Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Credens

New member
Czy jest mozliwe zmienic czas wyswietlania paska informacyjnego spod przycisku "info"? Teraz wyswietla sie przez ok. 5sek.,chcialbym zmniejszyc na 1 sek.
Moze jest to gdzies w menu serwisowym?
 

moras86

New member
Witam

Chciałbym przestawić sobie antenę na nadajnik Raszyn (może częściowo też PKiN).

Mam małą prośbę do posiadaczy Samsunga B650 z okolic Warszawy. Mógłby ktoś z Was przesłać mi listę kanałów z wszystkimi dostępnymi w DVB-T z nadajników Raszyna/PKiN MUX'ami (MUX1, MUX2, MUX3, ewentualnie Polsat HD oraz TVN HD).
Wystarczy sam plik map-AirD.

Instrukcja kopiowania listy kanałów dla laików - SamyGO ChanEdit - Chanel Editor - SamyGO

Z góry dzięki


PS: Na serwerze SamyGO umieściłem właśnie aktualizację mojej aplikacji Signal checker for DVB-T (v0.2)
- SamyGO • View topic - Check DVB-T signal strength via LAN. Possible?
LNUNb.png

 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
link nie działa

A i owszem. Raz działa, raz nie działa. Jeśli są problemy z wejściem na domenę samygo.tv, proponuję bezpośredni skok w pliki SourceForge:

SamyGO - Browse Files at SourceForge.net

PVR+ jest TUTAJ.


Kryzys czy co? Właśnie chciałem wysłać tę wiadomość, a forum HDTV.pl napisało mi:
The server is too busy at the moment. Please try again later. :?:
Poza tym problemy z linkiem do ostatniej strony na tym forum zauważyłem już dosyć dawno.
 

roberto369

New member
Chętnie bym z tego skorzystał, ale mam soft, który uniemożliwił instalowanie dodatków (chyba że to można zainstalować?), a trochę boję się robić downgrade.
 

czajoza4

New member
Nie ma co się bać robić downgrade. Ja zrobiłem wszystko DOKŁADNIE według instrukcji i się udało. Najlepiej skorzystać z tej gotowej paczki:)
 

yanusho

New member
Witam,
używam sobie z pełnym zadowoleniem aplikacji PVR+ i do pełni szczęścia brakuje mi tylko automatycznego uruchamiania tej aplikacji przy starcie TV. Przygotowałem sobie spatchowany firmware - w dwóch wersjach: SamyGo Patcherem i GeoPatcherem - który lepszy? Ale nie wiem jak potem sprawić aby aplikacje z ContentLibrary->Gry startowały automatycznie. Jak powinien wyglądać przykładowy skrypt i gdzie powinien być wgrany przez telnet? Przeszukałem forum ale nie znalazłem tak szczegółowych informacji. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 

moras86

New member
SamyGO patcher | autostart | SamyGO.sh | injectso | geoPatcher

Jeżeli użyjesz firmwaru zmodyfikowanego za pomocą SamyGO Patchera to zacznij od dodania telnetu do autostartu - http://wiki.samygo.tv/index.php5/SamyGO_Firmware_Patcher#Advanced_Mode

A następnie po poprawnym restarcie możesz wziąć się za startowanie skryptów. Gdy chcesz uruchamiać aplikacje typu PVR+ - czyli takie, które posiadają rozszerzenie '.so' - musisz zdecydować się na jedną z 3 obecnie dostępnych metod.
Ja używam najprostszej (co nie znaczy najszybszej i najbezpieczniejszej), czyli injectso - http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=6&t=862.
W zależności od miejsca gdzie umieścisz injectso i aplikację z PVR+ (uruchamianą przez loader.so) twój plik SamyGO.sh może wyglądać tak:

Kod:
#!/bin/sh

# Enable Telnetd
if [ `cat /proc/mounts | grep -c "/dev/pts"` -lt "1" ] ; then
        echo "telnetd Enabled"
        mount -t devpts devpts /dev/pts
        telnetd
else
        echo "/dev/pts is mounted"
fi

# Open back-door for fixing boot-loop situations
sleep 20            # Allow USB-stick to settle
USB="/dtv/usb/sda1" # USB mount-point

if [ -f $USB/usb.sh ];then
        echo "USB-File detected"
        $USB/usb.sh
        exit
else
        echo "Running Normal SamyGO Startup"
fi


# Tutaj umiesc skrypty startujace z TV

if [ -f /mtd_rwarea/bin/injectso ]; then 
    if [ -f /mtd_tlib/GGame/PVRplus/loader.so ]; then
        nice -n 19 /mtd_rwarea/bin/injectso `pidof exeDSP` /mtd_tlib/GGame/PVRplus/loader.so Game_Main /mtd_tlib/GGame/PVRplus/
    fi
fi

exit
Należy pamiętać również o nadawaniu uprawnień dla skryptów startujących oraz injectso.
Kod:
# chmod 755 /mtd_rwarea/SamyGO.sh

# chmod 755 /mtd_rwarea/bin/injectso
Należy także utworzyć katalog 'etc' wewnątrz 'mtd_rwarea' (przyśpieszy to uruchamiane aplikacji poprzez injactso):
Kod:
# mkdir /mtd_rwarea/etc
UWAGA! Należy pamiętać, że Linux inaczej obsługuje pliki tekstowe - chodzi głównie o znaki końca linii (gdy będzie ^M to znaczy, że zrobiłeś coś nie tak). Przed restartem upewnij się kilkukrotnie, czy skrypt wykonywalny zawiera poprawne ścieżki, warunki 'if' mają prawidłową budowę (warunek przed 'Then', ewentualne 'Else' oraz zakończenie 'fi').
Nie należy także umieszczać dodatkowych skryptów startujących powyżej miejsca, które oznaczone zostało w SamyGO.sh (niech to będzie dla was ostrzeżenie - http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=4&t=2950).
:!:

Nie odpowiadam za szkody jakie możecie sobie wyrządzić.


_____

Gdy zdecydujesz się na metodę od geo to opis znajdziesz tu - http://wiki.samygo.tv/index.php5/Autoloader_for_extra_exeDSP_plugins_%28B65x%29
 
Ostatnia edycja:

sebek76

New member
Karta sieciowa Pentagram Hornet 802.11n 300 Mbps (P 6132-07)

Witam posiadam TV Samsung LE40B651 T3WXXH firmware TCHL7DEUC-3001.1 moje pytanie czy ta Karta sieciowa Pentagram Hornet 802.11n 300 Mbps (P 6132-07) będzie działała z moim TV ewentualnie Edimax EW-7718UN lub D-Link Wirelss N USB DWA-140 proszę o odpowiedź :cry:

Ps. czy jest możliwość Downgrade z TCHL7DEUC-3001.1 do T-CHL7DEUC-2004.1
 
Ostatnia edycja:

SATAn_

New member
Bez reklam
Witam posiadam TV Samsung LE40B651 T3WXXH firmware TCHL7DEUC-3001.1 moje pytanie czy ta Karta sieciowa Pentagram Hornet 802.11n 300 Mbps (P 6132-07) będzie działała z moim TV ewentualnie Edimax EW-7718UN lub D-Link Wirelss N USB DWA-140 proszę o odpowiedź :cry:

Ps. czy jest możliwość Downgrade z TCHL7DEUC-3001.1 do T-CHL7DEUC-2004.1

DLink napewno ruszy.

Co do powrotu na starszy soft, masz w moim podpisie link na chomikuj do paczki ze wszystkim co potrzeba.

powodzenia
 

sebek76

New member
OK downgrade do T-CHL7DEUC 2005 się udało mam w domu też D-link DWL-G122 niestety TV go nie widzi takie pytanko co zyskałem robiąc downgrade z 3001.1 na 2005 ?
 

sebek76

New member
Który D-link działa z B651

DWA-140 Wireless N Mini USB Adapter (hardware B2)
DWA-140 Wireless N Mini USB Adapter (hardware B1)
 
Ostatnia edycja:
Do góry