Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

macin21

New member
Witam! a ja mam następujący problem. Dźwięk w filmie avi właćzonym w tv przez USB jest opóźniony w stosunku do obrazu,.na komputerze jest dobrze.
Szczegóły techniczne pliku:
Video
Długość 00:43:03
Szerokość klatki 624
Wysokość klatki 352
Szybkość danych 981kb/s
Całkowita szybkość transmisji 1134kb/s
Szybkość klatek 23 kl/s
Audio
Szybkość transmisji bitów 153kb/s
Kanały 2
Częstotliwość próbkowania 48 kHz

Wszystkie filmy z takimi szczegółami źle działają. Da się to jakoś rozwiązać?
 

kalambur

New member
Witam posiadam B651 już bez gwarancji, problem telewizor chodzi ładnie pięknie nie wiem tydzień, dwa dni trzy różnie - nagle robi się ciemny obraz a głos zostaje (telewizja N ) po odłączeniu dekodera to samo na naziemnej , to samo na dlna , to samo bez jakichkolwiek anten, hmm wyłączam go z prądu na ok godzinę telewizor znowu hula tydzień, dwa dni i tak różnie aż do powtórzenia się problemu. W czym jest problem ?
 

kalambur

New member
Zobacz czy obraz sie wyświetla, byc moze to tylko podświetlenie (inwerter).

Mógłbyś ciut bardziej wytłumaczyć , bo nie bardzo wiem co mam zrobić?
 

roberto369

New member
A ja mam jeszcze inny problem. Dzisiaj oglądając mecz na Canal+ Sport HD zauważyłem, że gdy jest szybsza akcja, piłkarze mają jakby poświatę, cień. To samo dzieje się, jak leci piłka - wygląda prawie jak kometa. Nie jest to problem z nadawcą, bo na Eurosport 2 HD było dokładnie to samo.

Opcję 100 Hz mam ustawioną 8-0.

Da się wyeliminować jakoś ten problem?

P.S. Wydaje mi się, że ten problem występuje tylko przy meczach, jakoś w filmach tego nie zauważam.
 

deywies

New member
Bez reklam
ech nie rozumiem czego nie rozumiesz :p

Jak zgaśnie sprawdź czy sama matryca pracuje, włącz mocne swiatlo latarke czy co tam wolisz i zobacz czy obraz jest wyswietlany. Jezleli widac ze cos tam sie wyswietla to padło podswietlenie matrycy (świetlówka, albo co bardziej prawdopodobne inwerter)


roberto369
To jest smużenie, coś normalnego w lcd
 

kalambur

New member
dobra sprawdzę to jak mi się zrobi, ale żona mówi mi że właśnie widać obraz jeśli to to co mówisz to duży jest problem ? koszt , wymiana, naprawa
 

deywies

New member
Bez reklam
Wymiana bardzo prosta, sam możesz to zrobić. Pytanie tylko skąd weźmiesz taki inwerter. Najlepiej zagadaj do serwisu samsunga może Ci to zrobią za niewielką sume, albo nawet za free
 

deywies

New member
Bez reklam
Nie, bo LED to też LCD tylko że z podświetleniem LED zamiast świetlówki.

W zależności od sygnału elektroniki i samej matrycy może być te zjawisko mniej lub bardziej to uciążliwe, ale wyeliminować tego raczej sie nie da.
 

sam650

New member
Hmm, skoro tak mówisz, to chyba trzeba się do tego przyzwyczaić. Chociaż zdziwiła mnie ta 'poświata' zawodników, chyba na lidze angielskiej tego nie ma.
LED rozwiązuje ten problem?

Nie wiem czy dobrze interpretuję określenie "poświata", bo brak jest fotki. W razie czego - sorry, ale dodam swoje 3 grosze.

To nie problem LCD czy LED a raczej problem kodowania cyfrowego sygnału. Kodowanie takiego obrazu jak trawa boiska piłkarskiego jest dosyć nieefektywne i powoduje, że taki obraz będzie wymagał więcej pamięci. A ponieważ pazerny nadawca (lub właściciel transpondera czy muxa) ogranicza pasmo, to siłą rzeczy musi pogorszyć jakość aby zmieścić obraz w zadanej przepustowości. Gdyby do telewizora doprowadzić obraz analogowy lub niekodowany obraz z dobrej kamery - okazało by się, że jest tylko "normalne" niewielkie smużenie LCD, a artefaktów wokół zawodników nie ma.

Podobne zjawisko można sobie zasymulować w komputerze próbując fotkę zapisywać w kółko w formacie stratnym JPEG z coraz większą kompresją.

Oczywiście obraz można popsuć na wielu etapach od kamery aż po telewizor, dlatego czasem może być trudno dojść dlaczego jest źle. Zaradzić temu można, ale jedynie od strony nadawcy.
 

pucpuc

New member
Pvr+ 3.0

Sam650 - wielkie dzięki za niesamowity Mikołajowy prezent w postaci PVR+ 3.0, dwa lata o czymś takim marzyliśmy - masz Człowieku talent! Programowanie nagrań, dodatkowe funkcjonalności klawisza source, wywołanie i skalowanie PIP, jego ukrywanie i nagrywanie w tle, skrócone menu - naprawdę sama przyjemność, czy możesz nas jeszcze czym zadziwić?
 

as1970

New member
Sam650 - wielkie dzięki za niesamowity Mikołajowy prezent w postaci PVR+ 3.0, dwa lata o czymś takim marzyliśmy - masz Człowieku talent! Programowanie nagrań, dodatkowe funkcjonalności klawisza source, wywołanie i skalowanie PIP, jego ukrywanie i nagrywanie w tle, skrócone menu - naprawdę sama przyjemność, czy możesz nas jeszcze czym zadziwić?

o co chodzi z tym PVR+ 3.0 gdzie to mogę poszukać
 

as1970

New member
jak załadować aplikacje jak mam tylko błyśnięcie obrazu ( czarny ekran ) a kiedyś miałem menu zainstaluj , usuń , uruchom co zrobiłem nie tak b651 pomocy
 
Do góry