Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

atom2008

New member
Zainstalowalem ten widzet ,no i mam w systemie te dane ale teraz powiedz czego mam szukac jesli chodzi o odbior tego hbbtv gdzie to znajde,bo obecnie mam widzet zainstalowany i ten zwykly dodatek olimpijski ale nie wiem gdzie maja byc te dane hbbtv
Tak jak pisałem, to tylko działa z TV naziemnej cyfrowej. Jeśli ją odbierasz, to musisz się upewnić, że masz w TV w Menu -> System -> Kanał z danymi - włączone. Jeśli tak, to po wybraniu np. kanału TVP1 HD pojawia się na chwilę na ekranie info (w tej chwili logo TVP Londyn 2012) o dostępności dodatkowych danych. Czerwony przycisk na pilocie to wejście do głównego menu tych dodatkowych danych. Po jego naciśnięciu zobaczysz dodatkowe dane, info o klawiszach sterowania za pomocą pilota, ...
 

Tribul

New member
Jak jest z płynnością obrazu w szybkich scenach w tym tv?Prawdopodobnie jutro będę go odbierał w sklepie i chciałbym to wiedzieć zanim go kupię.Wszyscy wszędzie piszą że efekt smużenia/cięcia obrazu w plazmach nie występuje, ja jestem zupełnie innego zdania bo takiego smużenia i cięcia jak np w LG PZ250 to jeszcze chyba w życiu nie widziałem,podobnie w Panasonicach, natomiast w moim byłym LCD obraz był bardzo płynny.Jak jest w tym Samsungu? Bo co z ładnego obrazu, kolorów jak gdy tylko poruszy się kamera to wszystko się zamazuje i tnie.

Bardzo prosiłbym o odpowiedz:)
 
Ostatnia edycja:

Tribul

New member
No to chyba odpuszcze plazmy raz na zawsze....Dziadowski lcd lg z przed 3 lat nigdy mi ani nie zacial ani nie zasmuzyl,nie wazne jaki matetial mu podawalem.Wiwc skad ten zachwyt nad plynnoscia plazm?Jedna wlasnie sprzedalem bo ogladac sie wrecz nie dalo przez to rozmywanie obrazu
 

Fantom1

New member
Tribul u mnie obraz na tym modelu to bajka. Nie wiem jak TV się spisuje na jakiś słabej jakości filmikach zgrywanych po pendrivach bo ich nie oglądam ale kanały HD z Cyfrowego Polsatu (specjalnie pod kupno TV wziąłem full pakiet) wyglądają cudownie. Nie widzę żadnego smużenia itp. za to widzę niespotykanie piękny, pełen szczegółów i z wyrazistymi kolorami obraz. Np podczas meczu Polskich siatkarzy widać każdą zmarszczkę czy skazę na twarzy a skóra ma naturalny kolor. Oglądam teraz całe dnie olimpiadę i TV na prawdę super sobie radzi przy dynamicznych scenach. Samsung poradził sobie nawet z 9,63 Usaina Bolta na stówę:)
A i jeszcze jedno: Nigdy więcej LCD!
 

dziadek266

New member
Jak jest z płynnością obrazu w szybkich scenach w tym tv?Prawdopodobnie jutro będę go odbierał w sklepie i chciałbym to wiedzieć zanim go kupię.Wszyscy wszędzie piszą że efekt smużenia/cięcia obrazu w plazmach nie występuje, ja jestem zupełnie innego zdania bo takiego smużenia i cięcia jak np w LG PZ250 to jeszcze chyba w życiu nie widziałem,podobnie w Panasonicach, natomiast w moim byłym LCD obraz był bardzo płynny.Jak jest w tym Samsungu? Bo co z ładnego obrazu, kolorów jak gdy tylko poruszy się kamera to wszystko się zamazuje i tnie.

Bardzo prosiłbym o odpowiedz:)

To jest moja 2 plazma (1 był Panasonic 4 lata), którą kupiłem głównie do oglądania sportu i żadnego smużenia nie zauważyłem. Obraz jest rewelacyjny. I nie ma znaczenia czy oglądam tenis, piłkę nożną czy narciarstwo.
 

Tribul

New member
Tribul u mnie obraz na tym modelu to bajka. Nie wiem jak TV się spisuje na jakiś słabej jakości filmikach zgrywanych po pendrivach bo ich nie oglądam ale kanały HD z Cyfrowego Polsatu (specjalnie pod kupno TV wziąłem full pakiet) wyglądają cudownie. Nie widzę żadnego smużenia itp. za to widzę niespotykanie piękny, pełen szczegółów i z wyrazistymi kolorami obraz. Np podczas meczu Polskich siatkarzy widać każdą zmarszczkę czy skazę na twarzy a skóra ma naturalny kolor. Oglądam teraz całe dnie olimpiadę i TV na prawdę super sobie radzi przy dynamicznych scenach. Samsung poradził sobie nawet z 9,63 Usaina Bolta na stówę:)
A i jeszcze jedno: Nigdy więcej LCD!

Nie oglądam i nie mam zamiaru oglądać słabej jakości filmików:)Głównie filmy z bluray, kanały hd z cyfry i filmy mkv puszczane z laptopa. Na plazmie którą właśnie sprzedałem też był piękny obraz (w porównaniu z lcd i led), jednak co z tego jak jakikolwiek ruch kamery powodował lekkie klatkowanie i rozmywanie,wytrzymałem tak 2 miesiące bo tv jest mi potrzebny do oglądania filmów a nie zdjęć.Na Panasonicach też widziałem ten efekt.I nie chodzi mi tu o elementy poruszające się na planie, tylko gdy kamera robi ruch że przesuwa się cały plan,jak np pierwsza scena w filmie Avatar,chodzi mi o poziome i pionowe ruchy kamery.W Panasonicach które wszyscy zachwalają obraz wręcz się rozpada w niektórych momentach (głównie przy 50Hz),na tym forum tez o tym pisano już.Dlatego się zastanawiam bo nie chcę znów wtopić niemałych pieniędzy
 

jarwlo

New member
Myślę, że kupując E6500 nie zawiedziesz się co do płynności obrazu. Grając w Fife na konsoli XBOX 360 widziałem smużenie na LED LCD firmy LG teraz na nowym samsungu to już jest historia. PZDR
 

lomax77

New member
Witam wszystkich.

Mam pytanie do użytkowników E6500 odnośnie napisów przy odtwarzaniu np. divx'ów. Czy jest możliwość zmiany koloru napisów, wielkości czcionki i jej położenia ? Obecnie do tego celu wykorzystuje Blu-ray Lg BD660 i jest tam mały dramat, ponieważ napisy są tylko w kolorze białym i dodatkowo bez żadnego tła, więc w jasnych scenach są nieczytelne.
 

jarwlo

New member
Czy ktoś z was porównywał Samsunga E6500 z Panasonic TX-50ST50?Jak wypada czerń w tym tv?I czy jest szczegółowa?

Stary weż trochę poczytaj, ja i koledzy z Forum wielokrotnie to już pisaliśmy, tutaj i na innych tematach. Nie to, że coś mam ale jeśli chcesz trochę wiedzieć to przeczytaj te 38 stron tego wątku i troche innych. Pozdro
 

Tribul

New member
Uwierz że przeczytałem...zarówno ten jak i o modelu e550,8000....i zamiast informacji na temat obrazu jest ciągłe gadanie o divix-ach,mkv,ipli,formatach jakie czyta i o internecie,czyli o niczym konkretnym.Coś tam czasem się przewinie ale to jedno zdanie na kilka stron...takie pytanie jak moje zadane było w tym temacie z 4 razy przez różne osoby i zero odzewu
 

majki84

New member
Ja czytam na bieżąco temat o ST50 i E6500, nie tylko tu ale i na 3 zagranicznych forach. Jakość obrazu na plus ST50, lepsza czerń, jaśniejszy obraz, lepszy kontrast przez to. Multimedialnie E6500 lepszy, więcej bajerów, tańszy i ma 2 pary okularów w zestawie, cal więcej. Input lag podobnie, za to Samsung lepszy jeśli chodzi o IR (image retention - tymczasowe wypalenia ekranu). Panasonic ponoć rozmywa lekko obraz przy sygnale 720p (PS3), efekt farby olejnej, chodź nie każdy to widzi lub różne panele różnie radzą sobie z sygnałem 720p.

Ponoć samsung może z zewnętrznego źródła (film z usb) "wypluć" dźwięk DTS 5.1 przez wyjście optyczne, a panasonic ucina do 2.0. Dla mnie to olbrzymi plus samsunga, w dobie filmów HD w .mkv. Mógłby ktoś potwierdzić? Może Kiki jeśli w ogóle czyta ten temat?

Co do testu kikiego, to chętnie wykupię subskrypcję i poczytam test ST50 (jeśli jest) i E6500. Chodź chyba już wszystko wiem na ich temat.
 

aphexmar

Banned
Ja czytam na bieżąco temat o ST50 i E6500, nie tylko tu ale i na 3 zagranicznych forach. Jakość obrazu na plus ST50, lepsza czerń, jaśniejszy obraz, lepszy kontrast przez to. Multimedialnie E6500 lepszy, więcej bajerów, tańszy i ma 2 pary okularów w zestawie, cal więcej. Input lag podobnie, za to Samsung lepszy jeśli chodzi o IR (image retention - tymczasowe wypalenia ekranu). Panasonic ponoć rozmywa lekko obraz przy sygnale 720p (PS3), efekt farby olejnej, chodź nie każdy to widzi lub różne panele różnie radzą sobie z sygnałem 720p.

Ponoć samsung może z zewnętrznego źródła (film z usb) "wypluć" dźwięk DTS 5.1 przez wyjście optyczne, a panasonic ucina do 2.0. Dla mnie to olbrzymi plus samsunga, w dobie filmów HD w .mkv. Mógłby ktoś potwierdzić? Może Kiki jeśli w ogóle czyta ten temat?

Co do testu kikiego, to chętnie wykupię subskrypcję i poczytam test ST50 (jeśli jest) i E6500. Chodź chyba już wszystko wiem na ich temat.

Witam,

Potwierdzam, wychodzi pełen DTS, podobnie jak i DD.
 

aphexmar

Banned
Witam wszystkich.

Mam pytanie do użytkowników E6500 odnośnie napisów przy odtwarzaniu np. divx'ów. Czy jest możliwość zmiany koloru napisów, wielkości czcionki i jej położenia ? Obecnie do tego celu wykorzystuje Blu-ray Lg BD660 i jest tam mały dramat, ponieważ napisy są tylko w kolorze białym i dodatkowo bez żadnego tła, więc w jasnych scenach są nieczytelne.

Masz możliwość zmienienia wielkości czcionek, koloru i położenia już nie. Nie masz się czym przejmować, czcionka jest widoczna, ma lekki cień.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
No to chyba odpuszcze plazmy raz na zawsze....Dziadowski lcd lg z przed 3 lat nigdy mi ani nie zacial ani nie zasmuzyl,nie wazne jaki matetial mu podawalem.Wiwc skad ten zachwyt nad plynnoscia plazm?Jedna wlasnie sprzedalem bo ogladac sie wrecz nie dalo przez to rozmywanie obrazu

A kto kupuje plazme zeby na niej takie rmvb ogladac ,z divx nie ma zadnego problemu bo kilka filmow ogladalem ,ogolnie nawet filmy z neta a mam lacze tylko 4 mb chodza plynnie ,zero smuzenia przycinania
 

Tribul

New member
A kto kupuje plazme zeby na niej takie rmvb ogladac ,z divx nie ma zadnego problemu bo kilka filmow ogladalem ,ogolnie nawet filmy z neta a mam lacze tylko 4 mb chodza plynnie ,zero smuzenia przycinania

A kto pisał o jakimkolwiek rmvb????Ja divixa to już z 4 lata nie oglądałem żadnego bo nie mogę na to patrzeć.Mi nie chodzi w ogóle o odtwarzacz wbudowany w tv...mam zewnętrzny odtwarzacz jak i laptopa z których puszczam filmy bluray i mkv.Chodzi mi o ogólną płynność obrazu samego tv, czy nie rozmywa,nie smuży,nie tnie (to jest najgorsze) tak jak to ma miejsce w LGPZ250 i kilku Panasonicach jakie widziałem.Dla mnie takie coś jest nie do przyjęcia.Z resztą sam zobaczę,jak mi się nie spodoba to go oddam;)
 
Do góry