Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

domelli

Member
Witam
Koledzy, czy ktos z was zauważył że jet problem przy przełączaniu kanałów z tunerów opticuma? dotyczy to tylko serii b650 i 651. Sprawdzone na pirmie 9600 TS i 9600 mini. Zdecydowanie przy przełaczaniu słychac "strzały", mocno to irytujące, zmiana softu nic nie dała. na innych odbiornikach jest OK, na nowszym samsungu jest także ok, więc to ewidentnie wina tej serii, bo kable hdmi także wykluczyłem.
Ktos może to potwierdzić z Was ?
 

nobange

New member
witam. napisałem oddzielny temat z tym problemem, ale nikt nie odpisuje wiec pytam tutaj.
mam 2 filmy w mkv, żaden z nich nie działa
full hd, 23,976 kl/s , HighL4.1, AVC, 11,8 Mb/s
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
audio AC3 wiec sie nie martwię. Dlaczego telewizor nie chce odtworzyć pliku? załączam dokładny log z mediainfo:

Sprawdź kompresję nagłowka przede wszystkim. Mkvmege na karcie Extra options > Compression ma byc "none" dla każdej ścieżki.
 

moulder

New member
Witam. Jaka będzie pasować najtańsza karta usb wi-fi w standardzie g lub n do tego tv? Czy muszę instalować jakieś dodatkowe sterowniki samygo? Jest ponad 700 stron stron tematu i nie mogę znaleźć odpowiedzi....
 

marioximus

New member
Koledzy, czy jest możliwość ustawienia domyślnego dźwięku na POLSKI? Chodzi o to, że np. TVN w piątki wieczorem nadaje filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową i ona uruchamia się domyślnie. Żeby zmienić na POLSKI, trzeba wchodzić do MENU, DŹWIĘK... itd. Po wyłączeniu i powtórnym załączeniu TV znów jest tak samo. Jest to trochę irytujące :|
Co z tym zrobić?

Dzięki
 
Ostatnia edycja:

marioximus

New member
Nie, menu > zakładka ustawienia > jezyk i tam masz preferencje

Kolego, tak jak piszesz, to ustawia się język MENU i oczywiście jest ustawiony POLSKI. Spróbuj sobie w piątek, na wieczornym filmie w TVN (bo tylko TVN póki co tak nadaje) ustawić język polski, wyłącz TV i załącz. Zobaczysz, że znowu będzie oryginalny, czyli angielski.
Zna ktoś sposób jak to zmienić?
 

deywies

New member
Bez reklam
To ja nie wiem co Ty masz. Ja moge ustawic owszem jezyk menu, ale także podstawowy jezyk dzwieku, podstawowy jezyk napisow................

I z tego co pamietam to zawsze mialem filmy w tvn domyslnie po polsku
 

wilk1961

New member
Witam, nie było mnie tu dawno bo nie miałem problemów ze swym tv B651. Ale ostatnio zaczyna mnie drażnić, po prostu się włącza w nocy i nie wiem czy samoczynnie czy coś jest ustawione. Przejrzałem wszystko, nic nie mam zaprogramowane, wyłączniki/włączniki czasowe powyłączane tzn. ustawione na wyłącz i dzisiaj się znowu załączył. Włącza się na tym kanale na którym wieczorem zostaje wyłączony z pilota. Nie wiem o co tu kaman, może jakieś sugestie. Może zaczyna szwankować.
 

wilk1961

New member
Użyłem opcji ,,szukaj,, i chyba znalazłem rozwiązanie. Być może ktoś :niewiem: grzebał w ustawieniach bo była ustawiona opcja aktualizacji oprogramowania na 2 godziny po wyłączeniu tv. To rada z innego tematu więc ustawiłem na wył. i zobaczymy czy się dzisiaj włączy. :grin:
 

tweggy

New member
Witam,mam jeden film matroske i nie widzi mi go w pc share ,pierwszy raz mi sie zdarzylo a roznej masci filmy do tej pory mialem i matroske tez,w czym moze byc problem?
 

przemolowski

New member
Serwer samba na routerze nie chce działać le40B651

Napotkałem na problem z działaniem samby. Aktualnie mam uruchomiona sambę na routerze (podpiety dysk twardy do routera).
Serwer działa poniewaz bez problemu laczę się do niego z komputera. Mam zmapowany dysk sieciowy wiec widze go prawie jak dysk. Problem w tym że na TV nic takiego sie nie pojawiło. Zainstalowały sie rozszerzennia UPNp, virtual usb itp i nie ma sladu samby. Co robie nie tak?
 

pucpuc

New member
Jak pewnie większości z Was, skończyła mi się dwuletnia gwarancja na telewizor. Postanowiłem więc odblokować sobie w menu serwisowym możliwość kopiowania aplikacji SamyGo do pamięci wewnętrznej. Zrobiłem to wg postu, który napisał kiedyś tdx:
“ TV is off
Enter Service Menu ( quickly push [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER] on your remote control )
Change setting (Control -> Sub Option -> Wiselink Write -> On<-off)
Change setting (Control -> Sub Option -> Watchdog -> Off<-on)
Change setting (Control -> Sub Option -> rs232 -> debug<-UART-Logic)
Power off TV [POWER]
to żeby można było zapisywać w pamięci TV"
Wszystko przebiegło bez problemów, mam tylko wątpliwość odnośnie bezpieczeństwa wyłączenia "Watchdoga". Czy skutkiem tego będzie zjawisko, że telewizor nie będzie restartował się przy jakimś błędzie (albo przepełnieniu bufora pamięci) jak bywało do tej pory? Pytam, bo wgrałem do pamięci telewizora aplikację SamyGo DCA v.03 (DTS) i takie zjawisko "zawieszenia" przy jej uruchomieniu u mnie wystąpiło. Musiałem telewizor odłączyć z prądu. Potem doczytałem, że lepiej wgrać DCA v.02 i ta aplikacja już działa mi bez zarzutu.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
U mnie watchdog jest na ON i też można kopiować do pamięci TV, wszystkie aplikacje od SamyGo działają poprawnie.
DCA v0.3 u mnie też zawieszała tv, więc zostałem przy v0.2


Napotkałem na problem z działaniem samby. Aktualnie mam uruchomiona sambę na routerze (podpiety dysk twardy do routera).
Serwer działa poniewaz bez problemu laczę się do niego z komputera. Mam zmapowany dysk sieciowy wiec widze go prawie jak dysk. Problem w tym że na TV nic takiego sie nie pojawiło. Zainstalowały sie rozszerzennia UPNp, virtual usb itp i nie ma sladu samby. Co robie nie tak?
A próbowałeś starszej wersji SamyGo extensions, bo u mnie ta nowa nie chciała działać ani z WinXP, ani z Win7 64bit. http://sourceforge.net/projects/sam...ases/SamyGO All Extensions v0.02.zip/download
 
Ostatnia edycja:
Do góry