Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

daytek1

New member
Witam koledzy
Mam pytanie jak zgrać listę kanałów z TV LEB 651 na pena?
Po podłączeniu pojawiami sie tylko menu odnośnie aktualizacji firmware,content library i nic więcej .
Oczywiście wciskam przycisk vol- i enter ale nic się nie dzieje
Pozdrawiam
 
witam po długiej przerwie na hdtv

mam pytanie, czy coś się zmieniło w kwestii zmiany widoku plików np z dysku podpiętego pod usb w B650/651 ??

pytam się, gdyż przeglądając dużą ilość plików menu kołowe jest straszne (np w C650 jest coś na wzór okien w windowsa co znacznie ułatwia przeglądanie i szukanie konkretnego pliku/filmu)
 

daytek1

New member
Dzięki SATAn,ale właśnie o to chodzi,że robiąc wszystko jak w opisie nic mi się nie pojawia tzn. takie menu aby można było zapisać listę kanałów na pena...

Zapisywanie listy kanałów:
--- Po co martwić się utratą ustawienia kanałów, skoro można je zapisać na pendrive, a następnie odtworzyć? Oto jak to
się robi:
1. wsadzamy pendrive (FAT!!!) do gniazda USB w TV
2. wciskamy szybko przycisk ściszania (VOL-) a następnie przytrzymujemy ENTER przez ok.10s.
3. pojawia się menu "Channel Import/Export", z którego wybieramy polecenie "TV to USB" i czekamy na wykonanie i
potwierdzenie.
4. bezpiecznie odłączamy pendrive lub gasimy TV.
Jeśli chcemy przywrócić kopię kanałów, postępujemy tak samo, z tą różnicą, że w pkt.3 wybieramy polecenie odwrotne,
tj. "USB to TV"
 

szuineg

New member
Dzięki SATAn,ale właśnie o to chodzi,że robiąc wszystko jak w opisie nic mi się nie pojawia tzn. takie menu aby można było zapisać listę kanałów na pena...

Zapisywanie listy kanałów:
--- Po co martwić się utratą ustawienia kanałów, skoro można je zapisać na pendrive, a następnie odtworzyć? Oto jak to
się robi:
1. wsadzamy pendrive (FAT!!!) do gniazda USB w TV
2. wciskamy szybko przycisk ściszania (VOL-) a następnie przytrzymujemy ENTER przez ok.10s.
3. pojawia się menu "Channel Import/Export", z którego wybieramy polecenie "TV to USB" i czekamy na wykonanie i
potwierdzenie.
4. bezpiecznie odłączamy pendrive lub gasimy TV.
Jeśli chcemy przywrócić kopię kanałów, postępujemy tak samo, z tą różnicą, że w pkt.3 wybieramy polecenie odwrotne,
tj. "USB to TV"

Mnie się udało za 10 razem i od tej pory już umiem :p
Próbuj. Najpierw ściszanie raz (patrz na mrugnięcie diodki) a potem enter i trzymasz. Uda ci się;-)
 

daytek1

New member
Mam nadzieje soft mam 2005,a listę próbuje zapisać chyba poraz setny.Zaraz po podłączeniu pena wyskakuje mi standardowe menu te z możliwością aktualizacji softu i content library to je zamykam i próbuje klawisz volume"-" i enter i nic :(
 

tribon

New member
Używam SamyGo Extensions do łączenia się poprzez Samba z komputerem na którym znajdują się katalogi z filmami. Mam problem ponieważ te katalogi przeglądane poprzez TV nie "odświeżają" się wraz ze zmianami na komputerze. Czyli pewnych katalogów już nie mam na komputerze a mogę do nich wchodzić przez TV. Oczywiście po próbie uruchomienia pliku wyskakuje błąd. Jest to uciążliwe ponieważ zrobiłem porządki na komputerze i teraz mam problem aby coś odnaleźć poprzez TV. Zna ktoś sposób na odświeżenie wszystkich linków pomiędzy komputerem a TV?
 

chylo

New member
witam. napisałem oddzielny temat z tym problemem, ale nikt nie odpisuje wiec pytam tutaj.
mam 2 filmy w mkv, żaden z nich nie działa
full hd, 23,976 kl/s , HighL4.1, AVC, 11,8 Mb/s
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
audio AC3 wiec sie nie martwię. Dlaczego telewizor nie chce odtworzyć pliku? załączam dokładny log z mediainfo:
 

Attachments

  • hd.txt
    4 KB · Wyś: 132

pedro_78

New member
Bez reklam
Używam SamyGo Extensions do łączenia się poprzez Samba z komputerem na którym znajdują się katalogi z filmami. Mam problem ponieważ te katalogi przeglądane poprzez TV nie "odświeżają" się wraz ze zmianami na komputerze. Czyli pewnych katalogów już nie mam na komputerze a mogę do nich wchodzić przez TV. Oczywiście po próbie uruchomienia pliku wyskakuje błąd. Jest to uciążliwe ponieważ zrobiłem porządki na komputerze i teraz mam problem aby coś odnaleźć poprzez TV. Zna ktoś sposób na odświeżenie wszystkich linków pomiędzy komputerem a TV?
Z takim czymś się jeszcze nie spotkałem, po usunięciu katalogu z filmem w kompie, wystarczy że wyjdę i wejdę ponownie w katalog z filmami na tv i już go tam nie ma. Używam starej wersji SamyGo Extensions tej z kolorowymi paskami. Mam natomiast inny problem, bo nie wszystkie foldery udostępnione wyświetlają mi się w TV, próbowałem już mieszać z uprawnieniami przy udostępnianiu, ale to nic nie pomogło.
witam. napisałem oddzielny temat z tym problemem, ale nikt nie odpisuje wiec pytam tutaj.
mam 2 filmy w mkv, żaden z nich nie działa
full hd, 23,976 kl/s , HighL4.1, AVC, 11,8 Mb/s
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
audio AC3 wiec sie nie martwię. Dlaczego telewizor nie chce odtworzyć pliku? załączam dokładny log z mediainfo:
Przepuść ten film przez mkvmerge i na pewno ruszy, też tak miałem parę razy. A problem tkwi, o ile dobrze pamiętam w kodowaniu nagłówka czy coś takiego, było o tym w tym temacie i w wątku o serii C650.
 
Do góry