Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

xadamux

New member
myślicie że 60 cali dla odległości kanapy ok 2,8 m będzie ok ?
przesiadam sie z 50 cali i jeszcze myśle czy ogarne 60 :p
zastanawiam sie jeszcze bo będe robił półke na tv, myśle żeby stał na wysokości ok 50 cm (wysokość tv 60" z nóżką to 90 cm, kanapa jest normalna,standardowa ot siadam i oglądam :)
 

sake

New member
Odpowiedziałem Ci już dwie strony wcześniej. Nie kumam więc ponownego Twojego pytania ?? Jest wszystko ok !!

650 GB i 500 GB na USB 3.0 czyta bez problemów

Sorki, umkło memu oku odnośnie dysku USB 3.0 / dzięki za info

i z innej beczki - macie jakieś fajne źródło dem 3D, ale nie chodzi o dema filmów, tylko stricte dema z efektami, mam kilka, na szczególne wyróżnienie zasługują dema LG, i 3D i HD.
 

Travis

New member
Panowie, jak ktoś jest zainteresowany to mój PS60E6500 jest na sprzedaż. Kupiłem go w czerwcu, dodatkowo jest trzecia para okularów, gwarancja i dowód zakupu w ELECTRO.PL gratisowo dorzucam dysk samsunga z filmami w 3D :D Cena jaka mnie interesuje to 5400zł. Sprzedaje ponieważ planuje grubsze mody pod maską mojego Lexusa ;-) jeżeli będzie ktoś z was zainteresowany to proszę o kontakt na priv. Polecam :eek:k:
 

Gollum

New member
w któryms wątku czytałem, że na początku przez pierwsze 200 godzin co pół godziny trzeba zmieniać kanał na inny, zapuszczać jakies białe pasy, a najlepiej zostawić na kanale "śnieżeniu"

wiem, że może to głupia odpowiedź, ale te docieranie plazmy pewnie ma się nijak do rzeczywistości. aby empirycznie stwiedzić, że docieranie ma sens, powinno się ustawić 2 identyczne plazmy obok siebie i przez te 200 godzin sprawdzić, czy jakiekolwiek zabiegi docierające przyniosły plazmie korzyści znacząco większe niż plazmie obok, która nie była docierana. i moim zdaniem raczej nikt takiego testu profesjonalnie nie robi, więc podważa to znaczenie docierania.

do wszystkich osób zainteresowanych: swego czasu zastanawiałem się dlaczego moj 51e6500 po ustawieniu daty i godziny w systemie, a następnie wyłączeniu go i ponownym włączeniu nie trzyma godziny i daty. problem tkwił w tym, że odłączałem zasilanie od listwy zasilającej. TV nie posiada w sobie żadnej bateryjki toteż całkowite odłączenie od prądu powoduje reset zegara. trochę to smutne, że plazma za 4000 nie ma czegoś, co ma płyta główna w komputerze kosztująca 100zł.

no i jeszcze raz pytanie odnośnie ustawień jakości obrazu. czy ktoś korzysta z innych niż domyślne oraz innych niż podane jako kalibracja w tym temacie? po miesiącu oglądania stwierdziłem, że ów ustawienia z tematu prezentują obraz gorszy niż ustawienie DYNAMICZNY. w dynamicznym biel jest bielsza a czerń czarniejsza. zatem moje pytanie: czy ktoś na swoje własne ustawienia inne niż te wyżej, a z których jest bardzo zadowolony?
 

gulli27

New member
wiem, że może to głupia odpowiedź, ale te docieranie plazmy pewnie ma się nijak do rzeczywistości. aby empirycznie stwiedzić, że docieranie ma sens, powinno się ustawić 2 identyczne plazmy obok siebie i przez te 200 godzin sprawdzić, czy jakiekolwiek zabiegi docierające przyniosły plazmie korzyści znacząco większe niż plazmie obok, która nie była docierana. i moim zdaniem raczej nikt takiego testu profesjonalnie nie robi, więc podważa to znaczenie docierania.

do wszystkich osób zainteresowanych: swego czasu zastanawiałem się dlaczego moj 51e6500 po ustawieniu daty i godziny w systemie, a następnie wyłączeniu go i ponownym włączeniu nie trzyma godziny i daty. problem tkwił w tym, że odłączałem zasilanie od listwy zasilającej. TV nie posiada w sobie żadnej bateryjki toteż całkowite odłączenie od prądu powoduje reset zegara. trochę to smutne, że plazma za 4000 nie ma czegoś, co ma płyta główna w komputerze kosztująca 100zł.

no i jeszcze raz pytanie odnośnie ustawień jakości obrazu. czy ktoś korzysta z innych niż domyślne oraz innych niż podane jako kalibracja w tym temacie? po miesiącu oglądania stwierdziłem, że ów ustawienia z tematu prezentują obraz gorszy niż ustawienie DYNAMICZNY. w dynamicznym biel jest bielsza a czerń czarniejsza. zatem moje pytanie: czy ktoś na swoje własne ustawienia inne niż te wyżej, a z których jest bardzo zadowolony?

witam,tez korzystam z tych ustawien ktore tutaj podano w modelu 50 cal.i nie powiem,ale chyba do idealnych one nie naleza,ale nie znalazlem narazie innych,moze gdyby ktos mial inne czy moglby sie nimi podzielic!A czy probowal ktos samemu ustawiac?
A druga sprawa,czy obraz przez moduł CI powinien byc lepszy niz przesylany po hdmi z dekodera?Bo mam wrazenie ze z dekodera byl lepszy obraz,w sd i hd,moze ktos cos powiedziec na ten temat?
 

prezes8107

New member
Czy aby ten tv odtworzył plik mkv. z napisami w txt trzeba gdzieś te napisy "włączyć"?. Bo podobno to kombajn i czyta wszytko, więc troszkę zgłupiałem.

Pytam dlatego, że znalazłem go wreszcie w sklepie i nie czytał napisów.

Film i napisy miały tę samą nazwę i były w jednym katalogu.

Dzięki za odpowiedź.
 

gulli27

New member
Czy aby ten tv odtworzył plik mkv. z napisami w txt trzeba gdzieś te napisy "włączyć"?. Bo podobno to kombajn i czyta wszytko, więc troszkę zgłupiałem.

Pytam dlatego, że znalazłem go wreszcie w sklepie i nie czytał napisów.

Film i napisy miały tę samą nazwę i były w jednym katalogu.

Dzięki za odpowiedź.

Chetnie tez sie tego dowiem i podepne sie pod pytanie.A czy w ogole czyta napisy?Mam ps51e6500 i wlanczalem filmy z usb,ale nie widzi napisow,czy trzeba cos zrobic,wlaczyc itd.pozdrawiam i dzieki za odp.
 

atom2008

New member
Aby włączyć napisy dla filmów odtwarzanych z dysku należy po uruchomieniu filmu wcisnąć na pilocie przycisk TOOLS. Następnie z wyświetlonego Menu wybrać opcje Napisy i zmienić na włączone. To wszystko. TV zapamiętuje te ustawienie, więc dla kolejnych filmów będą napisy domyślnie włączone. W tym menu można też m.in. zmienić rozmiar, kodowanie i synchronizację napisów.
 

slawko1077

New member
Witam

Link do Świerzego testu E6500

blog.skalibruj.tv

Nie jest tak dobrze jak to wynikało z dotychczasowych opinii

teraz jestem ciekaw jak wypadają nowe plazmy LG w stosunku do konkurencji, szczególnie chodzi mi o model LG 50PM680S który ma certyfikat THX
 
Ostatnia edycja:

xadamux

New member
i rzeczywiście nie jest tak kolorowo, autor testy obnaża bardzo istotne mankamenty tego modelu na który już praktycznie byłem zdecydowany :(
pływająca i dosyć słaba czerń, szarpanie filmów-brak funkcji poprawy obrazu :(
prawdopodobnie mój zakup skończy się na Panasie ST50...
 

atom2008

New member
Myślę, że autor tego testu miejscami trochę się czepia na siłę. Nie twierdzę, że test nie jest wiarygodny, bo pewnie jest skoro autor używał do jego przeprowadzenia specjalistycznego sprzętu. Uważam jednak, że pewne problemy za bardzo wyolbrzymił a o zaletach zapomniał napisać :) . Dla mnie najważniejsze są osobiste odczucia przy oglądaniu. Autor porównuje parametry do Panasonica ST50 i twierdzi, że w Samsungu są gorsze. Ale zadajmy sobie pytanie, czy to faktycznie jest zauważalne dla widza. Pewnie w jakimś stopniu tak, ale nie na tyle, aby odczuć jakikolwiek dyskomfort podczas oglądania. Osobiście mi obraz się bardzo podoba nawet bez kalibracji - oglądam głównie w trybie kinowym. Można by zrobić kalibrację i cieszyć się, że TV ma idealnie ustawione parametry, tylko po co skoro obecny obraz mi odpowiada. Czerń pewnie Panasonic ma lepszą, ale samsung też ma na bardzo dobrym poziomie i wypadałoby to w ten sposób napisać. Czepia się autor, że okulary są najbrzydsze, a czy one mają być dla szpanu. Niech autor zobaczy ile kosztują w porównaniu z okularami innych producentów. Zapomniał jednak dodać, że to chyba najtańsze okulary i ja akurat uważam to za zaletę, bo można dokupić za małe pieniądze kolejne pary, a jak ktoś chce to może sobie kupić inne wypasione modele. Okulary migoczą, ale jeśli ogląda się w nich w jasnym pomieszczeniu, ale to chyba wszystkie aktywne tak mają. Wieczorami uważam, że okulary sprawują się bardzo dobrze, a przez ten najtańszy plastik jak to autor stwierdził i prostą budowę są bardzo lekkie co też uważam za dużą zaletę. Dla mnie te wszystkie wady razem wzięte, które wytknął autor testu to nic w porównaniu z problemem 50Hz w Panasonicu. Po prostu nie ma idealnych TV i z tym trzeba się pogodzić. Należy wybrać co komu nie będzie przeszkadzać w TV. Ja nie mogłem zaakceptować problemu 50Hz w Panasonicu i dlatego zdecydowałem się na Samsunga (cena za wyposażenie też odgrywała znaczenie).
Po 3 miesiącach użytkowania tego TV, nadal jestem z niego bardzo zadowolony a przeczytanie testu tego nie zmieniło. Żeby jednak nie było, że nic mi nie przeszkadza w Samsungu. Słychać delikatnie bzyczenie TV z bliskiej odległości oraz mam już lekki powidok logo TVN24. Ten kanał niestety namiętnie ogląda moja żona i zauważyłem, na białym tle lekki ciemniejszy odcień loga TVN24. Nie wiem czy po jakimś czasie zniknie, bo nie mam jak tego sprawdzić, kanał jest oglądany codziennie, niejednokrotnie po parę godzin. Może jak TVN24 na jesieni przejdzie na wersję HD, to zmieni się przy okazji logo, wtedy się przekonam, czy trwale mi to zostało na TV. Żeby Was jednak tym problem nie przerażać, to w normalnym oglądaniu tego nie widać. Tylko na białym tle i trzeba się przyjrzeć i wiedzieć gdzie. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie tego TV, to służę pomocą z poziomu normalnego widza.
 

unaffected

New member
atom2008:
- jak jest z czytaniem plikow z usb? czy faktycznie lyka wszystko bez problemow?
- jak bardzo przeszkadza blyszczaca matryca w codziennym uzytkowaniu (ogladanie tv w trakcie dnia)?
 

sake

New member
Kilka słów odnośnie E6500 i ST50...

A więc, miałem taką możliwość, by porównać oba modele w sklepie (obok siebie), jak również w domowym zaciszu, każdy oddzielnie. Z zaciekawieniem przeczytałem powyższy test pana Macieja i ciężko mówić tu o obiektywnym podsumowaniu. No, może też być tak, że to kwestia sokolego wzroku lub innych bodźców, które występują w zależności od tego, przy jakim TV usiedliśmy, a tak naprawdę to sprzęt – który pokazuje nam różne parametry, a których wcale nie musimy widzieć.

Kupując TV nie kierowałem się absolutnie firmą, nie ma żadnych uprzedzeń do żadnej. Oczywiście jakość obrazu, cena i wielkość matrycy – to główne czynniki, którymi się kierowałem i kieruje nadal kupując każdy sprzęt.

Nie będę się rozpisywał, odnośnie technicznych niuansów, ale powiem wprost – oglądając ST50 i E6500 nie odczułem absolutnie żadnych różnic w obrazie (te same źródło), które mogłyby przeważyć na zakupie jednego lub drugiego „na dzień dobry”.

Co zaważyło na zakupie E6500? Kilka godzin spędzonych u kolegów (dzień – wieczór) na seansach przy Panasonicu i Samsungu – wynik? Nie ma ISTOTNYCH różnic w obrazie, a jeżeli są – to praktycznie niezauważalne (50 Hz Panasonic). Nikt z nas nie przykrywał co prawda TV płachtą i nie mierzył poziomu czerni żadnym sprzętem itp. itd…. ale czy to jest najważniejsze? Ważniejsze chyba ogólne wrażenia, a TU:

- 50Hz w Panasonicu (Samsung +)
- 60` Samsung (Panasonic 55, więc -)
- Cena dokładnie TAKA SAMA, a ekran większy, nie wspominając o dołączonych okularach

I tak oto jestem szczęśliwym posiadaczem E6500 !
Kolega zaś jest szczęśliwym posiadaczem ST 50!

I chyba o to w tym wszystkim chodzi :)
 
Do góry