Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dzidek59

New member
Mam też wgraną FW v.3001.1. TV pokazuje, że wersja jest z kwietnia 2010 (konknkretnie z 21.04.2010r.). Sądzę, że jest to data związana z instalacją poprzedniej aktualizacji tzn. u mnie FW v.3000.2. Obecna aktualizacja nie zawiera wszystkich plików aktualizacyjnych i dotyczy tylko poprawy stabilności pracy TV i funkcji multimedialnych.
 

muhozol

New member
Mam też wgraną FW v.3001.1. TV pokazuje, że wersja jest z kwietnia 2010 (konknkretnie z 21.04.2010r.). Sądzę, że jest to data związana z instalacją poprzedniej aktualizacji tzn. u mnie FW v.3000.2.

Na pewno tak nie jest bo ja aktualizowalem swoj tv do wersji 3000.2 gdzies w srodku maja ... w kwietniu nie mialem jeszcze tego tv :) sadze ze na ta wersje moga przejsc osoby ktore wczeniej mialy wgrana 3000.2 skoro brakuje niektorych plikow, dlatego tez osoby ktore mialy wersje wczesniejsza nie zaktualizuja sobie orpogramowania. Moj Tv na tym najnowszym chodzi lepiej i chyba pilot lepiej dziala - klawisze szybciej mozna wciskac.
 
Ostatnia edycja:

agatomil

New member
Apel do Interaktiv

nie mam problemu z czytaniem USB, (..)Jak Ci działa to dobrze :) ja korzystam z 2005 bo używam dodatków SamyGo, między innymi PVR startujący z telewizorem.

Interaktiv - kolego drogi :kom:jak zrobiłeś, żeby PVR startował razem z włączeniem TV?
Też byśmy tak chcieli, bo żona do tej pory nie może pojąć czym się różni Connent od Internet, jak się tam włazi itp. i ilekroć chcę, żeby coś nagrała - albo się jej uruchamia się Wyborcza, albo DEMOTY, albo jeszcze coś innego :roll:. Jak wreszcie przejdzie trudną procedurę i w końcu uruchomi PVR - w FAKTACH jest już przeważnie pogoda...

Poradź!

Pozdro!
 

fanatyk1982

New member
Mam też wgraną FW v.3001.1. TV pokazuje, że wersja jest z kwietnia 2010 (konknkretnie z 21.04.2010r.). Sądzę, że jest to data związana z instalacją poprzedniej aktualizacji tzn. u mnie FW v.3000.2. Obecna aktualizacja nie zawiera wszystkich plików aktualizacyjnych i dotyczy tylko poprawy stabilności pracy TV i funkcji multimedialnych.
napisałem do samsung polska o wyjasnienie sprawy , skoro wypuszcza nowy sofcik niech sie tłumacza o co chodzi z tym
 

awkonin

New member
Interaktiv - kolego drogi :kom:jak zrobiłeś, żeby PVR startował razem z włączeniem TV?
Też byśmy tak chcieli, bo żona do tej pory nie może pojąć czym się różni Connent od Internet, jak się tam włazi itp. i ilekroć chcę, żeby coś nagrała - albo się jej uruchamia się Wyborcza, albo DEMOTY, albo jeszcze coś innego :roll:. Jak wreszcie przejdzie trudną procedurę i w końcu uruchomi PVR - w FAKTACH jest już przeważnie pogoda...

Poradź!

Pozdro!

Przyłączam się do prośby.
 

suwak

New member
Interaktiv - kolego drogi :kom:jak zrobiłeś, żeby PVR startował razem z włączeniem TV?
Też byśmy tak chcieli, bo żona do tej pory nie może pojąć czym się różni Connent od Internet, jak się tam włazi itp. i ilekroć chcę, żeby coś nagrała - albo się jej uruchamia się Wyborcza, albo DEMOTY, albo jeszcze coś innego :roll:. Jak wreszcie przejdzie trudną procedurę i w końcu uruchomi PVR - w FAKTACH jest już przeważnie pogoda...

Poradź!

Pozdro!

Przyłączam się do prośby.

Ja też się przyłączam. A co do tego PRV: U was dobrze on działa? U mnie często po minucie lub dwóch obraz w nagranym fragmencie zaczyna się psuć, rwać itp. Z głosem też często są problemy.
 

zojer

New member
Mam też wgraną FW v.3001.1. TV pokazuje, że wersja jest z kwietnia 2010 (konknkretnie z 21.04.2010r.). Sądzę, że jest to data związana z instalacją poprzedniej aktualizacji tzn. u mnie FW v.3000.2. Obecna aktualizacja nie zawiera wszystkich plików aktualizacyjnych i dotyczy tylko poprawy stabilności pracy TV i funkcji multimedialnych.
Witam.
Mam tak samo.
 

dzidek59

New member
Kwestia daty FW v.3001.1 jest związana z jego modyfikacją tzn. 21.04.2010. FW v.3000.2 ma datę modyfikacji 25.01.2010r. i to tłumaczy, że samsung wydał/udostępnił FW w kilka miesięcy po jego utworzeniu. Zresztą sama data nie jest chyba problemem istotnym. To tak, jak od czasu do czasu "przewala się" dyskusja o panelach. Nie ma znaczenia gdzie jest wyprodukowany. Ważne jak dokładnie i na ile zgodnie ze specyfikacją. Reszta to przypadek.
 

grzesma

New member
Czyli, żeby zainstalować 3001.1 trzeba najpierw zainstalować 3000.2?

Czy ma ktoś linka skąd go pobrać? Szukam ale coś słabo mi idzie.

Dzięki życzliwym.
 

dzidek59

New member
Czyli, żeby zainstalować 3001.1 trzeba najpierw zainstalować 3000.2?

Czy ma ktoś linka skąd go pobrać? Szukam ale coś słabo mi idzie.

Dzięki życzliwym.
------------------------------------------------------------------
Podaj e-mail a mogę ci wysłać FW v.3000.2 z jedną drobną uwagą. Nie będziesz miał możliwości używać/stosować rozszerzeń SamyGo itp. Wybór należy do ciebie.
Pozdrawiam
 

fanatyk1982

New member
ODPOWIEDZ SERWISU SAMSUNG NA MOJE PYTANIE :
Witam
Po wyjsciu nowego (26.07.10) oprogramowania ver.T-CHL7DEUC-3001.1
sciagnełem go i zainstalowałem poprawnie w swoim TV zgodnie z instrukcja
( soft sciagniety z poslkiej strony Samsung).Wczesniej miałem wersje
ver.T-CHL7DEUC-3000.2.
Niby nowy soft sie wgrał poprawnie.
Teraz jak sprawdzam w TV jaka to wersja nowego oprogramowania wyskakuje mi że to wersja 3000 z 25.01.2010.
Czemu tak jest ????


"Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
W tej sytuacji sugerujemy zresetować urządzenie(nalezy przytrzymać na
pilocie od telewizora przycisk EXIT przez około 15 sekund), następnie
sugerujemy ponownie zaaktalizowac Firmware TV.
Jeżeli w dalszymciągu będzie występował ten objaw to zapraszamy do
kontaktu z naszym autoryzowanym punktem serwisowym w celu poprawnej
aktualizacji oprogramowania.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem "

 

vibor

New member
czy działa u was Internet TV i widgety bo ja oraz kolega z innej dzielnicy nie mamy i ciągle info o zakłóceniach w sieci się pojawia ( od ok tygodnia) dodatkowo jest problem aby ściągnąć aktualizacje z serwera Samsung-a
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
z siecią Samsunga konkretnie bo domowa jest ok ( to samo u kolegi a jesteśmy w innych sieciach i u innych providerów) a widgetów brak (tylko dostęp do ustawień i informacji o zakłóceniach)

Jeżeli korzystasz z sieci Samsunga to może czas zmienić operatora? :p a tak serio to u mnie wszystko działa jest 8 gadżetów, które są jak dla mnie nieprzydatne.

__________________________________________________________________________________________________

Co do PVR startującego z TV to skorzystałem z poradnika geo650 na forum SamyGo:
SamyGO • View topic - Autoloader for custom "Game" plug-ins
Tam jest wszystko napisane i są wszelkie potrzebne pliki do pobrania.
Dostęp do pamięci można uzyskać przez FTP.
 

sam650

New member
...jak zrobiłeś, żeby PVR startował razem z włączeniem TV?
Też byśmy tak chcieli...
Nie dziwię się, że jeszcze kolega nie odpowiedział. Bo sprawa nie jest prosta do opisania w sposób czytelny dla wszystkich. Ja przed chwilą sprawdziłem metodę, którą zapewne wykorzystał interaktiv do automatycznego uruchamiania PVR. Jest to metoda oparta na programie gdb i opisana tu:
SamyGO • View topic - Autoloader for custom "Game" plug-ins

Ogólnie polega to na tym, aby:
1) ściągnąć program gdb (link jest podany na forum SamyGO), rozpakować i umieścić w znanej lokalizacji (np. /mtd_ram)
2) napisać skrypt podobny do tego z forum edytując parametry według opisów
3) uruchamiać ten skrypt przy starcie systemu telewizora (wywołując z SamyGO.sh czy autorun.sh, w zależności jak to się u kogo jak nazywa).

Metoda polega na podłączeniu się do uruchomionego procesu exeDSP i wywołaniu z niego własnego polecenia ładowania biblioteki dynamicznej z "grą". Takie akcje zapewnia pewien mechanizm, o którym można sobie poczytać po polsku np. tutaj:
3.3.1 Funkcja ptrace

Zatem do wykonania tej modyfikacji potrzeba dostępu przez telnet i możliwość wgrania pliku binarnego (np. z pendrive lub przez FTP). Trzeba mieć także zmodyfikowany firmware tak, aby mieć edytowalny skrypt startowy.
Powodzenia.
 

szuineg

New member
Szybkie pytanie: czy wam też pilot działa jak chce? Tzn.: przy wbijaniu cyfr w telegazecie, słowa kluczowego w youtube, czy przy przewijaniu filmu pilot przestaje reagować. Np. na TG wpisuję stronę 210 i po pojawieniu się dwójki nic się nie dzieje choć TV reaguje bo dioda mruga, no i nie raz trzeba kliknąć kilkanaście razy zanim zaskoczy. Najgorzej jest przy przewijaniu, jak wczoraj chciałem dojść do 30 minuty filmu to mnie chciał szlag trafić bo pilot ciągle przerywał i było jakbym klikał a nie trzymał przycisk (przeskoki po 10 sec zamiast jak po przytrzymaniu rosnąco).
 
Do góry