Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

AS33

New member
Witam
A tak na marginesie czy ktoś spotkał się z takim objawem,że niekiedy po jakimś czasie grania telewizor sam się wyłączy i ponownie właczy(na kilku ostatnich softach model LE32B650 połączenie przez hdmi z opticum globo 9500 ale przez euro też ) kombinowałem z różnymi ustawieniami oszczędności energii i innymi ale nie pomaga i dalej od czasu do czasu tak się pojawia.Pozdawiam

Spróbuj wyłączyć w TV Anynet+ w Menu Aplikacja. Mi to pomogło z samowłączaniem się TV + Opticum 9500 (dodam, że mam połączenie tylko po HDMI). Spróbować nie szkodzi...
 

jk36

New member
Spróbuj wyłączyć w TV Anynet+ w Menu Aplikacja. Mi to pomogło z samowłączaniem się TV + Opticum 9500 (dodam, że mam połączenie tylko po HDMI). Spróbować nie szkodzi...
Od tego zacząłem kombinowanie i mam wyłączony Anynet+ , przy poprzednim sofcie nawet na jakiś czas to pomogło ale nie wyeliminowało wyłączania się tv .Ale dzięki za chęć doradzenia ,może coś uda się wykombinować
PS
Faktycznie pytając o nowy soft nie zauważyłem że na stronce samsunga jest to do modelu C - przepraszam za pytanie -- a już miałem nadzieje że coś nowego się pojawiło:)
 

muchaq

New member
Witam, Panowie nurtuje mnie od jakiegoś czasu pytanie ponieważ kupiłem TV samsung LE32B653 i on ma dekoder DVB-T/C i nie wiem czy gdybym kupil telewizje n, polsat czy CP to mogłbym w jakiś sposób zrobić to tak zeby używać do przełączania kanałów jednego pilota? Najlepiej zeby karte dostawcy wlożyć do TV.



Podpowiecie co i jak ?



Dzieki
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam

Czytam od ok tygodnia ten temat od początku (przebrnąłem przez ok 250 stron jak na razie) ale muszę zdecydować się na jakiś konkretny model do czwartku rano więc nie zdążę doczytać do końca. Czy moglibyście mi odpowiedzieć na kilka pytań:

1) Czytałem że Input Lag gdy podpięta jest konsola np. Xbox360 lub PC był mocno odczuwalny. Czy w najnowszym sofcie coś zostało poprawione? Zależy mi na jak najmniejszym Imput Lagu ponieważ w grach on bardzo przeszkadza.

2) Czy działają na najnowszej wersji firmware wszystkie filmy mkv (pomijam sporadyczne przypadki "upartych" filmów) o profilu 5.1 z bitrate nie większym niż 12000 i bez DTS?

pzd.
1.W tym raczej nikt Ci nie pomoże, jednym bardzo przeszkadza, inni w ogóle go nie zauważają. Powinieneś sam przetestować.

2. Nowy soft nie wnosi żadnych poprawek co do odtwarzanych formatów, a dodatkowo blokuje SamyGO i powrót do poprzedniego softu.

Witam Wszystkich forumowiczow, mam pytanie odnosnie implementacji Samby w TV.
Uzywam:

SammyGo All Extension 0.03
Sprzet: LE37B650
Firmware: T-CHL7DEUC 2005 zpatchowany SammyGo v0.10
(dziala telnet i VideoAR Fix v1)

Po uruchomieniu SammyGo z Content/GRY wyswietlaja sie standartowo kolory
po czym na chwile wskakuje komnikat:

Brak podł. urz.
UPNP Server

a pozniej kolorowe pasy znikaja. W MediaPlay mam urzadzenie UPNP Server ale zawartosci niestety brak.

Czy ktos testowal podobny konfig?
Prosze o pomoc i z gory dziekuje!
Powinno Ci sie także wyświetlić:

Brak podł. urz.
Samba Server

Dopiero tam zobaczysz udostępnione pliki z komputera. Jeżeli nie pokazuje Ci się Samba Server w media play, to:
- źle wpisałeś login i/lub hasło w SamyGo All Extensions
- firewall w kompie blokuje połączenie z TV
 

roman106

New member
Witam, Panowie nurtuje mnie od jakiegoś czasu pytanie ponieważ kupiłem TV samsung LE32B653 i on ma dekoder DVB-T/C i nie wiem czy gdybym kupil telewizje n, polsat czy CP to mogłbym w jakiś sposób zrobić to tak zeby używać do przełączania kanałów jednego pilota? Najlepiej zeby karte dostawcy wlożyć do TV.
DVB-T/C jest standardem TV cyfrowej naziemnej, a nie satelitarnej (cable/terrestial - kablowa/naziemna), więc Twój pomysł z przełożeniem karty nie ma szans. Programy przełączasz tylko pilotem od tunera sat.
 

RufuSx

New member
Ehh miałem już kupować ale sam nie wiem. W electro.pl powiedzieli mi, że są na matrycach AA02. Sorry, ale takie postępowanie chyba dyskwalifikuje Szajsunga. Kupuje ich produkt, a nie jakieś AUO coś tam...

Do tego opinie o słabych kątach i błyszcząca powłoka :/

Układ u mnie w pokoju wygląda tak:
http://i48.tinypic.com/28iuhxj.jpg

W sklepie mogłem się przejrzeć w tym Samsungu, a co to dopiero będzie przy naturalnym świetle.

Dodam, że żadne DLNA, internety, odtwarzanie z pena nie grają dla mnie roli. Liczą się kąty, 100Hz i dobre skalowanie; do 1900zł.

Chyba się skuszę na Toshibę 733, co myślicie? Tylko tutaj znowu kiepski serwis :/
 

muchaq

New member
Witam ponownie. Panowie a możecie mi podpowiedzieć co musze zrobić żeby móc odbierac TV cyfrową ? Bo wyczytałem ze od marca br. w okoliach bydgoszczy miała zostać uruchomiona. Czy musze cos w TV ustawić gdzieś indziej podłączyć kabel ? Wytlumaczycie?

Bo gdy wezme znajdz programy cyfrowe to nie ma zadnego
 

moras86

New member
Witam ponownie po małej przerwie. Dziś kolejna aplikacja mająca na celu ulepszenie naszych TV.
----------
Bigger Font
wersja 0.1
samygo.png
Do czego służy?
Zwiększ trzy podstawowe rozmiary napisów. Po uruchomieniu aplikacji rozmiar napisów 'Mały' jest większy od standardowego 'Duży'.


Jak uruchomić?
  • pobierasz archiwum z odnośnika poniżej
  • rozpakowujesz na pendriva lub zewnętrzny dysk pod USB
  • podpinasz nośnik pod odpowiedni port USB w TV
  • w TV wchodzisz do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> SamyGO Bigger Font
  • ekran mignie na krótki moment
  • uruchamiasz film, który chcesz obejrzeć
  • aby zmienić rozmiar napisów naciskasz przycisk Tools na pilocie i wchodzisz w podmenu Napisy

Zalecenia:
Nie należy odłączać pendriva od TV po uruchomieniu aplikacji bez uprzedniego wyłączenia TV.


Skąd pobrać?

Moje spostrzeżenia:
Jak dla mnie standardowe wielkości czcionek są wystarczające, lecz posiadam odbiornik 40'' i oglądam go z odległości 3,5 do 4 metrów.


Dodatkowe informacje:
Na forum SamyGO - https://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=2&t=40&start=50#p5569
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Mam pytanko. Czy to jest dokładnie ta sama funkcja jak wbudowana w SamyGO Firmware Patcher v0.23
Chodzi mi czy to jest identyczny rozmiar fontu.
Niestety nie mogę porównać bo mam reset TV przy wgrywaniu Bigger Font 0.1.
Zaznaczam że mam FW 2005.0 już spatchowany Patcher'em v0.23 więc bardzo się nie zdziwiłem.

Special THX Moras86 za śledzenie co się dzieje u SamyGO.
Oraz za czytelne opracowanie każdego tematu.
Naprawdę dobra robota. :)
 
Ostatnia edycja:

reczak

New member
Na stronie SamyGo jest następna wersja Bigger Font 0.2.teraz z żółtymi napisami Super.!!

Jeszcze lepiej byłoby bez zmiany wielkości czcionki. Oryginalna jest ok. tzn. ta najmniejsza jest trochę za mała.
 
Ostatnia edycja:

hashdee

New member
problem z plikami

Panowie,

Problem z Samsung PC share managerem oraz z podlaczaniem dyski przez USB.

1. Podlaczylem dysk USB z 1 plikiem XVID. wlaczylem na TV jest ok
2. Odlaczylem i przegralem z PC kilka plikow a stary XVID skasowalem.
3. Podlaczam znow do TV ten sam dysk i widzi tylko stary plik XVID, co wiecej odtwarza go bez problemu (caly plik) pomimo ze go fizycznie tam nie ma :). Podobna Akcja z SAmsung PC managerem, widzi kupe starcyh plikow, a nowych nie :/

Wylaczalem TV z pradu itd. 0 rezultatow.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Panowie,

Problem z Samsung PC share managerem oraz z podlaczaniem dyski przez USB.

1. Podlaczylem dysk USB z 1 plikiem XVID. wlaczylem na TV jest ok
2. Odlaczylem i przegralem z PC kilka plikow a stary XVID skasowalem.
3. Podlaczam znow do TV ten sam dysk i widzi tylko stary plik XVID, co wiecej odtwarza go bez problemu (caly plik) pomimo ze go fizycznie tam nie ma :). Podobna Akcja z SAmsung PC managerem, widzi kupe starcyh plikow, a nowych nie :/

Wylaczalem TV z pradu itd. 0 rezultatow.
TV widzi pliki skasowane jeżeli dysk podłączysz po oglądaniu filmów przez dlna i tryb widoku był ustawiony np na "czas". Podłączenie dysku i przełączenie widoku w tryb podstawowy rozwiąże problem pojawiających sie skasowanych plików. Nie rozumiem jednak jakim cudem odtworzył ten film? Może nie opróżniłeś kosza po usunięciu i TV gdzieś go tam na dysku znalazł :shock:.
Co do PCShare to po każdym dodaniu, lub usunięciu filmu musisz kliknąć na odświeżanie serwera, tylko wtedy zmiany będą widoczne na TV.
 

biper1

New member
Telewizor wrócił z serwisu z wymieniona płytką sygnałową dalej soft 3000.2 wiec teraz sie zastanawiam co robić czy próbować znowu zmienic na starszy czy pozostać na tym ?? zależy mi najbardziej na napisach do filmów w mkv. bo na jasnym tle nic nie widać.
doradzcie??
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Ehh miałem już kupować ale sam nie wiem. W electro.pl powiedzieli mi, że są na matrycach AA02. Sorry, ale takie postępowanie chyba dyskwalifikuje Szajsunga. Kupuje ich produkt, a nie jakieś AUO coś tam...
/
Bezsensowne rozumienie.
Jak kupujesz np. samochod, to z czyich czesci jest zrobiony? Na pewno nie pochodza tylko od jednego producenta, ktorego znaczek jest na grillu.
 

swojak1

New member
Bezsensowne rozumienie.
Jak kupujesz np. samochod, to z czyich czesci jest zrobiony? Na pewno nie pochodza tylko od jednego producenta, ktorego znaczek jest na grillu.
Potwierdzam! Otwórz jakiekolwiek urządzenie elektroniczne a napatrzysz się na masę podzespołów elektronicznych różnych firm ja widziałem w jednym urządzeniu układy scalone Sony, Samsunga, Filipsa, i już nie pamiętam kogo.
 

muchaq

New member
Witam ponownie;) czy moglibyście mi powieddziec czy po serwerze DLNA lub innej technologii można w jakis sposób przesłać obraz bezpośrednio do TV chodzi mi o np pulpit.
 

Sajga

New member
@hashdee:
Panowie,

Problem z Samsung PC share managerem oraz z podlaczaniem dyski przez USB.

1. Podlaczylem dysk USB z 1 plikiem XVID. wlaczylem na TV jest ok
2. Odlaczylem i przegralem z PC kilka plikow a stary XVID skasowalem.
3. Podlaczam znow do TV ten sam dysk i widzi tylko stary plik XVID, co wiecej odtwarza go bez problemu (caly plik) pomimo ze go fizycznie tam nie ma :). Podobna Akcja z SAmsung PC managerem, widzi kupe starcyh plikow, a nowych nie :/

Wylaczalem TV z pradu itd. 0 rezultatow.

Jest dokładnie tak, jak napisał Pedro - plik po skasowaniu fizycznie istnieje dalej, on jest tylko "zaznaczony" tak, że system wie, że w tym miejscu może zapisywać nowe bity. Oprogramowanie TV natomiast widzi go dalej bez żadnych ograniczeń - czyli odtworzyć też go może. Sprawę załatwia (dla TV) opróżnienie systemowego kosza zaraz po skasowaniu pliku - oczywiście przy podłączonym dysku do PC.
 
Ostatnia edycja:

januszkop

New member
avchd

czy takowy tv odtwarza format AVCHD?
tych bezpośrednio z formatu kamery nie - gdyż nie czyta plików z rozszerzeniem mts.

Po zmianie rozszerzenia np. na avi plik jest czytany ale tylko video brak dźwięku. Próbowałem pliki z kamery SONY i JVC
Z tego co wiem to jest to bardziej złożony problem niż się wydaje.
Nie próbowałem konwertowania takich plików.
 
Do góry