Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pucpuc

New member
Też bym najchętniej zostawił Watchdog na ON, ale tu zalecają zmienić: Repair TV from u-boot - SamyGO
Cytat:
"Settings in Service menu are set before TV broke - do it now, if your TV isn`t broken - insurance for future :)
Enter Service Menu ( quickly push [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER] on your remote control )
Change setting for your RS232C interface to "debug" ( Control -> Sub Option -> RS-232 Jack -> [ Debug | UART | Logic ] )
Change setting for Watchdog to "off", so that the device doesn't reboot while you are in uBoot menu ( Control -> Sub Option -> Watchdog -> [ on | off ] ) "
Jak więc lepiej mieć "na przyszłość"...?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Też bym najchętniej zostawił Watchdog na ON, ale tu zalecają zmienić: Repair TV from u-boot - SamyGO
Cytat:
"Settings in Service menu are set before TV broke - do it now, if your TV isn`t broken - insurance for future :)
Enter Service Menu ( quickly push [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER] on your remote control )
Change setting for your RS232C interface to "debug" ( Control -> Sub Option -> RS-232 Jack -> [ Debug | UART | Logic ] )
Change setting for Watchdog to "off", so that the device doesn't reboot while you are in uBoot menu ( Control -> Sub Option -> Watchdog -> [ on | off ] ) "
Jak więc lepiej mieć "na przyszłość"...?

Używanie aplikacji SamyGo z content library nie uszkodzi twojego TV,a ta opcja musi być wyłączona jeżeli będziesz musiał się podłączać przez RS-232 żeby naprawić uszkodzony soft.
 

pucpuc

New member
Używanie aplikacji SamyGo z content library nie uszkodzi twojego TV,a ta opcja musi być wyłączona jeżeli będziesz musiał się podłączać przez RS-232 żeby naprawić uszkodzony soft.

To czy w tym układzie (przy włączonym Watchdogu) jest sens z przestawiania portu RS-232 na debug?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
To czy w tym układzie (przy włączonym Watchdogu) jest sens z przestawiania portu RS-232 na debug?

Raczej nie, bo te dwie opcje są ze sobą ściśle powiązane. Ja osobiście nie przestawiałem tych opcji, bo nie planuje awarii TV. Używam tylko samby i kilku innych aplikacji SamyGo (DCA, aspect ratio), a te raczej nie uszkodzą TV.
Zrobisz jak będziesz uważał, dla świętego spokoju możesz je przestawić tak jak zalecają, tak na "w razie czego"
 

adam6150

New member
you tube

Kochami pomocy! Napiszcie czy ten model (650) ma you tub? mam 32-calowe cacko które stało pare miesięcy w pudle. Teraz sprzedaje i nie wiem co powiedzieć kupcowi.
 

pucpuc

New member
Raczej nie, bo te dwie opcje są ze sobą ściśle powiązane. Ja osobiście nie przestawiałem tych opcji, bo nie planuje awarii TV. Używam tylko samby i kilku innych aplikacji SamyGo (DCA, aspect ratio), a te raczej nie uszkodzą TV.
Zrobisz jak będziesz uważał, dla świętego spokoju możesz je przestawić tak jak zalecają, tak na "w razie czego"

Myślę, że masz rację - bardziej flustrująca dla mnie była konieczność odłączania z prądu zawieszonego telewizora przy próbie wczytania w Media Playerze przerobionego z mov na mp4, niepoprawnego pliku filmowego (z aparatu Canona). Wróciłem do standardowych ustawień Watchdoga / portu RS i telewizor w takiej sytuacji znowu sam się restartuje. Zauważyłem, że restart często następuje również w przypadku niewłaściwej kolejności jednoczesnego wczytania kilku aplikacji SamyGo. Nigdzie o tym nie doczytałem, ale ja zawsze stosuję zasadę wczytania nagrywarki PVR lub PVR+ jako ostatniej. Sambę (jeśli potrzebna) wczytuję jako przedostatnią, a wcześniej inne, typu Aspect Ratio i Bigger Yellow Font. Nie wiem jak zachowuje się z innymi aplikacja SamyGo DCA v0.2 - stosuję ją dopiero od kilku dni. Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym zwiazane, to proszę podzielcie się nimi.
 

korfu01

New member
Może ktoś pomoże jak przejść z softu 3001.1 na ten stary. Próbowałem z Paczki powrót do softu 2005 ale nic nie pomogło, jestem laikiem więc chodzi mi o prosty sposób nie potrafie i nie znam się na programowaniu i języku programisty. Ale może komuś się udało albo może ktoś opisze bardzo dokładnie precyzyjnie aby laik zrozumiał. Proszę o pomoc.


Pobawiłem się z tej strony
wiki.samygo.tv/index.php5/Forced_revert_back_to_older_firmware#Force_firmware_back_.28FFB.29

i jedyne co mi sie udało to powrót do softu 3000.2 -- data obecnej wersjo to 21.04.2010 mam jeszcze możliwość powrotu do 3001.1 ale w żaden sposób nie mogę na wcześniejsza.
 
Ostatnia edycja:

baasior

New member
Ciche dialogi

Witam
Mam problem z cichym dźwiękiem jak oglądam filmy z dysku usb z dźwiękiem ac3 przez wieżę SONY mhc-bx7 Kupi Sprzedam | Wiea Sony MHC-BX7 . Co dziwne jak podłączyłem lapka do tv przez hdmi i włączyłem jakiś film z ac3 to wieża grała aż miło, dialogi głośne, słychać elegancko każdy szmer itp a przez dysk niby jakość jest dobra ale dźwięk wyciszony i wytłumiony. Wieże mam podłączoną do tv euro i chincze do wieży. Naprawdę potrafi bardzo ładnie grać. Jeśli ktoś wie o co chodzi i co z tym zrobić proszę o pomoc.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
Mam problem z cichym dźwiękiem jak oglądam filmy z dysku usb z dźwiękiem ac3 przez wieżę SONY mhc-bx7 Kupi Sprzedam | Wiea Sony MHC-BX7 . Co dziwne jak podłączyłem lapka do tv przez hdmi i włączyłem jakiś film z ac3 to wieża grała aż miło, dialogi głośne, słychać elegancko każdy szmer itp a przez dysk niby jakość jest dobra ale dźwięk wyciszony i wytłumiony. Wieże mam podłączoną do tv euro i chincze do wieży. Naprawdę potrafi bardzo ładnie grać. Jeśli ktoś wie o co chodzi i co z tym zrobić proszę o pomoc.
AC3 to zazwyczaj dźwięk DD 5.1 a twoja obecna konfiguracja pozwala tylko na odtwarzanie dźwięku stereo. Z lapka zagrało lepiej, bo TV robi downmix dźwięku DD 5.1 podanego na wejście HDMI do stereo, nawet na wyjściu optycznym byłoby stereo.
 

baasior

New member
AC3 to zazwyczaj dźwięk DD 5.1 a twoja obecna konfiguracja pozwala tylko na odtwarzanie dźwięku stereo. Z lapka zagrało lepiej, bo TV robi downmix dźwięku DD 5.1 podanego na wejście HDMI do stereo, nawet na wyjściu optycznym byłoby stereo.

Dzięki za odpowiedź, ale to powiedz mi dlaczego raz zdarzył się film z ac3 który normalnie odtwarzał dźwięk bez wytłumienia. I w ogóle jak to przerabiać żeby było dobrze z dts-u. Może być nawet na mp3 bo i tak gra super wtedy.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź, ale to powiedz mi dlaczego raz zdarzył się film z ac3 który normalnie odtwarzał dźwięk bez wytłumienia. I w ogóle jak to przerabiać żeby było dobrze z dts-u. Może być nawet na mp3 bo i tak gra super wtedy.

Czasami w AC3 są zapisane tylko dwie ścieżki, może taki ci się wtedy trafił film. Ściągnij sobie popcorn mkv audio converter, możesz nim przerabiać DTS do AC3 a nawet robić downmix do stereo, co przy twoim sprzęcie byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem.
 

baasior

New member
Czasami w AC3 są zapisane tylko dwie ścieżki, może taki ci się wtedy trafił film. Ściągnij sobie popcorn mkv audio converter, możesz nim przerabiać DTS do AC3 a nawet robić downmix do stereo, co przy twoim sprzęcie byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem.[/QUOTE]

Mam ten program zawsze przerabiam nim dts na ac3 zeby był dźwięk. Zrobiłem jak pisałeś downmix do stereo tym programem i powstała ścieżka ac3 2channels co dało małą poprawę praktycznie nie zauważalną. Najlepszym rozwiązaniem by było chyba przerabianie dtsu na mp3 tylko nie wiem jak to zrobić.
 

grafixonline

New member
pentagram hornet

Gdyby ktoś chciał mieć wifi bez kabli to potwierdzam działanie pentagrama który osobiście przetestowałem na swoim B650,działa wyśmienicie.
Wykrywa jako samsunga:)

Pytać o ten z 5 letnia grwarancją na sklep. kg .net
 

sebek76

New member
Jak ktoś jest chętny to Sprzedam Wiraless Lan 300 Mbps Hama 2740 która działa na 100% w modelu B651 jak coś pisać na GG 4926773
 

sebek76

New member
Hama 62740 Wireless Lan 300Mbps Samsung TV (2191968259) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zapraszam do licytacji
 

abin

New member
Witam.

Odgrzewam temat odtwarzania muzyki z komputera za pośrednictwem TV przez sieć oczywiście.
Czy ktoś wymyślił już jakiś sposób na brak wygaszacza ekranu w TV?
Druga sprawa - z jakiego playera korzystać bo WIN MP 11 jak odtwarzam na TV to nie mogę w playliście ustawić losowego wybierania utworów a na tym bardzo mi zależy... Jak na razie robię to za pośrednictwem playera z telefonu ale to jak chwytanie lewego łokcia prawą ręką...

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdr.
 

baasior

New member
Witam
Mam okazję zamienić mojego le37b651 na ue40d5000 z dopłatą 150zł . Wiadomo że tych modeli jest pełno i czy czasem nie nadzieję się na minę:) Wiadomo led i troszke większy, ale jak tam z matrycą itd. Po prostu czy opłaca mi się wymienić. Dzięki.
 
Do góry