Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

prof48

New member
Le32b651

Wybaczcie, jeżeli mój problem nie jest z tego działu, ale proszę o pomoc.Kupiłem Samsunga 32B651 i nieopatrznie zaprogramowałem wszystkie kanały (w tym cyfrowe zakodowane),które dostarcza mi telewizja kablowa (również analogowe) przy podpiętym kablu z kablówki (bez dekodera). Podłączyłem następnie dekoder cyfrowy mojej telewizji kablowej z kartą do odkodowania programów. Telewizor działa przy włączonym dekoderze, ale kanały muszę zmieniać ręcznie,gdyż dekoder nie reaguje na swojego pilota.A zatem Panowie:co powinienem zrobić, aby zresetować wszystkie dotychczasowe ustawienia i powrócić do stanu pierwotnego.Dopiero wtedy, po podłączeniu dekodera, mógłbym zaprogramować ponownie telewizor korzystając z pilota dostarczonego z dekoderem.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
 

swojak1

New member
Przy wyłączonym TV wciśnij na pilocie INFO, MENU, MUTE, POWER - otworzysz menu serwisowe - Option - Fakctory Reset wciśnij i TV masz przywrócony całkowicie do początku ustawień fabrycznych. Wtedy ustawisz sobie wszystko od nowa.:)
 
Ostatnia edycja:

nocai

New member
Telewizor działa przy włączonym dekoderze, ale kanały muszę zmieniać ręcznie,gdyż dekoder nie reaguje na swojego pilota.

Jak rozumiem masz dekoder zewnętrzny podłączony do TV przez SCARTA lub HDMI ? Czy jest to dekoder UPC?
Po pierwsze sprawdź czy działa pilot od dekodera (najlepiej patrząc przez aparat foto- (może być z komórki) skieruj na diodę podczerwieni i naciskaj przyciski pilota - na wyświetalczu aparatu powinno być widać czy się zapala dioda).

Jeśli działa to odłącz dekoder od TV (TV wyłącz) i sprawdź czy się przełączają kanały, jeśli tak to :

po trzecie zmniejsz do minimum podświetlenie matrycy telewizory, albo maksymalnie odsuń dekoder od telewizora.
W niektórych typach dekoderów zbyt duże podświetlenie matrycy zakłóca działanie pilota.
 

weteran10

New member
mi niestety to nie pomoglo nie udalo sie wgrac wczesniejszego firmwaru a do tego chyba tv sie nie włacza. tzn włacza sie na okolo 10 sekund w czym przez pierwsze 2 sekundy po pojawieniu sie obrazu dzialaja klaswisze na pilocie i na tv, po tym czasie tv sie wiesza (obraz leci dalej) i po kolejnych 8 sekunach wylacza sie wlacza ponownie.
Macie jakies sposób na to czy pozostaje juz tylko serwis ??

Witam.Co sądzić o tym wpisie jednemu działa drugiemu nie czy popełnił gdzieś błąd.
 

reczak

New member
Proporcje obrazu wTVP2

Kilka dni temu podczas odbioru TVP2 z nadajnika warszawskiego, TV zaczął skalować obraz , rozciągając go w pionie. Podczas reklam jest ok. Odbiór TVP2 z N-ki jak i analogowy jest ok. Reszta kanałów cyfrowych ma właściwe proporcje.Moje ustawienia to auto-szeroko i powiększenie. Przy nadawaniu programu w prop.4:3 obcina górę i dół ale obraz nie jest spłaszczony.


Czy ktoś z okolic Warszawy ma tak samo. Może Emitel coś sknocił.

Właśnie przeczytałem na forum Sat Kuriera że to wina nadawania. Temat nieaktualny.
 
Ostatnia edycja:

prof48

New member
Dzięki Panowie za cenne uwagi.
Nocai - dekoder to "zintegrowany system dekodujący CONAX Digit MF4-K."
Jutro pobawię się ustawianiem wszystkiego od początku.Na marginesie uwaga odnośnie nowego Samsunga:telewizor rewelacyjny, ale wymaga bardzo dokładnej kalibracji.W ostatnim numerze "Komputer Świat" jest bardzo przydatny materiał na temat kalibracji sprzętu TV czołowych producentów.
Pozdrawiam
 

spyru

New member
Hej, co może być przyczyną nie działającego oprogramowania do nagrywania PVRv011 na moim LE37B650?, wersja PVR2_RCM działa bez problemu.
 

Pr3dator

New member
Witam mam takie pytanie na swojej liscie telewizorow ktore wybieram mam samsunga LE-55B650 jaka matryce szukac jesli zdecydowalbym sie na owy telewizor. Cos doczytalem ze matyryca SQ01 sony/samsung jest najlepsza.

Druga sprawa czy kupujac telewizor przez internet mozna prosic o sprawdzenie jego sprawnosci przed wysylka. Coby nie trafic na telewizor zombi. Widzialem tu na forum ze wiele osob mialo taki problem. Kupili telewizor niedzialal lub tego samego dnia padl i zamiast wymiany telewizor odrazu rafia do serwisu. Sam raz to przerabialem. Czy mozna prosic/zadac zeby sklep sprawdzil sprawnosc urzadzenia przed wysylka?
Dziekuje i pozdrawiam
 

swojak1

New member
Witam mam takie pytanie na swojej liscie telewizorow ktore wybieram mam samsunga LE-55B650 jaka matryce szukac jesli zdecydowalbym sie na owy telewizor. Cos doczytalem ze matyryca SQ01 sony/samsung jest najlepsza.

Druga sprawa czy kupujac telewizor przez internet mozna prosic o sprawdzenie jego sprawnosci przed wysylka. Coby nie trafic na telewizor zombi. Widzialem tu na forum ze wiele osob mialo taki problem. Kupili telewizor niedzialal lub tego samego dnia padl i zamiast wymiany telewizor odrazu rafia do serwisu. Sam raz to przerabialem. Czy mozna prosic/zadac zeby sklep sprawdzil sprawnosc urzadzenia przed wysylka?
Dziekuje i pozdrawiam
Jak najbardziej mogą Ci sprawdzić telewizor przed wysłaniem ja kupiłem przez internet szukałem wyszukiwarką "Ceneo" i wybrałem według mnie bardzo dobry i tani sklep internetowy "Electro" i kupiłem LE37B650 jestem zadowolony z zakupu i TV do dzisiaj po roku gra elegancko Tu masz link http://www.electro.pl/produkt-SAMSU..._29_2B_400_zl_od_Samsung_Polska-107915,3.html jeszcze Samsung po zakupie zwraca 400 zł. ale możesz poszukać sobie sam, i tak nie masz się co martwić zakupy przez internet są ustawowo chronione, masz prawo zwrócić towar do 10 dni z powrotem do sklepu bez podania przyczyny oni muszą odebrać za darmo "Samsung polska"z kolejni prowadzi sprzedaż door to door czyli nic Cię nie obchodzi transport wszystko na ich koszt. Szukaj tanio, kupuj bez obaw parę zł. więcej i możesz zapłacić w domu przy odbiorze, i sprawdzić przy kurierze.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Ciekawostka to że akurat w tym Elektro nowszy model C wychodzi ~450PLN taniej a jest jednak lepszy od B.Wiem już to-chociaż sam mam B.Nie zaliczam się więc do tej grupy posiadaczy B , którzy twierdzą że to wręcz to samo..+DTS:wink:
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
swojak1 dzieki za pomoc. A jesli chodzi o te zwroty w ciagu 10 dni to niejest czasem tak ze towar musi byc nie naruszony? Jesli tak to pluje sobie w brode ze kiedy jak kupowalem rodzicom telewizor z tego nie skorzystalem a telewizor dotarl zepsuty domnie a niby byl nowy...
 

hdmaniac

New member
Mam następujące pytanie odnośnie upgrade softu w B650.
W momencie kiedy robi się pierwszy upgrade to w TV nie ma Alternative Software. Po upgrade mamy do wyboru dwa softy czyli Current Version oraz Alternative Software. Tu jest wszystko jasne. Ale co się dzieje kiedy kolejny raz wgrywamy nowy soft, który z nich nadpisuje się, czy ten na którym aktualnie TV chodzi czyli Current Version czy ten Alternative Software? Innymi słowy czy ten soft który był od nowości w TV można skasować czy nie?
W TV mam:
Current Version soft 2004.1
Alternative Software 2005.0
i chciałbym wgrać nowy "zmodyfikowany 2005.0" ale nie stracić 2004.1
 

swojak1

New member
Mam następujące pytanie odnośnie upgrade softu w B650.
W momencie kiedy robi się pierwszy upgrade to w TV nie ma Alternative Software. Po upgrade mamy do wyboru dwa softy czyli Current Version oraz Alternative Software. Tu jest wszystko jasne. Ale co się dzieje kiedy kolejny raz wgrywamy nowy soft, który z nich nadpisuje się, czy ten na którym aktualnie TV chodzi czyli Current Version czy ten Alternative Software? Innymi słowy czy ten soft który był od nowości w TV można skasować czy nie?
W TV mam:
Current Version soft 2004.1
Alternative Software 2005.0
i chciałbym wgrać nowy "zmodyfikowany 2005.0" ale nie stracić 2004.1
hdmaniac jaki masz TV ja mam soft 2004.1 do 37 cal.w pliku to Ci mogę podesłać i nie będziesz się martwił że w razie co. to go stracisz.
Pozdro.
 

hdmaniac

New member
mgreta36 - dzięki za info, mam w TV to co chciałem czyli oryginalny 2004.1 i podrasowany 2005.0
swojak1 - dzięki, soft mam
spaczowałem sobie 2005.0 i z drżącym sercem wgrałem do TV. Wszystko chodzi jak należy tzn: dostęp telnet, ARFix, większe napisy, zmieniony kolor napisów. Naprawdę SamyGo Team zrobili kawał dobrej roboty.
Zastanawiam się nad opcją Advanced mode dla automatycznego montowania zasobów z NASa przy włączaniu TV.
 

ideJ

New member
po trzecie zmniejsz do minimum podświetlenie matrycy telewizory, albo maksymalnie odsuń dekoder od telewizora.
W niektórych typach dekoderów zbyt duże podświetlenie matrycy zakłóca działanie pilota.

Być może różnie to jest z różnymi dekoderami. Ja mam Philips PVR HD (Cyfra+) i, by móc w miarę normalnie, korzystać z pilota od niego musiałem podkręcić podświetlenie matrycy z 0 do 5 (przy 4 jeszcze szwankuje =o( ) Poradził mi to gość z jednego z salonów Cyfry. Na forach dotyczących dekoderów sat można znaleźć poradę by zakleić/zasłonić częściowo odbiornik IrDA w dekoderze. Sprawdziłem. Trochę pomaga ale tylko trochę.
 

Wormsik

New member
Witam, Niestety wgrałem najnowszy soft do LE40B653 (T-CHL7DEUC-3000.2) ze strony producenta i nie mogę wgrać już żadnego innego starszego. Bardzo chcialem teraz wgrać alternatywny od SamyGO. Czy jest na to jakiś magiczny sposób. Błagam o pomoc :) Pozdrawiam :)
 

kalambur

New member
Witam mam pytanie zarejestrowałem sie na stronie https://www.nurisam.com:444/member?cmd=myAccount ale tam nigdzie nie pytało mnie o nr UDN gdzie to należy wpisać, iskąd ten numer uzyskać -telewizor B651
Numer UDN już znalazłem zapisałem go na penie i co dalej ściągam grę i gdzie ten numer mam wrzucić?

Drogą prób i błędów do 2.00 w nocy doszedłem i tak po zarejestrowaniu wchodzimy w zakładkę My Page a następnie na samym dole w zakładka My Device i tam rejestrujemy swój model TV w moim przypadku posiadam 40B651 i zarejestrowałem LN40B650T1F itam podaje się swój numer UDN. Po ściągnięciu gier wszystkie jak narazie chodzą bez zarzutu.
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
Witam, Niestety wgrałem najnowszy soft do LE40B653 (T-CHL7DEUC-3000.2) ze strony producenta i nie mogę wgrać już żadnego innego starszego. Bardzo chcialem teraz wgrać alternatywny od SamyGO. Czy jest na to jakiś magiczny sposób. Błagam o pomoc :) Pozdrawiam :)

Tu masz numer postu kliknij 5230 jak w prosty sposób usunąć ten soft 3002. z tym że ja nie wiem na ile skuteczny, a tu do postu 5023 jak wykonać spachowany soft do zmiany i to jest na pewno skuteczny sposób ja tak podmieniłem.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry