Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

arecki7

New member
Czy ktoś z użytkowników tej plazmy może odpowiedzieć na pytanie czy ten model E6500 posiada funkcje judder reduction ,która jest w droższych modelach lcd samsunga?
 

gulli27

New member
Dlaczego nie odpala mi ten filmik Demo_Oceanic z oraz Avatar w mkv (11,6Gb)? Zarówno z pendriva jak i po wifi z kompa przez allshare nie mogę odpalić. Wyskakuje mi komunikat: "wybrany plik nie jest obecnie obsługiwany":x Stare jakieś tam filmy odpala. Czy trzeba coś włączyć w tv? Proszę o pomoc.
Może ktoś ma link do jakiegoś dema 3D (bezpłatnego).

To sprobuj odpalic to na Media Player Clasic Home Cinema,bo moze mkv ci nie odpala ten allshare.Ja ogladam na swoim Sam,e6500 z ww.playera.chodzi bez problemu,a pliki(mkv) z pena przez usb chodza na tym tv tez bez problemu.
Mam tylko pytanie czemu jak plik jest w mpeg4 i napisy sa osobno wklejone ale pod jednym folderem z filmem to tv ich nie widzi?czy ktos wie co z tym zrobic!?Dzieki.
A co do 3D to masz w samym tv w smarcie dostepne rozne probki 3D.tez sa niezle.
Pozdrawiam
 

gulli27

New member
Ponawiam pytanie, jak ten samsung sprawuje się przy odbiorze sygnału SD?

Jak dla mnie nie jest zly,wiesz kazdy inaczej rozpatruje za i przeciw.Ja w tej chwili zmienilem kablowke,poprzednio mialem po hdmi z dekodera,obecnie mam prosto do tv,przez modol CI.
Wiec nie jest najgorszy,tez pytalem tutaj czy obraz przez modol powinien byc lepszy niz przez dekoder?Narazie jeszcze nikt mi nie potwierdzil co i jak.
Ogolnie zauwazylem ze na niektorych kanalach obraz nie jest dobry,widac jak slaby sygnal jest puszczany przez nadawcow,glownie muzyczne kanaly,na innych jest nawet niezle.Pozdrawiam
 
@gulli27 czy masz może problemy z programem allshare na pc? u mnie czasem nie widzi napisów, wyświetla dziwne komunikaty np że sieć niedostępna a mimo to pliki można przeglądać na TV albo nie aktualizuje sam plików i nawet jak mu to wklikniesz to i tak nie ma efektu.... już kilka razy przeinstalowywałem i za każdym razem nowe kwiatki sie pojawiają.....
 

gulli27

New member
@gulli27 czy masz może problemy z programem allshare na pc? u mnie czasem nie widzi napisów, wyświetla dziwne komunikaty np że sieć niedostępna a mimo to pliki można przeglądać na TV albo nie aktualizuje sam plików i nawet jak mu to wklikniesz to i tak nie ma efektu.... już kilka razy przeinstalowywałem i za każdym razem nowe kwiatki sie pojawiają.....

Wiesz co ja uzywam tylko Media playera classic na lapku,wiec niewiem jak z allshare.z niego puszczam filmy na tv przez hdmi,jak dla mnie jest niezly,uzywam wersji 64bit,bo takiego mam lapka.
Jak wczesniej pisalem mam problem jak podlaczam na usb film i pliki sa w formacie MP4,wtedy nie widzi mi napisow tv.bo program w lapku otwiera normalnie,wiec nie wiem gdzie w tv jest problem.
Gdybys mial jakis pomysl,albo ktorys z uzytkownikow bylbym wdzieczny za pomoc.
pozdro.
 

prezes8107

New member
mam pytanie do osób które posiadają ten tv.

Czy występujący w tym tv "judder" jest zauważalny przy oglądaniu filmów i jak bardzo jest dokuczliwy? Bo to że występuje potwierdził test na blog.*********************************.pl.

Co jest mniejszym złem "problem 50hz" panasa czy judder w samsungach?

Pomóżcie bo już nie mam sił wybierać plazmy, chętnie bym coś nabył :)
 
Ostatnia edycja:

Kleikadam

New member
Mam film w 3D SBS. Czy można go obejżec jakoś na tym TV bo za cholerę nie wiem jak to zrobić. TV widzi plik i odwrza ale po włączniu okularów nic się nie zmienia.
3D ale nie SBS działa prawidłowo.
 

jarwlo

New member
Mam film w 3D SBS. Czy można go obejżec jakoś na tym TV bo za cholerę nie wiem jak to zrobić. TV widzi plik i odwrza ale po włączniu okularów nic się nie zmienia.
3D ale nie SBS działa prawidłowo.

Wciskasz przycisk 3D na pilocie następnie wybierasz drugą opcję (środkową Obrazek|Obrazek) i wciskasz OK na pilocie. SBS to nic innego jak Side By Side. Wtedy TV połączy Ci dwa obrazy lewy i prawy w jeden.
 

gulli27

New member
Tak jak pisze jarwlo,trzeba potwierdzic pilotem,jak pokaze sie obraz na tv,ogolnie jesli jest 3d to powinien sie automatycznie przelaczyc tylko zatwierdzasz ok na pilocie,a jak chcesz zakonczyc ogladanie 3d to naciskasz ten przycisk na pilocie wtedy tv wychodzi z opcji ogladania w 3d.Ja od kolegi dostalem sciagnieta wersje 3d epoki lodowcowej,plik mkv sbs,wystarczylo potwierdzic i cieszyc sie ogladaniem.Pozdrawiam
 

jarwlo

New member
Mam malutki problem, jak mam włączony kanał TVP 1 HD lub TVP 2 HD i w opcjach mam włączonę funkcję Hbb tv. To nie moge włączyć odrazu np. kanału "7", tylko najpierw muszę wcisnąć na "Plus kanał" na "3" i dopiero mogę przełączyć na "7". Tak jakby Hbb TV blokowało mi klawicze pilota :)
 

slawko1077

New member
Mam pytanko

Posiadam obecnie 2 letnią plazmę LG 42PJ350 (hd ready), zastanawiam się nad kupnem czegoś większego (50 cali) i nowszego. Na liście moich życzeń jest min. E6500 i ST50 - w tym modelu obawiam się o efekt 50Hz, czy w porównaniu z moją plazmą odczuje wyraźny skok jakościowy, chodzi mi głównie o jakość HD i redukcję odbić. Zastanawiam się również na Ledami, które są coraz lesze, jednak wysokie ceny dobrych modeli trochę odstraszają, macie porównanie np. Leda Sony z seri HX do E6500?
 

jurass

Banned
mam pytanie do osób które posiadają ten tv.

Czy występujący w tym tv "judder" jest zauważalny przy oglądaniu filmów i jak bardzo jest dokuczliwy?

Dołączę się do pytania. Z tego co piszą w tym teście "Samsung ES 6500 nie posiada natomiast jakichkolwiek funkcji poprawiania płynności obrazu. [..] Najbardziej cierpi na tym odtwarzanie płyt blu ray, ponieważ obraz skacze (szarpie) i traci czytelność." wynika, że nie da się tego oglądać. Co na ten temat mogą powiedzieć posiadacze tego tv?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witajcie
Będę kupował na dniach nowy TV w 60 calach, tylko że strasznie mnie nurtują następujące sprawy:
1. Na stronie samsunga podają że model PS60E6500 ma klasę en. C a PS60E550 klasę B. To pomyłka czy jak ? Skąd taka różnica w poborze energii ?
A tak wogóle to dużo wam ten TV bierze ? Czujecie to w rachunkach ? (Będe się przesiadał z 37 calowego Samsunga LCD B650)

2. Jaki to jest dokładnie kolor czarny tytanowy ? Żona chce żeby tv był czarny.
Na ich stronie E6500 wygląda na zupełnie czarny (i taki mi się bardzo podoba), chyba że włożyli fotki modelu E550. Ktoś to może potwierdzić ?

3.Czy obraz jest faktycznie ciemny ?

Wrzućcie proszę jakieś fotki waszych TV

Dziękuję Wam z góry i czekam na Waszą pomoc
 

gulli27

New member
Witajcie
Będę kupował na dniach nowy TV w 60 calach, tylko że strasznie mnie nurtują następujące sprawy:
1. Na stronie samsunga podają że model PS60E6500 ma klasę en. C a PS60E550 klasę B. To pomyłka czy jak ? Skąd taka różnica w poborze energii ?
A tak wogóle to dużo wam ten TV bierze ? Czujecie to w rachunkach ? (Będe się przesiadał z 37 calowego Samsunga LCD B650)

2. Jaki to jest dokładnie kolor czarny tytanowy ? Żona chce żeby tv był czarny.
Na ich stronie E6500 wygląda na zupełnie czarny (i taki mi się bardzo podoba), chyba że włożyli fotki modelu E550. Ktoś to może potwierdzić ?

3.Czy obraz jest faktycznie ciemny ?

Wrzućcie proszę jakieś fotki waszych TV

Dziękuję Wam z góry i czekam na Waszą pomoc

Jak wyglada z energia itd to jeszcze nie wiem,bo mam go dopiero 3 mce,ale obserwowalem jak sie kreci licznik to sadze ze nie jest tak zle :D.
A kolor,to faktycznie jest to szczotkowany czarny,mat,ale nie jest to metalowe tylko taka plastykowa nakladka z przezroczysta obwodka dookola.sadze ze zonie sie spodoba,mojej sie podoba.:lol:
A obraz jak dla mnie jest ok,na filmach z BD ogladanych z ps3,to moge powiedziec ze super.W normalnym ogladaniu tzn.z kablowki czy jak kto ma zrodlo,to jest nawet znosnie,no w hd jest roznica na plus,bo sd roznie,lepsze gorsze kanaly sie zdazaja.
Pozniej postaram sie jakies foty wrzocic,zalezy co bys chcial,czy ogolnie wyglad jego?!
Pozdrawiam
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Gulli27 przede wszystkim dzieki za odzew.
Po pierwsze masz 51 czy 60 cali? Po drugie to jeśli możesz wrzuc fotki samego tv w dzień oraz obrazu np hd. ( widziałem dużo fotek tego tv, ale na zadnym nie widać dokladnie koloru obudowy)
Jak do tej pory sprawuje sie tv?
 
Do góry