Samsung seria D5500 - dobry wybór w tej cenie?

betman

New member
Chcę kupić telewizor 40", LED, i z tego co widzę to ten telewizor spełnia moje wymagania. Czy jest to dobry wybór czy powinienem się przyjrzeć innemu modelowi na rynku?
 

tdx

New member
Bez reklam
wolałbym model 40C6500/40C6000 a jak już z nowej serii to min 40D6500. Siedziałem z 30 min z gościem i jednak D5500 przegrywa z serią c6xxx jakością obrazu zarówno z USB jak i po HDMI (cyfra plus) SD nie sprawdzałem
 

betman

New member
Właśnie widziałem, że D5500 to jakiś nowy model, w dobrej cenie jest. D6000 to już 600zł więcej a D6500 wychodzi +1000zł, pytanie czy warto?

No i skoro strona Samsunga jest słaba i niedopracowana to zastanawiam się co to za model jest ten D6510 bo na ich stronie go nie ma, ale kosztuje jakieś 500zł więcej... od D6500.

Wymagania to 40", LED, dużo złączy HDMI (3-4 starczy), przynajmniej 100HZ (jeśli więcej to z opcją wyłączenia). Skype oraz przeglądarka, w której można by odpalić transmisje sportowe z netu, byłyby dodatkowym plusem.

Głównie patrzę na Sony, Samsung oraz Philips (podoba mi się te podświetlanie ścian z tyłu).

P.S. Szczerze to brakuje mi w telewizorach a raczej w ich pilotach osobnych przycisków do różnych wejść HDMI zamiast jednego guzika, który powoduje skakanie po nich w kolejności. No i przydałby się jeden przycisk do w(y)łączania tych 100/200/400+ HZ.
 

betman

New member
Przyjrzę się temu D6500. Czym się różni od D6510, który kosztuje 500zł więcej (tak jak wspomniałem na stronie Samsunga zero info o tym modelu)?

Co do tego Sharpa to nadal jest on 'Made in Japan'? W Singapurze tydzień temu widziałem trochę Sharp'ów i wszystkie były 'Made in Malaysia' (co wcale mi nie przeszkadza, tak z ciekawości tylko pytam).
 

tdx

New member
Bez reklam
Sharp Made in Japan jest Quatron, zwykły led jest malesia ewentualnie taiwan podstawowe modele PL
Co do samsunga D6510 - to zapewne jakaś inna wersja obudowy w stosunku do D6500 -> choć głowy nie dam bo nie spotkałem się z tym modelem jeszcze
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
nie śmiecić!!!!!!!!!!!
Uczyć się czytać i patrzeć, gdzie są tematy dotyczące odbiorników tv!!!!!
 

betman

New member
Chociaż w klasie cenowej już jesteś blisko przy Sharpie 40 LE 830.

Jednak padła decyzja by kupić coś w rozmiarze 46".

Czy Sharp LE830E to najlepszy wybór w tej cenie? I zapewne jest to model "Made in Japan" z tego co czytałem wcześniej? Da się tam wyłączyć ten 200Hz jeśli trzeba?

Widzę w podobnej cenie Sony EX720, ale to taki średni model wśród stajni Sony, natomiast ten LE830E wydaje się być #1 lub #2 telewizorem jaki produkuje firma.

Warto od razu wziąć tego Sharpa czy jeszcze się czemuś przyjrzeć?
 
Ostatnia edycja:

betman

New member
Właśnie widzę, że w niemal identycznej cenie są:

- Sharp LE830
- Sony EX720
- Samsung D6500

Rozumiem, że w pierwszej kolejności wypada Sony i wybór jest pomiędzy Sharpem a Samsungiem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś zrobiłem porównanie tylko zdjęcia są poruszone, jutro poprawię.
Ale wiedzę już mam.
Skalowanie i płynność po stronie Sharpa LE 830.
 
Do góry