Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

nobange

New member
Po wielu probach TV zobaczyl CD/DVD. Okazalo sie ze wystarczylo podlaczyc naped przez hub USB a nie bezposrednio do TV.
Udalo sie rowniez uzyc zewnetrzej komendy EJECT do wymiany plytek jak i zmniejszania predkosci CD/DVD.
Dziala to tylko przez telnet, a skrypt wpiety pod SGCCenter wywala informacje ze BRAK DOSTEPU.
Dlaczego po uzyciu EJECT nie widac plikow z nowej plyty?
Trzeba ponownie podmontowac naped ?

U mnie wszystko działa przez ControlCenter. Stworzyłem dodatkowy skrypt do wysuwania płyty, uruchamiany również z ControlCenter. Po wysunięciu i zmianie płyty trzeba powtórzyć montowanie, już bez tworzenia /dtv/devices/sr0. Mam tez skrypt, który można skopiować do pamięci TV i montować płyty bez wpiętego pendriva - korzysta z VirtualUSB (wszystko do tworzenia VirtualUSB jest w ControlCenter, trzeba tylko trochę zmiksować dwa skrypty).

Oto skrypcik do wysuwania CD/DVD:
Kod:
#!/bin/sh
#!SamyGO eject CD/DVD

umount /dtv/devices/sr0

pwd
./bin/eject -v /dtv/devices/sr0

Program eject wrzuciłem do katalogu SamyGo_ControlCenter/bin. Powinno śmigać, nie wiem co za brak dostępu, wrzuć co się pokazuje dokładnie.
 

suwak

New member
A może ktoś zetknął się z takim problemem: Otóż moja kablówka (chyba) przesyła sygnał cyfrowy, gdzie obraz i dźwięk nieco się rozmijają. A przynajmniej to to wygląda u mnie. Nie mam żadnych zewnętrznych głośników. Dźwięk jest u mnie troszeczkę szybszy niż obraz. Próbowałem to ustawić w menu serwisowym, ale wartość "audio delay" (czy jakoś tak) można ustawić na max 150 (domyślnie było 100), a to nie wystarcza. Czy ktoś ma pomysł jak można to poprawić?
 

pucpuc

New member
"U mnie wszystko działa przez ControlCenter. Stworzyłem dodatkowy skrypt do wysuwania płyty, uruchamiany również z ControlCenter. Po wysunięciu i zmianie płyty trzeba powtórzyć montowanie, już bez tworzenia /dtv/devices/sr0. Mam tez skrypt, który można skopiować do pamięci TV i montować płyty bez wpiętego pendriva - korzysta z VirtualUSB (wszystko do tworzenia VirtualUSB jest w ControlCenter, trzeba tylko trochę zmiksować dwa skrypty)"

Super - cieszę się, że to już działa! Bardzo Was proszę o umieszczenie tych modyfikacji w liście aplikacji SamyGo kol. Morasa86. A jest nadzieja na stworzenie oddzielnej aplikacji (poza Control Center) do obsługi zewnętrznych napędów CD/DVD - uruchamianej z menu GRY?
 

norbid

New member
A może ktoś zetknął się z takim problemem: Otóż moja kablówka (chyba) przesyła sygnał cyfrowy, gdzie obraz i dźwięk nieco się rozmijają. A przynajmniej to to wygląda u mnie. Nie mam żadnych zewnętrznych głośników. Dźwięk jest u mnie troszeczkę szybszy niż obraz. Próbowałem to ustawić w menu serwisowym, ale wartość "audio delay" (czy jakoś tak) można ustawić na max 150 (domyślnie było 100), a to nie wystarcza. Czy ktoś ma pomysł jak można to poprawić?

napisz co sie dzieje jak przestawisz TV na tryb GRA.
 

norbid

New member
"U mnie wszystko działa przez ControlCenter. Stworzyłem dodatkowy skrypt do wysuwania płyty, uruchamiany również z ControlCenter. Po wysunięciu i zmianie płyty trzeba powtórzyć montowanie, już bez tworzenia /dtv/devices/sr0. Mam tez skrypt, który można skopiować do pamięci TV i montować płyty bez wpiętego pendriva - korzysta z VirtualUSB (wszystko do tworzenia VirtualUSB jest w ControlCenter, trzeba tylko trochę zmiksować dwa skrypty)"

Super - cieszę się, że to już działa! Bardzo Was proszę o umieszczenie tych modyfikacji w liście aplikacji SamyGo kol. Morasa86. A jest nadzieja na stworzenie oddzielnej aplikacji (poza Control Center) do obsługi zewnętrznych napędów CD/DVD - uruchamianej z menu GRY?


Teraz przydalby sie program pozwalajacy na podstawienie danego dzialania - (montowanie CD, eject plyty) pod wybrany klawisz. Wtedy obsluga napedy bylaby "dziecinnie prosta"
 

Pixeel

Member
Cały opis zawiera się w moim poście, no ale jak mało czytelnie to proszę:
Index of /videotools/mkvtoolnix/win32/ - stąd ściągasz mkvtoolnix-unicode-4.0.0-setup.exe i instalujesz odpalasz mkvmerge, e sekcji "input files" klikasz add i dodajesz plik który ci nie działa. Jeśli chcesz to możesz coś usunąć z zawartości (np. jedną ze ścieżek dźwiękowych jak jest więcej, czy napisy niepotrzebne), w "output filename" podajesz ścieżkę i nazwę nowego pliku i klikasz "start muxing". Po 90-500 sekund (zależne od pliku i prędkości dysku przede wszystkim) otrzymujesz nowy plik, który powinien działać.
59664d1194847295-mkvmerge-add-remove-streams-mkv-files-fds.jpg

Może ktoś spróbuje zmusić B650 do odtworzenia:
I.Robot.2004.1080p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD.mkv
Ja próbowałem bezskutecznie. Mam jeszcze kilka pozycji, które nie idą, jest to co prawda odsetek, ale brakuje mi ich w "zbiorach".
 

moras86

New member
Zewnętrzny CD/DVD - test aplikacji

Na podstawie sterowników z aplikacji SamyGO Control Center oraz skryptu podanego przez nobange spróbowałem stworzyć małą aplikację, która wykonuje te komendy w konsoli telnet TV. Nie jest to nic wielkiego i z góry ostrzegam, że nie wiem, czy w ogóle to zadziała (nie posiadam zewnętrznego odtwarzacza CD/DVD pod USB)!
Dodatkowo nie mogę przewidzieć jak zadziała odmontowanie (wysunięcie) napędu, gdyż przy pierwszym uruchomieniu pierw napęd jest odmontowany, a dopiero potem montowany. Gdy wystąpią z tym problemy sądzę, że trzeba będzie uruchomić sterownik CD_DVD z Control Center a potem przy następnym wysunięciu płyty użyć tej aplikacji.

testgm.png
 

Attachments

  • CD_DVD test.zip
    1,1 MB · Wyś: 39

norbid

New member
Program dziala, ale nie dziala skrypt, ktory jest błędny.
Zrobilem mala modyfikacje i stworzylem dwa osobne skrypty, jeden do montowanie CD a drugi do funkcji EJECT.

W menu GRY pokazuja sie 2 programy
Montowanie CD i EjectCD
Po wlozenie plyty wystarczy uruchomic pierwsza "aplikacje",
Wymiana plyty to druga aplikacja , po ktorej nalezy wykonac jeszcze raz Montowanie CD

Mozna to jeszcze bardziej z automatyzowac i EjectCD dodac montowanie CD ktore nastapi pod jakms czasie np. 15sek

Jesli jest ktos zainteresowany to moge podac linka


ps.
jeszcze lepszym rozwiazaniem byloby podpiecie pod przycisk RECORD wymiany CD i ponownego montowania.
 

Pioro

New member
witam ja mam taki problem tzn, gdy ogladam tenis (teaz US Open) to piłeczka tenisowa zachowuje sie jak kometa, macie ten sam efekt? czy da sie to jakos zniwelowac ustawieniami tv (probowalem wlaczyc 100hz) ? mam zwykla kablowke cyfrowa nie HD, czy w transmisjach HD taki problem tez wystepuje?
 

moras86

New member
Aplikacja do obsługi CD/DVD (z wysówaniem)

Program dziala, ale nie dziala skrypt, ktory jest błędny.
Zrobilem mala modyfikacje i stworzylem dwa osobne skrypty, jeden do montowanie CD a drugi do funkcji EJECT.

W menu GRY pokazuja sie 2 programy
Montowanie CD i EjectCD
Po wlozenie plyty wystarczy uruchomic pierwsza "aplikacje",
Wymiana plyty to druga aplikacja , po ktorej nalezy wykonac jeszcze raz Montowanie CD

Mozna to jeszcze bardziej z automatyzowac i EjectCD dodac montowanie CD ktore nastapi pod jakms czasie np. 15sek
Można by zmodyfikować to aby uruchamiało się z jednej aplikacji. Nie jestem obeznany w komendach linuxowych, ale wydaje mi się że przy użyciu deklaracji zmiennej można by sprawdzać czy jest to pierwsze uruchomienie (wykonywany skrypt montowania), czy kolejne (wykonywany skrypt wysówania, a po tym montowania).
 

Refix

Member
witam ja mam taki problem tzn, gdy ogladam tenis (teaz US Open) to piłeczka tenisowa zachowuje sie jak kometa, macie ten sam efekt? czy da sie to jakos zniwelowac ustawieniami tv (probowalem wlaczyc 100hz) ? mam zwykla kablowke cyfrowa nie HD, czy w transmisjach HD taki problem tez wystepuje?
W "n" na kanałach HD nie występuje ten efekt, również w C+ na kanałach SD tego efektu nie zauważyłem,
więc raczej kiepska jakość kablówki.
 

zielony94

New member
Witam. na pendrive mam 2 aplikacje, pierwsza to do zmiany rozmiaru filmu (full screen itd) a druga to wieksze i zulte napisy i teraz tak, ta pierwsza aplikacja zawsze dziala ale zeby ta druga dzialala to za kazdym uruchomieniem tv musze wejsc w content i wlaczyc jako gre z usb. Czy mozna to jakos zrobic tak zeby bylo włączone caly czas?
 
Ostatnia edycja:

nobange

New member
Witam. na pendrive mam 2 aplikacje, pierwsza to do zmiany rozmiaru filmu (full screen itd) a druga to wieksze i zulte napisy i teraz tak, ta pierwsza aplikacja zawsze dziala ale zeby ta druga dzialala to za kazdym uruchomieniem tv musze wejsc w content i wlaczyc jako gre z usb. Czy mozna to jakos zrobic tak zeby bylo włączone caly czas?

Użyj SamyGO firmware patcher. Można utworzyć firmware, w którym napisy będą większe i żółte na stałe. Inaczej wg mnie się nie da. Ja tak zrobiłem. Mój TV B650 T2P czyli ze złączem CI+, jeśli masz taki sam to mogę podesłać zmodowane firmware.
 

jurek0

New member
Użyj SamyGO firmware patcher. Można utworzyć firmware, w którym napisy będą większe i żółte na stałe. Inaczej wg mnie się nie da. Ja tak zrobiłem. Mój TV B650 T2P czyli ze złączem CI+, jeśli masz taki sam to mogę podesłać zmodowane firmware.
pozwolę się podłączyć do tematu - chciałem mieć stale uruchomiony serwer samby na tv. Czy jest mozliwość wgrania SamyGo Extensions (lub np Netsurfa) do telewizora? tak, żeby nie było konieczności podłączania odpowiedniego pena i ręcznego uruchamiania? Czy też trzeba patchować oprogramowanie?
--
jurek0
 

mgreta36

New member
pozwolę się podłączyć do tematu - chciałem mieć stale uruchomiony serwer samby na tv. Czy jest mozliwość wgrania SamyGo Extensions (lub np Netsurfa) do telewizora? tak, żeby nie było konieczności podłączania odpowiedniego pena i ręcznego uruchamiania? Czy też trzeba patchować oprogramowanie?
--
jurek0

Było juz na tym forum. Poszukaj....
 

sonz

New member
Witam, posiadam TV Samsung LE40B651 i mam zamiar dokupić do niego zewnętrzny dysk twardy. Dodam, że mam już dysk twardy Samsung 500GB zamknięty w aluminiowej obudowie SATA, która ma dodatkowy zasilacz. Niestety czasami podczas oglądania filmów (720p, mkv) dysk się wyłącza po czym włącza ponownie, nie wiem o co chodzi. Właśnie dlatego chciałbym kupić dysk zewnętrzny BEZ dodatkowego zasilacza. Podoba mi się dysk Samsunga, który ma w zestawie kabel Y USB. Moja pytanie brzmi, czy TV "uciągnie" ten dysk ? A jak nie to jakie polecacie dyski zewnętrzne do tego TV BEZ zasilacza (500 - 1TB) ?
 

skaven1495

New member
Ja używam dysku WD My Passport 500 GB i nie mam żadnych problemów, więc z czystym sumieniem mogę polecić ten dysk do współpracy z naszym TV.
 

szuineg

New member
Witam, posiadam TV Samsung LE40B651 i mam zamiar dokupić do niego zewnętrzny dysk twardy. Dodam, że mam już dysk twardy Samsung 500GB zamknięty w aluminiowej obudowie SATA, która ma dodatkowy zasilacz. Niestety czasami podczas oglądania filmów (720p, mkv) dysk się wyłącza po czym włącza ponownie, nie wiem o co chodzi. Właśnie dlatego chciałbym kupić dysk zewnętrzny BEZ dodatkowego zasilacza. Podoba mi się dysk Samsunga, który ma w zestawie kabel Y USB. Moja pytanie brzmi, czy TV "uciągnie" ten dysk ? A jak nie to jakie polecacie dyski zewnętrzne do tego TV BEZ zasilacza (500 - 1TB) ?

To na pewno nie wina zasilacza (tzn. może być on walnięty i wtedy tak) to raczej dysk bez zewnętrznego zasilania może mieć większe problemy. Ja mam kieszeń z zasilaczem i jeszcze nie miałem problemów.

Może ktoś spróbuje zmusić B650 do odtworzenia:
I.Robot.2004.1080p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD.mkv
Ja próbowałem bezskutecznie. Mam jeszcze kilka pozycji, które nie idą, jest to co prawda odsetek, ale brakuje mi ich w "zbiorach".
No, muszę przyznać że po wywaleniu 17 ścieżek napisów, przemuxowaniu i zmianie DTS na AC3 TV nie odtwarza tego filmu, ale przyjrzę się mu jeszcze jak znajdę chwilę czasu.
 

misiakrp

New member
moras86 dobra robota z tą twoją stronką Samsung NetSurf | Lista aplikacji
tylko prośba dodaj date dodania wer. bo qrde nie mogę sie połapać czy pojawiła sie nowa czy wszystkie zassałem juz od ciebie ;)

i jeszcze jedno jak odpalić MessageBox Service 2 SamySoap 0.1 bo to jakiś dziwny plik po rozpakowaniu :(

może jeszcze pozbierać z forum i dać opisy ustawień tv, kody itp do TV bedzię fajnie wszystko w jednym miejscu ja jak czytałem wklejałem do worda to co było ciekawego zeby nie szukać później za wiele :)
 

zielony94

New member
Użyj SamyGO firmware patcher. Można utworzyć firmware, w którym napisy będą większe i żółte na stałe. Inaczej wg mnie się nie da. Ja tak zrobiłem. Mój TV B650 T2P czyli ze złączem CI+, jeśli masz taki sam to mogę podesłać zmodowane firmware.
Mam B650 T2W wiec chyba nie bedzie dzialac, a z tych instrukji co czytalem o tym jak zainstalowac samyGo to dla mnie magia:/
 
Do góry