Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

jarwlo

New member
Ktoś z Was wie gdzie można poczytać o zmianach w nowym sofcie do TV? Wczoraj pobrałem na TV nowy soft wer. 001021 i zastanawiam się co nowego on wprowadza. Nie wiem czy wcześniej w Samsung Apps był dostępny TVN Player, ale teraz jest i działa.


No ale nie ma obiecanej Ipli :( i nic nie słychać kiedy będzie
 

Kleikadam

New member
A umnie jest trochę inaczej. Jak jestem przy TV i nasłuchuję z góry lub z jego tyłu to praktycznie buczenie jest minimalne. Gorzej robi się jak usiądę już w normalnej odległości(ok 4m.) centralnie przed TV. W tym momencie słyszę delikatne ale dosyć drażniące buczenie(przy wyłączonym dźwięku ale również jak dzwięk jest delikatnie podgłoszony). Najgorzej jest jak uszy skierują się bardziej w stronę ekranu, wtedy buczenie jest już bardzo słyszalne(nie daj boże usiąść bokiem do TV - wtedy jest najgorzej i słychać to buczenie już obydwoma uszami, chyba jkoś odbija się dźwięk od ściany).
Musze nadmienić że słychać to przy normalnej wysokości oglądania(głowa mniej więcej na wysokości środka ekranu). Jesli głowa znajduję nad TV to buczenie praktycznie zanika.

Zgłaszac to bezpośrednio do Samsunga czy do sklepu(niby jest 7 dni na reklamację w sklepie)?

U mnie jak włącze dźwięk to już żadnego buczenia nie słyszę a juz napewno nie jak siedze 4m od tv.

A że lubię głośno oglądać filmy ... :)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
A umnie jest trochę inaczej. Jak jestem przy TV i nasłuchuję z góry lub z jego tyłu to praktycznie buczenie jest minimalne. Gorzej robi się jak usiądę już w normalnej odległości(ok 4m.) centralnie przed TV. W tym momencie słyszę delikatne ale dosyć drażniące buczenie(przy wyłączonym dźwięku ale również jak dzwięk jest delikatnie podgłoszony). Najgorzej jest jak uszy skierują się bardziej w stronę ekranu, wtedy buczenie jest już bardzo słyszalne(nie daj boże usiąść bokiem do TV - wtedy jest najgorzej i słychać to buczenie już obydwoma uszami, chyba jkoś odbija się dźwięk od ściany).
Musze nadmienić że słychać to przy normalnej wysokości oglądania(głowa mniej więcej na wysokości środka ekranu). Jesli głowa znajduję nad TV to buczenie praktycznie zanika.

Zgłaszac to bezpośrednio do Samsunga czy do sklepu(niby jest 7 dni na reklamację w sklepie)?

Masz 10 dni na oddanie TV bez podania przyczyny rezygnacji z zakupu. Mozesz wiec oddac i wziasc inny model :)
 

Fantom1

New member
Mam pytanie do posiadaczy 51E6500 jaka jest długość przewodu zasilającego i czy można go odłączyć od TV bo nie wiem czy robić dodatkowe gniazdo 230V czy sięgnę do posiadanego przy podłodze. Jeszcze jedna sprawa: jakiego uchwytu użyliście do powieszenie tego tv na ścianie?
 

Tocki

Member
Mam pytanie do posiadaczy 51E6500 jaka jest długość przewodu zasilającego i czy można go odłączyć od TV bo nie wiem czy robić dodatkowe gniazdo 230V czy sięgnę do posiadanego przy podłodze. Jeszcze jedna sprawa: jakiego uchwytu użyliście do powieszenie tego tv na ścianie?

kabel strasznie krotki, chyba z 1m :> uchwyt pare postow wyzej
 

atom2008

New member
Orientujecie się czy ten TV obsługuje hbbtv? Jeśli tak, to jak to się uruchamia, bo próbowałem z naziemnej na TVP1 HD podczas meczu (podobno nadają hbbtv), ale nie znalazłem sposobu jak to uruchomić :(
 

mguszkiewicz

New member
Witam. Pierwotnie chcialem kupic tv PANASONIC TX-p50vt50e który kosztuje blisko 8000zł, zobaczylem i poczytałem troche na temat SAMSUNGA 51e6500 i nie mam pojecia dlaczego jest prawie 4000zł różnicy w cenie, mają podobne parametry... Czy ktos moze pomóc i doradzić co wybrac?? Czym tak naprawde roznią się te telewizory???
 

Gollum

New member
to jest tak jakbys porównywał mercedesa z fordem. oba jeżdżą, ale ci co mieli mercedesa i się nie zawiedli, to do forda raczej nie wsiądą. oczywiście jest to niewielka część społeczeństwa, bo ta większa zasadniczo nie będzie w stanie wskazać różnic. taka jest niestety prawda, że wiele osób zadowoli się i jednym i drugim, bo do "zwykłego użytku" oba się nadadzą. za 5 lat oba tv będą warte tyle samo. czy warto zatem płacić 2x więcej? tu już sam sobie odpowiedz.

ps. żaden sklep nie zaoferuje ci dogłębnego testowania tv. siedzieć 10 minut i oglądać prezentację w takich czy innych warunkach, to nie to samo co zasiąść o 20 do meczu albo do jakiegoś mkv. a na samsungu też da się je obejrzeć =)

pytania ode mnie
1) czy jest jakaś możliwość zapamiętania ustawień oglądanego filmu przed jego przerwaniem? plejer wznawia je, ale jesli film mial 2 sciezki jezykowe, a ja słuchałem tą drugą i miałem wyłączone napisy, to po włączeniu filmu ponownie od tego samego momentu znow musze zmieniac sciezkę audio i wyłączać napisy.
2) czy jesli film ma wbudowane napisy, a ja mam inne w pliku srt to czy jest jakas mozliwosc, by wgrywalo mi wlasnie te zewnetrzne napisy? mam kilka filmow z domyslnie chińskim językiem, a polskiego z pliku srt nie mogę włączyć
3) czy samsung apps oferuje coś ciekawego, czy raczej są to pokazy możliwości bajerobzdetów w tv? ktos moze podac jakies ciekawsze programy?
 

gerost

New member
Czy ktoś może porównywał tego Samsunga z Panasonicem P50ST50? Jeśli tak to czy może coś napisać, ponieważ stoję przed wyborem i mam ciężki orzech:?:
 

art-e

New member
Co wnosi nowe Firmware ?

Trzeba to aktualizować samemu czy po prostu w tv gdzieś wciska się aktualizację?

Zauważyłem ostatnio iż jest różnica gdzie podepnę dysk zewnetrzny.

Np bez osobnego zasilania dysk, tylko z jednego konkretnego USB mi widzi.

Z zewnetrznym zasilaniem też widzi - jakby kto pytał :p
 

atom2008

New member
Co wnosi nowe Firmware ?
Nie znalazłem nigdzie takiej infomacji. Nie wiem czy w poprzednim sofcie była możliwość podpięcia urządzeń Soundshare (cokolwiek to jest), ale w tym sofcie dopiero to zauważyłem (Menu->System->Menedżer urządzeń->Ustawienia Soundshare).
Trzeba to aktualizować samemu czy po prostu w tv gdzieś wciska się aktualizację?
Uruchamia się samemu aktualizację (Menu->Pomoc techn.->Aktualizacje oprogramowania->Online). TV sprawdza czy jest nowe oprogramowanie do pobrania, jeśli jest to zaproponuje pobranie, a jeśli nie to pojawi się komunikat, że nie ma nowszej wersji. Można też soft ściągnąć ze strony samsunga i aktualizować przez USB.
Zauważyłem ostatnio iż jest różnica gdzie podepnę dysk zewnetrzny.
Np bez osobnego zasilania dysk, tylko z jednego konkretnego USB mi widzi.
Z zewnetrznym zasilaniem też widzi - jakby kto pytał :p
W TV masz 2 USB o różnej wydajności prądowej 1A i 0.5A. Ten o wydajności 1A ma też oznaczenie HDD i tu się powinno podpinać dyski bez osobnego zasilania. Niektóre dyski o mniejszym poborze prądu może by też działały w USB 0.5A, chyba, że samsung zrobił jakąś blokadę na to USB, aby dysków tam nie podpinać.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Nie znalazłem nigdzie takiej infomacji. Nie wiem czy w poprzednim sofcie była możliwość podpięcia urządzeń Soundshare (cokolwiek to jest), ale w tym sofcie dopiero to zauważyłem (Menu->System->Menedżer urządzeń->Ustawienia Soundshare).

Uruchamia się samemu aktualizację (Menu->Pomoc techn.->Aktualizacje oprogramowania->Online). TV sprawdza czy jest nowe oprogramowanie do pobrania, jeśli jest to zaproponuje pobranie, a jeśli nie to pojawi się komunikat, że nie ma nowszej wersji. Można też soft ściągnąć ze strony samsunga i aktualizować przez USB.

W TV masz 2 USB o różnej wydajności prądowej 1A i 0.5A. Ten o wydajności 1A ma też oznaczenie HDD i tu się powinno podpinać dyski bez osobnego zasilania. Niektóre dyski o mniejszym poborze prądu może by też działały w USB 0.5A, chyba, że samsung zrobił jakąś blokadę na to USB, aby dysków tam nie podpinać.

Dzis u mnie zlapalo aktualizacje,widocznie jakis blad byl,sprawdzilem doszlo w menadzerze soundshare ustawienia,wczesniej nie bylo.
 

zonzi

New member
Nie ma możliwości sterowania głosem w tym modelu (i bardzo dobrze :) ). Już to widze jak moje dzieciaki drą się na telewizor.

Wrażenia po przesiadce z PS42B450 pozytywne. Obawiałem się pikselozy na kanałach SD na większym ekranie a nie jest źle. Filtry polaryzacyjne na tym samym poziomie , czerń rzeczywiście lepsza niż w starym modelu.

Uwaga do wieszania na uchwycie. Gwint w TV ma zwój chyba 0,75 bo musiałem przegwintować na moje śruby M8 1.5 zwój.

Buczenie nie występuje.

Funkcje multimedialne na plus. Dedykowany player youtube działa lepiej niż przez kompa. Bezproblemowe połączenie z siecią po Wi-fi, zero problemów z odtwarzaniem z dysku USB podzielonego na 2 partycje FAT32 i NTFS.

Mam pytanie jak ustawiacie opcje wielkości obrazu przy źródle z Cyfry+ (tuner Pace PVR). Z kanałami HD w większości nie ma problemu chyba że nadają 4:3 z ramkami w pseudo HD :-( a z resztą nie wiem jak ustawić żeby się samo dostosowywało do szerokości ekranu.

Czy to może dobrze działa tylko przez złącze Euro ?
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Nie ma możliwości sterowania głosem w tym modelu (i bardzo dobrze :) ). Już to widze jak moje dzieciaki drą się na telewizor.

Wrażenia po przesiadce z PS42B450 pozytywne. Obawiałem się pikselozy na kanałach SD na większym ekranie a nie jest źle. Filtry polaryzacyjne na tym samym poziomie , czerń rzeczywiście lepsza niż w starym modelu.

Uwaga do wieszania na uchwycie. Gwint w TV ma zwój chyba 0,75 bo musiałem przegwintować na moje śruby M8 1.5 zwój.

Buczenie nie występuje.

Funkcje multimedialne na plus. Dedykowany player youtube działa lepiej niż przez kompa. Bezproblemowe połączenie z siecią po Wi-fi, zero problemów z odtwarzaniem z dysku USB podzielonego na 2 partycje FAT32 i NTFS.

Mam pytanie jak ustawiacie opcje wielkości obrazu przy źródle z Cyfry+ (tuner Pace PVR). Z kanałami HD w większości nie ma problemu chyba że nadają 4:3 z ramkami w pseudo HD :-( a z resztą nie wiem jak ustawić żeby się samo dostosowywało do szerokości ekranu.

Czy to może dobrze działa tylko przez złącze Euro ?

Ja w nce tez tuner PVR mam ustawione na auto,niektore kanaly sa z czarnymi pasami po boku ale tylko kilka jest takich pseudo kanalow.
 
Do góry