Samsung seria E8000 - testy, opinie, wszystko o...

sowisz

New member
to zależy od źródła i rodzaju kanału , filmu wówczas sie odblokowuje wrzuć film który jest na pewno z dźwiękiem DTS i będziesz miał do wyboru DTS

No właśnie już rozumiem. Trzeba odtworzyć film na tv i wtedy zmienić SPDF na dts bądz dd rewelacja bo nie muszę kupować odtwarzacza .))) dziękuje serdecznie za pomoc myślałem że wiem wszystko na temat samsunga hahahaha. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam:smile::smile::smile:
 

paterek

New member
Witam
Od paru dni jestem szczęśliwym (nie do końca ale to później) użytkownikiem tego tv, 51 cali
Przesiadłem sie z plazmy też Samsunga ale 42c91H, model z 2007r. Na szybko plusy:
- rozmiar. Chociaż oglądam z 4 metrów, jest ok, ale tak po paru dniach fajna byłaby 60 :)
- jakość obrazu, bez zastrzeżeń
- wygląd i ergonomia ok. Widać technologiczną przepaść starego telewizora
- sterowanie gestami ok. Dziecka nie mogę odpędzić od Angry Birds :)
- smart hub ok
- do edycji programów użyłem SamsChannelEditor i mam poukładane kanały tak jak chcę
- 3d ok
- odtwarzanie filmów z dysku podpiętego przez złącze usb telewizora śmiga bezproblemowo

Minusy
- dzwięk trochę mnie rozczarowuje
- zawiesza się. Już parę razy wyłączył się i włączył. Raz musiałem wyłączyć z prądu. Najczęściej przy korzystaniu ze smart hub
- bzyczy, szczególnie na białych scenach
- no i najważniejsze. Nie jestem w stanie odtworzyć filmów, ani muzyki z dysku sieciowego podpiętego do routera TP-Link WR1043nd. Telewizor podpięty jest do routera kablem. Dysk do routera przez złącze USB. Internet normalnie działa w telewizorze. Na laptopie przez wifi widzę dysk. W telewizorze jak wejdę w źródła, to na ikonce routera widać znak zapytania (?). No i klops. Zależy mi żeby wszystkie multimedia były na dysku sieciowym i żeby dysku nie podłączać specjalnie do tv.
 

yhha

New member
Witam, nawalił mi TV ;( wyskoczyła mi pionowa lina 3 cm od krawędzi ekranu i szlak wie co poszło, jutro będe dzwonił na serwis. Ciekawe co poszlo??
 
Witam
Od paru dni jestem szczęśliwym ...
- do edycji programów użyłem SamsChannelEditor i mam poukładane kanały tak jak chcę
- ...
czy do masz jakos sposób aby znaleźć kanały w tym edytorze jeśli ułozyłem sobie je w TV w listę ulubionych gdyż to co widzę w tym edytorze to lista tylko wszystkch kanałów ....
można w nim stworzyć ulubioną liste?
 

marin81

New member
czy ktoś porównywał E6500 i E8000 pod kątem bzyczenia.
Który głośniej bzyczy na białym tle?

Ostatnio byłem w MM i e8000 dość głośny był... :/
 
czy tv czyta wam napisy txt? wydaje mi się że jest jeszcze jedna przypadłość nie zrozumiała z napisami mam paczkę filmów tzn odcinków serialu "Gra o tron" wszystkie w zasadzie "zrobione" tak samo i napisy pobrałem "srt" dla wszystkich a tv dla odcinka 1 nie chce ich zobaczyć ani prze allshare ani z dysku pozostałem widzi bez problemu..... co może być przyczyną?
 

zejnowski

Member
Panowie podpowiedzcie... jaka jest różnica między plazmą, e8000 a d8000 i jeszcze ta końcówka GS, jakie są między nimi różnice? Planuję zakup 51 cali i zastanawiam się miedzy nimi.
 

maxan

New member
Bez reklam
Panowie podpowiedzcie... jaka jest różnica między plazmą, e8000 a d8000 i jeszcze ta końcówka GS, jakie są między nimi różnice? Planuję zakup 51 cali i zastanawiam się miedzy nimi.
D to model na 2011rok, E na obecny 2012... końcówka GS? hm pewnie jakieś oznaczenie na dany kraj/region
 

Rafixx

New member
Mam prośbę do osób które odbierają na tym tv moduł ci+ cyfry +. Czy może ktoś zgrać na pendrive pełną listę kanałów jakie oferuje cyfra i udostępnić.Lista przyda się użytkownikom starszych modeli które nie są certyfikowane przez cyfrę i nie aktualizują automatycznie programów
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Czy ten TV ma problemy z efektem 50hz? Czy radzi sobie z płynnością w 24p (bluray oraz mkv) oraz czy potrafi odtwarzać z dysku sieciowego mkv z napisami w osobnym pliku?

Ciekawi mnie też aspekt pauzowania programów oraz nagrywania kiedy wykorzystujemy tuner wbudowany. Ktoś to już testował? Podobno wystarczy podpiąć dysk na usb i gotowe, ale czy można planować nagranie lub oglądać w tym samym czasie coś innego?
 
Ostatnia edycja:

marin81

New member
Dziś dzwoniłem na infolinie Samsunga z zapytaniem jak to jest z tym bzyczeniem matryc.
Dowiedziałem się że norma to 30dB, ile by to nie było:)

Czy ktoś może się wypowiedzieć jak to jest z tym bzyczeniem?
Z jakiej odległości to słychać? 10cm, 50cm, 1m ??

Bo u mnie słychać z 1m co mnie bardzo irytuje.
Czy to normalne, czy reklamować/wymieniac na inną szt. ??
 

drjanek

New member
Dekoder Multimedia

Kupiłem parę dni temu ps51e8000 i mam pytania do speców z tematu:
Mam dekoder Multimedia taki najzwyklejszy. Próbowałem "podłączyć" IR blastera, coby można było nim sterować poprzez TV, ale na liście dekoderów do wyboru nie ma nazwy Multimedia.

Pytanie 1: Jaki inny mogę wybrać, żeby mi zadziałał ? Czy może jednak nie IR blaster nie współpracuje z dekoderami Multimedii ?

Pytanie 2: Mam aparat foto firmy Sony, który nagrywa filmy w formacie MTS. Ten TV nie odtwarza formatu plików wideo MTS (a mój stary LCD Philips za 1500zł odtwarzał !). Czy istnieje jakaś aktualizacja oprogramowania, hack lub workaround, żeby to obejrzeć na e8000 ? Oczywiście zawsze można przekonwertować na inny format :), ale jest to kłopotliwe w przypadku kilkudziesięciu czy kilkuset filmów !

Pytanie 3: Czy istnieje taka funkcja, która dynamicznie dostosowywała by obraz do pełnego ekranu ? Np. na kanale mam obraz z paskami o góry i na dole i chciałbym, żeby TV automatycznie rozszerzył mi obraz w pionie. Funkcja rozciągnij sprawia, że tracę część informacji z obrazu po bokach (np. obcina mi część postaci, która stoi z brzegu). Taka funkcja jest np. w telewizorach LG czy Philips (mój stary TV)
 

fikander1

New member
Witam
Jestem zainteresowany kupnem telewizora Samsung UE46ES8000
Problem w tym że mieszkam w Niemczech a tu sprzedawane są modele UE46ES8090
Prosił bym o wyjaśnienie różnicy między modelem UE46ES8000 a modelem UE46ES8090 ponieważ różnice w cenie dochodzą nawet do 500 euro
Wiem że UE46ES8090 jest przeznaczony na rynek Niemiecki ale nie rozumiem co się z tym wiąże
W Niemczech mieszkam od niedawna dla tego preferuje język Polski choć zakładam że jest on dostępny w obu modelach
Czy oba modele obsługują DVB-T2 oraz HbbTV ?
Z góry dziękuje za odpowiedź
 

drjanek

New member
Dziś dzwoniłem na infolinie Samsunga z zapytaniem jak to jest z tym bzyczeniem matryc.
Dowiedziałem się że norma to 30dB, ile by to nie było:)

Czy ktoś może się wypowiedzieć jak to jest z tym bzyczeniem?
Z jakiej odległości to słychać? 10cm, 50cm, 1m ??

Bo u mnie słychać z 1m co mnie bardzo irytuje.
Czy to normalne, czy reklamować/wymieniac na inną szt. ??

Przysłuchałem się bzyczeniu mojego TV i rzeczywiście da się to usłyszeć, ale pod warunkiem że w pokoju jest idealna cisza np. podczas filmu gdy jest jakiś niemy fragment (bez, muzyki, dźwięków), a szczególnie podczas przeglądania internetu gdy siedzę sam. Nie jestem znawcą i nie mam sprzętu pomiarowego, ale określił bym poziom tego dźwięku na 5-10dB. Poziom 30dB określany jest jako np. spokojna ulica bez ruchu samochodowego a więc dość sporo jak na warunki domowe.
W moim odczuciu jest to niezbyt uciążliwy dźwięk.
W idealnie cichym pokoju:
Poniżej 1m od TV jest dobrze słyszany
1-2m już jest lepiej
3m ledwo go słychać, ale wciąż zauważalny
Jeśli oglądam film, rozmawiam z drugą osobą lub np. lodówka w aneksie kuchennym obok się włączy to nie słychać tego dźwięku wcale.
U mnie nie ma w pokoju nic co mogło by tłumić ten dźwięk, ale np. tapeta na ścianie za TV lub jeśli TV stał by niejako w szafie to myślę, że w znacznym stopniu wytłumiło by bzyczenie.
 

marin81

New member
Przysłuchałem się bzyczeniu mojego TV i rzeczywiście da się to usłyszeć, ale pod warunkiem że w pokoju jest idealna cisza np. podczas filmu gdy jest jakiś niemy fragment (bez, muzyki, dźwięków), a szczególnie podczas przeglądania internetu gdy siedzę sam. Nie jestem znawcą i nie mam sprzętu pomiarowego, ale określił bym poziom tego dźwięku na 5-10dB. Poziom 30dB określany jest jako np. spokojna ulica bez ruchu samochodowego a więc dość sporo jak na warunki domowe.
W moim odczuciu jest to niezbyt uciążliwy dźwięk.
W idealnie cichym pokoju:
Poniżej 1m od TV jest dobrze słyszany
1-2m już jest lepiej
3m ledwo go słychać, ale wciąż zauważalny
Jeśli oglądam film, rozmawiam z drugą osobą lub np. lodówka w aneksie kuchennym obok się włączy to nie słychać tego dźwięku wcale.
U mnie nie ma w pokoju nic co mogło by tłumić ten dźwięk, ale np. tapeta na ścianie za TV lub jeśli TV stał by niejako w szafie to myślę, że w znacznym stopniu wytłumiło by bzyczenie.


Czyli u mnie podobnie, ale....

Już mniej to słuszę, widocznie sie już do tego przyzwyczaiłem.
i w domu tylko ja podobno to/coś słyszę:)
Moja żona, sąsiadzi nic nie słyszą :D
 

Hawker

New member
Witam,

Czy w ps51e8000 jest zastosowane jakieś system zabezpieczenia ekranu tak jak w Panasie ? W LG jest coś co się nazywa Protective Skin Glass ale w Samsungu nie widzę podobnych informacji.

Telewizje często oglądają także moje dzieci a nie chciałbym aby rzucona zabawka kierunku ekranu popsuła mi budżet.

Już miałem zamiar kupić Samsung UE46ES7000 ale sprzedawca widząc mojego malca szalejącego u boku uprzedził iż z LEDem mogę się szybko pożegnać.

Niestety nic nie wiedział na temat zabezpieczeń ekranu w plazmach Samsunga.

Dzięki za odpowiedź

Pozdr,
HwK
 

fikander1

New member
Czy nikt nie potrafi mi odpowiedzieć?

Witam
Jestem zainteresowany kupnem telewizora Samsung UE46ES8000
Problem w tym że mieszkam w Niemczech a tu sprzedawane są modele UE46ES8090
Prosił bym o wyjaśnienie różnicy między modelem UE46ES8000 a modelem UE46ES8090 ponieważ różnice w cenie dochodzą nawet do 500 euro
Wiem że UE46ES8090 jest przeznaczony na rynek Niemiecki ale nie rozumiem co się z tym wiąże
W Niemczech mieszkam od niedawna dla tego preferuje język Polski choć zakładam że jest on dostępny w obu modelach
Czy oba modele obsługują DVB-T2 oraz HbbTV ?
Z góry dziękuje za odpowiedź

Czy nikt nie potrafi mi odpowiedzieć?

Napisałem do tych którzy powinni wiedzieć
i...
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Samsung Electronics Polska nie posiada dokładnych informacji na temat specyfikacji modelu UE46ES8090. Jest to model przeznaczony do sprzedaży na Niemieckim rynku sprzedaży, w związku z tym polecam kontakt z niemieckim oddziałem firmy Samsung w kwestii specyfikacji tego modelu telewizora. Pragnę poinformować, iż specyfikacja ta może się różnić od modelu UE46ES8000, który oferowany jest w Polsce. "

Powiedzieli mi to co ja powiedziałem im
Jak napisze do Niemieckiego oddziału to tam mi powiedzą że nie posiadają specyfikacji dla modelu 8000 i nie mogą porównywać ;)
Coś mi sie wydaje że największa różnica jest w zamożności klientów i to kształtuje ceny
Saturn Polski UE46ES8000 1450 euro
Saturn Holenderski UE46ES8000S 1999 euro
Saturn Niemiecki UE46ES8090 1899 euro
 
Do góry