Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

hdmaniac

New member
Witam
Już kilka razy zdarzyło mi się ze podczas oglądania jakiegoś pliku mkv w którymś momencie niespodziewanie plik się wyłącza i włącza się kolejny. Przy ponownym otworzeniu wyłącza się w tym samym momencie. Zastanawiające jest, że na komputerze wszystko idzie pięknie, a jeszcze bardziej zastanawiający jest fakt, że np dzień później na tv też działa już dobrze. Zdarzyło mi się tak już z 5 razy. Zaczyna mnie to martwić. Plik odtwarzany przez USB. Jakieś rady?

Hej mam to samo ale przy odtwarzaniu z dysku sieciowego. Myślałem że zaczyna mi się sypać HDD w obudowie. Może powodem jest spaczowany firmware?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
z dysku przenośnego.
Kolega ma przenosnego Samsunga i gdy zaczalem przegrywac kilkadziesiat GB to po jakims czasie przerywal prace. Odlaczenie i ponowne podlaczenie pomagalo. I tak co kilkanascie minut. Z tego co wyczytalem ten dysk posiada funkcje oszczedzania energii i po kilkunastu minutach przelacza sie w stan czuwania. Nie wiem czemu u mnie w trakcie pracy tak robil. Moze i Twoj dysk ma podobna funkcje? Sprobuj na innym dysku lub penie.
 

LEB65337

New member
Rozszerzenie obrazu

Mam samsunga LE B653 37

mam pytanie co zrobić żeby rozszerzyć obraz na cały ekran bez czarnych pasków? jest opcja automatycznego dopasowania do ekranu ale nie przynosi to zamierzonego efektu, lepiej jest jak włączę 16:9

Najlepiej jak by zapamiętał tą opcję do wszystkich kanałów które nie są wyświetlane na całym ekranie
i automatycznie by je rozciągał na cały ekran

Jak ktoś ma o tym trochę pojęcia proszę o odp.:blagam:
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam samsunga LE B653 37
mam pytanie co zrobić żeby rozszerzyć obraz na cały ekran bez czarnych pasków? jest opcja automatycznego dopasowania do ekranu ale....

Napisz dokładnie czego ma dotyczyć to rozszerzenie obrazu telewizji analogowej, tunera kablówki, satelity, czy filmów odtwarzanych przez MediaPlay. Czy to są paski u góry i z dołu, czy po bokach.
 

LEB65337

New member
Rozszerzenie ma dotyczyć obrazu z telewizji cyfrowej, satelity.
obraz nie jest rozciągniety na cały ekran tylko jest wyswietlony jak by tv miał jakieś 32 cale, na górze na dole i po bokach jest czarna przestrzeń a obraz jest wyśrodkowany
 

Sajga

New member
Musisz pogrzebać w ustawieniach tunera kablówki/satelity.

U mnie wygląda to tak (tuner cyfrowy kablówki Aster):

Ustawienia dźwięku i obrazu:

Rodzaj TV - HD
Format obrazu - Zamiana na format 16:9
Wybierz format 4:3 - Rozciąganie

Rodzaj TV - SD
Format obrazu - Zamiana na format 4:3
Wybierz format 16:9 - Ekran Letter Box
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Dokładnie, musisz zmienić ustawienia obrazu w tunerze. Nie kumam tylko tych ustawień od Sajga. U mnie tuner UPC mam ustawiony na format 16:9 i TV też, obraz na całym ekranie i żadnych pasków.
 

LEB65337

New member
mam dekoder tv "N" zmieniłem na 16:9 i ustawiłem rozciagniecie i działa :) tylko jeszcze na niektórych kanałach sa paski na górze i na dole ale dużo mniejsze, ale to można już manualnie w TV ustawić

dzięki za podpowiedź
pozdr
 

LEB65337

New member
Mam jeszcze jedno pytanie:) czy jest możliwość wyłączenia dźwięku podczas włączania i wyłączania tv ? Nie wiem może komuś się to podoba mi to nie przypadło do gustu
 

reczak

New member
Mam jeszcze jedno pytanie:) czy jest możliwość wyłączenia dźwięku podczas włączania i wyłączania tv ? Nie wiem może komuś się to podoba mi to nie przypadło do gustu

Plug& play-> ogólne-> wył. melodię. Co do dopasowania obrazu do ekranu-obraz -> opcje obrazu-> rozm. -> auto szeroko ,tryb ekranu-> pow. i jest ok.
 

pyros3344

New member
Kolega ma przenosnego Samsunga i gdy zaczalem przegrywac kilkadziesiat GB to po jakims czasie przerywal prace. Odlaczenie i ponowne podlaczenie pomagalo. I tak co kilkanascie minut. Z tego co wyczytalem ten dysk posiada funkcje oszczedzania energii i po kilkunastu minutach przelacza sie w stan czuwania. Nie wiem czemu u mnie w trakcie pracy tak robil. Moze i Twoj dysk ma podobna funkcje? Sprobuj na innym dysku lub penie.

Nie sądzę. Bo z reguły filmy nawet 3 godzinne idą dobrze. A wyłącza się czasem np po 40 min serialu. I jak podkreślam, nie dzieje się to zawsze.
 

LEB65337

New member
Plug& play-> ogólne-> wył. melodię. Co do dopasowania obrazu do ekranu-obraz -> opcje obrazu-> rozm. -> auto szeroko ,tryb ekranu-> pow. i jest ok.

Nie wiem dlaczego u mnie ta opcja "auto szeroko" jest nie dostępna swieci sie na szaro i nie moge jej zaznaczyć inne działają, nie wiem czy mam cos poprzestawiane czy po prostu ten typ tak ma
 

krisr77

New member
witam
zamierzam kupic sobie nas synology DS110j
czy ktos moze potwierdzić iz nasze telewizorki bezproblemowo działaja z tym sprzetem??? (chodzi mi o uprawnienia do katalogów nadawanych dla samby w tym nasie)???
sprzet ma byc głownie wykorzystywany jako serwer plikow dla tego tv (no i offcoz siagnie plikow) i nie chciałbym wywalic 500 na darmo.

PS. freenas zainstalowany na kompie bezproblemowo udostepnia pliki dla TV wiec nie powinno byc problemu ale wole sie zapytac.
 
Do góry