Samsung seria E8000 - testy, opinie, wszystko o...

może tak odpowiem na pytania na forum co by może choć troche podtrzymac przy życiu wątek
@kjarzyna- jeszcze za bardzo(miesiąc czasu) nie miałem okazji odczuć zużycia w rachunkach(a w rachunku z końca czerwca miałem w dodatku spadek zużycia)
co do wyboru to mam 51" a na 6500 nie zamieniłbym - zastanawiałem sie nad nim tylko ze względu na 60" i to byłby jedna k lepszy rozmiar ale to juz megalomania.... ;)

@El-Maniaque co do migotania obrazu u mnie nic takiego nie występuje dokładnie się przyglądałem...

a tak wogóle.... szukam nadal odpowiedzi na poprzednie pytania odnośnie dysku i 3d sbs.....
 

riwa

New member
Witam,
posiadam PS51 E8090 zakupiony w niemczech .Czy można np. dograć polskie samsungapps .

Jeżeli tak to jak można to zrobić?

Pozdrawiam
Riwa
 

Blind.One

New member
Właśnie próbuję zamówić PS64e8000 i okazuje się, że jest z tym problem i trzeba czekać min. 2 tygodnie :( (Przymajmniej w Vobisie)
Z tego co mi powiedzieli to samsung sprowadza je na konkretne zamowienie. Widac, że na polskim rynku nie schodzi ich za duzo.
Za to w Media Expert w moim miescie stoi Panas 65VT30 za 10500 PLN i kusi.

Muszę uzbroić się w cierpliwość.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Właśnie dzisiaj dojechał do mnie 51E8090 :) na gorąco mogę powiedzieć że Samsung poszedł do przodu w porównaniu do mojego poprzedniego TV 50C7790 czerń, ostrość i jakość obrazu na duży wręcz ogromny plus na korzyść E8090. Internet śmiga bardzo szybko, z dysku idzie wszystko co tam mam DviX, MKV nawet po 18GB bez cięcia, dźwięk lepszy od mojego poprzednika C7790, ale przede wszystkim jakość obrazu.
Mam jeszcze pytanie do użytkowników czy po wgraniu nowego softu poprawiła się u Was jakość wyświetlania DivXów i MKV ??? W moim starym C7790 po wgraniu nowszej wersji softu jakość była zauważalnie lepsza, może dali lepsze kodeki, a jak jest w serii E ktoś może to zaobserwował ?
Dla mnie jedyny mankament to 3 wejścia HDMI po pozbyciu się kina trochę źródeł zostało i nie ma gdzie tego popodpinać :(
Mam do was prośbę o podesłanie linku z dobrymi ustawieniami lub swoje wypróbowane ustawienia, ja jak na razie zmniejszyłem tylko kontrast do 50 w porównaniu do ustawień fabrycznych.
 
Muszę podjąć w końcu kluczową decyzję co do zakupu TV i chciałbym się dowiedzieć czy E8000 w wersji 51 calowej ma jakieś polepszacze w stylu IFC panasonica poprawiające płynność?
Wiem, że seria E6500 ich nie posiada, jst to jednak model niższy.
 
czy ktoś może zna lepszy sposób edycji nr kanałów niż w TV z całej puli kanałów .... mi do tej pory żaden programik nie zadziałał (ale były do poprzednich serii)
 
no super tylko aby edytować ponad 100 kanałów z prawie 2000 to nie wiem czy 1 dzień wystarczy.... nie wiem czy się próbowałeś bawić.... trzeba wyszukać dany kanał wśród całej listy i wówczas dopiero można edytować nr ... bardzo wygodna sprawa...:(... ja mam własna listę ulubioną (też nie było lekko)ale w niej nie da się edytować nr-ów
wydaje mi się iz jedyna opcja to program do edycji ale te starsze nie działają....
 

jarwlo

New member
no super tylko aby edytować ponad 100 kanałów z prawie 2000 to nie wiem czy 1 dzień wystarczy.... nie wiem czy się próbowałeś bawić.... trzeba wyszukać dany kanał wśród całej listy i wówczas dopiero można edytować nr ... bardzo wygodna sprawa...:(... ja mam własna listę ulubioną (też nie było lekko)ale w niej nie da się edytować nr-ów
wydaje mi się iz jedyna opcja to program do edycji ale te starsze nie działają....

W ulubionych możesz edytować numery jak pokolei mają być. czyli np kanał 34 dodajemy do ulubionych jako pierwszy. Potem np kanał 50 dodajemy do ulubionych wejdzie pod 2. Nastepnie mozemy zrobić tak by kanał 34 w ulubionych był pod 2 a 50 pod 1. Ja tak sobie poustawiałem wszystkie kanały HD.

O to Ci chodzi ??
 
chyba sie nie rozumiemy .... OKi wg Twojej metodologii ....chcę aby nr 34 będąc na pierwszej pozycji listy ulubionej miał nr 1 a kanał nr 50 będąc na pozycji 2 miał nr 2 analogicznie kanał 1384 będąc na pozycji nr 50 miał nr 50 a nie żebym musiał pamiętać 1384.... ustawianie miejsca na liscie nie jest raczej kłopotliwe gorzej z tymi nr-ami

mam jeszcze nowy problem...
amplituner mam podłączony po hdmi(arc) jednym kablem kilka dni temu podpiąłem tym kablem zewnetrzny tuner i od tamtej pory dźwięk po włączeniu amplitun. pojawia sie na kilka sekund i znika
dodam iż do momentu włączenia apmli dźwięk z TV jest bez zakłóceń i widać iż komunikacja z ampli jest OK gdyż włącza i wyłącza go TV poprzez anynet bez problemu nawet dźwięk rozpoznaje dts i dd itp....
wydaje mis mi się iż TV cos przestawił pod ten zewnętrzny tuner tylko nie mogę dojść sam nic nie zmieniałem poza dziś zerowniem ustawień...
 

jarwlo

New member
chyba sie nie rozumiemy .... OKi wg Twojej metodologii ....chcę aby nr 34 będąc na pierwszej pozycji listy ulubionej miał nr 1 a kanał nr 50 będąc na pozycji 2 miał nr 2 analogicznie kanał 1384 będąc na pozycji nr 50 miał nr 50 a nie żebym musiał pamiętać 1384.... ustawianie miejsca na liscie nie jest raczej kłopotliwe gorzej z tymi nr-ami

mam jeszcze nowy problem...
amplituner mam podłączony po hdmi(arc) jednym kablem kilka dni temu podpiąłem tym kablem zewnetrzny tuner i od tamtej pory dźwięk po włączeniu amplitun. pojawia sie na kilka sekund i znika
dodam iż do momentu włączenia apmli dźwięk z TV jest bez zakłóceń i widać iż komunikacja z ampli jest OK gdyż włącza i wyłącza go TV poprzez anynet bez problemu nawet dźwięk rozpoznaje dts i dd itp....
wydaje mis mi się iż TV cos przestawił pod ten zewnętrzny tuner tylko nie mogę dojść sam nic nie zmieniałem poza dziś zerowniem ustawień...

Nie wiem ale ja bym kombinował tak:
Ustawienia -> dzwiek -> Dodatkowe ustawienia -> Wyjscie SPDIF -> i zmień na to drugie co masz :)

Daj znac jaki efekt
 

sowisz

New member
pomocy

witam mam pytanko odnośnie właśnie dts ja na moim odtwarzam mkv i nawet avc po 24 giga wszystko fajnie. Mam Denona 1912 połączony przez arc z telewizorem i Dolby Digital jest ale jak puszczam film w Dts to nie wykrywa go i sam moge zdecydować. Myslałem ze to cos z ampli ale w informacjach o tv wyczytałem ze ma dts 2.0 aktywne wyjscie cyfrowe. Czy bendę miał dts po cyfrowym wyjsciu? Bo z tego co wyczytałem dts 2.0 to jest w tv czyli jak dostaje sygnał 5.1 lub 7.1 to przerabia go na 2.0 Proszę o informacje bo jak nie to niestety musze kupić jakiś BD co polecacie zeby mi odtwarzało mkv i bluray z dysku
 
na razie nic nie dało tylko na chwile na denonie zauważyłem iż pojawia sie ikona PCM i po kilkunastu sekundach ginie i wówczas wyłącza sie dzwięk....

sowisz ja miałem ten sam problem z AVR 1713 ale po ustawieniu w SPDIF w TV DTS lub DD 1713 rozpoznaje to jako 5.1 dts i dd ale musisz pamiętać że dla każdego źródła musisz osobno to ustwić jak również dla kanałow tv w stereo będzie musiał oddzielnie to ustawić a dla DD oddzielenie....
 

sowisz

New member
szczerze mówiąc to nie do końca rozumiem o co chodzi ale jeżeli chodzi o SPDIF to ja mam PCM a DD jest nieaktywny znaczy sie widac go ale nie mogę zobaczyć to chyba sie pojawia jak podłaczysz kabel. A ja mam tylko hdmi arc
 
to zależy od źródła i rodzaju kanału , filmu wówczas sie odblokowuje wrzuć film który jest na pewno z dźwiękiem DTS i będziesz miał do wyboru DTS
 
Do góry