Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

qwert

New member
No i ja muszę się pochwalić że dziś u mnie w domu zawitała 60"e6500.Pierwsze wrażenie że troszkę przesadziłem z tą wielkośią ale po godzinie już było ok,i zaraz w gowie myśl że następny tv będzie chyba 70" ;-)

Jeśli można wiedzieć, w jakim sklepie i za ile kupiłeś tą 60' samsunga ?
Przymierzam się do zakupu tego tv, tylko szukam odpowiedniego cenowo sklepu

Drugie pytanie, to czy po oswojeniu z nowym tv, komfortowo da się oglądać (jak piszesz z 2,50m - 3m)
tej wielkości ekran, czy może jest jakiś mały dyskomfort podczas oglądania.

Ja mam podobną odległość tzn max 2,90m stąd moje pytanie do Ciebie :|
Myśle że będzie super, ale ..zawsze jest jakieś ale :)

No i czy jesteś zadowolony z jakości obrazu tego TV

Z GÓRY dzięki za odpowiedzi
 

Gollum

New member
na przykładzie mojej 51 mogę powiedzieć, że 60" aż tak znacząco większy nie będzie. jesli wyobrażę sobie, że odstęp tv od mebla i okna jest po 10cm z każdej strony, to patrząc od mebla do okna nie ruszam wcale głową, co oznacza, że wzrok obejmie całą płaszczyznę. Jeśli stać cię na 60" i twoim jedynym problemem jest to, czy nie będzie za duży, to przestań tak myśleć. wzrok się przyzwyczai, a duży tv zawsze się przyda.

co do tematu "małych zielonych kropeczek" na ekranie. u siebie też to czasami mam. Przyzwyczaiłem się, choć nie wiem jeszcze w czym upatrywać przyczyn, bo np. teraz mając podłączony komp przez tani kabel hdmi ekran tak nie pulsuje. Co ciekawe swego czasu w sklepie sprawdziłem ten efekt na plazmie panasa GT30 albo G30. Co ciekawe też to tam zauważyłem, choć podobnie jak tutaj nie zawsze. Nie popadam w obłęd, bo lepiej mi powiedzieć sobie, że to następstwo technologii, niż zgłaszać sprawę do serwisu.

Może w chwili wolnej zamejluję do samsunga, choć z drugiej strony - obsługa klienta nigdy nie wie wszystkiego
 

slawko1077

New member
Odległości TV od miejsca oglądania jakie należy zachować zależą od sygnału jaki mamy. Zupełnie inaczej ogląda się dobry obraz w HD a inaczej kiepskie HD nie mówiąc już o SD, dlatego dobór przekątnej należy dobrze przemyśleć uwzględniając właśnie posiadaną jakość materiałów jaka będzie wyświetlana na TV. W sklepie można zobaczyć super obraz na 60 calach z odległości 2 metrów ale trzeba mieć świadomość że są to specjalne materiały demo które mają nas przekonać to takiego TV, a w domu przychodzi rozczarowanie jak puścimy na takim TV nasze niektóre wspaniałe kanały oznaczone logo HD. Nawet film zawarty na Blu-ray nie gwarantuje że zobaczymy świetny obraz.
 
Jeśli można wiedzieć, w jakim sklepie i za ile kupiłeś tą 60' samsunga ?
Przymierzam się do zakupu tego tv, tylko szukam odpowiedniego cenowo sklepu

Drugie pytanie, to czy po oswojeniu z nowym tv, komfortowo da się oglądać (jak piszesz z 2,50m - 3m)
tej wielkości ekran, czy może jest jakiś mały dyskomfort podczas oglądania.

Ja mam podobną odległość tzn max 2,90m stąd moje pytanie do Ciebie :|
Myśle że będzie super, ale ..zawsze jest jakieś ale :)

No i czy jesteś zadowolony z jakości obrazu tego TV

Z GÓRY dzięki za odpowiedzi

Witam.Telewizorek kupiłem w Media Expert za 5799 i dostałem kartę podarunkową na 250 zł do wykozrystania przez rok więc wyszedł mnie 5549 i takiej ceny nawet w internecie nie znalazłem więc chyba się opłacało.Ja przesiadłem się z 42" i wcale nie czuję jakiegoś dyskomfortu przy takiej wielkości matrycy i odległości.Telewizorek ogólnie SUUUPERRR!!!!Troszkę słabiej skaluje obraz SD ale tragedii nie ma. Za to HD to już inna bajka!!!Mam okno na przeciw tv i nie widać prawie żadnych odbić więc filtry super działają.
Nie zastanawiaj się nawet przez chwilę i kupuj ten kombajn multimedialny.
Naprawdę z czystym sumieniem polecam ten model.Żałuje tylko jednego że tak długo się zastanawiałem i że nie kupiłem go wcześniej!!!
 

qwert

New member
Dzięki stary77 i Gollum za podpowiedzi

- dokładnie , duży tv zawsze się przyda, o obraz się nie martwię zbytnio, bo i tak bedzie to skok jakościowy, w porównaniu z moim obecnym modelem.

Czyli bardzo dobra wiadomość apropos tego telewizora, ciesze sie że jesteś zadowolony, ja też pewnie niedługo będę mając podobne warunki kinowe do Twoich. Gratuluje ceny i udanego TV.
Aż nie moge sie doczekać kiedy zobaczę tego potwora u siebie w domu.

Ja kupuję w sklepie Vobis za 5599 także też całkiem nieżle :)

Widać filtry antyodblaskowe, robią dobre w tym modelu, u mnie okna mam z prawej strony tv + rolety, więc powinno być extra.

Dzięki
Podzielę się wrażeniami jak E6500 pobędzie dłużej u mnie
 
Ostatnia edycja:

rewolwerowka

New member
No i kupiłem :) , PS51E6500 za 3699 z darmową dostawą. Przymierzałem się tej promocji w MM co była w zeszły poniedziałek, wszystko bez VAT i on wychodził za 3190 ale nie było żadnego w trójmieście. Najbliższy był w Bydgoszczy a to 158 km w jedną stronę więc sobie odpuściłem. Super wychodził ten 60" bo był za 4700 ale ja mam 51" i jest naprawdę ekstra. Jestem z niego bardzo zadowolony, jakość super a 3D bajka.
Mam bardzo mieszane odczucia co do modułu CI+, jeżeli ktoś ma zwykły dekoder lub dekoder hd to w promocji dostanie nagrywanie i timeshiting. Jednakże gdy ktoś ma dekoder z nagrywaniem to tu się pojawiają pewne dość istotne ograniczenia.
Pierwszym i najważniejszym jest brak możliwości oglądania innych kanałów podczas nagrywania bo do TV podłączamy tylko jedna antenę.
Drugą rzeczą jest przymus naciśnięcia "play"by zaczął działać timeshifting, gdzie dekoder automatycznie włączał timeshifting po kilku sekundach. Jedyne co ratuje to fakt iż raz naciśnięty "play" a timeshifting działa mimo zmiany kanałów.
Trzecią rzeczą jest brak usługi VOD i canal+ na życzenie. To po prostu nie działa
Poza tym jest wszystko ok, menu jest ładniejsze, przejrzyste i kolory bardzie do mnie przemawiają.

Czy próbowaliście podłączyć dysk zewnętrzny do górnego wejścia ? Ja mam dysk 1TB i działa mi tyko dolne gniazdo. Przy podłączeniu górnego co chwilę pojawia się komunikat z możliwością wyboru "wideo,zdjęć,muzyki" i tak co kilka sekund i nic nie mogę zrobić.
 

Golfiarz

New member
Cześć,
A jak wygląda sprawa z internetem i logowaniem się do np. poczty i innych kont szyfrowanych ?
Z tego co wyczytałem to ST50 nie ma takiej możliwości. Czy to jest tylko kwestia czasu i uaktualnienia oprogramowania/przeglądarki ? A jak się w tym temacie sprawdza E6500 ?
Pozdrawiam,
Marek
 

waszek_rmc

New member
Dobry wieczór lub dzień dobry jak kto woli ;)
Przeczytałem cały temat, a chyba do końca nie zostało to wyjaśnione...
W sobotę kupuję tv...ma być 51 cali, ale już nie wiem czy e6500 czy e8000... Czym się różnią pod względem technicznym? Matrycja, jakość obrazu? Nie bawi mnie kamerka, czy sterowanie głosem, ale czy to tylko te różnice? Będę wdzięczny za odpowiedź
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Pod względem technicznym nie rożnią się prawie wcale. Co więcej wg testów i recenzji E6500 ma lepszą czerń niż E8000 (chodzi o model 60 cali) Nie wiem czy tak samo jest w przypadlu 51. E8000 świeci ciut jaśniej. Największą różnicą są 2 rdzenie w 8000 ale to głównie do mulimediów. Acha E8000 jest cieńszy i masz 2 piloty w zestawie.
Reszta to samo.
Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś co brać. Piszesz że nie bawi cię kamerka, czy machanie/gadanie do TV, więc bierz smiało E6500.
Jeśli jesteś skłony wydać kasę na 51E8000 to bierz 60E6500 - Te same pieniądze, a 9 cali wiecej robi robote.
Tak czy siak
51E6500 - koło 3600pln
51E8000 - koło 5300pln, prawie tyle samo co 60E6500
Moim zdaniem nie warto dokładać prawie 2k do E8000. Gdybym to był ja to brałbym w ciemno 60E6500.
P.S. Też kupuję TV na święta, tylko ja się waham miedzy ps60e6500 a sony 55hx750 i Philem 55pfl6007. (szukam 2 rok)
 

waszek_rmc

New member
Dzieki wielkie za odpowiedzi, generalnie ma być 51 cali, miał być mniejszy więc i tak jest OK. Cena 3600 za 6500 jest chyba trudna do wyłapania... sklepy internetowe u mnie nie wchodzą w grę, w domu jestem tylko święta i niedziela a nikomu nie zaufam jesli chodzi o odbiór sprzętu.
We wcześniejszych wątkach i w temacie o serii 8, bodajże kolega czeski73 wspominał coś o rozmowie z jakimś przedstwicielem samsunga, który stwierdził, że są tu montowane 2 różne matryce, a iten filtr jest inny w serii 8..
 

aphexmar

Banned
Jeszcze jest jedna różnica. W modelu serii e8000 jest port rozszerzenia Smart Evolution, który według producenta pozwala na uaktualnienie funkcji tv (domyślam się, że w zakresie multimediów ) w stosunku do przyszłych modeli (od 2013 do 2016 roku).
 

waszek_rmc

New member
No nie do końca... smart evolution to rodzaj slotu, pod który można będzie podłączyć jakiś nowy sprzęt (nowsze GPU, CPU, pamięć) z nowych modeli. Ale matryca pozostaje ta sama i tego chyba nikt nie prześcignie... Czyli TV jest w tym wypadku jak PC, można go rozbudować.
 

aphexmar

Banned
No nie do końca... smart evolution to rodzaj slotu, pod który można będzie podłączyć jakiś nowy sprzęt (nowsze GPU, CPU, pamięć) z nowych modeli. Ale matryca pozostaje ta sama i tego chyba nikt nie prześcignie... Czyli TV jest w tym wypadku jak PC, można go rozbudować.

Innymi słowami tak :) Dość ciekawy artykuł znalazłem na temat ewentualnych korzyści - TUTAJ
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Upłynęło już trochę czasu, przybyło posiadaczy tego tv, wiec ponowię pytanie do posiadaczy. Czy "czujecie" posiadanie tego tv w rachunkach za prąd?
Pytam serio, bo żona mnie zamorduje. Pytanie kieruję zwlaszcza do tych, którzy przesiedli się z LCD.
Będę wam bardzo wdzieczny za szczere odpowiedzi. Mam już dosc szukania nowego tv. Bladzę ciagle między 55pfl6007, hx750/850, St50 i ps60e6500. Przeczytałem chyba wszystkie wpisy na tym i wielu innych forach. Mase testów, opinii i dochodze do wniosku, że główną wadą plazm jest ich apetyt na Waty. Nie dla mnie clouding, teatr, szara czerń (mam taką w moim lcd samsungu 37b650) zanik szczegółow , smuzenie itd.
Czekam teraz z niecierpliwością na wasze odpowiedzi w tej sprawie.
Dziękuję z góry
 
Witam.Czy średnio 8-10 zł miesięcznie więcej za prąd zdemoluje twój budżet domowy?Kup 2 żarówki energooszczędne i rachunek się wyrówna:))
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam.Czy średnio 8-10 zł miesięcznie więcej za prąd zdemoluje twój budżet domowy?Kup 2 żarówki energooszczędne i rachunek się wyrówna:))

Serio? Spodziewałem sie raczej kwot 30-50 pln/miesiąc. U mnie tv chodzi tak 6-9 godzin dziennie. Przez dzień córka ogląda bajki, potem wieczór chwilka dla mnie z ps3, a calkiem wieczór filmy z żoną.
 

macbat

New member
Ja mam podobną zagadkę. Osobiście bardziej podoba mi się obraz z plazmy. Ale wziąłem do porównania z PS60e6500 model Philipsa 55pfl6007, który ma zużycie energii niewielkie, coś około 64 W. Dla plazmy samsunga średnio (ktoś w tym wątku nawet podawał) około 250 W. Przy używaniu tv 8 godzin dziennie wychodzi jakieś 9 zł miesięcznie za prąd zużywany przez lcdeka Philipsa i 33 zł za prąd dla plazmy samsunga. Oczywiście trzeba pamiętać, że plazma ma 5 cali więcej. Miesięcznie nie wygląda to jakoś porażająco, ale już rocznie na użytkowanie Philipsa wydamy około 109 zł, a plazmy Samsunga prawie 400 zł. Tu już widać różnicę, prawda? I dlatego mam dylemat - ponieważ mam jeszcze całkiem dobrze działającego crt Thomsona 32 cale, czy nie kupić sobie... projektor do filmów i ps3 na razie. A jak padnie mi Thomson, to jakiegoś lcdka do codziennego oglądania tv/ps3.

Mam prośbę do posiadaczy tej plazmy samsunga - na ile można "zejść" ze zużyciem prądu poprzez ustawienie obrazu w tryby eko itp.? Tzn. dla codziennego oglądania bajek/seriali/wiadomości przez rodzinę. A jeśli będę chciał sobie zafundować film z BR bądź pograć na ps3, to przechodzę na ustawienia dla jak najlepszej jakości obrazu.

PS. Żarówki energooszczędne akurat już mam w domu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry