Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

myca

New member
Może dałoby się napisać skrypt, który za naszym przyzwoleniem skasuje film, który już oglądneliśmy lub inny z listy - mało wygodne jest podłączanie dysku do kompa w celu skasowania. Tego mi brakuje... :)

Nie wiem jak ty, ale ja i zapewne większość użytkowników po zakupie tego "wspaniałego" telewizora ogląda filmy w HD, a te z racji swojego rozmiaru wymagają partycji ntfs, a te są montowane przez tv w trybie read only :(
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Myslalem ze jak polaczylem tv z ampli przez hdmi to dzwiek bedzie w pc share ale widze ze musialbym drugim kablem hdmi polaczyc tv z hdmi in w ampli,tak mi sie wydaje jesli nie chce sie uzywac innych kabli.Zalezy mi zeby miec dzwiek 5.1 przez pc share.
Te telewizory mają hdmi 1.3 które nie posiada zwrotnego kanału audio.
Nie rozumiem tylko jednego, czy brak dźwięku masz tylko oglądając filmy w sieci przez PC Share?
A gdy jest ustawione ,,Widok podstawowy", to w folderach, według czego jest sortowanie?
Wtedy jest alfabetycznie.
 

tweggy

New member
@pedro 78
rzeczywiscie,nie da sie przez hdmi,musialem podpiac optyka.Przez pc share udostepniam sobie foldery z filmami na kompie,teraz optyk przesyla mi dzwiek z tunera tv i pc share do amp natomiast wczesniej mialem tylko hdmi z amp do sat i to wystarczalo.Dzieki pedro za rozjasnienie sprawy
 

pedro_78

New member
Bez reklam
@zielony94

Po pierwsze nie pisz postów jeden po drugim, używaj opcji edytuj.
Po drugie, nie napisałeś dokładnie co się dzieje.
Po trzecie, SamyGO DCA służy tylko do dekodowania dźwięku DTS.
Domyślam się tylko że wywala ci napis o nieobsługiwanym kodeku video, lub coś podobnego, a problem tkwi w nowej wersji aplikacji mkvmerge v4.4.0, było już to omawiane na tym forum, musisz przekonwertować ten plik jeszcze raz przy pomocy starszej wersji mkvmerge.
 

zielony94

New member
ok dzięki, tak wyskakuje mi komunikat o niobsługiwanym kodeku video spróbuję skonwertować inna wersja samygo dce uzywam dlatego ze ten film ma dts, pozdrawiam
PS: Dziękuje bardzo teraz smiga jak talala :)
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
Witam!

Zobaczyłem u znajomego dziwną przypadłość na jego ekranie (46B650). Ciężko to wytłumaczyć, ale wygląda to jakby połowa ekranu świeciła troszeczkę ciemniej. Widać dokładnie pionową kreskę dokładnie po środku tak jakby była włączona funkcja demo. Najbardziej jest to widoczne na jednolitych jasnych i statycznych tłach. Niestety zepsułem mu trochę zmysły moim odkryciem bo on wcześniej tego nie zauważał...
Mam pytanie do znawców tego modelu czy ten typ tak ma? Jeżeli nie to czy warto reklamować? Dodam że TV ma równomiernie podświetloną matrycę i jest wolny od jakichkolwiek innych przypadłości.
Niestety nie znalazłem żadnej informacji na temat takiej wady a wątek jest dość obszerny!

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Fella

P.S.
Czy firma Samsung przysyła swoich serwisantów do domu??? TV kupiony w Euro AGD
P.P.S
Efekt widoczny na różnych źródłach i połączeniach
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
Hej jak wgrywacie te programy SamyGo moj TV ich nie widzi, probowalem Aspect Ratio i SamyGo Console a jak wrzucam na pendrive opowiadania czy przepisy to normalnie widzi je tv.
 

awkonin

New member
Jest sobie film o takich parametrach:

Ogólne
Format : AVI
Format/Informacja : Audio Video Interleave
Rozmiar pliku : 700 MB
Czas trwania : 1h 35 min.
Całkowita przepływność bitów : 1.025 Kb/s
Aplikacja zapisująca : VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release)
Biblioteka zapisująca : VirtualDubMod build 2540/release

Wideo
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Profil formatu : Advanced Simple@L5
Ustawienia formatu, BVOP : Tak
Ustawienia formatu, QPel : Nie
Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału
Ustawienia formatu, matryca : Default (H.263)
ID kodeka : XVID
ID kodeka/Wskazówka : XviD
Czas trwania : 1h 35 min.
Przepływność bitów : 888 Kb/s
Szerokość : 640 pikseli
Wysokość : 272 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.213
Rozmiar strumienia : 606 MB (87%)
Biblioteka zapisująca : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Wersja formatu : Version 1
Profil formatu : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo
Format_Settings_ModeExtension : MS Stereo
ID kodeka : 55
ID kodeka/Wskazówka : MP3
Czas trwania : 1h 35 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 124 Kb/s
Nominalna przepływaność : 144 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 84,9 MB (12%)
Wyrównanie : Wyrównane w przeplocie
Przeplot, czas trwania : 24 ms (0,58 klatka wideo)
Przeplot, czas wczytywania : 148 ms
Biblioteka zapisująca : LAME3.98r
Ustawienia kodowania : -m j -V 4 -q 2 -lowpass 17.5 --abr 144

Po chwili oglądania rozjeżdża się dźwięk z obrazem (dźwięk idzie szybciej). Im dłużej się ogląda tym oczywiście większy rozjazd. Jedynym sposobem jaki znalazłem (żeby w ogóle obejrzeć film) to co 5 minut robię stop, włączam film na nowo i wciskam niebieski guzik na pilocie.
Czy ktoś może wytłumaczyć mi czemu tak się dzieje i ewentualnie jak mogę temu zaradzić na przyszłość.
Pzdr
 

sznaucerowaty

New member
@zielony94

Domyślam się tylko że wywala ci napis o nieobsługiwanym kodeku video, lub coś podobnego, a problem tkwi w nowej wersji aplikacji mkvmerge v4.4.0, było już to omawiane na tym forum, musisz przekonwertować ten plik jeszcze raz przy pomocy starszej wersji mkvmerge.

Można tą wersją lub nowszą. Trzeba tylko w zakładce Extra options na liście Compression wybrać none dla każdego strumienia audio i video.
 

tweggy

New member
Chcialem obejrzec film przez pc share z dts wiec wgralem programik z dtsem do tv i sie okazuje ze nie wszystkie filmy da sie obejrzec z niektorymi jest ok a z jednym jest tak ze gra pierwsze pare sekund i koniec wylacza sie i laduje sie nastepny film,cos z tym filmem moze byc nie tak?
 

zielony94

New member
Można tą wersją lub nowszą. Trzeba tylko w zakładce Extra options na liście Compression wybrać none dla każdego strumienia audio i video.

Dzięki ale mam problem tylko z jednym filmem a mianowicie serialem Kompania Braci w FullHD
nawet jak przepuszczę go przez MKV Toolnix nie ma znaczenia jaki czy 4.0 czy 4.6 wcześniejsze wersje też próbowałem to i tak na TV wyskakuje "nieobsługiwany format (czy kodek) wideo
to są dane tego pliku może ktoś pomoże?
OgĂłlne
UniqueID/String : 199931785849321501767956582190697472842 (0x9669761914AE82A1998774FEE7B8E34A)
Pełna ścieżka : E:\Filmy\Band.Of.Brothers.2001.1080p.HDDVD.x264-hV\Band.Of.Brothers.2001.E01.Currahee.1080p.HDDVD.x264-hV\Band.Of.Brothers.2001.E01.Currahee.1080p.HDDVD.x264-hV.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 6,56 GB
Czas trwania : 1h 13 min.
Całkowita przepływność bitów : 12,8 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2007-08-19 17:12:24
Aplikacja zapisujÄ…ca : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Biblioteka zapisujÄ…ca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 2
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 13 min.
Przepływność bitów : 11,3 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.072 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Oryginalne proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitĂłw
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.229
Rozmiar strumienia : 5,66 GB (86%)
Biblioteka zapisujÄ…ca : x264 core 56 svn-667C
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-4:-4 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=4,6 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=11316 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / zones=100814,105322,b=0.15 / aq=1:0.3:15.0
Język : Angielski

Audio
ID : 1
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 13 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitĂłw
Rozmiar strumienia : 791 MB (12%)
Język : Angielski
 

pedro_78

New member
Bez reklam
niby fajnie ale tv pokazuje mi ze nie moze tej aplikacji uruchomic (starszej wersji tez)
Pewnie masz nowy firmware w TV.
tv obsługuje avc do poziomu 4.1, poza tym seria b nie obsługuje dts (no chyba że się coś zmieniło).
Profil High@5.1 tez pójdzie, przy rozdziałce 720p,a przy 1080p reframes nie może być większe niż... i tu właśnie nie pamiętam ile :-?,poza tym, jest już aplikacja która dekoduje DTS w TV.
 

zielony94

New member
Pewnie masz nowy firmware w TV.

Profil High@5.1 tez pójdzie, przy rozdziałce 720p,a przy 1080p reframes nie może być większe niż... i tu właśnie nie pamiętam ile :-?,poza tym, jest już aplikacja która dekoduje DTS w TV.
Dzięki zmieniłem fps na 30 i działa elegancko tylko strasznie długo sie robi jeden odcinek 4,5 gb jakieś 13 godzin:/ można jakoś szybciej to zrobić używam total video converter
 
Do góry