Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pucpuc

New member
Niestandardowe opcje dopasowywania filmów

W poście nr #4559 Kolega moras86 opisał znaną aplikację AVrfix2, która pozwala np. na rozciągnięcie filmu w formacie 4:3 do pełnego ekranu. Standardowo mamy dwie opcje: Dopasuj i Oryginalny. Dodane są tryby:
  • Full Screen
  • 4:3
  • Non Anamorph
  • 16:9
  • Anamorph
  • 1.85:1
  • 2.35:1
  • 2.37:1
  • 2.39:1
  • 2.76:1

ale jak pisze, większość filmów w połączeniu z trybami innymi niż Full Screen (pełny ekran) i 4:3 pokazuje jedynie czarny ekran.
Rozumiem to tak, że poza opcją Full Screen pokazuje się czarny ekran, bo w aplikacji uruchamianej jako gra w Content Library nie dało się zmieścić algorytmów wszystkich trybów, w przeciwieństwie do takich możliwości przy spatchowaniu i wgraniu do telewizora całego firmware. Jak myślicie, czy nie dałoby się zrobić dziesięciu takich odrębnych aplikacji odpalanych z pendriva, każdej dla innego formatu filmu jaki chcemy odtwarzać.
 
Ostatnia edycja:

myca

New member
W poście nr #4559 Kolega moras86 opisał znaną aplikację AVrfix2, która
ale jak pisze, większość filmów w połączeniu z trybami innymi niż Full Screen (pełny ekran) i 4:3 pokazuje jedynie czarny ekran.

Jest też wersja (razem z telnetem) w której działają wszystkie tryby.
 

nocai

New member
Być może różnie to jest z różnymi dekoderami. Ja mam Philips PVR HD (Cyfra+) i, by móc w miarę normalnie, korzystać z pilota od niego musiałem podkręcić podświetlenie matrycy z 0 do 5 (przy 4 jeszcze szwankuje =o( ) Poradził mi to gość z jednego z salonów Cyfry. Na forach dotyczących dekoderów sat można znaleźć poradę by zakleić/zasłonić częściowo odbiornik IrDA w dekoderze. Sprawdziłem. Trochę pomaga ale tylko trochę.

Kombinuj, żeby podświetlenie było jak najmniejsze. No chyba, że chcesz być sponsorem Energipro (czy innego tałatajstwa) :) Im mniejsze podświetlenie tym niższy pobór prądu przez TV.
 

andrzej191

New member
Witam mam pytanie dotyczące Internet@TV(youtube) czy jest potrzebne polaczenie telewizora z internetem lub jakims innym urzadzeniem ?
 

swojak1

New member
No jasne że musisz mieć połączenie z modemem zewnętrznym lub zintegrowanym ruterem zalogowanym w sieci tel..
 
Ostatnia edycja:

tommygun

New member
Witam
Do wszystkich mądrych kieruję pytanie: jak uruchomić SamyGO ChanEdit (plik java)

SamyGoChanEd.jar

Pozdrawiam
Tomasz
 

asd1

New member
mgreta36 - dzięki za info, mam w TV to co chciałem czyli oryginalny 2004.1 i podrasowany 2005.0
swojak1 - dzięki, soft mam
spaczowałem sobie 2005.0 i z drżącym sercem wgrałem do TV. Wszystko chodzi jak należy tzn: dostęp telnet, ARFix, większe napisy, zmieniony kolor napisów. Naprawdę SamyGo Team zrobili kawał dobrej roboty.
Zastanawiam się nad opcją Advanced mode dla automatycznego montowania zasobów z NASa przy włączaniu TV.

Mam prośbę,
możesz gdzieś na www (np Sendspace.pl - Darmowy hosting plików lub itp) opublikować ten przerobiony FW, najlepiej spakowany w zip. z podaniem tu sumy kontolnej MD5 tego zip-a.
 
Ostatnia edycja:

biper1

New member
przy probie zmiany z 3000.2 na starszy soft po wpisaniu do telnetu komendy
echo SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816 > Version.0
mam restarty tv po okolo 10 sekundach
POMOCY !!!!!!
 

swojak1

New member
Wygląda że źle coś zrobiłeś. mogłeś uwalić TV. Spróbuj przy wyłączonym TV wciśnij na pilocie INFO, MENU, MUTE, POWER - otworzysz menu serwisowe - Option - Fakctory Reset wciśnij i TV masz przywrócony do ustawień fabrycznych. Może jeszcze to coś pomoże. Napisz jaki masz TV, ile calowy.
 
Ostatnia edycja:

ubity

New member
Mam takie pytanko -czy nasz telewizor obsłuży może obraz 3D bo na platformie N pojawia się EUROSPORT 3D ?
 
Ostatnia edycja:
pytanko

hej ludzie mam problem powiedzcie mi jak zmienić Format/Info : Advanced Format profile : High@L5.1
Format settings, ReFrames :11 frames na mniejszy profil High@L4.1 i reframes na mniejszy bo tego filmu mi nie odtwarza.komunikat nie obsługiwany format pliku. proszę o pomoc jakim programikeim to zrobic ewentualnie czy juz jest po filmie i nie obejrze? pozdro.:(
 

biper1

New member
Wygląda że źle coś zrobiłeś. mogłeś uwalić TV. Spróbuj przy wyłączonym TV wciśnij na pilocie INFO, MENU, MUTE, POWER - otworzysz menu serwisowe - Option - Fakctory Reset wciśnij i TV masz przywrócony do ustawień fabrycznych. Może jeszcze to coś pomoże. Napisz jaki masz TV, ile calowy.
tv to le40b650 ustawienia fabryczne przywrócone ale na tym koniec zaraz sie telewizor blokuje i restartuje po około 10 sekundach
czyli zostaje tylko serwis ??
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
Spróbuj przywrócić soft jeszcze tą metodą, [FONT=&quot]włączyć menu > Control -> Sub Option ustawić na WiseLink Write = ON[/FONT] może przywołasz soft który znajduje się zapisany w pamięci jako alternatywny soft.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
Jeśli masz dostęp do menu serwisowego, to wyłącz WATCHDOG'a opcja ta jest w
Control > Sub Option >
4 pozycja od góry w lewej kolumnie musisz zmienić na OFF

powodzenia!
 

biper1

New member
niestety nie moge zmienic tego poniewaz telewizor po włączeniu za kilka sekund się blokuje tzn. nie działają przyciski i następuje restart telewizora :/
 

interaktiv

New member
W takim razie jeśli nie masz ex-linka to pozostaje Ci serwis, ale musisz się liczyć z tym, że serwis nie uzna tego jako naprawę gwarancyjną tylko jak uszkodzenie z winy użytkownika i naliczy Ci opłatę za ekspertyzę + naprawę no i oczywiście obciąży Cie kosztem przesyłki - od kiedy wydali soft blokujący SamyGO należy się liczyć z tym, że są mocno w temacie ;)
 

pldeczek1

New member
od kiedy wydali soft blokujący SamyGO należy się liczyć z tym, że są mocno w temacie ;)
co prawda u mnie ni restartowal sie tv ale przycinalo sie 100hz
Przyjechalo z serwisu dwoch panow ktorzy poza wymianą calych elementow tv nie maja zielonego pojecia o naprawie i zasadzie dzialania naszych tv a co dopiero o zchakowanym sofcie
Wywalili galy jak mowilem o aktualizacji softu przez internet do ktorego jest telewizor podłaczony
Przyjeczali tydzien puzniej i wymienili plyte głowną trwalo to okolo 15 minut i po sprawie a mnie nic sie nie zmienilo prucz tego ze mam czerwone menu a mialem niebieskie
Tak sie sklada ze samsung ma podpisane umowy ze zwyklymi serwisantami ktorzy patrza aby takich napraw bylo jak najwiecej i nic nie sprawdzaja
pamietam tez jak kilka tat temu uwaliłem 2 karty (po 1500 zl sztuka) graficzne podczas zmiany biosu i odblokowywaniu dodatkowych potokow wszyscy mowli ze napewno na gwarancji tego nie uznają a uznali dostałem 2 nowiutkie karty
 
Do góry