Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

jarwlo

New member
czytałem, że wyjątkowa i niepowtarzalna jest w Panasonicu TX-P65VT50E, tylko czy warto wydać 15k ? Ja miałem okazje porównać w zaciemnionym pomieszczeniu 6500 z St50, co prawda oddzielnie, i nie odczułem różnicy. Jak wcześniej wspomniałem, może przy porównaniu jednoczesnym coś można dostrzec, ale dwóch 60tek nikt na ścianę obok siebie wieszać nie będzie... no chyba że :)

Dokładnie to samo napisałem wyżej, także nie zastanawiajscie sie tylko kupujcie. Sam bym wział 60 Cali ale po pierwsze na taki koszt moja żona się nie zgodziła po drugie miałbym ogromny kłopot wstawić pomiędzy witryny z obu stron :)

Co do dysku jak mam dysk Seagate 500 GB 3.0 i nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem materiałów z tego dysku. Aczkolwiek trzeba pamiętać aby podpiąć dysk pod dolne USB, jest tam nawet napisane, iż to wejśćie jest przeznaczone do HDD, ponieważ ma większe zasilanie dla tego gniazda.


A co do czerni i kalibracji, to wygląda to tak, iż wieczorami czarny zlewa się z ramka, ale oczywiście po odpowiedniej kalibracji. JA wziąłem ustawienia z tematu o E8000 i tylko podrasowałem ostro kontrast i ostrość bo powiem szczerze , że lubię ostry obraz (to jedyna rzecz jaka mi brakowała z przesiadki z LEDA na Plazmę). zmieniłem jeszcze parę ustawień pod siebie.


Użytkuję Samsunga 51 cali od 2,5 miesiecy i nic mi nie bzyczy, przynajmniej ja nie słyszę. Ale rzeczywiście nie którzy piszą , że 60 potrafi zabzyczeć :)
 

booczeek

New member
witam,
po przeczytaniu wielu tematów i opinii jestem zdecydowany na kupno 51, ale mam jedno pytanie:
jak wygląda sprawa "docierania" plazmy, tzn. co konkretnie robić i jak go na początku użytkować żeby nie powstały powidoki
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Myślę, że masz rację. Czy warto dopłacać ok 800-900 zł do nieznacznie lepszego obrazu (biorąc pod uwagę cenę zakupu i dokupienia 2 par okularów do panasa)? Sprawa indywidualna.

Dla mnie akurat najważniejsze jest żeby dobrze się sprawował przy odtwarzaniu filmów mkv z dts w 5.1 z podpiętego twardziela oraz żeby dobrze służył jako monitor do PC. Tu samsung lepszy.

Dużym plusem panasa jest jego jasność. Mam co prawda jasny pokój (kawalerka, gdzie rząd okien jest prostopadle do tv), ale będą żaluzje, więc może samsung nie będzie mocno odstawał od panasa na tym polu?

Możesz potwierdzić, że sam wypuści mi dźwięk DTS 5.1 po optyku z filmu mkv z twardego dysku? I jak ci się sprawuje tv w dzień, jest jednak za ciemny obraz czy da się oglądać?

Z tym dzwiekiem 5.1 to fakt juz ktos sprawdzal I pisal a jasnosc obrazu dla mnie jest wystarczajaca,nie narzekam,aplikacje smart tez szybko chodza, ogolnie nie ma sie do czego przyczepic,ostatnio ogladalem na 3D Johna Cartera tez nic nie cielo.
 

eryko

New member
Witam
od paru miesięcy zastanawiam sie nad TV najpierw bylem zdecydowany na D6900 ale ze wyszedł E6500 zdecydowałem się zamówić sprzęta, ale potrzebuję informacje od kolegów mianowicie jakie wymiary ma karton od E6500 tj mam go zamiar sam odebrać ze sklepu ale nie wiem czy mi wejdzie do fury .
Ma może ktoś jeszcze karton u siebie i był by tak dobry i zmierzył mi go.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam
od paru miesięcy zastanawiam sie nad TV najpierw bylem zdecydowany na D6900 ale ze wyszedł E6500 zdecydowałem się zamówić sprzęta, ale potrzebuję informacje od kolegów mianowicie jakie wymiary ma karton od E6500 tj mam go zamiar sam odebrać ze sklepu ale nie wiem czy mi wejdzie do fury .
Ma może ktoś jeszcze karton u siebie i był by tak dobry i zmierzył mi go.


Czy ci wejdzie do fury - to zależy jaką masz "furę", jeżeli masz małą furę to zamówisz sobie ciężarówkę. Rozmiar - wymiar ma znaczenie, ale jeżeli chodzi o karton to praktycznie żadne.
 

Rafi11

New member
Wg. strony Samsunga :
51 " Opakowanie (szer. x wys. x głęb.): 1 300 x 836 x 330 mm
60 " Opakowanie (szer. x wys. x głęb.): 1 502 x 965 x 430 mm
 

xadamux

New member
Już dowiedziałem sie na temat matryc montowanych w seri e6500 60 cali
jest jeden rodzaj matryc, produkuje je samsung, na serwisie nie pojawiają się te tv więc można sądzić że jest to naprawdę udany model :) (znajomy serwisant udzielił mi info )
jedyni teraz trafić na egzemplarz który będzie najmniej bzyczał :p
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
w któryms wątku czytałem, że na początku przez pierwsze 200 godzin co pół godziny trzeba zmieniać kanał na inny, zapuszczać jakies białe pasy, a najlepiej zostawić na kanale "śnieżeniu"
Bzdury biale pasy to wlaczasz jak masz juz powidoki,u mnie TV chodzi po 5-8h dziennie w tym nieraz kilka godzin kanal z bajkami bez przelaczania TV,nic sie nie dzieje,trzeba by miec niezly talent zeby w tym TV byly powidoki,zreszta w tym temacie jest link do testu na powidoki,jak bys czytal calosc a nie zadawal niepotrzebnych pytan to bys wiedzial co i jak.
 

MITV

New member
Skalibrowałem tv wg ustawień podanych na forum. Czy Wam też się wydaje , że na tych ustawieniach a chodzi mi głównie o tryb obrazu film, że kolory są trochę jakby wyblakłe? Mam 51" a ustawienia są dla 60" ale to nie powinno mieć aż takiego znaczenia. Byłbym wdzięczny za spostrzeżenia innych użytkowników w tym temacie
 
J

johny860527

Guest
gdzieś obiło mi się o uszy,że w 60e6500 jest lepszy panel niż w modelu 51'' ale nie wiem czy to prawda.
 

andrzejosbos

New member
panowie potrzebuje pomocy mam plazmę PS51E550 i nie mogę włączyć przeglądarki jak na nią klikam nic nie reaguje a lampka w tv miga czyli pilot sygnał wysyła co robić??
 
Do góry