porównaniu do starego Sharpa 52LE830E, no ale obraz z Netflixa 4K HDR i materiał z Youtube 4K to już inna bajka :) PS4 idealnie , Xbox One S super oby chodził długo bez żadnej awarii. Ustawienia obrazu wzięte z forum AVS używam 2 zestawy FILM i Standard przy czym standard to trochę taki jaśniejszy FILM do oglądania jak jest jasno. Żałuję , że nie wziąłem 60 cali.

Gratulacje z zakupu, życzę bezproblemowego działania:) A jaką masz odległość od TV skoro żałujesz, że nie wziąłeś wersji 60"???
 

MrSadistic

New member
Po 7 dniach użytkowania KS7000 nie widzę problemów jakie opisywane są powyżej. Chyba że to tylko kwestia czasu. :-?
Bardziej chciałbym prosić o solidne ustawienia obrazu w trybie hdr+ lub na filmowym. Chyba że jest na stronie owy temat.


Pozdrawiam

Aktualnie siedzę na HDR+ ustawienia eksperckie z jakiej noname stronki. :-(
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Telewizor musisz sam skonfigurować a nie używąc gotowych ustawień bo to bez sensu. Jak ktoś ma podwyższony niebieski i sobie obniża a Ty masz zaniżony i wklepiesz te same ustawienia to tylko pogorszysz sprawę.

HDR+ jest ok do czasu aż nie skalibrujesz samemu z użyciem np płyty z AVS.
Generalnie polecam wyłączyć HDR+
 

MrSadistic

New member
W sumie tak namieszałem w ustawieniach że musiałem zresetować całkowicie ustawienia. Dziwi mnie jedna rzecz związana z upscalling. Jakos nie widzę różnicy by podbijalo z SD na HD lub 4k. Chyba że nie rozumie tego procesu.
 

Aksel

Member
Upscalling w moim wypadku działa tylko jeśli odtwarzam materiał z pendriva. Jeśli odtwarzam z komputera to komputer to robi a robi to dużo gorzej.
 

BelYaal

New member
Wczoraj bylem w jednym ze sklepow i testowalem moim materialem samsunga 65KS7500 i sonego 65xd8505. I co dziwne sony jak na warunki sklepowe, bil obrazem samsunga.Tylko wlasnie, byly to warunki sklepowe i generalnie mam teraz duzy dylemat, bo gdzie sie nie czyta, to wszyscy krzycza, ze sony to matryca IPS, czyli fuj i badziewo. Niestety, testow z sonym jest bardzo malo, szczegolnie jesli chodzi o jego zachowanie w ciemnym pokoju. Natomiast teraz dodatkowym atutem sonego jest cena jeszcze. Moze Wy bedziecie miec jakies jeszcze zdanie.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wczoraj bylem w jednym ze sklepow i testowalem moim materialem samsunga 65KS7500 i sonego 65xd8505. I co dziwne sony jak na warunki sklepowe, bil obrazem samsunga.Tylko wlasnie, byly to warunki sklepowe i generalnie mam teraz duzy dylemat, bo gdzie sie nie czyta, to wszyscy krzycza, ze sony to matryca IPS, czyli fuj i badziewo. Niestety, testow z sonym jest bardzo malo, szczegolnie jesli chodzi o jego zachowanie w ciemnym pokoju. Natomiast teraz dodatkowym atutem sonego jest cena jeszcze. Moze Wy bedziecie miec jakies jeszcze zdanie.

Na podstawie moich obserwacji - testów w sklepach - moim subiektywnym zdaniem Soniak XD8505 zapewnia najlepszą czerń ze wszystkich tegorocznych modeli na matrycach IPS, Philipsy (6561, 7101) bije na głowę, od LG pod tym względem również jest lepszy. Jeśli będziesz oglądał również pod kątami, to Soniak wg mnie będzie najlepszym wyborem.
Jeśli oglądasz wyłącznie na wprost lub bardzo rzadko pod kątami to wybierz coś z modeli VA:
- Panas 65DX750 (był już w cenie promo za 8700 zł w MM),
- Philips 65PUS7601
 

Esko

New member
Ze swojej strony mogę niestety potwierdzić problemy z jakością wykonania UE55KS7000.
Dzisiaj byłem po odbiór w markecie, odstająca ramka na 3 krawędziach i 2 bad pixele na środku. Jutro będę oglądał kolejną sztukę...
 
Do góry