samsung seria E 530 zacinanie obrazu

hipopotam77

New member
Witam,
od roku jestem posiadaczem plazmy ps 51 E 530, i niby wszystko ok, gdyby nie fakt, że na programach SD i HD co jakiś czas zacina się obraz szczególnie jest to widoczne podczas przekazów sportowych, szybkie ruchy. Sygnał odbieram z tv kablowej naziemnej BVB-T. Nie wiem, czy to jest kwestia wyłączenia jakieś funkcji w menu, oglądam na trybie standardowym,funkcje eco wyłączone, czy pozostaje serwis?.
Pozdrawiam i dziękuję.
 

maxan

New member
Bez reklam
a to wina telewizora czy kablówki ? na innych tv nie przycina?!
a co do ustawień wyłącz wszystkie wspomagacze typu kontrast dynamiczny, wygladzanie itp.
 

hipopotam77

New member
mam wrażenie, że na więkoszości kanałach , a jeśli nie na wszystkich to na pewno na kilku SD i HD. Tak jak napisałem szczególnie podczas transmisji sportowych jest to widoczne, oczywiście co jakiś czas, nie dzieję się to w równych odstępach czasowych. Nie mam pojęcia czy wina tv, czy kablówki. Mam tylko jeden tv w domu:)
 

djarti77

New member
witam mam to samo tylko na 43PS samsungu tez plazmie wszystko chodzi ok tylko np. na kanale tvn hd sa te same objawy co u ciebie lecz ja mam dekoder NBOX N-ki :) wiec napewno nie lezy to wina w sygnale tylko w telewizorze !!! wiec trzeba szukac czemu tak sie dzieje .Moze znajdzie sie jakas madra glowa na forum i wytlumaczy co i jak
 

tdx

New member
Bez reklam
Mi chodziło o to by to video nagrać na pen i odpalić na swoim TV i czy o taki efekt chodzi jak widać na ekranie
 

hipopotam77

New member
to w takim razie czy można jakoś wyłączyć ten subfiled motion plus w przypadku plazmy E 530, jeśli tak to jak? W menu nic takiego nie mam, być może w menu serwisowym?
 

maxan

New member
Bez reklam
TVN, TVN turbo, TVN style HD z n'ki najczesciej tnie jak sie ma slaby sygnal (jakość)- dostroisz antene i jest gites... watpie ze to wina tv
 

hipopotam77

New member
rozmawiałem z gościem z serwisu samsunga i też kazał mi podać jaki mam sygnał, u mnie 97%, więc raczej to nie jest wina sygnału zresztą potwierdził to, pozostaje wzywać serwis:)
 
Do góry