Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

gulli27

New member
Witam,
Jestem nowy na forum ale muszę przyznać że po jego przeczytaniu zdecydowałem się na ten model, Wasze opinie bardzo mi pomogły - dzięki. Mam tylko dwa pytania, bo od 8 lat jestem wiernym abonentem c+ a bardzo mi się spodobała ta opcja bez dekodera. Temat już był poruszony ale beż szału.
Czy przeskakiwanie po kanałach jest szybsze ?
Czy dostępne są te same opcje opisów, programu Tv itp. ?
Niech ktoś się wypowie wyczerpująco :bober:

Swoją drogą to jakieś rozwiązanie by trochę obniżyć konsumpcje energii, w instrukcji dekodera jest napisane że zużywa w pracy do 40W więc to zawsze coś.

Wiesz co,wlasnie ja juz pare razy zadawalem pytanie odnosnie modulu CI ktory sie wklada do tego modelu,ja mam 51 cali i uzywam tego modulu do kablowki,ale nikt wiecej sie nie wypowiedzial na temat tego polaczenia w tym modelu!Ja ze swoich spostrzezen moge powiedziec ze przelancznie pomiedzy kanalami jest w miare,porownywalne jak w dekoderze,ale tu jest jeden plus,bo jak w dekoderze przelanczasz pomiedzy kanalami sd a hd to obraz przeskakuje przelanczajac sie na full hd!prawda?tutaj jak masz modul to wszystkie programy tak samo sie przelanczaja,nie ma tego skakania obrazu przy zmianie rozdzielczosci.
Opcje opisow kanalow sadze ze sa te same,wszystkie opcje dostepne sa z pilota,no drugi plus to fakt o jedno urzadzenie mniej ktore pobiera prad!!;-)
Moze KIKI by sie cos wypowiedzial na ten temat,albo cos dopowiedzial!Pozdrawiam.
 

gulli27

New member
a jakie polecacie ustawienia do kalibracji TV60? dopiero go zamówiłem i chciałbym go odrazu ustawić.

Ja do 51 cali wzialem ustawienia z tego forum,ale sadze ze najlepiej samemu sie pobawic i ustawic obraz itd,napewno jest to bardzo pracochlonne ale sadze ze moze dac wiecej satysfakcji z ustwien,ja bede musial tez zaczac samemu ustawiac,pewnie troszke z tym pracy bedzie!
 
...
Czy przeskakiwanie po kanałach jest szybsze ?
Czy dostępne są te same opcje opisów, programu Tv itp. ?
......
jak napisał gulli na HD jest szybko a na SD nie wolniej niż np na opticum 9600prima który jest szybkim tunerem
Opisy są z polską czcionką i może trochę klawisze do otwarcia pełnego opisu nie za szczęśliwie dobrane ale nie ma tragedii
ja mam jedno zastrzeżenie jeśli masz swoją listę z swoja kolejnością to w EPG i tak jest alfabetycznie ale to co najwyżej niedogodność.... podobnie jak edycja kanałów mogłaby być wygodniejsza.... no cóż
pozatym już od maja użytkuję tv z modułem CP i nie mam żadnych zastrzeżeń obraz SD nieżły zależnie od źródła a HD tylko można pochwalić....
 

audimaniac

New member
Witam, nosze się z zamiarem zakupu E6500 i nasunęło mi się takie pytanie.
Dźwięk z DVD i dekodera UPC będę wysyłać do wzmacniacza przez chinche, obraz wiadomo poleci przez hdmi.
Co natomiast z dźwiękiem z internetu który odbiera TV (youtube itp.).
Czy jest jakaś opcja aby odesłać go do wzmacniacza?
Pozdrawiam
 

dziadek266

New member
Witam, nosze się z zamiarem zakupu E6500 i nasunęło mi się takie pytanie.
Dźwięk z DVD i dekodera UPC będę wysyłać do wzmacniacza przez chinche, obraz wiadomo poleci przez hdmi.
Co natomiast z dźwiękiem z internetu który odbiera TV (youtube itp.).
Czy jest jakaś opcja aby odesłać go do wzmacniacza?
Pozdrawiam

Kup kabel optyczny i po sprawie, a filmy z dysku rewelacja w DTS lub Dolby Digital.
 

zonzi

New member
Czesc. Mam problem z dyskiem Samsunga 500GB. Tv widzial go i odtwarzal filmy bez problemu a po jakims czasie przestal. Zdaje sie ze mam zaktualizowany soft w all share. Ktos sie spotkal z takim problemem ?
 

gulli27

New member
Witam, nosze się z zamiarem zakupu E6500 i nasunęło mi się takie pytanie.
Dźwięk z DVD i dekodera UPC będę wysyłać do wzmacniacza przez chinche, obraz wiadomo poleci przez hdmi.
Co natomiast z dźwiękiem z internetu który odbiera TV (youtube itp.).
Czy jest jakaś opcja aby odesłać go do wzmacniacza?
Pozdrawiam

A dlaczego dajesz dzwiek z dvd i dekodera z chincha!Przeciez kup optyka i bedziesz super dzwiek ze wzmacniacza.a z tv tak jak nizej napisal tez z optyka i po sprawie.
Pozdro
 

audimaniac

New member
Mam wzmacniacz a nie amplituner i tylko analogowe wejścia. Amplituner jest w planach ale dopiero na wiosnę. Dalej wnioskuję że TV oddaje dźwięk po optyku, to mam rozwiązanie na później. Natomiast w obecnej sytuacji zostaje mi tylko wyjście słuchawkowe i dalej chinch?
 

unaffected

New member
witam
jestem od niedawna posiadaczem 51e6500 i napotykam na nastepujace problemy:

1. nie kazdy plik mkv daje sie odtworzyc z dysku usb - prawdopodobnie chodzi o kodek audio DTS? natomiast probowalem tez remuxowac film z kodekiem AC3 i nic to nie pomoglo - nadal filmy nie dzialaja. co moze byc przyczyna? jak sobie z tym poradzic?

2. istnieje ewidentna roznica w jakosci obrazu przy puszczaniu filmu z dysku usb podpietego do tv a poprzez puszczanie filmu z PC poprzez HDMI. w moim odczuciu lepsza jakosc jest przy dysku USB (duzo glebsza czern bez straty jasnosci pozostalej czesci obrazu). niestety nie wszystkie pliki moge odtworzyc poprzez dysk USB (patrz pkt. 1). co moze byc powodem roznicy i jak to naprawic?

3. czy jedynym wyjsciem zeby odtwarzac wszystkie pliki bez zadnych problemow jest kupno odtwarzacza HD? czy taki odtwarzacz da mi przynajmniej tak dobra (lepsza?) jakosc jak przy dysku USB?

bede wdzieczny za kazda pomoc.
 

majki84

New member
Ja mam dysk samsunga 750 GB M2 portable i wszystkie filmy śmigają aż miło. Nie muszę odpalać kompa i mieć kolejne prądożerne urządzenie włączenie i szum wiatraków żeby obejrzeć film. Podpinam dysk i wszystko hula. Większość filmów mam w MKV i dźwięk DTS (musisz oczywiście dźwięk wypuścić przez optyk do wzmacniacza). Napisy można synchronizować względem obrazu oraz ustawić 3 wielkości czcionki, SUPER! Można wybrać ścieżkę dzwiękową i napisową jeśli są w filimie zakodowane.

Ja mam natomiast taki problem. Mam film avatar 3d exlusive panasonic edition czy jakoś tak i jest to .iso płyty bluray (jest więc dość spora struktura katalogów). Czy Samsung obsługuje Full HD 3D czy tylko Side by side i upside-downside? Bo w ustawieniach 3D telewizora są tylko te 2 metody.
 

unaffected

New member
to dziwne - u mnie mkv niektore dzialaja inne nie. dzwiek mam tylko z tv nie mam kina domowego. sciezki dzwiekowe i napisowe owszem moge wybierac o ile film sie odpala...

jaka masz wersje firmware? ja aktualizowalem do najnowszej.
 

arqie

New member
Na samym początku przepraszam za taką długość recenzji... chciałabym jednak podzielić się z Wami moimi wrażeniami odnośnie ps60e6500 - w końcu zajął królewskie miejsce w moim salonie :) Dodam, że szukałam telewizora od dwóch miesięcy i bardzo ciężko było mi dokonać wyboru. Objechałam WSZYSTKIE sklepy RTV we Wrocławiu niejednokrotnie, czasem tak nawet z nudów jechałam zobaczyć czy mój wymarzony model puszcza akurat coś ciekawego, aby móc ocenić jakość obrazu :) ilość for przeze mnie przeczytanych też jest niezliczona... o mały włos nie kupiłam też ledowej 60' samsunga z serii 6100... ale jakimś cudem podjęłam w końcu "męską" decyzję i zamówiłam ps60e6500... i chcę Wam wszystkim, którzy wciąż tak jak ja niedawno, wahają się jeszcze, powiedzieć że TO BYŁ NAJLEPSZY WYBÓR JAKIEGO MOGŁAM DOKONAĆ - a do wyboru miałam wszystkie modele 60-calowe, których specyfikacje miałam już obryte na blachę, a każdy czymś ciekawym się wyróżniał i zachęcał do siebie. Jak mówię, prawie kupiłam Samsungowego Leda, a okazałoby się to tragicznym błędem. Pamiętam jak oglądałam w sklepie jakiś program przyrodniczy na tym ledzie, który był tak ustawiony, że obraz miał przedstawić prawdziwą jakość. To co rzuciło mi się w oczy to to, że kolory natury daleko odbiegały od rzeczywistości - np niedźwiedzie polarne i w ogóle śnieg.. były granatowe... ocean... brzydki... ogólnie byłam zniechęcona... a teraz mam porównanie natury na plaźmie... i moi drodzy... NIE MA PIĘKNIEJSZYCH, BARDZIEJ NATURALNYCH KOLORÓW NIŻ WŁAŚNIE NA ps60e6500 (w przedziale cenowym do 6-7 tys). Oczywiście to moja subiektywna ocena, ale taka jest rzeczywistość - obraz na ps60e6500 zachwyca, powala, odejmuje mowę - oczywiście jeśli ogląda się program HD, lub film HD... i tak też uważają wszyscy domownicy - są zachwyceni. Do oglądania posiadamy N-kę, z której jestem zadowolona jak dotąd. Oczywiście niektóre programy lecą w pseudo-HD, co bardzo widać, ale jakoś można to przeboleć. Także w kwestii obrazu - niezaprzeczalnie 10/10, zwłaszcza wieczorem, kiedy żadne inne źródło światła nie zakłóca oglądania... wówczas ta plazma kładzie mnie na łopatki i zapominam, ze w ogóle istnieje jakiś inny świat poza obrazami w telewizorze :)
Jeszcze apropo tematu kontrowersyjnego światła - moi drodzy, wszyscy odradzali mi plazmę, właśnie z tego powodu, że mój pokój jest najbardziej oświetlony w całym domu - telewizor stoi na przeciwko ściany, która praktycznie stanowi jedno wielkie okno, a w zasadzie to dwie ściany w tym pokoju składają się z wielkich okien. Także światła jest tyle, że hej. I z teoretycznego punktu widzenia, nie powinno w ogóle dać się oglądać, a sprzedawcy w sklepach chyba by się pukali w czoło ,gdybym im pokazała te pomieszczenie - od razu wcisnęli by leda :) Natomiast to całe nasłonecznienie wcale nie przeszkadza w oglądaniu, zwłaszcza w deszczowy szary dzień - powłoka antyrefleksyjna daje radę i jak dla mnie widoczność jest na prawdę wystarczająca, zwłaszcza, ze po południu już się ściemnia i na tą chwilę już od godziny 15 bardzo ładnie widać obraz. Ale w południe też nie ma problemu, naprawdę:) A sprawa okien była głównym powodem, który zniechęcał mnie do plazmy - teraz wiem, że bezpodstawnie. Zresztą jeśli zamontujecie sobie roletki albo jakieś zasłonki - "problem" zniknie w 100%, a jak mówię, dla tego wieczornego zniewalającego efektu - warto mieć ps60e6500.
Czytając wiele postów na temat tego modelu, natknęłam się również na problem 'buczenia' - tu chcę szczerze przyznać i nie owijać w bawełnę - od pierwszego włączenia, rzeczywiście dało się słyszeć cichutkie "buczenie".. nie wiem jak to dokładnie nazwać, bo w sumie buczenie to też w 100% nie jest... po prostu słychać, że pracuje urządzenie, ale słychać to tylko wtedy kiedy dźwięk ustawiony jest na 0 - a kto tak ogląda? :) Przy normalnym użytkowaniu, problem buczenia jest całkowicie wyeliminowany, a już kiedyś też na tym forum wspominałam, że obawiam się, że moja rodzina zauważy buczenie i mnie "przechrzci" :) jak się okazało - nikt tego nie zauważył oprócz mnie, bo ja wiedziałam czego się spodziewać i na co zwrócić uwagę:)
Sam dźwięk w tym telewizorze również jest bardzo dobry. Na razie jeszcze nie mam kina domowego, bo jestem w fazie szukania odpowiedniego modelu, więc korzystamy tylko z głośników wbudowanych. Nie można narzekać, naprawdę. Z powodzeniem można oglądać bez zewnętrznych głośników i być bardzo zadowolonym.
Jeszcze jedna ważna sprawa, bo z tym też ludzie miewają problemy - połączenie z Internetem przez Wifi. Słuchajcie... byłam w totalnym szoku, bo nie spodziewałam się tego... ale ogólnie mam na razie Internet z Orange 2 MB, a router stoi daleko na samej górze (telewizor jest na samym dole).. BEZ PROBLEMU połączyłam się z routerem i oglądałam na bieżąco filmy na vod w HD, a przerywało mi tylko raz na jakieś 10-15 minut na krótką chwilę, aby znów móc oglądać bez przeszkód... także nie spodziewałam się tego, myślałam, ze będę musiała ciągnąć kabel, albo zostawiać film na 0,5 godziny przed oglądaniem żeby się zbuforował - nic z tych rzeczy. Ale tak czy siak, teraz na dniach mam mieć Internet 10MB, więc już na pewno nie zdarzy się żaden incydent z przerwaniem na chwilę:)

Moi drodzy - mam nadzieję, ze pomogłam tym, którzy zastanawiali się czy warto kupić właśnie ten model. Ja zmieniałam tyle razy zdanie, ponieważ niestety nie należę do najbogatszych ludzi, a wiadomo - jakby można sobie kupować nowy telewizor za 7/8 tys. co roku, to człowiek by się nawet nie zastanawiał... a tu trzeba było podjąć jedną, dobrą decyzję, z rozwagą i świadomością, że musi to być solidnie wykonany model, który nie zepsuje się za miesiąc. Mam właśnie nadzieję, ze po 24 miesiącach gwarancji, ta plazma nie padnie trupem, bo byłoby gorzko... nie wzięłam rozszerzonej gwarancji... zaufałam, że wszystko będzie dobrze.

Niezdecydowanym życzę dobrego wyboru, a ja na pewno odezwę się jeszcze po jakimś miesiącu lub dwóch, aby dać znać czy dalej jestem tak zachwycona jak po tych kilku dniach użytkowania:)
 
Ostatnia edycja:

piotrusbor

New member
Samsung remote jest w markecie free, dziala bez problemow ale szalu to nie robi co prawda przegladarke lepiej niz pilotem sie obsluguje ale tez nie jest to pelnia szczescia.

No może i tak ale niestety nie ma tam myszki a w dostępnych aplikacjach w playsklep nic nie ma, no chyba że ja źle patrze ...Czy naprawde nigdzie nie ma myszki na smartfona po wifi ?
 

brutalus

Member
Posiadam ps51e6500 i co ciekawe nie słyszę żadnego bzycznia. Przy wyłączonym dźwięku i jasnych scenach też nic nie słyszałem. Jedynie jak moje ucho stykało się z tylną obudową to coś tam słyszałem:) Mój poprzedni LCD bzyczał przy wycieszeniu bez przykładania uszu.
 

majki84

New member
mój 51 cali w ogóle nie bzyczy. Włączyłem białą planszę na cały ekran, przykładam ucho do ekranu i nic nie słyszę :) Za tv mam ścianę więc nie wiem czy z tył coś słychać :) Nie mam martwych pikseli ani żadnych innych problemów, ideał :)
 

prezes8107

New member
No i mam TV w domu. W sklepie wydawał się jakiś taki mały, ale po ustawieniu go w 17m2 pokoju już taki mały nie jest :)

no u mnie z tym bzyczeniem tak kolorowo nie jest. Póki co nie mam jeszcze podpiętej anteny, więc jak mi wyskakuje okienko o braku sygnału to nic nie słychać. Jak włączyłem iplę, czy iplexa i dałem "mute" to też nic nie słychać z odległości kanapy (3m). Dopiero jak się przyłoży ucho do tv to słychać to słynne bzyczenie. Oczywiście przy włączonym dźwięku nie słychać nic nawet z bliskiej odległości.
Natomiast jak włączyłem Webbrowser i dałem google, czyli cała biała plansza to bzyczenie się nasiliło i słychać je z kanapy. Ale to mnie nie zniechęca. Nie dla internetu kupiłem plazmę.

Filmy mkv z DTS chodzą wszystkie, które z USB mu puściłem. Czyta txt więc dla mnie bomba!! Obejrzałem Conana wczoraj do nocy i dziś w robocie jestem nie wyspany:)

Za kalibrację się jeszcze nie biorę, odliczam te słynne 300 godzin na wygrzanie. Zresztą dla mnie obraz po wyjęciu z pudełka, jest ładniejszy niż u mojego taty, który spędził tydzień na ustawianiu Philipsa 47' 6907. Aż się boję jak to będzie wyglądać jak się skalibruje i zapuści HD :)

Aha i tv ma kapitalny filtr antyodblaskowy. Tu jestem zaskoczony na plus:grin:

Miłego użytkowania życzę wszystkim.
 
Do góry