Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

jaro99

New member
apropo SamyGO i aplikacji z nim związanych - czy ktoś słyszał o udanej próbie streamingu video bądź radia internetowego via Internet (poprzez LAN)? Czytałem kilka wpisów na zagranicznych forach, że jakaś aplikacja potrafi stworzyć serwer na telewizorze, który zaciąga adresy telewizji bądź radia internetowego, czy ktoś może to potwierdzić?
 

szuineg

New member
apropo SamyGO i aplikacji z nim związanych - czy ktoś słyszał o udanej próbie streamingu video bądź radia internetowego via Internet (poprzez LAN)? Czytałem kilka wpisów na zagranicznych forach, że jakaś aplikacja potrafi stworzyć serwer na telewizorze, który zaciąga adresy telewizji bądź radia internetowego, czy ktoś może to potwierdzić?

Serwer to raczej wysyła transmisję.
Na wersję C jest widget "netplayer", jest wątek na forum.
Ale moim zdaniem należałoby zrobić wersję VLC playera na nasze tv i po problemie z większością zagadnień, można spróbować prosić ludzi z videolan o napisanie, ale raczej czarno to widzę bo za mało odbiorców.
 

moras86

New member
NetPlayerB | MPlayer | aplikację Content Library | widżety

Niedawno na rosyjskim forum zamieszczono port tego widżetu na nasze telewizory - NetPlayerB.

Pliki instalacji do pobrania - tutaj.



Widżet pozwala na odtwarzanie strumieni wideo (tv on-line). Niestety obecnie działa tylko Dance TV. Nowe stacje dodaje się w pliku videoList.xml.
Próbowałem wielu innych odnośników, ale na razie bezskutecznie.

Więcej info

____

Na tym samym forum znaleźć można również skompilowany odtwarzacz MPlayer - Link

5c8788cbc427d61c.png

Należy być z tym jednak bardzo ostrożnym, ponieważ jest to wersja określona mianem przed-alfy! :?.


kolego moras86 co się stało że nie aktualizujesz swojej stronki zaglądam codziennie na nią obowiązkowo i nic sie nie dzieje (...)
Nie mam zbytnio czasu na ciągłą aktualizację tej listy. Najnowsze wersję możesz znaleźć na stronach Wiki:
- aplikacje dla TV uruchamiane z menu Content Library
- aplikacje komputerowe współpracujące z naszymi TV
- aplikacje dla smartfonów/tabletów z systemem Android współpracujące z TV

Stronki te redaguje głównie ja, ale mogą to robić również inni. Dzięki temu są aktualne.


____

Tak przy okazji. Znalazłem ciekawą stronę z dużą ilością widżetów wyciągniętych z Samsunga Cxxx. Jeżeli jest ktoś chętny do sprawdzenia ich na naszych TV to zapraszam na - Index of ./dload/
 

markb

New member
Witam, który model wybrać LE40C530 za 1400zł nówka w sklepie czy LE40B620 za 1100zł rok używany. I czy obydwa modele czymś się różnią, który jest nowszy i który lepiej się rozbudowuje o te różne aplikacje samygo. TV użytkowany do cyfrowej telewizji.
 

jmahorow

New member
Markb:
Może zainteresuje Cię moja oferta kupna Samsung LE32B650 (czyli zajefajny model), posiadam go rok działa super. Świetny obraz i dźwięk. Zresztą szczegóły masz w wątku, więc nie ma sensu się powtarzać :)

Sprzedaje bo zmieniłem mieszkanie i do obecnego pokoju jest zdecydowanie za mały. Planuje kupić coś koło 46-50 cali.

Dodam, że TV kupiłem go w sieci Electro World w Warszawie, mam do niego wszelkie dokumenty, instrukcje, gwarancję samsung Polska, kable itp. Jeżeli potrzebne ci pudełko musiałbym je przywieźć do Wawy. Napisz do mnie na priva.

Pozdro
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Czy tylko u Mnie przy probie wyjscia z widgetu NetPlayerB TV robi czarny ekran i musze niestety wylaczyc TV ?

markb - bierz B650 od jmahorow roczny TV to nic a napewno bedzie bardziej zadowolony od modelu B620 czy tez tego C530.
 

markb

New member
Tak chętnie zobacze co to za model, 32 Samsunga mogę mieć od 500-600zl już nawet oglądałem jednak troszkę to malutkie, do pokoju dziecka mógłby być, to napisz ile chcesz.
 

as1970

New member
Niedawno na rosyjskim forum zamieszczono port tego widżetu na nasze telewizory - NetPlayerB.

Pliki instalacji do pobrania - tutaj.



Widżet pozwala na odtwarzanie strumieni wideo (tv on-line). Niestety obecnie działa tylko Dance TV. Nowe stacje dodaje się w pliku videoList.xml.
Próbowałem wielu innych odnośników, ale na razie bezskutecznie.

Więcej info

____

Na tym samym forum znaleźć można również skompilowany odtwarzacz MPlayer - Link

5c8788cbc427d61c.png

Należy być z tym jednak bardzo ostrożnym, ponieważ jest to wersja określona mianem przed-alfy! :?.



Nie mam zbytnio czasu na ciągłą aktualizację tej listy. Najnowsze wersję możesz znaleźć na stronach Wiki:
- aplikacje dla TV uruchamiane z menu Content Library
- aplikacje komputerowe współpracujące z naszymi TV
- aplikacje dla smartfonów/tabletów z systemem Android współpracujące z TV

Stronki te redaguje głównie ja, ale mogą to robić również inni. Dzięki temu są aktualne.


____

Tak przy okazji. Znalazłem ciekawą stronę z dużą ilością widżetów wyciągniętych z Samsunga Cxxx. Jeżeli jest ktoś chętny do sprawdzenia ich na naszych TV to zapraszam na - Index of ./dload/

dlaczego jak zainstaluje widget który działa a po wyłaczeniu tv i ponownym włączeniu go nie ma w widgetach tylko trzeba zainstalować go ponownie?
 

zapisek

New member
Hallo,
Mialbym pytanie,
Probowalem zainstalowac DCA
i Aspect Ratio na B650 CI+ (T-CHLCIPDEUC - 2006.0 )
Na moim CI dziala bez zarzutu a na CI+ sie nie udaje.
Jezeli u kogos to dziala, to prosze o podanie ktora wersja.
Na moim mam T-CHL7DEUC - 2005.0 i funktionuje.

Z gory dziekuje za odpowiedz.
zapisek
 

moras86

New member
NetPlayerB - problemy | aplikację Content Library dla CI+ | Aspect Ratio | DCA module

Czy tylko u Mnie przy probie wyjscia z widgetu NetPlayerB TV robi czarny ekran i musze niestety wylaczyc TV ?
Widżet ten posiada jedną wadę. Przy wyłączeniu widżetu wychodzisz do programu TV, ale kanał jest tak jakby "nieaktywny" (czarny ekran, nic nie słychać, ale TV działa).
Wystarczy przełączyć na inny program i po problemie. :p



dlaczego jak zainstaluje widget który działa a po wyłaczeniu tv i ponownym włączeniu go nie ma w widgetach tylko trzeba zainstalować go ponownie?
U mnie ten problem nie występuje. Ale jeżeli dotyczy to widżetu NetPlayerB to możesz spróbować rozpakować archiwum ZIP tego widżetu i w pliku config.xml dodać linijkę:
Kod:
<type>user</type>
Potem pakujesz jeszcze raz z tą samą nazwą i w pliku widgetlist.xml zmieniasz liczbę odpowiadającą rozmiarowi nowego archiwum.



Probowalem zainstalowac DCA i Aspect Ratio na B650 CI+ (T-CHLCIPDEUC - 2006.0)
Na moim CI dziala bez zarzutu a na CI+ sie nie udaje.
Po pierwsze NIE PISZ POGRUBIONĄ CZCIONKĄ! :evil:
Po drugie - STOSUJ POLSKIE ZNAKI! :evil:

A co do DCA i Aspect Ratio to sprawdź, które wersję próbujesz uruchomić. Ponieważ dodatki te występują w oddzielnych wersjach dla CI oraz CI+.
  • Aspect Ratio - w archiwum są dwa foldery (CI, CI+); zobacz pliki tekstowe
  • DCA module - rozpakowujesz archiwum na pena i po uruchomieniu menu zarządzania w Content Library widzisz dwie aplikacje (z czego jedna ma w nazwie CIP, czyli CI+)
 

norbid

New member
kilka widgetow

staram sie wgrac kilka widgetow za jednym razem, ale jakos nie wychodzi.
Kazdy pojedynczy widget z osobna instaluje sie poprawnie.
Dopisuje do widgetlist.xml w taki sposob (schemat):

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rsp stat="ok"><list>

<widget id="yyy">
......
</widget>

<widget id="xxx">
......
</widget>

itd

</list></rsp>


czy moglby ktos podeslac dzialajace archiwum z kilkowa wigdetami?
 

zapisek

New member
Po pierwsze NIE PISZ POGRUBIONĄ CZCIONKĄ!
Po drugie - STOSUJ POLSKIE ZNAKI!

A co do DCA i Aspect Ratio to sprawdź, które wersję próbujesz uruchomić. Ponieważ dodatki te występują w oddzielnych wersjach dla CI oraz CI+.

* Aspect Ratio - w archiwum są dwa foldery (CI, CI+); zobacz pliki tekstowe
* DCA module - rozpakowujesz archiwum na pena i po uruchomieniu menu zarządzania w Content Library widzisz dwie aplikacje (z czego jedna ma w nazwie CIP, czyli CI+)

Hallo,
dzieki za odpowiedź,
Po pierwsze - Przepraszam za grubą czcionkę, przy pisaniu nie dawało się zmienić.:?
Po drugie - Zmusiłeś mnie polską klawiaturę zainstalować.:bober:

do tematu:
Postepowałem jak w opisie. Wybrałem CIP.
w Content Library (dzieci) pokazało się DCA, bez możliwości instalacji.
Po starcie pokazuje się informacja, że nie niedostępne. :confused:
Na moim TV (CI) nie ma żadnych problemów.

pozdrowienia
zapisek
 

moras86

New member
widżety | aplikacje Content Library dla CI+ | kopiowanie aplikacji do TV | DCM module

staram sie wgrac kilka widgetow za jednym razem, ale jakos nie wychodzi.
Kazdy pojedynczy widget z osobna instaluje sie poprawnie.
Jeżeli postępujesz w/g tego schematu to powinno działać bezproblemowo.

Dla przykładu widżety RMF24 i TVN24:
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rsp stat="ok"><list>
    <widget id="TVN24">
        <title>TVN24</title>
        <compression size="869231" type="zip"/>
        <description></description>
        <download>http://192.168.1.17/Widget/TVN24_1_Europe_20101021.zip</download>
    </widget>
    
    <widget id="RMF24">
        <title>RMF24</title>
        <compression size="645374" type="zip"/>
        <description></description>
        <download>http://192.168.1.17/Widget/RMF24_1_Europe_20101021.zip</download>
    </widget>

</list></rsp>

Oczywiście musisz zmienić IP, zaś widżety (te w archiwach ZIP) muszą być w folderze 'Widget'.

Postepowałem jak w opisie. Wybrałem CIP.
w Content Library (dzieci) pokazało się DCA, bez możliwości instalacji.
Po starcie pokazuje się informacja, że nie niedostępne.
Na moim TV (CI) nie ma żadnych problemów.
Aplikację DCM module należy obowiązkowo skopiować do pamięci wewnętrznej TV (pendrive jest zbyt wolny). Przy wejściu do listy zarządzania Content Library i najechaniu na którąś z aplikacji na pendrivie powinna pojawić się podpowiedź (w pasku u dołu) z żółtym klawiszem, za pomocą którego można skopiować ją.
Widać to na przykładowych obrazkach (dotyczy innego programu, ale zasada ta sama): 1, 2, 3.

Jednakże w niektórych TV (np. moim) opcja kopiowania jest zablokowana. W takim przypadku można odblokować ją w menu serwisowym. Prawdopodobnie jest to poniższa opcja (chociaż pewności nie mam):

  • wejście do menu serwisowego poprzez szybkie wciśnięcie na pilocie kolejno - [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER]
  • zmiana opcji w tym menu: Control -> Sub Option -> Wiselink Write -> On
Sprawdź jeszcze dokładnie instrukcję instalacji w archiwum z tą aplikacją.
Jak będziesz miał dalej problemy to spróbuj starszych wersji, np. 0.1 (Restricted FW Release).
 
Ostatnia edycja:

zapisek

New member

Aplikację DCM module należy obowiązkowo skopiować do pamięci wewnętrznej TV (pendrive jest zbyt wolny). Przy wejściu do listy zarządzania Content Library i najechaniu na którąś z aplikacji na pendrivie powinna pojawić się podpowiedź (w pasku u dołu) z żółtym klawiszem, za pomocą którego można skopiować ją.
Widać to na przykładowych obrazkach (dotyczy innego programu, ale zasada ta sama): 1, 2, 3.

Jednakże w niektórych TV (np. moim) opcja kopiowania jest zablokowana. W takim przypadku można odblokować ją w menu serwisowym. Prawdopodobnie jest to poniższa opcja (chociaż pewności nie mam):

  • wejście do menu serwisowego poprzez szybkie wciśnięcie na pilocie kolejno - [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER]
  • zmiana opcji w tym menu: Control -> Sub Option -> Wiselink Write -> On
Sprawdź jeszcze dokładnie instrukcję instalacji w archiwum z tą aplikacją.
Jak będziesz miał dalej problemy to spróbuj starszych wersji, np. 0.1 (Restricted FW Release).

Dzieki za odpowiedź i rady.

Po odblokowaniu WiseLink udaje się kopiowć do TV :)

Będę próbował, które działą.
Które firmware do tego TV B650 CIP byś polecał ?

pozdrowienia
zapisek
 

norbid

New member
Jeżeli postępujesz w/g tego schematu to powinno działać bezproblemowo.
Dla przykładu widżety RMF24 i TVN24:
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rsp stat="ok"><list>
    <widget id="TVN24">
        <title>TVN24</title>
        <compression size="869231" type="zip"/>
        <description></description>
        <download>http://192.168.1.17/Widget/TVN24_1_Europe_20101021.zip</download>
    </widget>
    
    <widget id="RMF24">
        <title>RMF24</title>
        <compression size="645374" type="zip"/>
        <description></description>
        <download>http://192.168.1.17/Widget/RMF24_1_Europe_20101021.zip</download>
    </widget>

</list></rsp>

Oczywiście musisz zmienić IP, zaś widżety (te w archiwach ZIP) muszą być w folderze 'Widget'.

Najlepsze jest to za tak robilem i nadal nie dziela.
Wyglada to tak, ze TV wykrywa dwa widgety przy wgrywaniu (1/2) pierwszego.
Pokazuje sie tez nazwa drugiego, ale pasek postepu zatrzymuje sie w polowie.
Po pewnym czasie wylacza sie okienko ladowania, a dostepny jest tylko pierwszy wgrany widget.
Moze nalezy podac jakis dodatkowy argument do widgetlist.xml?
Moze ktos sprawdzic na swoim TV?
 
Do góry