Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

BoloJang

New member
Migotanie podświetlenia po włączeniu TV

Witam
Miał już ktoś problem z migotaniem podświetlenia całego obrazu zaraz po włączeniu TV, niezależnie z jakiego źródła był podany sygnał? Bo ostatnio zauważyłem, że obraz mi migocze tuż po włączeniu TV, na szczęście po ok 2 minutach wszystko jest już ok ale i tak obawiam się, że za niedługo czeka mnie serwis. Migotanie ma związek chyba z podświetleniem matrycy bo zauważyłem, że regulacja mocy podświetlenia wpływa na to całe migotanie tzn. wartości 1-4 nie migocze, 5-9 najbardziej migocze, 10 sporadycznie migocze. I się zastanawiam czy to padają już lampy (dziwne że wszystkie na raz) czy co bardziej prawdopodobne - sekcja zasilania lamp (inwertery?), i ciekawi mnie czy to raczej posoplita usterka czy może nie i będzie trzeba czekać dłużej na naprawę.
Mam też pytanie do tych co już serwisowali swoje TV czy lepiej jest samemu oddać do autoryzowanego serwisu TV (gwarancja producenta) czy lepiej załatwić to poprzez sklep w którym się nabyło TV?
 

pkp18

New member
Ostatnio zaktualizowałem fw do 2005(z 2004) i od razu zauważyłem ,że widget YouTube bardzo zwolnił do tego stopnia ,że niektóre filmiki nie otwiera.Najbardziej widoczne jest to wieczorem.Sieć jest prawidłowo skonfigurowana ,ale sprawdzając prędkość Internet@TV to mam czasem pełną prędkość( 1 mb/s) ,a czasem 22,2kb/s!
Czy tylko ja mam tak ,czy może ktoś się spotkał z takim problemem?
 

mgreta36

New member
Ostatnio zaktualizowałem fw do 2005(z 2004) i od razu zauważyłem ,że widget YouTube bardzo zwolnił do tego stopnia ,że niektóre filmiki nie otwiera.Najbardziej widoczne jest to wieczorem.Sieć jest prawidłowo skonfigurowana ,ale sprawdzając prędkość Internet@TV to mam czasem pełną prędkość( 1 mb/s) ,a czasem 22,2kb/s!
Czy tylko ja mam tak ,czy może ktoś się spotkał z takim problemem?

Mam to samo. Siec 1mb/s i YT rwie. Dzieciaki po lekcjach serfują i siec pada.
 

dzidek59

New member
Ostatnio zaktualizowałem fw do 2005(z 2004) i od razu zauważyłem ,że widget YouTube bardzo zwolnił do tego stopnia ,że niektóre filmiki nie otwiera.Najbardziej widoczne jest to wieczorem.Sieć jest prawidłowo skonfigurowana ,ale sprawdzając prędkość Internet@TV to mam czasem pełną prędkość( 1 mb/s) ,a czasem 22,2kb/s!
Czy tylko ja mam tak ,czy może ktoś się spotkał z takim problemem?
---------------------------------------------------------
Transfer Upload i download zależy od kilku czynników.
1. Jakość czy też przepustowość łącza operatora tzn. na ile obciążenie wpływa na szybkość. W TPSA i Orange jest to odczuwalne i w godzinach popołudniowych (po godz. 15.00 do ok. 22.00) są spadki rzeczywistego transferu do i od klienta. Nakłada się na to fizyczna jakość połączeń mięczy węzłami, a z tym jest różnie, w różnych regionach (niewielka liczba połączeń światłowodowych). Po prostu sieć szkieletowa TPSA (To ta, która zapewnia łączność m.in. WiFi) nie jest dobrej jakości.
2. Ile urządzeń jednocześnie użytkuje łącze. Im więcej, tym łącze będzie dzielone między poszczególne urządzenia, niekoniecznie równo (jeżeli punkt dostępowy nie posiada aplikacji do dzielenia łącza)
3. Włączony program P2P (np. BitTorrent, eMule) potrafi bardzo "zamulić" łącze.
4. Szybkość Serwera, z którego są przesyłane dane (np. YouTube) i jego obciążenie ilością jednoczesnych połączeń.
Dyskusja o spadkach szybkości łącza nie ma większego sensu, gdyż wszystko zaczyna się i kończy na monopolu TPSA na fizyczne łącza dla połączeń stacjonarnych. Ale to temat na inny wątek.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
Miał już ktoś problem z migotaniem podświetlenia całego obrazu zaraz po włączeniu TV, niezależnie z jakiego źródła był podany sygnał?
Mam też pytanie do tych co już serwisowali swoje TV czy lepiej jest samemu oddać do autoryzowanego serwisu TV (gwarancja producenta) czy lepiej załatwić to poprzez sklep w którym się nabyło TV?
W moim mniemaniu, migotanie nie jest normalne i tez stawiałbym na sekcję zasilania. Dzwoń po serwis, przyjadą do domu i jeśli się da, to naprawia na miejscu.
 

myca

New member
Własne widgety

Korzystając z porad w wątku na forum SamyGO:
SamyGO • View topic - Install Apps on Pre-2010 TVs?
udało mi się uruchomić widget Facebook.

Dla zainteresowanych widget można pobrać stąd:
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: facebook_myca.rar

Do instalacji widgetu potrzebny jest własny serwer HTTP (ja użyłem Apache)
Pliki z archiwum wypakowujemy do głównego katalogu serwera.
w pliku widgetlist.xml zmieniamy IP na IP naszego serwera.
Oczywiście wcześniej tworzymy w tv użytkownika develop ale to już ładnie
opisał kolega mora86 w ww. wątku.

W zasadzie otwiera to drogę do pisania własnych widgetów, ale trzeba się nieźle
znać na javascript, bo to głównie na nim opierają się widgety.

Na Create with SAMSUNG D Forum po zarejestrowaniu można pobrać SDK, są tutoriale i
przykładowe widgety.
 

awkonin

New member
Korzystając z porad w wątku na forum SamyGO:
SamyGO • View topic - Install Apps on Pre-2010 TVs?
udało mi się uruchomić widget Facebook.

Dla zainteresowanych widget można pobrać stąd:
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: facebook_myca.rar

Do instalacji widgetu potrzebny jest własny serwer HTTP (ja użyłem Apache)
Pliki z archiwum wypakowujemy do głównego katalogu serwera.
w pliku widgetlist.xml zmieniamy IP na IP naszego serwera.
Oczywiście wcześniej tworzymy w tv użytkownika develop ale to już ładnie
opisał kolega mora86 w ww. wątku.

W zasadzie otwiera to drogę do pisania własnych widgetów, ale trzeba się nieźle
znać na javascript, bo to głównie na nim opierają się widgety.

Na Create with SAMSUNG D Forum po zarejestrowaniu można pobrać SDK, są tutoriale i
przykładowe widgety.

Masz TV serii B czy C ?
 

zbk2007

New member
Flac Audio Player

Witam!.Mam problem z uruchomieniem Flac Audio Player.Po odpaleniu programu mój b 650 nie widzi plików z rozszerzeniem flac.Co robię nie tak? Proszę o pomoc!
 

krisr77

New member
Nie wiem czy juz było o tym wspominane ale na samygo.sourceforge.net jest juz do sciagniecia nowa wersja SamyGO All Extensions v0.03.5 (bugfix released)

Poprawione sa błedy z poprzedniej wersji (brak restartów tv) skrypt uruchmia sie całe 2 sekundy ogolnie cud miod i orzeszki.

Jedyny minus to ze zajmuje podad 20 MB i u mnie na tv nie bylo miejsca do skopiowania tego dodatku. Musiałem wywalic wszystkie rozszerzenia (łacznie z oryginalnym WiseStarem) zeby zwolnic miejsce. teraz jest tylko SamyGo Extension i avrfix.

Nie wiem co tam napakowali jeszcze to tego rozszerzenia (ze az tyle wazy) bo nie korzystam z innych funkcji jak client samby zeby ogladac filmy z mojego nasa:) ale widziałem tam jakies inne sterowniki do donglow wifi jakis bluetooth i inne pierdoły ktorych nie potrzebuje....
Mogli by do tego dodac automatyczny avrfix i byłem zadowolony na maxa :)
 

myca

New member
Może udałoby się ekspertom z samy-ego przerobić widget Ipla z serii C aby działał na naszych B650 ??
Gra jest warta świeczki :)
Może można zrobić jakiś zamiennik tego widgetu aby działał na serii B ??

Na razie jest tylko Facebook i USA Today. Pracuje jeszcze nad czytnikiem RSS.
Problem z Iplą jest taki, że aby w ogóle zacząć się nim zajmować to najpierw trzeba go zdobyć :(
 

krisr77

New member
Wgrałem to juz do TV i LIPA.
Samba nie dziala. Jest cos takiego jak NG Windows Serwer - wie ktos co to takiego ??

Ma ktos moze starszą wersje ?

wyedytowałes plik 04_04_samba.init???
uprzednio zmieniajac jego nazwe z 04_04_samba.init.dis na 04_04_samba.init???

u mnie tylko to wystraczyło reszte wylaczylem zmieniajac nazwe nas *.dis
 

misiakrp

New member
Korzystając z porad w wątku na forum SamyGO:
SamyGO • View topic - Install Apps on Pre-2010 TVs?
udało mi się uruchomić widget Facebook.

Dla zainteresowanych widget można pobrać stąd:
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: facebook_myca.rar

Do instalacji widgetu potrzebny jest własny serwer HTTP (ja użyłem Apache)
Pliki z archiwum wypakowujemy do głównego katalogu serwera.
w pliku widgetlist.xml zmieniamy IP na IP naszego serwera.
Oczywiście wcześniej tworzymy w tv użytkownika develop ale to już ładnie
opisał kolega mora86 w ww. wątku.

W zasadzie otwiera to drogę do pisania własnych widgetów, ale trzeba się nieźle
znać na javascript, bo to głównie na nim opierają się widgety.

Na Create with SAMSUNG D Forum po zarejestrowaniu można pobrać SDK, są tutoriale i
przykładowe widgety.
moze kolega udostępnić ten własny serwer ?
ja nie mam o tym pojęcia :(
uatawiłem wszystko zgodnie z TvWidget.pl ale jak synchronizuję to przez 2 min nic sie nie dzieje i wyłącza i włącza tv :(
widocznie nie moze sie połączyć
facebook by sie przydał :)
jedynie co mi jeszcze brakuje to skype czy coś wiadomo a moze juz jest a ja nic nie wiem ?
i jeszcze jedno ktoś testował klawiaturę na BT ?
bo dzięki nowemu SamyGO Extensions niby powinna zadziałać bo czaję sie teraz na takie cacko
Logitech 920-000587 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław
kolega moras może ty umieścisz na swojej stronce wigety ?
 

mgreta36

New member
wyedytowałes plik 04_04_samba.init???
uprzednio zmieniajac jego nazwe z 04_04_samba.init.dis na 04_04_samba.init???

u mnie tylko to wystraczyło reszte wylaczylem zmieniajac nazwe nas *.dis

Tak - wyedytowalem 04_04_samba.init i w nazwie obciąłem .dis. wszystim plikom .dis.
Nie dziala - Sambe w sieci widze. Z TV nie :(

mam tylko bluetooth'a, NG Server..., lokalne TV i pena USB.

co to jest to NG Server ?
 
Ostatnia edycja:

krisr77

New member
ja mam tak powyłaczana i działa

02_04_vusb.init
02_10_wakelan.init.dis
03_01_fuse.init
03_03_djmount.init.dis
03_03_nfsmount.init.dis
03_03_sshd.init
04_04_bluetooth.init.dis
04_04_fusesmb.init.dis
04_04_samba.init
06_05_vsftp.init.dis
06_06_obexpush.init.dis
90_90_injectso.init.dis
90_90_loadGameMains.init.dis
99_99_start_exeDSP.init.disabled_by_default_to_protect_the_innocent
99_99_z_sendinfo.init

i jeszcze sie tak sie spytam dla potwierdzenia
of cors na serwerze samby ( czy tam w kompie - zalezy jak laczysz) utworzyles usera z hasłem ktorego masz wpisanego w konfiguracje samby???
 
Ostatnia edycja:
Do góry