Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

arkadiuszdworza

New member
Kup sobie na Allegro pilot uniwersalny 70 zeta bardo solidny "samouk" możesz każdy przycisk zaprogramować od oryginału przystawiając on zapamiętuje i będziesz miał po sprawie. Ja kupiłem bo chciałem wyłączać ekran a słuchać dźwięku i teraz mam ok.
Pozdro.

A jak nauczyłeś pilota wyłączać ekran z pozostawieniem dźwięku? Proszę o dokładny opis.
 

malyk9

New member
Ponawiam pytanie czy ktoś już sobie poradził z uaktualnieniem - tzn. wrzucam na pena nowy soft i po włożeniu do telewizora szuka 30sekund i wyskakuje komunikat "Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie".
W zakładce Pomoc techniczna>Aktualizacja oprogr.>Obecna wersja 2010/01/13_002007

Telewizor to:
MODEL CODE: LE37B650T2PXZG
Version: CN04
 

swojak1

New member
A jak nauczyłeś pilota wyłączać ekran z pozostawieniem dźwięku? Proszę o dokładny opis.
W pilocie jest automatyczne wyszukiwanie kodów. Problem jest taki że wyłączanie ekranu znajduje się w podwójnym menu ekranowym potwierdzane w środku pilota, ale i tak wyłączanie i włączanie ma przypisany kod musisz się niestety trochę pobawić. Lub poszukać w pilotach samsunga innych TV podobnie jak napisał w poście MarekWoj #5314 , ja niestety ale się bawiłem chociaż niedługo.
 

MarekWoj

New member
Kup sobie na Allegro pilot uniwersalny 70 zeta bardo solidny "samouk" możesz każdy przycisk zaprogramować od oryginału przystawiając on zapamiętuje i będziesz miał po sprawie. Ja kupiłem bo chciałem wyłączać ekran a słuchać dźwięku i teraz mam ok.
Pozdro.
Może to nie aktualne, ale kilka lat temu przymierzałem się do zakupu takiego pilota (wtedy były znacznie droższe), ale dałem sobie spokój, bo wyczytałem że nie każdego kodu "umią"się nauczyć. Znając prawa Murphiego na pewno bym trafił na taki, co akurat z moim TV nie działa.

Więc jak masz sprawdzony, to napisz jaki to był model.

=======================================
EDIT: Pospieszyłem się z pytaniem, znalazłem już wyżej odpowiedź :blagam:
 
Ostatnia edycja:

emeth

New member
Panowie mam prosbe:
Mozecie mi podac (mniej wiecej) jaki jest sredni pobor energii przy wlaczonym trybie oszczednosci ? Zarowno niskim, srednim i wysokim. Wiem ze maksymalny to 140W.

Jezeli bedzie to np 40% w trybie wysokim, to czy w kazdym telewizorze samsunga bedzie tez 40% ?

Telewizor to 37B650
 
Ostatnia edycja:

pldeczek1

New member
Panowie mam prosbe:
Mozecie mi podac (mniej wiecej) jaki jest sredni pobor energii przy wlaczonym trybie oszczednosci ? Zarowno niskim, srednim i wysokim. Wiem ze maksymalny to 140W.

Jezeli bedzie to np 40% w trybie wysokim, to czy w kazdym telewizorze samsunga bedzie tez 40% ?
a mozebys podal romaiar tv bo 140w max to chyba w 32" ja mam 46 i max to 240w a w trbie max oszczednosci pobiera okolo 80 -90 w


co do pilotow uniwersalnych to lylko piloty logitecha bo te chinskie smieci do niczego sie nie nadają!
 

Horhe Ortega

New member
Ponawiam pytanie czy ktoś już sobie poradził z uaktualnieniem - tzn. wrzucam na pena nowy soft i po włożeniu do telewizora szuka 30sekund i wyskakuje komunikat "Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie".
W zakładce Pomoc techniczna>Aktualizacja oprogr.>Obecna wersja 2010/01/13_002007

Telewizor to:
MODEL CODE: LE37B650T2PXZG
Version: CN04
A skąd masz ten soft?Jest właściwy dla tej wersji?Bo to "niemiec".
 
Ostatnia edycja:

malyk9

New member
A skąd masz ten soft?Jest właściwy dla tej wersji?Bo to "niemiec".
Jest to SamyGO Firmware Patcher v0.23 ze strony samygo.
Próbowałem również upgrade ze strony Samsunga - LE37B650T2P Upgrade File (ver.T-CHLCIPDEUC-2007.1)
Czyli nic nie da się zrobić?
Po czym poznać że telewizor był kupiony w Niemczech?
Jestem trochę świeży w tej kwestii...proszę o wyrozumiałość.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
A ten oficjalny wgrał się bezproblemowo? Bo jak tak , to chyba już tak musi zostać bo mody zdaje się nie chodzą na wersjach z CI+ - czyli takimi jak twój.Albo ktoś mnie poprawi jak jestem nie na czasie to sorki:oops:Poza tym jest noc a pytania są tendencyjne..:-o:-o:-o
 

stasimon

New member
Witam

Czytam od ok tygodnia ten temat od początku (przebrnąłem przez ok 250 stron jak na razie) ale muszę zdecydować się na jakiś konkretny model do czwartku rano więc nie zdążę doczytać do końca. Czy moglibyście mi odpowiedzieć na kilka pytań:

1) Czytałem że Input Lag gdy podpięta jest konsola np. Xbox360 lub PC był mocno odczuwalny. Czy w najnowszym sofcie coś zostało poprawione? Zależy mi na jak najmniejszym Imput Lagu ponieważ w grach on bardzo przeszkadza.

2) Czy działają na najnowszej wersji firmware wszystkie filmy mkv (pomijam sporadyczne przypadki "upartych" filmów) o profilu 5.1 z bitrate nie większym niż 12000 i bez DTS?

pzd.
 

malyk9

New member
A ten oficjalny wgrał się bezproblemowo? Bo jak tak , to chyba już tak musi zostać bo mody zdaje się nie chodzą na wersjach z CI+ - czyli takimi jak twój.Albo ktoś mnie poprawi jak jestem nie na czasie to sorki:oops:Poza tym jest noc a pytania są tendencyjne..:-o:-o:-o
Ten soft już był w telewizorze po zakupie, i pewnie to jest ten najnowszy 300.2 do którego już się nic nie dogra a w TV jest inne oznaczenie. (oczywiście internet po kablu też nie działa).
Mody nie będą chodziły na tym sofcie czy na tym telewizorze?
 
Ostatnia edycja:

japollo

New member
Samba w LExxB650

Witam Wszystkich forumowiczow, mam pytanie odnosnie implementacji Samby w TV.
Uzywam:

SammyGo All Extension 0.03
Sprzet: LE37B650
Firmware: T-CHL7DEUC 2005 zpatchowany SammyGo v0.10
(dziala telnet i VideoAR Fix v1)

Po uruchomieniu SammyGo z Content/GRY wyswietlaja sie standartowo kolory
po czym na chwile wskakuje komnikat:

Brak podł. urz.
UPNP Server

a pozniej kolorowe pasy znikaja. W MediaPlay mam urzadzenie UPNP Server ale zawartosci niestety brak.

Czy ktos testowal podobny konfig?
Prosze o pomoc i z gory dziekuje!
 

malyk9

New member
Beda dzialaly jak zmienisz soft na 2004/2005.
Dziękuje za szybką odpowiedź.
@ Horhe Ortega Tobie również dzięki za linki, będę próbował załadować soft 2004/2005 tak jak radził @ mgreta3
Jeśli dysponujecie sprawdzonymi linkami do softu 2004/2005 to będę wdzięczny, oczywiście spróbuje sam poszukać.
Teraz skojarzyłem fakt że przy pierwszej próbie podłączenia internetu przez kabel wyskoczyła informacja, że aktualizacja poszła sama - mały pasek na dole ekranu, po tej aktualizacji internet przestał działać.
Jak jest dokładnie oznaczona wersja softu 2004/2005?
 

pucpuc

New member
AVrfix2

W poście #5283 z 15-05-2010 Kol. myca na moje pytanie o aplikację AVrfix2 odpowiedział, że "jest też wersja (razem z telnetem) w której działają wszystkie tryby" odtwarzania formatów filmów.
Mam prośbę, czy moglibyście mi podać jaka konkretnie to aplikacja SamyGo (lub ewentualnie link do niej). Oczywiście chodzi mi tylko o taką, którą można odpalić z pendriva w menu gry telewizora.
 

jk36

New member
Witam
Na polskiej stronie samsunga widzę nowy soft z z 17.05.2010 (1012.3)- czy ktoś już próbował wgrywać ?? Co wnosi i czy umożliwa powrót do poprzednich wersji ? Na szczęście ostatniego softu nie wgrywałem stąd zastanawiam się czy ten nie ma wad z poprzedniego A tak na marginesie czy ktoś spotkał się z takim objawem,że niekiedy po jakimś czasie grania telewizor sam się wyłączy i ponownie właczy(na kilku ostatnich softach model LE32B650 połączenie przez hdmi z opticum globo 9500 ale przez euro też ) kombinowałem z różnymi ustawieniami oszczędności energii i innymi ale nie pomaga i dalej od czasu do czasu tak się pojawia.Pozdawiam
 
Do góry