Samsung seria E8000 - testy, opinie, wszystko o...

jarwlo

New member
Hehe Czytaj ze zrozumieniem :) przecież pod filmikami jest opis :D:D:D ach ta wrodzona głupota :)

Chyba na trzeciej części zauważyłem pogorszenie obrazu , czy to właśnie wtedy padało na prawą stronę ??
 
Ostatnia edycja:
3 i 4 są wykonane też innym aparatem ale to wtedy było największe słońce ale ogólnie tragedii nie ma obok stoi monitor 27" tez samsunga zwykły LCD i jak stał w tym samym miejscu to przy pełnym słońcu trzeba było zaciągać roletę a tu dajemy radę oczywiście dla pełnego komfortu roleta itp się przyda to w końcu kawał powierzchni ale juz lustrem nie mogę tego nazwać a jak porównywałem w MM ps60e550 to było lustro.... a już 6500 nie
 

misiek1

New member
A jak obraz w 3D ?... bo z tego co wiem z zagranicznych recenzji to podobno jest na bardzo wysokim poziomie i i nie ma tzw. powidoków ? :p
 

jarwlo

New member
pawel_bthd to samo zauważyłem, że na E550 strasznie odbija światło a na E6500 i E8000 już nie :) dlatego mój wybór padł raczej na E6500 chociaż nie ukrywam, że czekam jak wypadną testy E6500 vs ST50 , na który nie możemy się wszyscy doczekać :) wg KiKIego miał być 6 maja :) ale po Twoim filmie to chyba już jestem zdecydowany :) a jak czerń ?? Tak szczerze. :)E800 dużo się nie różni od E6500, chociaż podobno trochę inna matryca jest. Czekamy zatem teraz na plusy :)
 

brutalus

Member
jest opcja do wybory naziemne cyfrowe lub analogowe, satelitarne, cyfra i n-ka, i jak wybrałem cyfre poszły wszystkie kodowane (nie do końca wiem czy wszystkie gdyż lista kanałów jest cyfry) a jak wybrałem satelitarne cyfrowe to wywaliło brak sygnału i nie wiem co robić gdyż jak wybiorę satelitarne wyszukuje dużo kanałów ale jest komunikat że brak sygnału a jak ustawię cyfrę to chyba zasysa tylko gotową listę...
więc to nie jest raczej problem modułu CI tylko oprogramowania dedykowanego .....
może ktoś już się bawił jak wyszukać wszystkie kanały i ułożyć własną listę ?

Ty posiadasz moduł CI, a ustawienia dla cyfry+ też są pod moduł CI, bo takie cyfra+ posiada, może dlatego działa? Ale dziwne by było jeśli nie działa przy ustawianiu takim jak ty robiłes: satelitarne-> cyfrowe.. Czyżby tylko CI+ miały działać poprawnie?:neutral:
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
coś słabnie ten nasz wątek wszyscy oglądają tv a nie marnują czas na fora ;)
wrzucam właśnie kilka filmików na szybko bez kalibracji zaraz po wyjęciu z pudła .... może najpierw pierwsze minusy:
1. dla przemo73 - mógłby być większy nie wiem czy aż 64 ale 60 tak jak myślałem minimum... ale to chyba oczywiste
2.pilot smart touch - może za mało czasu ale na początek wymaga dużo cierpliwości, nie precyzyjny, koniecznie trzeba celować w odbiornik, mała powierzchnia pada powoduje że zawsze albo zamiast nawigować podgłaśniasz lub przełączasz kanały zawsze palec dojdzie do innych przycisków .... mam nadzieję że do przyzwyczajenia

stąd tez pytanie czy IR blaster przypadkiem nie wspomaga pilota czy tylko służy do łączenia z innymi urządzeniami?

3. nie ma zdefiniowanej współpracy z modułem Cyfrowego Polsatu (cyfra i n-ka są) - może to jest do rozgryzienia ale na początek rusza tylko jak ustawi sie kanały cyfry
4. zauważyłem powidok loga ale dosyć szybko znikną
5. odblaski w pełnym słońcu są zauważalne ale nie dyskwalifikujące...
6. czerń na ustawieniach domyślnych dobra ale do dopracowania....

załączam moje filmiki proszę o wyrozumiałość dodam iż żadnej kalibracji nie było wszystko idzie na domyślnych ustawieniach
reszta w miarę możliwości lub proszę o sugestie

Samsung PS51E8000 oblaski 01 - YouTube
Samsung PS51E8000 odblaski 02 - YouTube
Samsung PS51E8000 odblaski 03 - YouTube
Samsung PS51E8000 odblaski 04 - YouTube

ana plusy przyjdzie czas..... są i to sporo:)


Widze ze nie ma tragedii, wieksze widzialem na jakims filmiku na yotube dla TV Panasonic ST50
 

brutalus

Member
Też widziałem ten filmik na yt, zniechęciło mnie to do ST50, ale może filtr ma na takim sammym poziomie co samsung?
 
kończę jeszcze remont i jednocześnie instalowałem kino dom. troche jest zabawy i juz nie nadążam zdjęć już narobiłem także może jutro z rana powrzucam więcej
1.3D nie jestem ekspertem ale żona ma stwierdziła "oooooo...." i ja też jestem pod wrażeniem zaliczmy to na pierwszy plus :)
2 czerń powiem tak jest dobrze bez kalibracji dziś pierwszy dzień obniżyłem wszystko do połowy i włączyłem eco najmniejszy poziom i mkv 720p po prostu bez zastrzeżeń i czerń jest szczegółowa i tylko kiepski ze mnie fotograf aby to oddac ale coś jeszcze pomęczę i napisze....
a z cyfrowym polsatem już rozgryzłem działa pod sat->cyfr. ale trzeba wszystko recznie ustawiac i szukać co jest męczącym zadaniem chyba żeby ktoś miał gotową liste tylko nie wiem jeszcze jakie to ma rozszerzenie i czym można by ją wyedytować na kompie

pozdroofka
 

brutalus

Member
No to czekamy na fotki :D
Nie bolą oczy/głowa od 3d? Oglądałeś materiał 3d czy konwersje 2d->3d?
Fajnie, że udało ci się ustawić cyfrowy polsat, jak będziesz miał czas to sprawdź czy dziala epg i pvr?
I jeszcze ciekawi mnie czy bez problemów odtwarza pliki przez DLNA, głównie chodzi mi o duże pliki mkv z napisami?
 
mini recenzja

no dobra zaczynamy....
(zdjęcia i opis bedę dodawał sukcesywnie więc proszę o cierpliwość....)

na początek dodam iż jeszcze bez kalibracji na koniec będzie wrzucone kilka zdjęć z obniżonymi wszystkimi parametrami na 50% i opcja eco włączona ale po kolei...
co do minusów
ad do pkt 2 pilot ma odbiornik od spodu czego ja przynajmniej w instrukcji nie znalazłem i należy go trzymać pionowo wtedy powiedzmy daje radę... jestem nim trochę rozczarowany ale może to jeszcze kwestia wprawy
7. sterowanie gestem - musi być dobre oświetlenie inaczej źle działa ... i to się kłóci np z zapobieganiem odblaskom gdyż jeśli masz światło z tyłu dłoń jest zacieniona już są kłopoty... ale czasem lepiej działa niż pilot ST
8. może to ostatni ale mysle że ważny i może niektórych podjudzić .... bzyczy .... ogólnie niezauważalnie ale czasem przy bardzo jasnych obrazach a zwłaszcza statycznych już go słychać ja mam TV w odległości 3m, jeśli jest zwykły obraz trzeba przyłożyć ucho do tv aby usłyszeć... czyli nie jest źle

... może czas trochę go pochwalić
tak się prezentuje:
p5253415.jpg


dla tych co bali się że mu się mocno przytyło
p5253416.jpg

na tle menu EPG - epg działa idealnie
p5253420.jpg

i cd. o odbiciach...
p5253418.jpg

kolory w obrazie SD i HD są po prostu soczyste i piękne bez kalibracji
p5253427.jpg

p5253429.jpg

kolory i kolory i czerń
p5253433.jpg

p5253463.jpg

tu widac jak odbija folia na ramce a matryca już nie
p5253464.jpg

p5253465.jpg


p5253467.jpg

czerń i napis
p5253469.jpg

p5253472.jpg

p5253476.jpg

p5253479.jpg

p5253483.jpg

a to chyba najlepsze zdj mocna szczegółowość i realistyczne krwiste kolory
p5253484.jpg

zwykłe SD jest nie najgorsze
p5253486.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5253487.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5253492.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5253501.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5253504.jpg

p5253511.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5253514.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5253515.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5253519.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5253524.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27

a to jeszcze kilka przy dziś w południe lejącym się ostrym słońcu i ustawieniach 50% plus eco
to są maksymalne odblaski jakie udało sie uzyskać i przy zmniejszonych ustawieniach
do oceny dla każdego
p5263530.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5263531.jpg

p5263543.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
a tyle daje roleta
p5263540.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
a tu znów bez
p5263553.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
p5263554.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27
a to na razie tyle
wieczorne słabo mi wychodzą ale koncert w tv wyglądał bajecznie
p5263561.jpg

By pawel_bthd at 2012-05-27

co do tego co na plus poza powyższym udało mi sie złapać
2. połączenie z denon 1713 bezproblemowe i dźwięk po ARC
3. mój dotychczasowy dekoder idzie do kosza(lub na allegro) Opticum9600prima nie ma szans do przełączania kanałów HD i nie tylko dużo szybciej wyszukuje kanały, co do edycji to jeszcze sie męczę to może nie być do końca plus gdyż nie ma zdefiniowanej obsługi CP :( ale współpracuje bez problemowo z modułem CP
4. bardzo mnie zaskoczył dźwięk z wbudowanych głośników jest niezły może bez rewelacji ale powiem że zaskakująco dobry
5 dużo dodatków do zainstalowania z Samsung Apps....
6 jakość obrazu pozostawię dla każdego do oceny wstawiam do plusów stąd wiadomo co o tym sądzę....
7. 3d jeszcze mało przetestowany ale jak już pisałem to jedna z tych rzeczy w które bardzo wątpiła moja żona .... a może najlepiej odda to pierwsza reakcja... 'oooooo...." .... :shock:
8 okulary są tylko dobre plus za to że da się założyć na okulary korekcyjne ale już niektórym będzie przeszkadzać że nie mają zasłoniętych boków

cdn....

ps wyrażone opinie są bardzo nieobiektywnymi sądami autora i proszą o wyrozumiałość....:blagam:
 
Ostatnia edycja:

brutalus

Member
Bardzo ładnie się prezentuje, to co najbardziej mi sie podoba to kolory - są naturalne.
Jak długo zamierzasz korzystać z ustawien na poziomie 50% i eco?
Z cyfry+ korzystasz czy ustawień pod cyfrę?
 
Bardzo ładnie się prezentuje, to co najbardziej mi sie podoba to kolory - są naturalne.
Jak długo zamierzasz korzystać z ustawien na poziomie 50% i eco?
Z cyfry+ korzystasz czy ustawień pod cyfrę?
powiem tak całkiem o tym zapomniałem i dwa dni pracował na ustawieniach fabrycznych
a co do cyfry to korzystałem gdyz na początku nie połapałem sie w ustawieniach ale teraz juz mam własna listę dla Cyfrowego P. wszystko jak narazie musiałem zrobić ręcznie mam nadzieję ze jest łatwiejszy sposób
 

brutalus

Member
Jeśli chodzi o liste kanałów to można ją eksportować do pliku i zapisać na pendrivie/dysku i potem w odpowiednim programie ją edytować i dodawać inne kanały, po czym wgrać do tv - ludzie pisali o tym w kontekście serii D, myślę, że tu jest podobnie.
Jak oceniasz szybkość zmiany kanałów w tym tv?
 

tomellada

New member
powiem tak całkiem o tym zapomniałem i dwa dni pracował na ustawieniach fabrycznych
a co do cyfry to korzystałem gdyz na początku nie połapałem sie w ustawieniach ale teraz juz mam własna listę dla Cyfrowego P. wszystko jak narazie musiałem zrobić ręcznie mam nadzieję ze jest łatwiejszy sposób

Witam!
Czy na wlasnej liscie CP "chodza" Ci TVN Turbo i TVN Style? Jesli tak to jak to zrobiles? Jesli moglbys podeslac gotowa liste CP bylbym wdzieczny
 
jak na razie męczyłem edycję kanałów w TV dość mozolnie to idzie ale aby coś wyedytować w kompie itak musisz wybrać odpowiednie kanały jeśli np jest ich kilka albo sprawdzać parametry(transpondery, częstotliwości itp) zwłaszcza gdy wybierasz z pośród wszystkich (bodajże 1900 kanałów)

a co do szybkości to już pod zdj napisałem jak dla mnie przepaść w porównaniu do dekodera który miałem do tej pory a ponoć Opticum 9600 prima jest niezły pod tym względem
wszystkie kanały przeskakują praktycznie od razu nawet HD czasem co niektóre spowalniają ale to nie ma reguły czy SD czy HD ...

wracając do wygrzewania TV to nie wiem czy dobrze pamiętam coś około 200 godzin powinno to się robić? jak ktoś dobrze kojarzy to niech podrzuci
 
Ostatnia edycja:

pwjaro

New member
wyjście słuchawkowe

W specyfikacji brak jest wyjścia słuchawkowego. Może ktoś z posiadaczy potwierdzić ten fakt.
Pozdrawiam
 

broken_music

New member
Dzięki Paweł za post mogę sobie zobaczyć jak działa ten telewizor w domowym zaciszu, co ciekawego jest w tym Smart TV ? Czytałem już komentarze, że Samsungi bzyczą ale na czarnym ekranie. Czy bardzo to uciążliwe bo zastanawiam się nad zakupem jakiegoś Samsunga z Smart TV
 
w końcu działa forum...
jak już pisałem nie działają u mnie TVN, TVN Style i Turbo w wersji sd tvn HD i TVN 7HD bez problemów cnbc meteo i 24 tez działają tylko z tymi 3ema jest problem
jak na razie nie wiem jak z tego wybrnąć a czytając o i inne fora widać że to częsty problem i nie tylko samsungów
co do wyjścia słuchawkowego to nie ma
 
... u mnie bzyczenie na czarnym jest słyszalne ale jeśli siedzę do 1m przy TV i jest praktycznie całkiem ściszony ale nadal nie jest to uciążliwe
 
Do góry