Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

razorjack

New member
czym się różni model C650 od C651 i C652 ?
gdy porównałem modele le46C65x na stronie samsunga, w tabeli żadnych różnic nie było.. :/
 

moras86

New member
geoPVR 0.5 PREVIEW

Pojawiła się kolejna rozwojowa wersja aplikacji do zgrywania cyfrowych kanałów telewizyjnych bezpośrednio na nośnik USB. Autorem tego uaktualnienia jest tym razem geo650 i wnosi ono wiele przydatnych zmian, związanych nie tylko z funkcją nagrywania.
----------
geoPVR
wersja 0.5 PREVIEW
geopvr.png
Do czego służy?
Podstawową funkcją aplikacji jest zgrywanie strumienia audio-video z tunera cyfrowego (DVB-T i DVB-C) na dowolne urządzenie podpięte do portu USB lub za pośrednictwem sieci (np. na serwer lub lokalny komputer). Dodatkowo aplikacja zmienia działanie kilku przycisków, np. Source przechodzi od razu na źródło HDMI1, zaś przycisk FAV.CH pozwala na zmianę proporcji ekranu podczas oglądania telewizji.

Jak uruchomić?
Standardowo, tak jak inne aplikacje SamyGO oraz gry, czyli:
  • pobierasz z wybranego odnośnika poniżej
  • rozpakowujesz na pendriva lub zewnętrzny dysk pod USB sformatowany w systemie FAT
  • podpinasz nośnik pod odpowiedni port USB w TV
  • w TV wchodzisz do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> geoPVR

Klawiszologia:
  • REC (czerwona kropka) - rozpoczęcie nagrywania
  • 2x REC - rozpoczęcie nagrywania z użyciem drugie zdefiniowanej ścieżki
  • STOP - zatrzymanie nagrywania
  • 5x STOP - zablokowanie funkcji nagrywania *
  • PAUZA - ukryj/pokaż ikony komunikujące o nagrywaniu
  • Source - szybkie przejście na źródło obrazu z HDMI1; następne wciśnięcie to kolejne źródła *
  • FAV.CH - zmiana proporcji obrazu (aspect ratio) - tylko dla telewizji *
  • STOP, FAV.CH - standardowe działanie FAV.CH, czyli lista ulubionych kanałów
te oznaczone * można wyłączyć poprzez edycję pliku geopvr.ini

Zalecenia i inne informacje:
  • nie powinno używać się wolnych pendrivów (mogą zawieszać lub restartować TV)
  • pendrivy/dyski powinny być sformatowany na system FAT; jeżeli używasz FAT32 i nagrane wideo działa skokowo spróbuj sformatować nośnik na FAT16 (czasem pomaga)
  • nagrywać można tylko z cyfrowych źródeł podpiętych bezpośrednio do tunera w TV, czyli naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T lub cyfrowej kablówki DVB-C
  • nie zaleca się długiego nagrywania do wbudowanej w TV pamięci
  • nie wolno przełączać kanałów lub używać Media Player, czy Content Library w trakcie nagrywania

Zmiany w wersji 0.5 od geo650:
  • dodano sprawdzanie, czy dany napęd przeznaczony do nagrywania jest podłączony
  • klawisz SOURCE przełącza na HDMI (następne wciśnięcie --> standardowe funkcje)
  • klawisz FAV.CH przywołuje funkcję perspektywy obrazu (STOP, FAV.CH --> lista ulubionych kanałów)
  • nazwa pliku wynikowego zawiera dane z EPG (w przypadku braku EPG nazwa skłąda się z lokalnego czasu)
  • zmiany w systemie nazewnictwa
  • usunięto funkcję Harmonogramu nagrywania (autor uważa ją za bezużyteczną)
  • lepsze zabezpieczenie w nazewnictwie (mocniejsze limity)
  • plik mdb jest osuwany po zakończeniu nagrywania
  • alternatywna ścieżka nagrywania (należy nacisnąć dwa razy przycisc REC, gdy pierwsza ścieżka jest niedostępna)
  • zabezpieczenia kilku akcji podczas nagrywania (komunikaty ostrzegawcze)
  • wyłączenie lub usunięcie kodu debugera
  • optymalizacje kodu źródłowego
  • symbole graficzne (np. czerwnoa kropka i napis REC podczas nagrywania)
  • możliwość blokowania funkcji nagrywania poprzez pięciokrotne naciśnięcie przycisku STOP

Moje zmiany:
  • nowa duża ikona z przeźroczystym tłem
  • ustawienie czasu na polską strefę czasową (UTC+1)
  • maksymalna kompresja plików graficznych (bez żadnej utraty jakości)

Skąd pobrać?

Więcej informacji:
 
Ostatnia edycja:

japollo

New member
Jeżeli masz Windows 7 to spróbuj tego :

Control Panel - Administrative Tools - Local Security Policy
Local Policies - Security Options
Network security: LAN Manager authentication level
Send LM & NTLM responses
Minimum session security for NTLM SSP
Disable Require 128-bit encryption
my SMB server worked after changing those two options


Mam XPka ale dla formalnosci sprawdzilem; w XP domyslnie takie ustwienia są.
 

awkonin

New member
Zarządzanie treściami

Czy ktoś wie jak zrobić, żeby po wciśnięciu na pilocie przycisku CONTENT od razu pojawiało się Zarządzanie treściami ?
Pozdrawiam
 
C

CritiCalz

Guest
Witam. Ma ktoś z tym telewizorem tuner Pace PVR HD 500 GB ? Jak najlepiej dostosować ustawienia ?
 

roberto18

New member
loleknabolek napisał:

zapewne karta grafiki ustawiła ci się domyślnie na 60Hz odświeżania
zmień na 50hz to będziesz miał wtedy działające 100Hz

tak, będziesz miał 100hz ale opóźnienie ruchu wskazówki myszy na TV względem ruchu myszki będzie duże i zauważalne gołym okiem, także nie polecam grać w trybie 100hz, tylko normalnie 50 hz.
 

moras86

New member
geoPVR 0.6 || zamiennik Content Library v0.4

Aktualizacja aplikacji geoPVR.
----------
geoPVR
wersja 0.6
geopvr.png
Zmiany w wersji 0.6:
  • nowe symbole graficzne
  • całkowicie przebudowanych kod źródłowy, usunięcie funkcji debugowania
  • test zapisu brzed nagrywaniem (opcjonalne)
  • osuwanie pustych plików TS (opcja)
  • konwersja nazw z EPG do formatu UTF-8 (pozostawia narodowe znaki niezmienione) (opcja)
  • możliwość blokowania i odblokowania funkcji nagrywania poprzez wciśnięcie 5 x STOP (opcja)
  • poprawki i zmiany w pliku konfiguracji
  • poprawka konwersji strefy czasowej i nazewnictwa plików TS

Skąd pobrać?

Więcej informacji:

:krol:​
----------
Czy ktoś wie jak zrobić, żeby po wciśnięciu na pilocie przycisku CONTENT od razu pojawiało się Zarządzanie treściami ?
Pozdrawiam
Od razu to się nie da. Można jednak podmienić menu Content Library na wersję z forum SamyGO. Dzięki czemu wystarczy po wejściu do CONTENT wcisnąć 8, aby przejść do Zarządzania Treścia. Poniżej instrukcja jak to zrobić:
----------

Content Library startup replacement (wersja 0.4)

Całość instalacji zamiennika CL polega na podmienieniu pliku mainmenu.swf w pamięci wbudowanej TV. Można to zrobić poprzez telnet lub FTP. Ja opiszę metodę z użyciem FTP.

Przygotuj następujące pliki:
  • Pobierz i zainstaluj dowolną aplikację transferu plików poprzez FTP. Ja użyję dodatku do przeglądarki Firefox - FireFTP (POBIERZ)
  • Pobierz i rozpakuj na pendrive (z systemem plików FAT) aplikację dla TV o nazwie SamyGO Control Center - StartLib & Explorer v0.1a (POBIERZ lub POBIERZ*)
  • Pobierz archiwum z nowym Content Library v0.4 (POBIERZ*) i rozpakuj gdzieś na dysk komputera, np. Pulpit
ABY POBRAĆ* klikasz prawym i 'Zapisz element docelowy jako...' LUB 'Kopiuj adres odnośnika' i potem wklejasz w nowej karcie/nowym oknie przeglądarki

Etapy instalacji:
  1. Po zainstalowaniu dodatku FireFTP, uruchamiamy przeglądarkę i dodatek (poprzez wciśnięcie niebieskiej ikony konika morskiego)
  2. Z drugiego menu rozwijalnego (na górze od lewej) wybieramy Create an account...
  3. W oknie o nazwie Account Manager wypełniamy pola w zakładce Main w/g schematu:
    Account name: (dowolna, np. Samsung B650)
    Host: (ip naszego TV, u mnie 192.168.1.10)
    Login: root
    Password: (pozostawiamy puste)​
    82200942.png

    Potwierdzamy OK.​
  4. Przechodzimy do TV
  5. Podpinamy pendriva z aplikacją SamyGO Control Center - StartLib & Explorer v0.1a
  6. W TV wchodzimy do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> SamyGO Control Center
  7. W aplikacji Control Center naciskamy ZIELONY przycisk plota aby przejść do menu APP
  8. Naciskamy strzałkę w dół, aby przejść do FTP_Server i naciskamy prawą strzałkę (powinien ukazać się komunikat Start FTP Server
  9. Zamykamy aplikację klawiszem Return lub Exit na pilocie
  10. Powracamy do komputera
  11. Przygotowujemy pliki z archiwum zamiennika Content Library. Najlepiej, abyśmy w lewym panelu mieli widoczne wszystkie 3 pliki, czyli: mainmenu.swf, base.jpg, settings.xml
  12. W FireFTP wybieramy z drugiego menu nazwę naszego profilu (u mnie Samsung B650) i wciskamy przycisk obok o nazwie Connect
    [*]Zatwierdzamy okno Enter Login Information
    [*]W prawym panelu przechodzimy do folderu
    /mtd_tlib/swf
  13. Odnajdujemy plik mainmenu.swf i zmieniamy jego nazwę na np. mainmenu_backup.swf
  14. Z dysku naszego komputera kopiujemy do wybranej ścieżki na TV przygotowane wcześniej 3 pliki - mainmenu.swf, base.jpg, settings.xml
  15. Uruchamiamy ponownie TV, nasikamy przycisk CONTENT na pilocie i cieszymy się nowym menu Content Library

Cechy i funkcje zamiennika Content Library (v0.4):
  • Szybsze działanie
  • Jedno menu dla wszystkich aplikacji
  • Numeryczne skróty do grup i aplikacji, np. gdy masz aplikację Netsurf pierwszą na liście w grupie GRY wystarczy wcisnąć [4] i potem [0]
  • Możliwość zmiany tła na własne
  • Po naciśnięciu NIEBIESKIEGO przycisku następuje przyciemnienie ekranu
  • Plik konfiguracyjny z możliwością ustawienia domyślnej grupy startowej, czy wł/wył tła
  • Nazwy grup w takim samym języku jak menu TV

file.php

Dodatkowe informacje:
Wątek na forum: SamyGO & View topic - Content Library startup replacement
 

kmserwis

New member
Echo Likwidacja

Witam

Być może ten temat był poruszany ale u mnie net Wifi tak działa że przeszukiwanie forum graniczy z dużą cierpliwością.
Mianowicie szukam rozwiązania echa które występuje podczas podłączenia tv poprzez świadłowód (optical) do amplitunera. Kiedy mam głos płynie z głośników tv i amplitunera jest właśnie efekt echa, i tutaj pyt czy istnieje możliwość usunięcia tego?
Z góry dziękuje za wszelką pomoc
Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich
 

muchaq

New member
Panowie mam duzy problem z moim TV, pierw nie działał mi internet niby sie włączał po długim czasie i potem reset. Więc dałem exit na 15 sek. zrobiłem domyślne ustawienia zadzałalo. No ale youtube gdy włączyłem i chciałem uruchomić film zawieszało się i reset TV.

Więc chciałem wrzucic nowy soft ten który jest na stronie www, a tu niespodzianka za kazdym razem mam" Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie".

Powiecie co może byc?

dzieki i pozdrawiam
 

kalambur

New member
Content Library startup replacement (wersja 0.4)

Całość instalacji zamiennika CL polega na podmienieniu pliku mainmenu.swf w pamięci wbudowanej TV. Można to zrobić poprzez telnet lub FTP. Ja opiszę metodę z użyciem FTP.

Przygotuj następujące pliki:
  • Pobierz i zainstaluj dowolną aplikację transferu plików poprzez FTP. Ja użyję dodatku do przeglądarki Firefox - FireFTP (POBIERZ)
  • Pobierz i rozpakuj na pendrive (z systemem plików FAT) aplikację dla TV o nazwie SamyGO Control Center - StartLib & Explorer v0.1a (POBIERZ lub POBIERZ*)
  • Pobierz archiwum z nowym Content Library v0.4 (POBIERZ*) i rozpakuj gdzieś na dysk komputera, np. Pulpit
ABY POBRAĆ* klikasz prawym i 'Zapisz element docelowy jako...' LUB 'Kopiuj adres odnośnika' i potem wklejasz w nowej karcie/nowym oknie przeglądarki

Etapy instalacji:
  1. Po zainstalowaniu dodatku FireFTP, uruchamiamy przeglądarkę i dodatek (poprzez wciśnięcie niebieskiej ikony konika morskiego)
  2. Z drugiego menu rozwijalnego (na górze od lewej) wybieramy Create an account...
  3. W oknie o nazwie Account Manager wypełniamy pola w zakładce Main w/g schematu:
    Account name: (dowolna, np. Samsung B650)
    Host: (ip naszego TV, u mnie 192.168.1.10)
    Login: root
    Password: (pozostawiamy puste)​
    82200942.png

    Potwierdzamy OK.​
  4. Przechodzimy do TV
  5. Podpinamy pendriva z aplikacją SamyGO Control Center - StartLib & Explorer v0.1a
  6. W TV wchodzimy do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> SamyGO Control Center
  7. W aplikacji Control Center naciskamy ZIELONY przycisk plota aby przejść do menu APP
  8. Naciskamy strzałkę w dół, aby przejść do FTP_Server i naciskamy prawą strzałkę (powinien ukazać się komunikat Start FTP Server


do tego momentu dochodze i gdy daje strzałke w bok wyskakuje po prawej stronie Start FTP server ale i pod tym komunikatem wyskakuje mi Done! i później już sie nie mogę połączyć. Proszę o pomoc.



DZIĘKUJĘ ZROBIONE !! NIEAKTUALNE
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
A spytam... Bedzie moze "nagrywarka" do analogu ? Czy tylko cyfrowe kanaly mozna nagrywac. Moze da sie tez analog ?

Nie rozumiesz zasady działania nagrywarki, po pierwsze wykorzystuje ona wbudowaną funkcję w soft Samsunga 2004/2005, która polega na zrzucie strumienia cyfrowego MPEG2/H.264 który jest nadawany w systemie DVB-T/C, nie ma tu mowy o dokonywaniu kompresji materiału bo procesor jest za słaby. To po prostu polega za zapisaniu danych które są nadawane i to wszystko.

Więc nigdy nie postanie nagrywarka sygnału analogowego ani sygnału dostarczanego przez złącza SCART/HDMI/COMPONENT.

Wiele osób nie rozumie działania softu tego telewizora, linux jest tylko bazą a wszystko dobywa się jednak w close-sourced aplikacji napisanej przez Samsunga. Na szczęście część osób takich jak geo650 (nasz rodak) świetnie sobie radzi z tym elementem linuxa który jest w telewizorze - mimo, że niektórzy wprowadzają w błąd wynajdując funkcje w telewizorze o których działaniu nie mają pojęcia (np. wyłączanie podświetlenia czy rady typu 'dograjcie kodeki').
Zasada działania telewizora jest opisana w dokumentacji (która wyciekła z Samsunga), dostępnej na SamyGO wystarczy to przeczytać.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam

Być może ten temat był poruszany ale u mnie net Wifi tak działa że przeszukiwanie forum graniczy z dużą cierpliwością.
Mianowicie szukam rozwiązania echa które występuje podczas podłączenia tv poprzez świadłowód (optical) do amplitunera. Kiedy mam głos płynie z głośników tv i amplitunera jest właśnie efekt echa, i tutaj pyt czy istnieje możliwość usunięcia tego?
Z góry dziękuje za wszelką pomoc
Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich
Rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy ściszyć TV ;). Bo jaki ma sens słuchanie głośników TV i głośników z ampli na raz?
 

muchaq

New member
nic nie grzebałem bo nie chce stracic gwarancji. Tylko raz zmieniłem softa na tego ze stycznia. Zauwazyłem ze pojawił sie nowy i tego go zmienić nie moge.

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
 
Do góry