Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pryk99

New member
Witam, mam takie pytanie jak właczyć w telewizorze Remote Lan Control ponieważ pojawił sie na andreoida pilot a podobno musze włączyć ta funkcję. I jak ją przenieść do pamieci telewizora, czy za kazdym włączeniem telewizora musze to włanczać. Będe bardzo wdzięcznu za wszelkie podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

ml2211

New member
Witam Szanownych Forumowiczów.

Mam Samsunga LE40B651 z nieaktualizowanym od początku softem w wersji 2000/01/01_000104 (przynajmniej tak wyświetla telewizor).

Chciałem Was zapytać, czy mogę od razu wgrać jakąś nowszą wersję firmware, np. T-CHL7DEUC-2005.0, czy muszę je wgrywać po kolej (tzn wszystkie wcześniejsze wersje przed 2005 też)?

Celowo piszę, że v. 2005, bo na tym forum doczytałem, że wersje 300x są jakieś trefne.
Jeśli ktoś mógłby ewentualnie zaproponować najlepszą z wersji to byłbym wdzięczny i skąd ją wziąć ,bo na stronie Samsunga starsze niż 300x nie są już dostępne?
 
Ostatnia edycja:

komar12

New member
oto skrypcik
Kasowanie miniatur

Kasuje wszystkie katalogi z miniaturami.


ps.
Jesli jest ktos zainteresowany to moge napisac skrypcik umozliwiajacy przegladanie miniatur w media playerze jak i calej zawartosci pamieci TV. Oczywiscie tylko te pliki jakie rozpozna mediaplayer.


ps.
ciekawe do czego potrzebne sa pliki w katalogu /database/
oba pliki maja u mnie po 1MB.


Czy na nasze TV "napisal" ktos filesystem unionfs?
Przydaloby sie do "wirtualnej" zmiany nazw plikow na plytach CD/DVD


Witam.Można prosić o odświeżenie linku do pobrania?
 
witam , pytam bo dawno tu nie wchodziłem czy jest już mozliwośc oglądania z pendriva filmów ze ścieżką audio DTS? czy nadal muszę przerabiać na AC3?
 

dervish

New member
Jak radzicie sobie z trzaskami generowanymi przez stygnącą obudowę długi czas po wyłączeniu telewizora ?

Miałem wymieniana płytę głowną. Pytałem wówczas serwisanta o te trzaski. Powiedział, że to powszechna przypadłość plastikowych obudów. Poradził, żeby poeksperymentować ze śrubkami. Może ktoś z was na drodze doświadczalnej opracował jakąś metodę skręcania obudowy? Podokręcałem śruby na maksa ale trzaski się nie zmniejszyły. Przed wymianą płyty głównej trzaski miały większą częstotliwość ale były cichsze. Teraz są rzadsze ale za to głośniejsze.
 

deywies

New member
Bez reklam
a co ma plyta glowna do trzaskow obudowy?

Moze sprobuj czyms obkleić obudowę w miejscu najmocniejszego nagrzewania.
Oczywiscie cos co odprowadza cieplo :p

albo wykrec wszystkie sruby (zostaw dwie). Byle by sie trzymalo, a mialo jak najmniej naprężeń.

sposobow jest sporo
 

dervish

New member
a co ma plyta glowna do trzaskow obudowy?

sposobow jest sporo

Nie płyta głowna tylko wymiana plyty głównej. Chodziło mi o to, że przy okazji wymiany na nowo wkręcono śrubki i w związku z tym zmieniła się charakterystyka trzasków.

Trochę eksperymentowałem. Wykręcenie albo nawet większe odkręcenie narożnych śrub jest niewskazane gdyż skutkuje to nierównomiernym naświetlaniem matrycy w pobliżu rogów ekranu (pojawiają się jaśniejsze plamy). Póki co zmniejszyłem dosyć znacznie głośność trzasków poprzez całkowite odkręcenie śruby znajdującej się w samym centrum obudowy i poluzowanie środkowej śruby w górnej krawędzi obudowy. Zmniejszył się również czas występowania trzasków. Poprzednio trwało to ok 1.5 godziny teraz ok 30-40 min od chwili wyłączenia telewizora.
 

MiNos

New member
Witam,
może mi ktos powiedzieć czemu w plikach mkv po konwersji dzwięku z dts do ac3 (popkorn-em) dźwięk jest cichy? Przy odtwarzaniu w laptopie wszystko brzmi inaczej - głośniej.
 
Do góry