Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

atom2008

New member
atom2008:
- jak jest z czytaniem plikow z usb? czy faktycznie lyka wszystko bez problemow?
Z tymi, które odtwarzałem nie było żadnych problemów. Używam jednak zewnętrznego playera, więc za dużo nie testowałem. Mogę jednak potwierdzić, że z plików z USB można wypuścić z TV do amplitunera wyjściem optycznym pełny (5.1) dźwięk DTS i DD. TV ma dwa gniazda USB w tym jedno z większą wydajnością prądową, więc spokojnie można podłączyć do niego dysk przenośny bez zewnętrznego zasilania. Jak jakiś konkretny plik chcesz abym przetestował to nie ma problemu.
- jak bardzo przeszkadza blyszczaca matryca w codziennym uzytkowaniu (ogladanie tv w trakcie dnia)?
TV ma bardzo dobry filtr, więc odbicia światła są bardzo mocno zminimalizowane. Nie ma problemu z oglądaniem w ciągu dnia. Ja mam póki co jeszcze parametry świecenia obniżone i w ciągu dnia obraz jest bledszy niż wieczorem, ale tak jest w każdej plaźmie. Jeżeli zależy Ci jednak na delektowaniu się wtedy najwyższą jakością obrazu, to możesz albo podkręcić t.zw. podświetlenie i kontrast, albo w moim przypadku zasunąć roletę. Wszystko zależy co oglądasz, przy filmach staram się aby było ciemniej w innym przypadku nie ma to znaczenia.
 

unaffected

New member
atom2008:

fajnie by bylo gdybys mial mozliwosc sprawdzenia jakiegos filmu 1080 w .mkv puszczonego z dysku usb podpietego bezposrednio do tv (typowy rip 1080 a wiadomo ze WSZYSTKICH kodekow i tak nie da rady przetestowac)
 

atom2008

New member
Atom2008 ja mam pytanie. Czy widzisz po rachunkach za prad, ze masz plazme?
Nie wiem, rachunkami za prąd zajmuje się małżonka :)
Jakieś testy robiłem na początku po zakupie TV i o ile dobrze pamiętam na standardowych ustawieniach potrafił i szarpnąć 300W. Przy obniżonych parametrach świecenia, na których też obecnie oglądam do 200W (ok. 150-200W). Po za jednak obniżonym kontrastem i podświetleniem nie mam po włączanych żadnych oszczędzaczy w TV. Ale zamierzam sobie zmienić oświetlenie w pokoju do oglądania TV ze standardowego 80W na LEDowe, więc zaoszczędzę z 70W, które będę mógł przeznaczyć na dodatkowy pobór przez TV :)
 

atom2008

New member
atom2008:

fajnie by bylo gdybys mial mozliwosc sprawdzenia jakiegos filmu 1080 w .mkv puszczonego z dysku usb podpietego bezposrednio do tv (typowy rip 1080 a wiadomo ze WSZYSTKICH kodekow i tak nie da rady przetestowac)
Na pewno taki testowałem. Ale zobaczę jakiś 1080 z największym bitreatem i jeszcze raz przetestuję. Pod jakimś konkretnym kątem ma go przetestować?
 

xadamux

New member
Dzisiaj pobawiłem sie MM tym tv i wrażenia pozytywne
łykał wszystko z dysku 2,5, obraz całkiem przyjemny
jedynie czego nie potrafiłem włączyć to polepszenia obrazu dla materiału wideo (w opcjach obrazu nie ma tej nazwy jako IFC, czy smoth film ale jest pod inną nazwą i ta opcja daje tą poprawę - wtajemniczeni będą wiedzieć o co chodzi :)
 

slawko1077

New member
Też należałem do grona przyszłych nabywców E6500 ale test z blog.skalibruj.tv dał mi do myślenia. Zgadzam się z poprzednikami że różnice w stosunku do ST50 wynikające z testowania profesjonalnym sprzętem mogą nie dawać takiej oceny przy spoglądaniu na te TV po przez własne oczy, ale jednak jakiś niesmak i dylemat pozostaje. Nie pozostaje nic innego jak samemu się przekonać na własne oczy czy owe różnice są na tyle widoczne że zakup E6500 traci sens. Rożnica w cenie miedzy ST50 a E6500 biorąc pod uwagę okulary to ok. 1000zł, tyle mniej więcej trzeba dać za ST50 z okularami, a to już nie mała sumka.

Jeszcze jedna uwaga, jakość obrazu nie zależy tylko od TV, ale i od źródła, niestety na dzień dzisiejszy większość nie ogląda filmów Blu-ray bo nie ma do nich dostępu, jedynie wszelakiej maści mkv, telewizja nie oferuje nic więcej poza HD ready, a nie każdy w domu ma tuner sat Dreambox czy VU+ więc i tak nie zobaczy pełnej możliwości tych TV
 

atom2008

New member
czy dziala plynnie, napisy etc.. choc skoro sake pisze ze myka to pewnie myka wiec nie wiem czy jest sens ten test jeszcze robic..
Sprawdziłem sporo ważące filmy i TV czyta je płynnie, napisy też. Jednak mam wrażenie, że z playera przez HDMI obraz był ładniejszy. Odtwarzając bezpośrednio z TV obraz wydawał mi się jakiś płaski, jakby brakowało kolorów, szczegółów. Niestety miałem wczoraj mało czasu na testy. Spróbuję dzisiaj porównać dokładniej jakość obrazu z playerem na realteku.
 

Fantom1

New member
Dlaczego nie odpala mi ten filmik Demo_Oceanic z oraz Avatar w mkv (11,6Gb)? Zarówno z pendriva jak i po wifi z kompa przez allshare nie mogę odpalić. Wyskakuje mi komunikat: "wybrany plik nie jest obecnie obsługiwany":x Stare jakieś tam filmy odpala. Czy trzeba coś włączyć w tv? Proszę o pomoc.
Może ktoś ma link do jakiegoś dema 3D (bezpłatnego).
 

maxymilian

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego nie odpala mi ten filmik Demo_Oceanic z oraz Avatar w mkv (11,6Gb)? Zarówno z pendriva jak i po wifi z kompa przez allshare nie mogę odpalić. Wyskakuje mi komunikat: "wybrany plik nie jest obecnie obsługiwany":x Stare jakieś tam filmy odpala. Czy trzeba coś włączyć w tv? Proszę o pomoc.
Może ktoś ma link do jakiegoś dema 3D (bezpłatnego).

Dema z YouTube (ściągaj w formacie MP4 1080p) - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na youtube.
LG 3D Demo 1080p Half-SBS AC3
LG DEMO DISC 3D vol 2 SBS 2011 ENG BluRay 1080p Side by Side
LG CINEMA 3D DEMO SBS 1080P

Bardzo fajne efekty 3d:eek:k:
 

arecki7

New member
Witam mam pytanie do "atom2008" jak i pozostałych posiadaczy tego TV Pisałeś o poborze prądu,masz tv w wielkości 50 cali tak? I jeszcze jedno wiekszość pisze o problemie 50 Hz w Panasie,czy ten samsung ma 100hz i funkcje regulacji rozmycia [blur reduction] i funkcje judder reduction?
 

atom2008

New member
Witam mam pytanie do "atom2008" jak i pozostałych posiadaczy tego TV Pisałeś o poborze prądu,masz tv w wielkości 50 cali tak? I jeszcze jedno wiekszość pisze o problemie 50 Hz w Panasie,czy ten samsung ma 100hz i funkcje regulacji rozmycia [blur reduction] i funkcje judder reduction?
Dokładnie 51".
Ten problem 50Hz w Panasie to chodzi o 50Hz ale sygnału źródłowego, z którym Panas ma straszne problemy i nie potrafi go prawidłowo wyświetlić. Chodzi między innymi o rozwarstwianie się krawędzi na kilka kolorów przy ruchu, najbardziej widoczne na twarzach. Problem występuje przy źródle telewizyjnym, który niestety w Europie jest 50Hz. Plazmy Samsunga i LG na szczęście tego problemu nie mają.
 

lm648

Banned
Dokładnie 51".
Ten problem 50Hz w Panasie to chodzi o 50Hz ale sygnału źródłowego, z którym Panas ma straszne problemy i nie potrafi go prawidłowo wyświetlić. Chodzi między innymi o rozwarstwianie się krawędzi na kilka kolorów przy ruchu, najbardziej widoczne na twarzach. Problem występuje przy źródle telewizyjnym, który niestety w Europie jest 50Hz. Plazmy Samsunga i LG na szczęście tego problemu nie mają.
Czyli dla potencjalnego użytkownika wybór powinien być jasny. I taniej, i lepiej :)
Już dawno uważałem, że Panas to taki "wielki nadmuchany balon" nie przystosowany do rynku europejskiego. Więc skoro nas olewają nic innego nie pozostaje jak im podziękować za "super produkt" :)
 
Ostatnia edycja:

art-e

New member
Aby włączyć napisy dla filmów odtwarzanych z dysku należy po uruchomieniu filmu wcisnąć na pilocie przycisk TOOLS. Następnie z wyświetlonego Menu wybrać opcje Napisy i zmienić na włączone. To wszystko. TV zapamiętuje te ustawienie, więc dla kolejnych filmów będą napisy domyślnie włączone. W tym menu można też m.in. zmienić rozmiar, kodowanie i synchronizację napisów.

No i należy pamiętać że napisy muszą być srt a nie txt ;-)
 

maciek1422

New member
To ja też mam do was pytanko. Jest tu jakiś gracz posiadający ten TV? Jestem ciekawy jak z opóźnieniem przy grze na PS3 lub xboxie? W tym pierwszym teście (ten po angielsku) czytałem, że jedna z najszybszych plazm, faktycznie nie ma problemu z opóźnieniem? :)
Mam nadzieję, że nie ma problemu, bo w takim razie zamówię ten TV w przyszłym tygodniu.
 

maciek1422

New member
Nie mogę już edytować poprzedniego postu, a mam meszcze pytanie jak się sprawuje samsung na TV SD? Niestety nie mam możliwości podłączenia cyfrowej tv...
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Ten model jest bardzo slaby.Slaba ,plywajaca czern.

Powiedział co wiedział.
Miałeś ten tv że piszesz takie glupoty? Czy zabļysnąłeś wiedzą z 4 godzinnego testu na skalibruj?
Wszędzie piszą w testach, ze to bardzo udany model. Poczytaj opinie użytkowników, albo sam idz gdzieś i zobacz ten tv, a potem moze cos napisz sensownego.
Plywajaca czerń...tez mi argument który skreśla tv z listy życzeń wielu. A 50Hz w Panasie to nie jest problem ?
 
Do góry