Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

solaris08

New member
Jak to jest z tym PVR na stronie samy go jest do ściągniecia wersja 0.8.1 a na forum znalazłem link do wersji 0,10,2 wiec skad ona. I czy gdzies jest moze nowsza. Ogolnie nie udalo mi sie wlaczyc nagrywania. Moze w pliku ini cos nie tak jest. mam penka na fat 32 dziala mi przycisk FAV.CH przycis source na pilocie przełącza mi na HDMI1 czyli program chyba dziala ale jak nacisne przycisk czerwony rec to nic sie nie dzieje..

Oczywiscie próbuje na cyfrowej naziemnej
 

sam650

New member
...jak nacisne przycisk czerwony rec to nic sie nie dzieje...

Przede wszystkim: którą masz wersję firmware? Jeżeli z serii 3xxx, to PVR nie zadziała. Najlepszy firmware dla B65x i PVR to 2005.0.

Ale...
Niebawem ukaże się nowa alternatywna do SamyGoPVR wersja aplikacji PVR. Jest w fazie testowo-rozwojowej ale już działa. Proszę mnie nie naciskać na wcześniejsze udostępnienie. Będzie wydana jeszcze w tym roku. Byćmoże jeszcze w listopadzie.
 

sam650

New member
wlasnie mam 3001. Dzieki za info. No i co do tej nowej aplikacji to bedzie dzialala na sofcie 3xxx czy jednak trzeba bedzie kombinować z zejsciem do 2005?
Będzie działać na 2005 (i starszych). Z firmware 3xxx usunięto funkcje PVR. Za mało jeszcze wiemy, żeby zaprogramować to "na zewnątrz" firmware. Teoretycznie jest to możliwe, ale nikt tego nie potrafi zrobić. Tak więc polecam przejść na 2005, jeśli można to zrobić bezpiecznie i bez wielkiego stresu. Są opisy na forum SamyGO. Ja ich nie sprawdzałem, bo sam nigdy nie zainstalowałem wersji 3xxx. Opisy cofania firmware pojawiają się na różnych forach od czasu do czasu. Można poszukać.
 

solaris08

New member
wkurza mnie polityka samsunga. Jak mialem tel nokii to pamietam ze czekalem z niecierpliwoscia na aktualizacje. Zawsze cos poprawiali, dodawali w sofcie. A tu calkiem odwrotnie. Mialem soft 2005 potem 3000 i teraz 3001 takze bezpieczne zejscie do 2005 odpada. Zeszlem jedynie do 3000 a dalej juz sie boje i nie bardzo rozumiem co i jak robic.Czytałem posty z instrukcja zmiany ale no cóż musze jeszcze sie podszkolic. Tylko czasu brakuje na zagłebienie sie w temat
pozdrawiam
 

sam650

New member
wkurza mnie polityka samsunga...
W sprawie PVR akurat nic Samsungowi nie można zarzucić, bo oficjalnie nigdy funkcji PVR ten telewizor nie miał. No ale cóż, wiem co masz na myśli. Też mnie wkurza to, że niby jest funkcja cofania firmware, a de facto nie działa. Jest to pełnoprawna podstawa do reklamacji i zwrotu towaru. Jednak czy ktoś chce zwracać taki fajny telewizor? Ja nie.

Przy okazji podpowiedziałeś mi pewną ideę. Mianowicie, żeby zrobić taką aplikację PVR, która zadziała na nowym firmware. Zadałem pytanie na forum SamyGO czy ktoś to potrafi. Ale obecnie jest tylko jedna odpowiedź forumowicza, który parę razy zmieniał firmware w obie strony. Myślę, że on może Ci pomóc w downgrade. Jeśli znasz litewski, będzie łatwiej :grin:

SamyGO • View topic - PVR functions in firmware 3xxx on LExxB650 or similar
 

half269

New member
witam wszystkich
jestem niestety pechowcem i posiadam ten nieszczesny soft 3001.1 ktory byl pare chwil i go samsung wywali
czy jest jakas prosta metoda przejscia na 3000.2
czy jest o tym opisane tutaj
i czy da sie na tym zje....nym sofcie 3001.1 zrobic knif z grami z nurisam.com
 

half269

New member
Dzięki dla wszystkich, co mnie poparli. Przeczytałem wszystkie posty i dla jasności dodam parę szczegółów dla tych co nadal mają problemy z rejestracją i ściąganiem gier z Nurisam. Mianowicie:
1. do rejestracji nie używałem proxy (adres IP z domeny PL), więc rozpoznawania regionu raczej nie ma
2. ostrzeżenie o USA i Kanadzie przy rejestracji na czerwono jest, ale nie należy się nim przejmować
3. imię i nazwisko - powiedzmy, że nie sprawdzałem polskiego ;)
4. kod pocztowy (ZIP code): 5 cyferek z dowolnego adresu w USA.
5. ściągnąłem też grę bez podawania UDN, ale nie działała: był napis "Niedostępne"
6. W polu model type chyba nie podawałem "TV", ale skoro to pomaga, to warto podać.
7. Jak nie uda się za pierwszym razem, to można spróbować zmienić identyfikator (login).
8. Gier naliczyłem 16. Nie widzę więcej.

Ciekaw jestem czy można jakoś w TV zmodyfikować ten UDN, podobnie jak da się zmienić mac-adres karty sieciowej.

I jeszcze jedno: włam do firmware 3000.2 to nie moja zasługa. Ja nawet nie upgrade'owałem swojego TV tą wersją firmware.

siedze juz od 2 godzin ze 100 kodow juz wpisalem
caly czas mam ten czerwony napis i nie moge sie zarejetrowac
oczywiscie internet explorer
ma ktos moze jakiego pomysla bo juz trace cierpliwosc
z gory dzieki
 
Ostatnia edycja:

half269

New member
udalo mi sie zarejestrowac na nurisam
zarejestrowalem TV podalem kod UDN
pobralem bejeweled 2 zainstalowal sie spoko na pena
ale jak podlaczam do TV i odpalam to jest komunikat niedostepne
nie wiem czy to moze byc wina tego zjeb...ego softu 3001.1 co byl jeden czy dwa dni i samsung go wywalil,a ja oczywiscie sie na niego zalapalem i teraz nic sie z tym nie da zrobic
prosze niech ktos cos doradzi
dodam jeszcze ze jak wejde w menu serwisowe to nie da sie zalaczyc advanced
z gory dzieki za jakiekolwiek rady
 

moras86

New member
Pomoc instalacji aplikacji i widżetów || Widżety z serii C dla B

W związku z powtarzającymi się pytaniami odnośnie uruchamiania aplikacji Content Library oraz instalacji własnych widżetów przygotowałem krótki poradnik:


Samsung | Pomoc (FAQ)
http://moras86.ugu.pl/samsung/faq/


Użytkownikom rosyjskiego forum iXBT.com udało się uzyskać dostęp do telewizora za pomocą telnetu więc pojawiła się możliwość skopiowania widżetów Apps z serii C.
Dzięki pomocy użytkownika juzis28 zdobyłem adres torrenta, z którego można pobrać kilka widżetów wyciągniętych z Samsunga C650:
  • Google Maps
  • Dailymotion
  • YouTube (nowsza wersja)
  • kilku gier
Do pobrania z tej strony - BT.Loraart***

Próbowałem przystosować kilka z nich lecz bez sukcesu. Ale powinno się udać, np. jak wynika z pliku config.xml widżet Google Maps wymaga menadżera w wersji 1.035 a mój TV po ostatniej automatycznej aktualizacji przeskoczył na wersję 1.066 ;)

Sądzę, że inne widżety też można wyciągnąć z C650 - przydało by się szczególnie nasze iPla :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry