Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

moras86

New member
Remote LAN Control (v0.6) - Desktop app

mam pytanie : czy na B651 mozna jakos zainstalowac iple??
Nie mamy tego plików tego widżetu wyciągniętych z modelu serii C, więc nie jesteśmy wstanie stwierdzić czy działa na B650.

____

Udostępniam nową wersję mojej aplikacji:
Remote LAN Control - Desktop app



Zmiany w wersji 0.6:

  • dodano drugi schemat dla innego modelu pilota do B650; numer kodowy modelu widoczny jest poniżej przycisków
  • naprawiono błąd występujący przy próbie ustawienia schematu dla B6000
  • usunięto kilka przycisków z sekcji Picture Mode [Tryb Obrazu] (kody klawiszy nie były obsługiwane przez TV)
  • dodano przycisk Sound Mode [Tryb Dźwięku]
  • dodano specjalny przycisk służący do powrotu z trybów pełnego ekranu PIP [Full mode 1/2]
  • dodano przycisk z sekwencją klaiwszy do przełączania pomiędzy głośnikami wbudowanymi i zewnętrznymi
  • udostępniono możliwość tworzenia przez użytkownika własnej sekwencji wciskania klawiszy z obsługą do 10 kodów (domyślnie ustawiony jest schemat do przełączania pomiędzy ścieżkami językowymi w programach z DVB; w Polsce np. TVN i TVN7)
  • gdy użyty zostanie jeden z przycisków sekwencji to aplikacja pokazuje pasek postępu oraz wizualnie symuluje wciskanie odpowiednich klawiszy
  • małe przyciski do szybkiego przełączania kanałów mogą być ukrywane/pokazywane
  • opcja do wyświetlania okienka informacyjnego na ekranie TV zawsze gdy zmienia się kanały z pomocą przycisków CH+ / CH-
  • opcja dla alternatywnej sekwencji przy sprawdzaniu sygnału DVB-T
  • zmiany w oknie błędu; użytkownik może teraz wyjść z programu po wystąpieniu błędu
  • małe zmiany dla okien przycisków Power OFF oraz błędu konfiguracji
  • usunięto przyciski minimalizacji z okna Konfriguracji
  • dodano odnośniki do stron Wiki umożliwiających pobranie aplikacji dla TV oraz sprawdzenia nowej wersji Remote LAN Control - Desktop app (dostępne z poziomu podmenu kontekstowego)
  • mała zmiana w menu kontekstowym (obecnie działa tylko przy naciśnięciu prawego przycisku na obrazku tła aplikacji
  • zmodyfikowano funkcje odpowiadającą za restartowanie aplikacji (podziękowania dla użytkownika juzis28)
  • teraz gdy brakuje pliku konfiguracyjnego aplikacja uruchamia się z aktywnym oknem Konfiguracji
  • ustawiono maksymalną kompresję podczas kompilacji
  • dodano informację do pliku wynikowego .exe
  • parę drobnych zmian/poprawek...
  • utworzono plik dokumentacji - readme.txt


Pobierz: Remote LAN Control
File size: 1,37 MB
(Zawiera źródło AutoIt oraz biblioteki niezbędne do kompilowania tego programu)

Pozdrawiam ;)
moras86
 
Ostatnia edycja:

Ryszard48

Member
Pytanie do twórcy tej aplikacji moras86


1.Czy jest możliwość aby Remote LAN Control był obsługiwany bezpośrednio z USB.

2.Czy da się zrobić coś takiego aby aktualny czas (godzina i minuta ) były wyświetlane na ekranie TV.



5846d1296693229-samsung-seria-b650-32b650-37b650-40b650-46b650-test-opinie-wszystko-o-serii-images-jpg



3.Czy jest możliwość, bezpośrednie przełączanie jednym przyciskiem funkcji PIP na aktualny program oglądany na TV(czyli zamiana oglądanego programu)
 
Ostatnia edycja:

zapisek

New member
Mialbym tez pytanie do moras86.

szukam aplikacji zeby przychodzace telefony
z Fritzbox 7270 byly wyswietlane na Samsungu B650.
Wiem ze to juz istnieje i dziala.
Niestety opisy
dosyc skomplikowane i po angielsku a w szkole uczyli rosyjskiego.:x
Szukam latwiejszej instalacji a najlepiej gotowego kpl softu.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz ;) :blagam:

zapisek
 

norbid

New member
Pytanie do twórcy tej aplikacji moras86


1.Czy jest możliwość aby Remote LAN Control był obsługiwany bezpośrednio z USB.

2.Czy da się zrobić coś takiego aby aktualny czas (godzina i minuta ) były wyświetlane na ekranie TV.



5846d1296693229-samsung-seria-b650-32b650-37b650-40b650-46b650-test-opinie-wszystko-o-serii-images-jpg



3.Czy jest możliwość, bezpośrednie przełączanie jednym przyciskiem funkcji PIP na aktualny program oglądany na TV(czyli zamiana oglądanego programu)


ad1.
Co rozumiesz pod wyrazeniem "bezposrednio z USB"
Mozna np. sterowac TV przez oprogramowanie z Androidzie. (obsluga TV serii B i C)
ad2.
Nalezaloby sie spytac autora myButtons czy da jego "przyciski" aktualizowac co sekunde/minute.
ad3.
Na pewno da sie taki program napisac. Zawsze mozna zastosowac programowalny pilot, ktory to za nas zrobi.
 

ferguss

New member
Witam
Czy ktos z forumowiczow potrafi jednoznacznie odpowiedziec czy jakis inny model USB WLAN Dongle moze zastapic WIS09ABGNX Samsunga i dziala na 100% bez koniecznosci modyfikacji firmware? Wiem ze temat byl poruszany ale jednym cos dzialalo innym nie, czy cos wiadomo w tym temacie?
 

Ryszard48

Member
ad1.
Co rozumiesz pod wyrazeniem "bezposrednio z USB"
Mozna np. sterowac TV przez oprogramowanie z Androidzie. (obsluga TV serii B i C)

Odpada
ad2.
Nalezaloby sie spytac autora myButtons czy da jego "przyciski" aktualizowac co sekunde/minute.
A nie dałoby się wyciągnąć z paska na telegazecie
ad3.
Na pewno da sie taki program napisac. Zawsze mozna zastosowac programowalny pilot, ktory to za nas zrobi.
Np jaki.
 

broought

New member
Witam. Mam taki oto problem. Mając oprogramowanie 3000.2 chciałem powrócić do 2005 za pomocą programu "force firmware back", według poradnika. Robiłem wszystko krok po kroku, pod koniec operacji, gdzie telewizor miał się samoczynnie wyłączyć i włączyć, owszem wyłączył się, lecz przy włączaniu stanął na czarnym obrazie. Co jest? Telewizor to LE32B651. Z góry dziękuję za pomoc.
 

Rambo72

New member
Cześc wszystkim.

Jestem tu nowy, mam tv Samsung b650 46 cal.Pytanie moje brzmi:Czy tv czyta hdd zew.500gb?po planuję sobie taki kupić.:!:
 

Korniszon

New member
Czy jest jakies lekarswto.- Wczoraj podpiałem dysk samsung 2,5 500GB do USB tunera satelitarnego HD - chciałem cos na niego nagrać.Tuner satelit. pokazał mi ,że nie widzi tego dysku. Wyłączyłem go.Dziś po podłaczeniu go do USB samsunga 650 40' pokazuje mi ,że dysk jest pusty (miałem na nim ok100 GB" .
Nie mogę na niego nagrywac żadnych plków. Chaciałem dograć też pliki z komutera - pokazuje mi " Dysk w stacji dysków jest nie sformatowny - czy chcesz sfmortowac ten dysk" we właściwościach dysku pokazuje mi "ZAJETE miejsce 0" PUSTE miejsce też 0" -system plików RAW.Co się stało -czy jest jakies lekarstwo na to.Dziei i pozdr.
 

Rambo72

New member
Czy jest jakies lekarswto.- Wczoraj podpiałem dysk samsung 2,5 500GB do USB tunera satelitarnego HD - chciałem cos na niego nagrać.Tuner satelit. pokazał mi ,że nie widzi tego dysku. Wyłączyłem go.Dziś po podłaczeniu go do USB samsunga 650 40' pokazuje mi ,że dysk jest pusty (miałem na nim ok100 GB" .
Nie mogę na niego nagrywac żadnych plków. Chaciałem dograć też pliki z komutera - pokazuje mi " Dysk w stacji dysków jest nie sformatowny - czy chcesz sfmortowac ten dysk" we właściwościach dysku pokazuje mi "ZAJETE miejsce 0" PUSTE miejsce też 0" -system plików RAW.Co się stało -czy jest jakies lekarstwo na to.Dziei i pozdr.


Najprostszym sposobem jest ponowne sformatowanie dysku,może wtedy się uda a jeśli chodzi o pliki typu RAW,to mój tv B650 46 tez nie odczytuje.To są surowe pliki foto.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Najprostszym sposobem jest ponowne sformatowanie dysku,może wtedy się uda a jeśli chodzi o pliki typu RAW,to mój tv B650 46 tez nie odczytuje.To są surowe pliki foto.
Rambo przestań pisać bzdury, bo nie chodzi tu o pliki foto, ale o system plików na HDD i do tego zadajesz pytania, na które odpowiedź padła już kilkadziesiąt razy w tym wątku. Wystarczyło zadać sobie minimum trudu i użyć forumowej wyszukiwarki,do czego zobowiązuje cię regulamin z którego warunkami zgodziłeś się przy rejestracji.

Korniszon napisał:
Czy jest jakies lekarswto.- Wczoraj podpiałem dysk samsung 2,5 500GB do USB tunera satelitarnego HD ...
Poczytaj System plików RAW na hdd - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne , lub tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1815941.html#8715601 może uda ci się odzyskać dane.
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Witam Panowie- ponieważ nie zależało mi na plikach które były na dysku (miałem zapasowe) zaniosłem do facety który naprawia komp. sformatowal mi dysk i wszystko jest już w porządku. Robil to (500GB) może 20 min -nie wiedział ile za to wziaśc dałem mu 20 zł. i i ja jestem zadowolony i on szczęsliwy.Mówił mi ,ze to sie często robi jezeli po zapisie na dysk odlaczasz szybko dysk.
Należy zawsze odczekac kilka sec.- o czym ja oczywiście wiedzialem ,ale tego nie przestrzegałem. Dzięki za sugestie i pozdrawiam
 
Do góry